dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 21
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 414
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga_toja
    Wow. nie zauważyłam małych literek Dzięki za sprostowanie
    Agdula

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agdula
    Cytat Napisał motyczka
    nie zgodze się , malowanie wcale nie jest konieczne, podstopnie białe nie brudzą sie gdy stopień jest dość szeroki ...u mnie są stopnie granitowe a podstopnie wygipsowane na biało i pomalowane tikkurillą...świetnie się sprawdza oraz nadaje lekkości schodom betonowym
    Szerokość stopnia jest istotna...im szerszy tym mniejsze prawdopodobieństwo zabrudzenia... A duży macie ruch w domu? Tzn czy wchodzicie w butach na górę czy tylko w " bamboszkch" ?
    ruch jest spory, tym bardziej, że schody juz były a dom dopiero wykańczalismy, będąc w domu chodzę w papciach, ale w butach tez sie lata na szybciora jak coś z góry potrzeba lub skleroza człowieka dopadnie , mamy tez pieska, nasza Pityna wnosi tony piachu - dodam, że granit w tym momencie sprawdza się w 100%




    obecnie czekamy na balustradę, która będzie drewniana - mahoniowa, realizacja pod koniec sierpnia....wtedy wkleje zdjęcia jak sie prezentują w całości

    pozdrawiam
    ...szczęście dobrze robi ciału...

    Józefina nasz domek

  3. #23

    Domyślnie

    Motyczko, czy takie schody są droższe od drewnianych i czy nie są śliskie?
    GG 9405542

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar vendea
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    285

    Domyślnie do commora

    commor,

    bardzo prosze, napisz ile tych stopnic za 5000?

    przerazilam sie. ja bede potrzebowala 28 stopnic o wymiarach 30 X 105 cm. liczylam ze to nie bedzie tak duzy wydatek...

  5. #25

    Domyślnie

    U nas też będą takie schody. Trepy dębowe a podstopnice z płyt karton.-gips. Montaż za tydzień, więc jak będą zdjęcia to wkleję.
    nasz domek
    Album 1
    Album 2

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga76
    U nas też będą takie schody. Trepy dębowe a podstopnice z płyt karton.-gips. Montaż za tydzień, więc jak będą zdjęcia to wkleję.
    Bede czekala na zdjecia. Pozdr
    Już mieszkamy

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał adamaria
    Motyczko, czy takie schody są droższe od drewnianych i czy nie są śliskie?
    jeżeli chodzi o koszty to myśle, ze zalezą od konkretnego rodzaju granitu i rodzaju drewna, drewniane mnie w ogóle nie interesowały...granit WANGA otrzymałam w dobrej cenie, bardziej mi sie podoba, uzjane go za lepszy w uzytkowaniu i trwalszy - na tzw. lata, więc wybór był dla nas prosty - ...

    schody nie są śliskie gdy chodzi sie w papciach, butach, na boso - przyczepnośc jest idealna...jedynie w skarpetkach moga ewentulanie powodować jakiś poślizg...ale myslę ze tak samo jest i na schodach drewnianych...poprostu trzeba byc ostrożniejszym
    ...szczęście dobrze robi ciału...

    Józefina nasz domek

  8. #28

    Domyślnie

    Piękne te Twoje schody Motyczko! A gdzie się kupuje taki granit.
    GG 9405542

  9. #29

    Domyślnie

    a dziękuję ...w firmach kamieniarskich, w kuj-pomorskim jest wiele firm, my akurat kupowalismy z Granitu w Solcu Kujawskim.
    ...szczęście dobrze robi ciału...

    Józefina nasz domek

  10. #30

    Domyślnie

    bardzo prosze, napisz ile tych stopnic za 5000?
    Za tyle kasy jest 9 prostych trepów, 6 zabiegowych, tralki i te beznadziejne słupki z daszkami oraz deski dębowe wyrównujące poziom na górze i najważniejsze- przygotowana do zamontowania półka nad kominek. W cenę należy wliczyć też uciążliwość spowodowaną amatorskim wykonaniem po pracy. Całość ciągnęła się ok. dwóch miesięcy po 4 godziny dzienne.

    PODSTOPNIE SIĘ NIE BRUDZĄ od chodzenia, bardziej od sprzątania. Noga ustawia się do stopnia, który wystaje (4 cm.)

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał commor
    bardzo prosze, napisz ile tych stopnic za 5000?
    Za tyle kasy jest 9 prostych trepów, 6 zabiegowych, tralki i te beznadziejne słupki z daszkami oraz deski dębowe wyrównujące poziom na górze i najważniejsze- przygotowana do zamontowania półka nad kominek. W cenę należy wliczyć też uciążliwość spowodowaną amatorskim wykonaniem po pracy. Całość ciągnęła się ok. dwóch miesięcy po 4 godziny dzienne.

    PODSTOPNIE SIĘ NIE BRUDZĄ od chodzenia, bardziej od sprzątania. Noga ustawia się do stopnia, który wystaje (4 cm.)

    Jak masz fotki, to pokaż te schody jak wyglądają??
    Już mieszkamy

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar vendea
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    285

    Domyślnie

    jestem przerazona cena, ktora tu zobaczylam,

    ale jednoczesnie dzwonilam juz do paru stolarzy i mam oferte zakupu trepow 30 cm X 105 cm za 90 zl - do poolejowania we wlasnym zakresie co prawda, ale 90 zl za 28 stopni to 2,520 zl!!!

  13. #33

    Domyślnie

    AGA TOJA

    Widzę, że budowa uffff. Przemęczenie aż odbiera chęć pisania......
    Jak masz fotki, to pokaż te schody jak wyglądają??

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał commor
    AGA TOJA

    Widzę, że budowa uffff. Przemęczenie aż odbiera chęć pisania......
    Jak masz fotki, to pokaż te schody jak wyglądają??
    No niestety UFFFFFF, ale aż miło popatrzeć. Chęci do pisania nie odbiera, tylko do pracy.
    Już mieszkamy

  15. #35

    Domyślnie

    MY również mamy betonowe schody zabiegowe, stopnie są dębowe, a podstopnice zrobione mozaiką. Do tego każdy stopień ma wbudowanego leda i podświetla stopień niżej.
    EKO-KIELAR II 23,4 KW

    Pozdrawiam

    Kulin

  16. #36

    Domyślnie wysokość

    Jaką macie wysokośc stopni? Mój projekt przewiduje 19 cm? Czy to nie za dużo, jesli maja byc wygodne?

  17. #37

    Domyślnie

    19 cm to raczej standrad, jesli obniszysz np. o 1 cm kazdy stopien to skutkuje to dodaniem jednego schodka wiecej a co za tym idzie schody zajmuja wiecej miejsca.
    Warszawa-Białołęka

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Olkalybowa
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    12.569
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    136

    Domyślnie

    Mam takie schody.
    Trepy na schody kupiliśmy na Allegro(w kwietniu 2006). Jeden stopień kosztował nas ok 60zł. Są to stopnie bukowe. Potraktowaliśmy je lakierobejcą, przykleiliśmy na klej do parkietu.



  19. #39

    Domyślnie

    Petr, dzieki Ale nie wiem, czy ten jeden schodek to o wiele więcej miejsca??

    Juz tłumaczę, skąd wzięło się moje pytanie. Zwrócił nam na to uwagę architekt adaptujący. Podobno optymalne jest 16 cm, a 19 to juz duzo. Autor projektu natomiast broni tych 19cm i mówi, że z doswiadczenia wie, ze tyle jest ok.
    Dlatego chcę wiedzieć, jak Wam się chodzi po waszych schodach w praktyce

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Olkalybowa
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    12.569
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    136

    Domyślnie

    Mam wysokość 18cm i dobrze się chodzi.

Strona 2 z 21

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony