dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie centralne ogrzewanie podłogówka i grzejniki w jednym

    Dzień dobry
    Nosze sie z wykonaniem centralnego ogrzewania. Kocioł do 25 kw na ekogroszek. Zamierzam w piwnicy umieścić rodzielacz na 5 obwodów pod grzejniki, na parterze wykonać pięć obwodów pod grzejniki oraz 4 pod podłogówkę (najlepiej w jednym rozdzielaczu) i na poddaszu 5 obwodówq pod grzejniki i jeden pod podłogówkę (jeden rozdzielacz). Rozprowadzenie rur zamierzam wykonać na kondygnacjach w alupexach.
    W związku z powyższym może ktoś doradzi jak uzbroić rozdzielacze pod rozwiązania połaczonego ogrzewania podłogowego z grzejnikami. Mile widziane fotki.
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Witam
    rozdzielacz przy piecu 5 obwodowy - TAK.
    Natomiast na podlogowke osobna nitka z osobnym rozdzielaczem z tzw. ukladem mieszającym oraz oczywiscie osobną pompką.
    Wg. mnie tylko taki ma sens i takowy posiadam , sprawdza sie idealnie ,mozna poszczegolne plyty grzejne idealnie zestroic .
    Koszt niestety dosyc wysoki na 4 uzbrojone sekcje od ok. 1400 zl wraz z silownikami.
    Nie polecam eksperymentow ala castorama czy tez grzanie z powrotów poniewaz zanim zainstalowalem takowy obserwowalem takie wlasnie eksperymenty u sąsiada ktoremu podloga nie grzala jak nalezy a i grzejniki wowczas rowniez.
    Pozdrawiam.
    krzys.

  3. #3

    Domyślnie

    witam
    mógłbys tak zrobic na jednym rozdzielaczu w przypadku 1 lub 2 obwodów ogrzewania podłogowego przy zastosoowaniu na powrocie do kolektora zaworu RTL który bedzie ograniczał temperature powrotu, jakies inne rozwiązanie powodujące ograniczenie temperatury w obwodzie ogrzewania podlogowego, druga kwestia to wyrównanie oporów hydraulicznych w przywadku podlogówki sa dosyc duże,należłoby pozakładać na każdym obwodzie do grzejnika zawor regulacyjny(może być zwykły zaworek powrotny grzejnikowy którym przykryzujesz przepływ aby wyrównać opory hydrauliczne). Jeśli masz zamiar mieć 4 obwody to warto jak już kolega wspomniał wcześniej zastosować podmieszanie na niezależnym układzie i możesz byc pewny ze to będzie działać , pozdrawiam. Polecam strone www.podlogowka.pl , pozdrawiam

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kraktom
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    787
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie Re: centralne ogrzewanie podłogówka i grzejniki w jednym

    Cytat Napisał krzysiek1012
    Dzień dobry
    Nosze sie z wykonaniem centralnego ogrzewania. Kocioł do 25 kw na ekogroszek. Zamierzam w piwnicy umieścić rodzielacz na 5 obwodów pod grzejniki, na parterze wykonać pięć obwodów pod grzejniki oraz 4 pod podłogówkę (najlepiej w jednym rozdzielaczu) i na poddaszu 5 obwodówq pod grzejniki i jeden pod podłogówkę (jeden rozdzielacz). Rozprowadzenie rur zamierzam wykonać na kondygnacjach w alupexach.
    W związku z powyższym może ktoś doradzi jak uzbroić rozdzielacze pod rozwiązania połaczonego ogrzewania podłogowego z grzejnikami. Mile widziane fotki.
    Pozdrawiam
    Gorąco polecam rozdzielić obiegi grzejników i podłogówki. Jeżeli na jednym to przewymiarować o 40-50% grzejniki i grzać niskim parametrem. Oczywiście wtedy za kotłem zawór czterodrogowy mieszający aby kocioł pracował na prawidłowych parametrach z temperaturą powrotu powyżej 45*C. Schematy możesz znaleźć u nas na stronie www.klimosz.pl

    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    MOJA MAM TERAZ ZMIANIAŁA CAŁE CENTRLANE OGRZEWANIE!!!

    kocioł Eko Groszek z GALMETU (udało sie kupic go po straje cenie) do tego ma rodzielacz na podłogówkę (chyba jedno jest w rodzielaczu rezerwowe), papki odzielnie na podłogówek!!!

    instalcja wiem że jest dobrze zrobiona bo to robił szwagier mojem mamy a mój wujek

    ewentualniejak zaczne budowe to u mnie napewno tez będzie robił bo wiem że zrobi dobrze i doradzi a w dzisiejszych czasach to jestnajwazneiejsze czyli : FACHOWA ROBOTA!!!!!!!!!!!!!!!!!

  6. #6

    Domyślnie

    Endriuszka - wybacz ale oprócz zachwytów nad szwagrem Twojej mamy nie widzę w tym poście wartości dodanej. Może to powód Dimpley-a, którego sobie popijam?
    pzdr.
    -romwis

  7. #7

    Domyślnie

    Witam po dłuższej chwili
    Poradzcie jeszcze jakie rurki kupowaliście do podłogówki
    Być mozę zakupy robiliście za posednictwem internetu i macie nanmiar na jakiegoś godnego dostawcę

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    malgosia60

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    88

    Domyślnie

    witam

    nosze sie z zamiarem zrobienia ogrzewania podłogowego parter i poddasze "wodne" czy morze mi ktoś napisać jaki to w przyblirzeniu wychodzi koszt
    wymarzony domek Artura i Małgosi

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wicekK
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.199
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    132

    Domyślnie

    Cytat Napisał malgosia60
    witam

    nosze sie z zamiarem zrobienia ogrzewania podłogowego parter i poddasze "wodne" czy morze mi ktoś napisać jaki to w przyblirzeniu wychodzi koszt
    Co do kosztów to ci dokładnie nie odpowiem .
    Ja mam zrobioną podłogówkę w całym domu , poszło mi prawie 1300m rury ( i tu koszt jest zależny od ceny rury ) , do tego 2 rozdzielacze 8-obwodowe .
    Dodatkowe koszty to ocieplenie podłogi pod rurkami 10-20 cm styropianu fs20 , na to folia ( taka w kratkę , do podłogówki ) lub specjalne płyty styropianowe z folią , jakieś klipsy do mocowania turek .
    No i koszt fachowca który Ci to wykona ( a można i samemu - poszukaj na forum )

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maciekozd

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich,

    Mam pytanie dotyczące tematu. Mam w domu stare centralne ogrzewanie. Wszystko jest robione rurkami metalowymi. Na parterze mam grzejnik w każdym pomieszczeniu i jest ciepło. Problem jest na piętrze, Są dwa pokoje w których są grzejniki, łazienka w której nie ma grzejnika oraz kuchnie połączoną z salonem gdzie na całe te dwa pomieszczenia jest tylko jeden grzejnik i niestety jest cały czas zimno.

    Czy zamiast tego grzejnika który jest w salonie mogę założyć rozdzielacz z którego pociągnę ogrzewanie podłogowe (około 5 m kwadratowych) do łazienki, grzejnik drabinkowy do łazienki, grzejnik do kuchni oraz grzejnik do salonu? Czy to zda egzamin czy nic z tego nie będzie?

    Bardzo proszę o pomoc, mile widziane będą wszystkie sugestie.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    10 20 cm styropianu pod podlogowke
    sory ze pytam ale ty budujesz dom pasywny lub 3 litrowy czy masz zaduzo kasy ?
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony