dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Ściany 3W z klinkierem na zewnątrz - kiedy trzecia warstwa?

    Jak w tytule
    Rozmawiam właśnie z ekipami na temat stanu surowego i stąd moje pytanie

    Czy klinierem obmurowuje się dom w momencie ocieplania po jakimś czasie, jak dom już dobrze osiądzie i wyschnie (tak jak normalnie daje się drugą warstwę), czy też lepiej wszystkie warstwy murować od razu?

    Większość ekip nie muruje elewacji z cegły - chcą tylko stawiać ściany konstrukcyjne (oczywiście z kotwami) więc odpowiedź na powyższe pytanie jest dla mnie ważna przy wyborze ekipy
    tak się zaczyna każda misja
    znaleźć człowieka, swoją przystań
    urządzić po swojemu kawałek świata
    zbratać się z nim

  2. #2

    Domyślnie

    Bardzo dziękuje za tak wiele wyczerpujących odpowiedzi
    tak się zaczyna każda misja
    znaleźć człowieka, swoją przystań
    urządzić po swojemu kawałek świata
    zbratać się z nim

  3. #3

    Domyślnie

    licowanie klinkierem i ocieplenie budynku wykonuja przeważnie wyspecjalizowane firmy -po zakończeniu stanu surowego

  4. #4

    Domyślnie

    a gdzie takich szukać?
    tak się zaczyna każda misja
    znaleźć człowieka, swoją przystań
    urządzić po swojemu kawałek świata
    zbratać się z nim

  5. #5

    Domyślnie

    bywają - kto szuka ten znajdzie
    bardzo ważne jest obejrzenie robót juz wykonanych przez taka ekipę
    bo niezwykle ważny jest sposób wiązania cegieł - jesli w narozniku wiązanie jest robione "główka - wozówka " to lepiej sobie taka firme odpuscić

  6. #6

    Domyślnie

    Klinkier równocześnie z ociepleniem kiedy dom stoi juz zadaszony, zle bezwzględnie bez okien. Nie wyobrazam sobie budowy, gdzie dałoby sie otwory wymierzyć do milimetrów, a przy klinkierze, który z gumy nie jest, taka precyzja jest wymagana..

  7. #7

    Domyślnie

    Jestem w takiej samej sytuacji. U nas murarz postawił najpierw cały dom z jednego pustaka. Ze ścian były wypuszczone jakieś pręty (nie wiem jak to sie fachowo nazywa). Powiedział że do tych prętów będzie mocował drugą ścianę. Przez pręty przebijał styropian i murował jednocześnie klinkier wokoło całego budynku. Potem murował drugą warstwę pustaków oczywiście łącząc je z tymi prętami. Klinkier nie jest zbytnio pobrudzony, był osłonięty folią podczas murowania drugiej warstwy(tak jak na budowie trochę przykurzony). Trochę masło maślane ale myślę że zrozumiesz jak to u nas wyglądało.
    Wklejam zdjęcie to może będzie lepiej widać o co mi chodzi.


    Nie wiem czy dobrze widać pręty które wystają ze ścian. Warstwa klinkieru jest na takiej wysokości jak na zdjęciu a nad nią jest pustak ( w chwili obecnej).

  8. #8

    Domyślnie

    wiązanie cegieł klinkierowych jest nieprawidłowe - na razie wyglada ładnie , ale przy nadprozach zacznie sie cyrk - spoiny pionowej nie da sie utrzymać równo - aby ja utrzymać trzeba będzie docinac kazda cegłę - pół roku będzie trwało wykonanie , o ile majstrom starczy cierpliwości

  9. #9

    Domyślnie

    U mnie najpierw stawiali ścianę elewacyjną na 12 cm z cegły, póxniej ocieplenie i warstwa nosna. Wydawało mi się to trochę dziwne ale praca szła rewelacyjnie

  10. #10

    Domyślnie

    wiązanie cegieł klinkierowych jest nieprawidłowe - na razie wyglada ładnie , ale przy nadprozach zacznie sie cyrk - spoiny pionowej nie da sie utrzymać równo - aby ja utrzymać trzeba będzie docinac kazda cegłę - pół roku będzie trwało wykonanie , o ile majstrom starczy cierpliwości
    tzn jak powinno byc wiazane ?

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał kapusta
    wiązanie cegieł klinkierowych jest nieprawidłowe - na razie wyglada ładnie , ale przy nadprozach zacznie sie cyrk - spoiny pionowej nie da sie utrzymać równo - aby ja utrzymać trzeba będzie docinac kazda cegłę - pół roku będzie trwało wykonanie , o ile majstrom starczy cierpliwości
    Klinkier jest tylko do pod oknami (widać to na zdjęciu) a nad każdym oknem ponownie było dawane nadproże. Murarz który robił tę robotę nie jest taki głupi jak ci się wydaje. Nie jest to zwykły chłopek z wioski tylko gościu, który ma tytuł mgr inż. Więc myślę, że zna się na robocie.

  12. #12

    Domyślnie

    właśnie - jak powinno byc wiązane?
    tak się zaczyna każda misja
    znaleźć człowieka, swoją przystań
    urządzić po swojemu kawałek świata
    zbratać się z nim

  13. #13

    Domyślnie

    U mnie była najpierw warstwa nośna. Dom przestał przez zimę, a w drugim sezonie ocieplaliśmy i murowaliśmy klinkier. Nadproża klinkierowe daliśmy systemowe firmy Habe. Niestety nasz architekt zrobił błąd przy nadprożach - zaprojektował ozdobną wystającą belkę, której nie dało się wykonać ponieważ albowiem nie było jej do czego zakotwić i wisiała sobie w próżni. Trzeba przyznać, że na rysunku prezentowała się niezgorzej.
    W rezultacie mieliśmy przestój i przymusowy kontakt z firmą Habe, która się specjalizuje w nadprożach klinkierowych.
    Zapewne gdybyśmy murowali obie warstwy razem wyszłoby to od razu i byłby przestój w całości. Także nam wyszło to na dobre.
    jj

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony