dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 21
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 414
  1. #1

    Domyślnie Schody betonowe ze stopniami drewnianymi!!!

    Wykańczamy dom, mamy wylane betonowe schody zabiegowe. Chcemy na stopnie położyć drewno, podstopnie otynkowane. Czy ktoś ma takie schody, kto je wykonywał, z jakiego drewna najlepsze takie schody. Prosze o zdjęcia.

  2. #2

    Domyślnie

    Mam takie właśnie schody- jesionowe. Ten kolor drewna jest śliczny i nie oklepany Robił nam je stolarz. Polecał nam jeszcze buk parzony- mówił, że z takiego właśnie drzewa robi najczęściej.
    na pewno się uda!!!

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał arluka
    Mam takie właśnie schody- jesionowe. Ten kolor drewna jest śliczny i nie oklepany Robił nam je stolarz. Polecał nam jeszcze buk parzony- mówił, że z takiego właśnie drzewa robi najczęściej.
    Czy można się usmiechnąć o zdjęcia ?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał arluka
    Mam takie właśnie schody- jesionowe. Ten kolor drewna jest śliczny i nie oklepany Robił nam je stolarz. Polecał nam jeszcze buk parzony- mówił, że z takiego właśnie drzewa robi najczęściej.
    No własnie zgadzam się z poprzedniczką proszę o zdjęcia. U mnie własnie schnie jesion już w balach na schody. Ojciec ma las więc drewno mamy swoje. Też chcemy zeby stolarz nam je zmontował. Ile zapłaciłaś za zrobienie takich schodów. I jak byś miała zdjęcia. dzieki

  5. #5

    Domyślnie

    Jesion ,dąb,
    Można użyć bejcy pod lakier aby uzyskać ciekawy kolor.

  6. #6

    Domyślnie

    Schody sam robiłem, najpierw wyciąłem szablony z papieru, zamówiłem dębowe stopnie a przez ten czas prostowałem podstopnie i ściany.



    a wyszło tak



    zbliżenie na stopnie


  7. #7

    Domyślnie

    Mam pytanie: te zabiegi trójkątne do schodów to zamawiałeś gotowe czy sam wycinałeś?

  8. #8

    Domyślnie

    Trepów nie da się samemu wyciąć z czegoś.
    Muszą być klejone z wielu węższych kawałków aby nie popękały.

  9. #9

    Domyślnie

    Commor,

    trochę nie na temat, ale możesz pokazać górę (tralki, balustrada na górze). Ten kawałeczek, który widać mnie zaintrygował

  10. #10

    Domyślnie

    Generalnie to bardzo ciężka robota (nie wiem czy podjąłbym się robić drugi raz). Z braku środków finansowych przez 5 lat była naklejona wykładzina, oderwałem ją i odrysowałem na papierze dodając po 3 cm. bądź 6 jak z dwóch stron wystawał.Tak samo z zabiegowymi, tylko że stolarze też dodali po kilka centymetrów i się pogubiłem. Ciężko było ponieważ nie ma jak przymierzyć, znaczy się jest, ale najpierw trzeba uciąć. Zresztą taki zabiegowy trójkąt waży ze 20kg. Na szczęście dąb jest bardzo przyjemnym materiałem do obróbki i ten rożek co mi odpad po upadku można łatwo przykleić.
    Tralki i poręcz też zamawiane ale ciężko się dogadać w sklepie bo oni myślą, że najładniejsze są rzeźbione, toczone i nie dogadałem się ( może kiedyś wymienię).
    Teraz trochę o cenach. Przyszedł stolarz, powiedzieliśmy o co nam chodzi, przeliczył wyszło 5000.-, ale ściany i podstopnie ja mam przygotować. Z początku się zgodziliśmy ale jak to wszystko poprostowałem to sobie myślę - przecież nie dam tyle kasy za przyklejenie desek. Zamówiłem trepy a i tak wyszło 5000.- za materiał.

    w takich warunkach trzeba mieszkać jak nie zrobi się schodów przed wprowadzeniem



    poręcze i barierka



    a i tak najgorzej było wpasować " latawce", nie wiem dlaczego ale faktycznie jest inny kolor dębu (część stopni przyszła później) a sklepie powiedzieli: przecież to drewno...


  11. #11

    Domyślnie

    Ale takie białe podstopnice to się będą brudzić.
    Nie polecałabym...chociaż może i to ładnie wygląda i na pewno jest taniej.
    Ale malowanie co jakiś czas zapewnione
    Agdula

  12. #12

    Domyślnie

    nie zgodze się , malowanie wcale nie jest konieczne, podstopnie białe nie brudzą sie gdy stopień jest dość szeroki ...u mnie są stopnie granitowe a podstopnie wygipsowane na biało i pomalowane tikkurillą...świetnie się sprawdza oraz nadaje lekkości schodom betonowym
    ...szczęście dobrze robi ciału...

    Józefina nasz domek

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał motyczka
    nie zgodze się , malowanie wcale nie jest konieczne, podstopnie białe nie brudzą sie gdy stopień jest dość szeroki ...u mnie są stopnie granitowe a podstopnie wygipsowane na biało i pomalowane tikkurillą...świetnie się sprawdza oraz nadaje lekkości schodom betonowym
    Szerokość stopnia jest istotna...im szerszy tym mniejsze prawdopodobieństwo zabrudzenia... A duży macie ruch w domu? Tzn czy wchodzicie w butach na górę czy tylko w " bamboszkch" ?
    Agdula

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał motyczka
    nie zgodze się , malowanie wcale nie jest konieczne, podstopnie białe nie brudzą sie gdy stopień jest dość szeroki ...u mnie są stopnie granitowe a podstopnie wygipsowane na biało i pomalowane tikkurillą...świetnie się sprawdza oraz nadaje lekkości schodom betonowym
    A mozesz przesłać zdjęcie jak wyglądają twoje schody??

  15. #15

    Domyślnie

    Kto ma jeszcze takie schody , proszę o zdjęcia. A ktoś ma może jesionowe , jak to wygląda??

  16. #16

    Domyślnie

    Karolina25 bardzo ładne schody, z jakiego drewna są wykonane? I czym pomalowane/.. i mam prosbe o zbliżenia na zabiegi trójkątne. dzięki

  17. #17

    Domyślnie

    Karolina25 bardzo ładne masz schody Wyglądaja bardzo elegancko

    Jak od jak dawna je masz? Pytam .... bo sa takie snieżnobiałe.
    Śliczne
    Agdula

  18. #18

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga_toja
    Racja, widać po linku na zdjęciu.

  20. #20

    Domyślnie

    Karolina25 reprezentujesz firmę Wróblewski? Jaki byłby koszt wykonania takich właśnie schodów z podstopniami , z zabiegiem bez poręczy.

Strona 1 z 21

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony