dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 58 z 58
  1. #41
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar gaga33
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    371
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    mam pytanie ja z mężem planuje ogrodzić działkę ogroidzeniem betonowym ze względu na bezpieczeństwo,ale zastanawiam się czy położyć tych mat na ogrodzenie , co sądzicie? Ktoś z was ma je na ogrodzeniu betonowym?

  2. #42

    Domyślnie

    To gdzie ty mieszkasz? W RPA?

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Fredzia - masz plusa

    Na betonowy mur to raczej bluszcz ..
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  4. #44
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar gaga33
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    371
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    siatka wiadomo jest tania i wyszloby taniej ale jednek myslimy o ogrodzeniu z plyt betonowych , nasi znajomi też maja własnie płyty betonowe a na to maty i jest ok

  5. #45
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gaarfield

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Kiekrz
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał gaga33 Zobacz post
    mam pytanie ja z mężem planuje ogrodzić działkę ogroidzeniem betonowym ze względu na bezpieczeństwo,ale zastanawiam się czy położyć tych mat na ogrodzenie , co sądzicie? Ktoś z was ma je na ogrodzeniu betonowym?
    Właśnie mam to za sobą. Robota masakryczna, bo do betonu nie ma jak przymocować, więc 2 dni zajęło przewlekanie drutu pomiędzy płytami i owijanie słupków, ale do tego drutu dało sie umocować matę ( wiklinowa, 2 m wysokości ) i wygląda to duuuuużo lepiej W sumie robota na 3 i pół dnia przy 42 metrach bieżących muru, ale w pojedynkę, 2 osoby zrobią 3 x szybciej bo odpada konieczność biegania dookoła ogrodzenia podczas mocowania drutów nośnych....

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    bluszcz sam sie czepia i jest trwalszy od maty

  7. #47
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gaarfield

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Kiekrz
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    bluszcz sam sie czepia i jest trwalszy od maty
    Fakt, ale nie lubi pełnego nasłonecznienia, a właśne takie mam

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    bluszcz świetlnie rośnie przy pełnym nasłonecznienu. Potrzebuje tylko wówczas odpowiedniej wilgotności podłoza. Bluszcz wspina się nie dlatego, że lubi, tylko dlatego, że dąży do światła. Zakwita wylącznie w pełnym słońcu.

  9. #49
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gaarfield

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Kiekrz
    Posty
    8

    Domyślnie

    tylko że zimozielona jest tylko hedera, a ta lubi cień

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Bluszcz pospolity to po łacinie Hedera helix.
    Wszystkie bluszcze są zimozielone
    I zaręczam ci, że kwitnie tylko na słońcu.
    Wymaga jedynie osłonietego przed zimowymi wiatrami stanowiska (mur świetnie osłania).

    Gdzie na tym zdjęciu jest cień?




    U sąsiada cały południowy płot z siatki obsadzony jest bluszczem. Słońce tam jest od rana do wieczora.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 21-07-2013 o 11:33

  11. #51
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gaarfield

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Kiekrz
    Posty
    8

    Domyślnie

    możliwe, choć fachowcy twierdzą inaczej: http://www.zszp.pl/?id=207&rco=Hedera%20helix&lang=1

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A ja to nie jestem fachowcem tak? Pomimo pracy w branży ponad 10 lat?
    A sąsiad na szczęście z branży nie był i sobie na płocie posadził 20 lat temu

    Poczytaj o warunkach jakie musża być spełnione do zakwitnięcia, chociażby na wiki.

  13. #53

    Domyślnie

    ech.. i znowu to samo w wątku ogrodowym; brak pokory i ta łatwość podważania kompetencji praktyka w danej dziedzinie - poraża mnie.

    Cytat Napisał gaarfield Zobacz post
    tylko że zimozielona jest tylko hedera, a ta lubi cień
    strzał w kolano

    mój bluszcz rośnie w miejscu, gdzie słońce jest od 8.00 do 17.00, czyli w pełnym letnim słońcu, wspina się po specjalnej konstrukcji z siatki zgrzewanej i rośnie jak szalony, fakt w żyznej i wilgotnej glebie i miejscu przy ścianie, i jest oczywiście jak każdy bluszcz (bluszcz=hedera helix) zimozielony.

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    gaarfield jest tu nowy, to mnie nie zna. Nie wiedział, że pisze z ogrodnikiem.

  15. #55
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gaarfield

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Kiekrz
    Posty
    8

    Domyślnie

    Elfir - dziękuję za info z przekonującymi zdjęciami.
    Greywolf - jestem tu by znaleźć odpowiedzi na pytania, a nie po to by podważać czyjeś kompetencje. Jeśli wrzucam link do specjalistycznej strony, to własnie dla rozwiania wątpliwości. Wszystko w temacie.

  16. #56

    Domyślnie

    Odświeżę wątek.
    Bluszcz bluszczem, maty matami, natomiast ja mam takie pytanie, a mianowicie:
    Gdybym teraz zasłoniła się od sąsiadów matami z trzciny (mocowanymi do starej siatki) i wzdłuż tego ogrodzenia z mat trzcinowych posadziłabym bluszcz, to czy takie ogrodzenie, składające się z siatko-mato-bluszczu przetrwa np. 15-20 lat?
    Co o tym sądzicie? Ja rozumiem, że mata po paru latach zaczęłaby się kruszyć, ale sama siatka ma już ze 20 lat i póki co się trzyma samej siebie. Gdyby odpowiednio pielęgnować bluszcz, to jest szansa, że na tej siatko-macie będzie sobie rósł 15-20 lat?
    Efir i inni - jaki jest Wasze zdanie?

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Mata trzcinowa przetrwa z 3 lata.
    Bluszcz u sąsiadow ma pewnie 30 lat i rośnie w najlepsze. Praktycznie pod nim siatki już nie ma, trzyma się sam na sobie i betonowych słupkach do których mocowano siatkę

  18. #58

    Domyślnie

    nie ma takiej szansy

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony