Witam wszystkich Forumowiczów

Jestem w przededniu instalacji CO, no i oczywiście nie wiem co wybrać. Zastanawiałem się nad piecem kondesacyjnym - paliwo gaz ziemny, ale po rozeznaniu tematu nie jestem pewien czy to ma sens. Otóz w domu będziemy mieć podłogówke, stosunkowo na małej powierzchni: kuchnia, obie łazienki - jedna bardzo mała, oraz wiatrołap.(p.u. domu to ok. 140 m)
Od zaprzyjaźnionego instalatora dowiedziałem się, że kondensat efektywnie działa tylko przy niskich parametrach grzewczych tj. 50/40 C, najlepsza sytuacja to duża powierzchnia ogrzewania podłogowego. Przy parametrach 70/60 działanie kondensatu jest już całkowicie nieefektywne, podobno słabiej sie wtedy spisują od tradycyjnych kotłów z komorą otwartą. A zatem aby zastosować kondensat do mojego domu powinienem przewymiarować kaloryfery nawet o 100%, łaczy się to z dodatkowymi wydatkami na kaloryfery, oraz z założenia droższy piec kondensacyjny. Czy ta teoria jest prawdziwa, czy faktycznie przy wyźszych parametrach grzewczych kondensaty tracą swoje własności "oszczędnosciowe". Jak sie wejdzie na stronę vaillanta to oczywiscie zupełnie nie.

Zastanawiam sie czy nie lepiej zainwestować tą kase w tradycyjny kocioł gazowy i w kominek z pw (poprzednio mial być tradycyjny lub z DGP)
Pozdrawiam
Robert