dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 73
  1. #1

    Domyślnie Taras z bruku klinkierowego

    Tak sobie myślę czy nie zrobić tarasu i schodów frontowych z klinkieru brukowego. W projekcie mam tradycyjny lany na gruncie ale jak pomyślę o tych wszystkich kombinacjach z izolacjami i odklejającymi się płytkami (a gres nie jest tani)... Rozmawiałem już z potencjalnym wykonawcą specjalizującym się w układaniu kostki i bruku i nie widzi przeszkód. Całą formę (kształt) tarasu i schodów chcę zachować jak w projekcie wylewając tylko murki. I tu pytanie do użytkowników; jak to się sprawuje i wygląda w porównaniu np do płytek gresowych.
    ===DARPIOT===
    [email protected]

  2. #2

    Domyślnie

    Miałem podobny dylemat. Z tym, że problem u mnie bardziej skomplikowany, bo trzeba podsypać pod taki ziemny taras z bruku klinkierowego ok. 1,5 metra ziemi + zrobić schody. Opinie były bardzo różne - jedni, że wszystko będzie ok., inni, że wcale nie bo prędzej czy później będzie osiadać i trzeba będzie poprawiać bruk [może nawet wielokrotnie]. Ostatecznie zdecydowałem się na lany z betonu - zaważyły właśnie względy podniesienia tarasu. Natomiast schody frontowe będę miał z bruku klinkierowego to wiem na pewno. Co do trwałości to z moich rozmów wynika, iż jak zwykle i tu i tu decyduje jakość wykonania.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Radzęontaktować się z przedstawicielem CRH w Twoim rejonie, a otrzymasz pewno przepięknie wydany album - klinkier brukowy na tarasie, w ogrodzie, dojazdach itp.Kopalnia pomysłów, a do tego opis techniki wykonania. Jak wszędzie - wszystko w rękach fachowców

  4. #4

    Domyślnie

    [quote="aishan"]Miałem podobny dylemat. Z tym, że problem u mnie bardziej skomplikowany, bo trzeba podsypać pod taki ziemny taras z bruku klinkierowego ok. 1,5 metra ziemi + zrobić schody. Opinie były bardzo różne - jedni, że wszystko będzie ok., inni, że wcale nie bo prędzej czy później będzie osiadać i trzeba będzie poprawiać bruk


    Jak nasypiesz ziemi to napewno siądzie, jak nawieziesz żwiru i klińca to możesz spać spokojnie. U mnie pod kamienicą podnosili o 1m może 1,3m pod kostkę. Fakt trochę tego nawieźli ale stoi to już 5lat i nie osiadło.
    ===DARPIOT===
    [email protected]

  5. #5

    Domyślnie

    mam taki taras na gruncie z kostki - m.in. z powodów o ktorych mowa (problemy z tradycyjnym) - od roku jest OK, wygląda dobrze i naturalnie łączy się z opaską i ścieżkami. No i nie podobają mi sie lane tarasy.

  6. #6

    Domyślnie

    Też mam taras z kostki i jest OK. Poziom gruntu był podnoszony do poziomu okien balkonowych. Trzeba tylko pamiętać o bardzo dobrym zagęszczeniu.

    I jeszcze jedno, polecam zastosowanie opaski z kostki podlanej betonem zamiast murków czy obrzeży. Wygląda to dużo ładniej, zwłaszcza jak się zrobi taras z formami łukowatymi zamiast kwadratowego. A ścieżki wijące się zamiast prostych wyglądają rewelacyjnie.

  7. #7

    Domyślnie

    zgadzam się jw. mozna też zastosowac od bidy rollborder.

  8. #8

    Domyślnie

    Czy moglabym prosic o zdjecia Waszych tarasow.
    Szczegolnie interesuja mnie takie ze schodami.
    U mnie sa dwa przezd i za domem i caly czas sie glowie jak to byloby najlepiej wykonac. Jesli ktos znajdzie chwile to bardzo prosze o dokladny instruktarz wykonania i ewentualny koszt waszych tarasow...
    Eve

  9. #9

    Domyślnie

    Podłączam się do tematu i proszę o wszelkie opinie, bo architekt namawia mnie na taras ziemny, a ja nie jestem przekonana. Czy nie osiada, nie wilgotnieją od niego fundamenty, kamień się nie zapada itp?

  10. #10

    Domyślnie taras ziemny z klinkieru brukowego

    Mam taki taras z jednym stopniem. Jako ograniczenie zostaly wykorzystane betonowe obrzeża i tego właśnie nie polecam. Kostka granitowa wygląda zdecydowanie lepiej. Taras jest stabilny, po roku użtkowania nie zapada się. Przy dużych ulewach wypłukuje się piasek ze szczelin. Na początku stale go uzupełniałem ale obecnie zrezygnowałem z tego . Szczeliny zrobiły sie głębokie na 0,5 - 1,0 cm. Wygląda to nawet ładniej. Uwaga! Przed wykonaniem należy dokładnie zniszczyć wszelką roślinność pod przyszłym tarasem, zwł. szkrzyp. Przerastające chwasty są później problemem. A tak wogóle to jest bardzo ładny i nie martwię sie ewntualnymi uszkodzeniami - nastepna "cegiełka" , gumowy młotek i ... gotowe. Polecam.

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar SylwekW
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    505
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Aishan ....

    a czy pod lany (betonowy) to nie musiałeś podsypywać i zagęszczać - coś mi się wydaje, że też trzeba więc ten argument na korzyść wylewanego odpada.

    My też zdecydowaliśmy się na układany z bruku. Jedyny problem jaki mnie martwi to czy podczas zagęszczania wewnątrz nie wywali (wypchnie) mi ścianek, które są wymurowane z bloczków betonowych a nie są obsypane od zewnątrz i czy zwykłe obsypanie zewnątrz wystarczy (moż epomyślę o jakiejś opasce wzmacniającej.
    No i nie mamy pomysłu jak dorobić schody to takiego tarasu - ale cały czas szukamy - internet, czasopisma i wyobraźnia

  12. #12

    Domyślnie

    Schody widziałem takie: cegła brukowa ułożony na "bok", a po obu stronach schodów zaokrąglone na górze i na dole barierki wysokości ok 20-30 sm (szerokości cegły brukowej). Wyglądało super.

  13. #13

    Domyślnie

    Ja też mam taki taras tylko z kostki brukowej wykończony palisadami, dużo bardziej funkcjonalny no i problem z głowy z ciągle odklejajacymi się płytkami. Łącznie z płytą jest 4 schodki.

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Też planuję taras z kostki i wejście do domu również, z jednym schodkiem.
    Posiadaczy takowych tarasów proszę o załączenie zdjęć - jak da radę. Szczególnie interesuje mnie połączenie przy drzwiach wejściowych i tarasie. Ściana 2 warstwowa. Jak tam rozwiązaliście połączenie kostki z ociepleniem no i odwodnienie. Ja wymyśliłem sobie, że na tarasie dam 60 cm wstawkę z drewna pod którym ukryją się normalne parapety pod drzwiami tarasowymi.

    Pozdrawiam
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  15. #15

    Domyślnie

    Jarek_75: mam pytanko czy moglbys napisac na priv ile taka inwestycja Cie wyniosla?? Kto Ci to wykonywal i bardzo prosze o zdjecia.
    Pozdrawiam...
    Eve

  16. #16

    Domyślnie

    zdjęcie obok to po części taras - ale nie mam żadnycjh stopni.

  17. #17

    Domyślnie

    A ja mam pytanie lekko obok. Mam w projekcie schody i taras monolityczne. Powiedzcie czy mogę je sobie zmienić na z cegły klinkierowej a przy okazji zmienić ich kształt bez wprowadzania zmian do projektu? Czy to będzie istotna zmiana?
    pozdrawiam
    Klaus

    Moja działeczka

  18. #18

    Domyślnie

    @ evevet Podaj adres to podeślę Ci zdjęcie.

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek_75
    @ evevet Podaj adres to podeślę Ci zdjęcie.
    Ja też poproszę.
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  20. #20

    Domyślnie

    Poproszę adresy to wyślę niestety nie umiem wklejać zdjęć na forum

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony