dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar łosie
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    106
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie dofinansowanie do PRZYDOMOWEJ OCZYSZCZALNI śCIEKóW

    czy ktos z Was ubiegał sie moze / otrzymał dofinansowanie do POś ?
    ( z gminy,funduszy unijnych czy innej instytucji )

    chodzi mi o odpowiedz osob,które rzeczywiscie miały takie doswiadczenie,teoretyczną liste instytucji ,które sie tym zajmują znam...ale od teorii do praktyki...

  2. #2

    Domyślnie

    Witam,
    dołączam się do pytania. Zainteresowany jestem przede wszystkim dofinansowaniem do oczyszczlni biologicznych. Proszę o uwagi tych, którzy się już o ewentualne dofinansowania starali.

  3. #3

    Domyślnie Re: dofinansowanie do PRZYDOMOWEJ OCZYSZCZALNI śCIEKóW

    Cytat Napisał łosie
    czy ktos z Was ubiegał sie moze / otrzymał dofinansowanie do POś ?
    ( z gminy,funduszy unijnych czy innej instytucji )

    chodzi mi o odpowiedz osob,które rzeczywiscie miały takie doswiadczenie,teoretyczną liste instytucji ,które sie tym zajmują znam...ale od teorii do praktyki...
    My dostalismy dofinansowanie do POŚ.
    Wszystko odbywalo sie w wydziale ochrony srodowiska UM.
    Musial byc projekt oczyszczalni i inne papierki.
    Dofinansowali polowe ceny samej oczyszczalni - wtedy to bylo jakies 1600 PLN

  4. #4

    Domyślnie

    No to idę do Mysłowic po kasę.
    Zbóje powiedzieli,że nie ma dopłat i koniec gadki.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar łosie
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    106
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    u nas dofinansowanie z urzedu gminy nawet nie wchodzi w grę gmina nie uwaza POś za dobre rozwiązanie,szambo jest bardzo dobre - zwłaszcza ze gmina zajmuje się wywozem,dorabiając sobie do budzeciku,więc po co im nasz POś? oznacza tylko brak dochodow za wywozenie szamba przez długie lata i brak mozliwosci zmuszenia nas do kanalizacji,jak ją w koncu za iles lat położą
    i jeszcze mieliby do tego dopłacac ? o niedoczekanie !!!

  6. #6

    Domyślnie

    Dokładnie tego się obawiam, co Kolega wyżej napisał. Z innych, podobnych sytuacji poznałem mniej więcej ich (urzędasów) punkt widzenia - swego rodzaj klapki na oczach, ograniczenie na poglądy inne niż tylko spojrzenie z perspektywy własnego "podwórka".
    Jak sobie pomyślę i przypomnę o smrodzie z przelewających się szamb (nie rzadko celowo robionych jako nieszczelne) w okolicy mojej budowy, to mnie kurwica na tych patałachwów, urzędasów bierze. Wniosek: daleko nam jeszcze do Łuni.
    Ale co tam: trzeba liczyć na siebie, żeby się nie przeliczyć - polecam take spojrzenie na otaczającą rzeczywistość.

  7. #7

    Domyślnie

    Zwróciłam się z pismem do WFOŚ o dofinansowanie do POŚ oraz pompy ciepła - narazie czekam na odpowiedź - a to może troszkę potrwac.... - dam znać jak tylko ją otrzymam )
    pozdrawiam

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar łosie
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    106
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    Zwróciłam się z pismem do WFOŚ o dofinansowanie do POŚ oraz pompy ciepła - narazie czekam na odpowiedź - a to może troszkę potrwac.... - dam znać jak tylko ją otrzymam )
    czekamy...
    a jakie papiery nalezało złozyc do takiego wniosku ? i czy okreslili max. wysokosc dofinansowania jaką mozna dostac?

  9. #9

    Domyślnie

    narazie wystąpiłam z pismem ogólnym przedstawiajacym sposób działania oraz krótką charakterystykę ekologiczną - jak się ustosunkują zobaczymy - jako instutucja muszą odpowiedziec do 30 dni pisemnie z odpowiednią argumentacją - sama jestem ciekawa jak bedzię wyglądać ta odpowiedź)
    nie liczę na wiele, ale próbowć trzeba )

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Pyrgon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    176

    Domyślnie Re: dofinansowanie do PRZYDOMOWEJ OCZYSZCZALNI śCIEKóW

    Cytat Napisał Adam___
    Cytat Napisał łosie
    czy ktos z Was ubiegał sie moze / otrzymał dofinansowanie do POś ?
    ( z gminy,funduszy unijnych czy innej instytucji )

    chodzi mi o odpowiedz osob,które rzeczywiscie miały takie doswiadczenie,teoretyczną liste instytucji ,które sie tym zajmują znam...ale od teorii do praktyki...
    My dostalismy dofinansowanie do POŚ.
    Wszystko odbywalo sie w wydziale ochrony srodowiska UM.
    Musial byc projekt oczyszczalni i inne papierki.
    Dofinansowali polowe ceny samej oczyszczalni - wtedy to bylo jakies 1600 PLN
    Cześć. A to ciekawe. Pytanie bardzo ogólne. Jak to wychodzi porównanie całkowitych kosztów POŚ i szamba? (pomijając dofinansowanie)
    Zakądając koszty budowy szamba na 5000. Ile kosztuje całość POŚ? Jakie są koszty eksploatacji POŚ?
    Jeśli istnieje na ten temat jakiś wątek to będę wdzięczny za linka
    "Było ściernisko, jest San Francisco"
    Dziennik i komentarze

  11. #11

    Domyślnie Re: dofinansowanie do PRZYDOMOWEJ OCZYSZCZALNI śCIEKóW

    Cytat Napisał Pyrgon
    Cześć. A to ciekawe. Pytanie bardzo ogólne. Jak to wychodzi porównanie całkowitych kosztów POŚ i szamba? (pomijając dofinansowanie)
    Zakądając koszty budowy szamba na 5000. Ile kosztuje całość POŚ? Jakie są koszty eksploatacji POŚ?
    Jeśli istnieje na ten temat jakiś wątek to będę wdzięczny za linka
    Bez watpienia POŚ jest oplacalna inwestycja.Znaczy jak wg mnie
    Wywoz zawartosci zbiornika raz na dwa lata - no niech bedzie rok - koszt jakies 40 PLN.Przynajmniej ostatnio tyle placiclismy za 2 m3.
    Do tego bakterie do osadu.Pudelko jakies 30 PLN - starcza na rok.

    No i to tyle z ekasploatacji.
    Koszty przed to bylo : 3200 POŚ,2000 montaz,projekt cos kolo 600 PLN chyba.
    Calosc zamknela sie w kwocie chyab 6000 PLN.To bylo w 2002 roku.Albo 2001.

    Szambo chcac wywozic zgodnie z napelnianiem to by bylo jakies 150 PLN co miesiac.
    No co prawda mozna jeszcze wylewac do sasiada do ogrodu.
    Ale mowimy tu chyba o normalntych sytuacjach

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wiolasz
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    460

    Domyślnie

    Z Poś-a masz jeszcze darmową wodę do podlewania ogrodu..

  13. #13

    Domyślnie

    miałam i ja zakładać POŚa ale zrezygnowałam - powód wysoki poziom wód gruntowych - pamiętajcie o tym przy zakładaniu
    Nie wszyscy mówią że wysatarczy raz na rok lub dwa (nawet jeśli możesz wypompować całą zawartość)
    Do gminy najlepiej wystosować pisemne zapytanie - muszą się ustosunkować dla czego odmawiają, a to nie zawsze jest logiczne do wyjaśnienia
    Warto spytać się np. w lokalnym biurze poselskim o dofinansowania z Unii.

  14. #14

    Domyślnie

    I odpowiedź nadeszła )) (nawet szybko )
    Z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska odpowiedzili mi, że na inwestycje dotyczącą POŚ oraz pompy ciepła mogą tylko zaproponowac kredyt preferencyjny w banku BOŚ S.A. (czyli korzystne oprocentowanie na realizację przedsięwzięcia z kredyty) - ja osobiście dziękuję....
    Za radą kolegi zwróciłam się do Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska - tutaj otrzymałam odpowiedź, że dofinansują oni jedynie jednostki publiczne i skierowali mnie do Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska. Tu z kolei poinformowano mnie, że niestety ale takich inwestycji nie dofinansowują i póki co nie mają w planach.
    Tak to wygląda dla miasta Knurowa i podejrzewam okolic.
    Wszystkim zainteresownym z innych okolic radze zasięgnąć informacji w ochronie środowiska (urząd miasta bądź starostwo), bowiem od kolegi z rejonu kędzierzyna wiem, że tam troszkę inaczej podchodzą do przedmiotowej sprawy
    pozdrawiam

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wiolasz
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    460

    Domyślnie

    Ja z kolei dowiedziałam się u siebie (podkarpackie) ze jest strona z rozporządzeniem i przygotowany jest już projekt rozporządzenia dla działania gospodarstw rolnych http://www.minrol.gov.pl/DesktopModu...ositionId=2121

    ale dokładnych wytycznych nie mają. W każdym razie zrezygnuję chyba bo nie mam min. 1 ha pola.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lbryndal
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    2.258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    362

    Domyślnie

    Cytat Napisał krupol
    I odpowiedź nadeszła )) (nawet szybko )
    Z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska odpowiedzili mi, że na inwestycje dotyczącą POŚ oraz pompy ciepła mogą tylko zaproponowac kredyt preferencyjny w banku BOŚ S.A. (czyli korzystne oprocentowanie na realizację przedsięwzięcia z kredyty) - ja osobiście dziękuję....
    Za radą kolegi zwróciłam się do Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska - tutaj otrzymałam odpowiedź, że dofinansują oni jedynie jednostki publiczne i skierowali mnie do Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska. Tu z kolei poinformowano mnie, że niestety ale takich inwestycji nie dofinansowują i póki co nie mają w planach.
    Tak to wygląda dla miasta Knurowa i podejrzewam okolic.
    Wszystkim zainteresownym z innych okolic radze zasięgnąć informacji w ochronie środowiska (urząd miasta bądź starostwo), bowiem od kolegi z rejonu kędzierzyna wiem, że tam troszkę inaczej podchodzą do przedmiotowej sprawy
    pozdrawiam
    no to kicha. czyli jedni dają inni nie ciekawe jak zareagują jak ja pójdę się pytać wstępnie w Wieliczce.może dają sam nie wiem narazie nic w tym temacie a pasowałoby bo musiałbym uwzględnić to w przepustach w fundamencie.
    W życiu piękne są tylko chwile.
    Dziennik
    Komentarze

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony