dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Śliwy prawie uschnięte

    Co to może być - może coś podpowiecie....
    Na działce rośnie sobie dużo starych, dzikich śliw. Nie kwitną, nie owocują, liście mają tylko na niektórych gałęziach - i tak co roku.
    Dziś jedną wyciąłem i stwierdziłem, że drewno w środku jest suchutkie! Jedynie przy samej korze było żywe.
    A wspomnę jeszcze, iż drzewko, które wytypowałem, było młode i miało może z 1,5 m wysokości. Co do gałązek, to tylko kilka dolnych było bezlistnych, więc na tle starych wyglądało i tak na zdrowe. Czyżby stare śliwy tworzyły rozłogi, które powielają ich chorobę? Co to za choroba w ogóle i jak ją leczyć?
    Ostatnio edytowane przez MarkGyver ; 01-06-2013 o 21:23 Powód: uzupełnienie

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    rak bakteryjny. Leczy się siekierą i ogniem, bo cholerstwo szybko jest roznoszone przez mszyce na inne drzewa.

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Śliwy na tej działce to istna plaga - rozkorzeniają się na dużych powierzchniach i wyrastają w nieoczekiwanych miejscach. Kilkanaście sztuk wyciąłem, a drugie tyle wyrwałem z korzeniami, ale jest to póki co "walka z wiatrakami", bo efektów nie widać, a posortowanie drzewka jednak trochę czasu zajmuje.
    Temat odświeżam jednak z powodu uschniętych wiśni. Uschnięte są chyba już dość długo, bo można je wyrywać z korzeniami, a pnie miejscowo pokryte są jakąś galaretowatą mazią w formie kożuchów, które po wyschnięciu przybierają formę czarnych placków. Ma to związek z rakiem? Dodam, że tylko martwe sztuki tak wyglądają.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0245.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	83,4 KB
ID:	264443   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0246.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	100,2 KB
ID:	264444   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0247.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	100,7 KB
ID:	264445  
    Ostatnio edytowane przez MarkGyver ; 08-06-2014 o 19:16

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    galaretka to kolonia bakterii

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony