dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 51 z 51
  1. #41
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tifa2

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał tewas
    Zmiany el-ki z tego co się dowiedziałam sporo kosztowały,a jak wiemy w czasie kryzysu trzeba ciąć wydatki
    A może nie trzeba tej Sosenki aż tak bardzo zmieniać? Witam ,mieszkam w Sosence już trzy lata i naprawdę nie trzeba nic zmieniać ,jest fajna i funkcjonalna.Przecież nie ma sensu kupować projekt i zmieniać go całkowicie jeśli można dobrać projekt do swoich potrzeb a każda zmiana odbija się niekorzystnie na wyglądzie domku.Oczywiście można zrobić udoskonalenia wewnątrz domu ale to są drobne sprawy i nie trzeba płacić architektowi,ja zrobiłem przejście na strych nad garażem z łazienki i trochę większą łazienkę na dole ,poza tym jest super i naprawdę dużo miejsca.Pozdrawiam "Sosenkowiczów"
    Tewas mam pytanko..
    Nie podnosiłeś ścianki kolankowej?
    Bo jak oglądam dziennik budowy http://forum.muratordom.pl/post32023...light=#3202316
    to wydaje mi się że skosy na poddaszu są zbyt ostre.
    Ale to może tylko wrażenie, bo tak zrobione są zdjęcia?
    Nigdy nie kłóć się z głupcem , bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy.

  2. #42

    Domyślnie

    Nie ma sensu podnosić ścianki kolankowej bo tracimy cały wygląd,skosy nie są aż takie złe ale optycznie zwiększają powierzchnię podłogi,poza tym zawsze można zrobić na nich przesuwane drzwiczki i będą fajne schowki.Obejrzałem ten "dziennik budowy" i trzeba przyznać że super budowa i super wykonanie.

  3. #43
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tifa2

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dzisiaj zakupiłam projekt .
    Oj będzie się działo
    W następny piątek wizyta u architekta
    Tak się zastanawiam czy nie założyć bloga?
    Nigdy nie kłóć się z głupcem , bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy.

  4. #44
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mar75

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich obecnych i przyszłych mieszkańców Sosenek!

    Z żoną przejrzeliśmy już chyba setki projektów. Nasz typ powoli ewoluuje i obecnie jest nim właśnie Sosenka. Odpowiada nam ona niemal bez przeróbek, ale chcielibyśmy utwierdzić się w wyborze oglądając dom „na żywo”. Przeglądając wątek znalazłem informację, że Sosenki można znaleźć między innymi w Pomiechówku i Serocku. Czy może ktoś z Państwa pobudował tam dom i byłby tak miły, by pozwolić nam go obejrzeć? Ewentualnie zna kogoś, komu mógłby przekazać moją prośbę...? Byłbym zobowiązany.

    Sami zamierzamy się budować w okolicach Pomiechówka, więc ta pierwsza lokalizacja byłaby mile widziana. Tym bardziej, że nurtuje nas jedno pytanie. Dowiadywaliśmy się w gminie w Pomiechówku, że warunki zabudowy pozwalają pobudować dom do 8m. Sosenka ma nieco więcej... Jak restrykcyjnie jest to przestrzegane? Muszę zaznaczyć, że nasi przyszli sąsiedzi wybrali projekt o wysokości około 8,60 i dostali pozwolenie na budowę (właśnie kończą dom). Znając jednak niekonsekwencje w naszych urzędach, nie chcemy być niemile zaskoczeni już po kupnie projektu . Na razie wybieramy projekt, więc bylibyśmy wdzięczni za informacje, jak to wygląda w praktyce.

    Wracając do samej Sosenki, największą niezgodnością w opinii mojej i żony jest konieczność (lub też właśnie nie) podniesienia ścianki kolankowej (z zera do 40, może 60 cm). Chętnie wysłuchamy opinii na ten temat.

    Sporo się rozpisałem jak na pierwszy raz, więc już kończę , z góry dziękuję za wszelką pomoc.

  5. #45

    Domyślnie

    mar75 - wysłałam ci prywatną wiadomość.

    Co do ściany kolankowej - my podnieśliśmy ją o dwa pustaki i nie żałujemy tej decyzji. Pomieszczenia na poddaszu są dzięki temu zaskakująco przestronne.
    Jak się postarasz, to będziesz miał.

  6. #46
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    fidelli

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam Szanownych Forumowiczów,

    Jestem dopiero na etapie wyboru projektu jednak na 99 % będzie to Sosenka. Potrzebuję ostatniej porady przed samym zakupem projektu, sprawa zasadnicza za jakie pieniądze da się wybudować ten dom w wersji A -bez garażu zakładając średni standard wykończeń?


    Z góry dziękuję za jakiekolwiek informacje i pozdrawiam,

  7. #47

    Domyślnie Sosenka

    Cytat Napisał el-ka Zobacz post
    Mamy bardzo podobne zmiany, schody są na miejscu dawnej łazienki - w miejscu CO nie wyszły ze względu na skos dachu. Schody są wygodne - z podestem i oknem na półpiętrze. Łazienka jest na miejscu dawnego CO, CO jest we wnęce w garażu. Bryłę główną wydłużyliśmy o metr, powstała przez to spiżarka przy kuchni, kuchnia ma osobne wejście z przedpokoju,częściowo połączona z salonem szerokim na 2,5 m przejściem. Salon ma ok. 30 m (ponad 7 m na 4,5). Doprojektowaliśmy też zadaszenie tarasu. Zmiany te nie są trudne, architekta nie narzekała, zwłaszcza, że dostala gotową koncepcję ,nawet na AutoCadzie. Ale konieczny był konstruktor - ze względu na zmiany w stropie (podciąg) i schodach. Według nas te zmiany są bardzo korzystne - powstaje duża kuchnia i obszerny salon. Na górze też wyszło korzystniej, bo wejście na strych wypada z przedpokoju, a nie z łazienki - u nas będzie to dodatkowy pokój. Mogę przesłać rysunki na maila. Dom jest obecnie w stanie surowym z dachem bez okien i wygląda to bardzo dobrze i funkcjonalnie.
    Czy mógłbym dostać namiary na architekta i konstruktora, którzy nanieśli zmiany do projektu Sosenki. Chciałbym takie same, a po co ktoś inny ma robić to samo. Czy mógłbym dostać rysuki ze zmianami? Wiler ([email protected]).

  8. #48
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    usul

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-163
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam,

    Też jestem praktycznie zdecydowany na projekt SOSENKA tylko w wersji A (bez garażu).
    Czy ktoś buduje ten domek w KUJAWSKO-POMORSKIM? Z chęcią odwdzięczę się za możliwość obejrzenia.

    Jakie mankamenty wyszły podczas budowy i jakie są Wasze doświadczenia. Jakieś sugestie??

    Za wszelkie możliwe materiały które przybliżą ten projekt i realizację jestem z góry wdzięczny,

    pozdrawiam,
    Piotr P.
    [email protected]
    tel. 606 675 729

  9. #49
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar RUTKA
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Dębe Wielkie
    Kod pocztowy
    05-311
    Dzielnica
    ALEKSANDRÓWKA
    Posty
    10
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kto w 2013 buduje sosenkę II?

  10. #50
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Artur Kaliszewski

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Szczytno
    Kod pocztowy
    12-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam budowałem sosenkę 4 technologia szkieletowa obita deską

  11. #51
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kowal1966

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    Długołęka
    Kod pocztowy
    55-095
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam. Chciałbym prosić o opinie domu sosenka. Jak się mieszka? Czy ktoś podpowie jakie wykonać zmiany.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony