dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 11
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 204
  1. #121

    Domyślnie

    które rozwiązanie w przypadku blatu jest lepsze?

    To zależy od Ciebie jak zamierzasz blat użytkować. Jak ma być chroniony, lakierem czy olejem.
    Także od jakości wykonania.
    Klejonka może być wykonana byle jak, z przypadkowo poskładanych kawałków. Bez klejenia czół listew. Wówczas jest niewiadomą.
    Dobrze wykonana nie będzie się odkształcać a jeśli już to w nieznacznym stopniu.
    Podobną niewiadomą może być wadliwie przygotowany blat z obłogu.
    Nie używałbym jako materiału bazowego mdf. Jest ciężki, łatwo chłonie wilgoć i mocno puchnie.
    Powierzchnię zabezpieczymy ale jeśli wycięcia pod zlew i płytę wykonywane będą na miejscu a jedyną ochroną (niestety powszechne) będzie wsmarowany silikon to może się okazać, że mamy słaby punkt.
    Odpowiednia będzie płyta wiórowa dedykowanej grubości z zagęszczaną powierzchnią, krawędzie oklejone doklejkami z litego drewna. Całość lakierowana i to nie przypadkowymi lakierami. Można lakierując uzyskać efekt "surowego" drewna. Obłoguje się obie strony blatu i to samo z lakierami.
    Obłogowanie stosuje się raczej nie jako poszukiwanie niższej ceny a dla uzyskania pożądanego efektu. Chyba, że chcemy zastosować drewno, które w wersji litej ma bardzo wysoką cenę. Kilkanaście, kilkadziesiąt tysięcy za m3.
    Nie każdy akceptuje widoczne klepki klejonki.
    Niekiedy z tego powodu na klejonkę np dębową nakleja się dębowy obłóg z efektownie poskładanym wzorem usłojenia.
    Prócz płyty wiórowej stosuje się na materiał bazowy płyty stolarskie lub tańsze klejonki, np. sosnową.

  2. #122

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nika1001 Zobacz post
    Wszystko drewnopodobne ..... Blaty z laminatu przypominającego drewno w ogóle mi się nie podobają.
    fornir, obłóg jest drewnem. Odpowiednio wykonany nie do odróżnienia od litego

  3. #123

    Domyślnie

    ja tam zawsze znajdę różnice

  4. #124

    Domyślnie

    agatah
    ooo... no to jest właśnie to! nie mam wątpliwości - pasuje. A jaki kolor płytek zaproponowałabyś na ścianę? Raczej w jasnej tonacji, mieszkanie jest ciemne, kuchnia też, wpada mało słoneczka, taka strona świata...

    k-gdańsk
    rzeczywiście chodzi o płytę wiórową, pomyliło mi się.
    Cena którą nam proponują za 3m2 blatu obłogowanego to 3 400 zł, czekamy na wycenę litego, ciekawe jaka będzie różnica. Jeśli niewielka - co byś wybrał?
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 19-08-2014 o 12:25

  5. #125

    Domyślnie

    Ja bym zdecydowanie wolała blat w całości drewniany a nie obłogowany. A tak swoją drogą to uważam, że 3400 zl za 3 metry blatu to bardzo dużo. Ja za prawie 11 mb blatu z klejonki dębowej zapłaciłam 3500zl i jestem z niego bardzo zadowolona - wygląda pięknie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	STH71396.jpg
Wyświetleń:	393
Rozmiar:	39,7 KB
ID:	275764  

  6. #126

    Domyślnie

    Hisia
    Tak, cena jest wysoka. Czekamy jeszcze na wycenę litego. Wybraliśmy stolarza, który jest konkretny i nie zdziera - mamy porównanie bo dostaliśmy kilka wycen naszej kuchni i o ile cena mebli różni się diametralnie to ceny blatów są podobne.

    p.s. piękny jest Twój blat

  7. #127

    Domyślnie

    Ludziki!
    Co powiecie na temat blatu dębowego z Ikei? Słyszałam złe opinie, ale facet zaśpiewał nam 5 tys za dębowy lity blat (3m2) i poważnie rozważamy wybór Ikei

  8. #128

    Domyślnie

    Ja na twoim miejscu wysłała bym zapytania do kilku lokalnych stolarzy, którzy zajmują się bezpośrednim wykonastwem blatów z klejonki. Niektózy stolarze w swojej ofercie posiadają takie blaty, ale nie wykonują ich sami tylko zamawiają u innych wykonawców i sprzedaja z odpowiednią marżą. Moje wyceny na 11 mb blatu były bardzo zróżnicowane i mieściły się w granicach 3,2 tyś zł - 7,5 tyś zł. Ostatecznie wybrałam Pana, który wykonał je za 3,5 tyś zł, gdyż cena była rozsądna, a wykonawca mógł się pochwalić dużym doświadczeniem oraz ogromną galerią zrobionych przez siebie mebli. Jak się okazało w miejscach z najwyższą ceną blaty nie były wykonywane na miejscu tylko kupowane u innych stolarzy.

  9. #129
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agatah
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Civitas Kielcensis
    Posty
    2.343

    Domyślnie

    Ja blat zamawiałam u stolarza, który robi po prostu schody.

    Czy sklei deski na szerokość 30 cm czy na 60, to żadna różnica.

    Popatrz na allegro, sa w ofercie.
    Z tym panem korespondowałam swojego czasu, rozsądny się wydawał http://allegro.pl/listing/user/listi...?us_id=1684683
    Oferował zrobienie dowolnego formatu.

    Jest z czego wybierać http://allegro.pl/listing/listing.ph...v10-p-3-o-0805

    W DLH http://www.sklepdlh.pl/blaty-drewnia...unekdrewna=271

  10. #130
    Banned
    Konevka

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Piotrów
    Kod pocztowy
    09-500
    Posty
    66

    Domyślnie

    Blatów kuchennych nie powinno się lakierować. Moim zdaniem najlepsze jest woskowanie. Niestety takie blaty wymagają co jakiś czas renowacji. To jest jedyna wada.

  11. #131

    Domyślnie

    ja kupiłam blat dębowy w DLH, polecam

  12. #132

    Domyślnie

    my rowniez chcemy zamowic blat debowy z ikei - macie z nim jakies doswiadczenia?

  13. #133

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konevka Zobacz post
    Blatów kuchennych nie powinno się lakierować. Moim zdaniem najlepsze jest woskowanie. Niestety takie blaty wymagają co jakiś czas renowacji. To jest jedyna wada.
    Nie wyjaśniasz dlaczego, Twoim zdaniem, nie powinno się lakierować i dlaczego wosk jest tym najlepszym rozwiązaniem mimo wad.
    Czy stół także nie powinien być lakierowany?
    Dla mnie wosk, olej dyskwalifikuje słaba ochrona powierzchni na którą jest nakładany i konieczność ponawiania.
    Wmawiamy sobie naturalność takiego rozwiązania.
    Jednocześnie pozostała część mebli, szafki, fronty to farby, lakiery, sama chemia jak w reklamie orange
    Uprzedzając wątpliwości. Są rozwiązania lakiernicze zapewniające dużo większą trwałość od tych najbardziej popularnych.

  14. #134

    Domyślnie

    Ok dwa tygodznie temu położyłam na naszym drewnianym blacie blachę z ciastem, zostawiłam na kilka godzin i na blacie powstały okropne ślady - czarne kropki (takie jak na blaszce od ciasta od spodu) - schodzą dopiero po mocnym szorowaniu, trzeba to zeszlifować i wykończyć na nowo. Blat olejowany.

    Co mogło być tego przyczyną? Czy Wasze blaty też tak reagują na metal?

  15. #135
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Pietros79
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-011
    Posty
    6

    Domyślnie

    Długo myślałem nad blatem drewnianym, ale zrezygnowałem po tym, jak koleżanka kupiła dębowy z klejonki, robiony u podobno dobrego stolarza i nie jest do końca zadowolona. Z tego co wiem to blat jest olejowany, przy zlewie kuchennym widać już działanie wilgoci a blat ma dwa lata.
    Ostatnio edytowane przez Pietros79 ; 20-03-2015 o 22:20

  16. #136
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agatah
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Civitas Kielcensis
    Posty
    2.343

    Domyślnie

    Jeśli widać działanie wilgoci, to znaczy, że albo źle zaolejowany (być może nie był konserwowany), albo kiepskim olejem.
    Mój 3-laetni ma się doskonale

  17. #137

    Domyślnie

    Mógł być odpowiednio wykonany i dobrze zakonserwowany. Jak ktoś regularnie zostawiał kałuże obok zlewu to skutków wody nie uniknie. Gospodyni może dbać ale dzieciaki niekoniecznie.

  18. #138

    Domyślnie

    Agatah, jakim olejem konserwujesz blat?

  19. #139
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agatah
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Civitas Kielcensis
    Posty
    2.343

    Domyślnie

    Cytat Napisał arek570 Zobacz post
    Mógł być odpowiednio wykonany i dobrze zakonserwowany. Jak ktoś regularnie zostawiał kałuże obok zlewu to skutków wody nie uniknie. Gospodyni może dbać ale dzieciaki niekoniecznie.
    Ja dbam, ale moje dziecko i osoby czasami korzystające nie
    I daje radę.

    Inna sprawa, że trzeba przemyśleć sprawę przed zakupem. O wszystko dbać trzeba. O jedne rzeczy mniej, o inne bardziej.
    I nie można powiedzieć, że blat drewniany jest bezobsługowy, ale jakiejś szczególnej troski nie wymaga. Mój wygląda o niebo lepiej niż wszelkie blaty laminowane u znajomych


    Cytat Napisał yecath Zobacz post
    Agatah, jakim olejem konserwujesz blat?
    Osmo Top Oil do blatów http://www.osmo.com.pl/pl/top_olej_d...kuchennych.php
    Raz w roku i po sprawie

  20. #140

    Domyślnie

    Agatah, dzieki za linka!
    Jeszcze jedno pytanko- czy jak przeszlifujesz część blatu (np. taką z przebarwieniem), to olej później wyrównuje te nierówności w kolorze? Czy mimo wszystko widać, że to miejsce jest jaśniejsze niż inne?

Strona 7 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony