dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie schody drewniane - tymczasowe

    Witam, zabrałem sie za robienie schodów takich ładniejszych, które mogłyby zostać na dłużej niż tylko okres budowy. Schody będą całkowicie drewniane samonośne i powstaną z odpadów budowlanych ... krokwie 9x17 już częściowo wymierzone pomalowane na kolor palisander ... planuje do tego jasne stopnie ( kolor drewna sosnowego Stopnie chciałbym kupić z drewna klejonego, tylko koszt stopni nie za bardzo pasuje do mojego planu tymczasowości schodów ( 54 zł za stopień sosnowy ) znalazłem juz w Castoramie deski sosnowe bez sękowe po 18 zł za 1m szeroką na 20cm i grubą, no właśnie tu problem na 17mm
    Delikatnie przykładałem nogę i chyba będą sie mocno uginać, ktoś może siż orientuje jaka grubość była by juz akceptowalna ? Czy takie 27mm byłoby juz ok ? Zastanawiam sie jeszcze czy moze zrobic ozdobny podciąg pod schodkami zeby go usztywnić Ktoś moze sie orientuje ile mogłaby taka deska kosztować u stolarza, tylko troche boje sie ze bede musiał czekać z miesiąc a tu schodki potrzebne na szybko

    Żeby nie być gołosłownym zamieszczam pierwszą fotk. Bede tu wklejał zdjęcia z realizacji, moze komuś sie przyda.


  2. #2

    Domyślnie

    Takich rzeczy w castoramie się nie kupuje.
    Musisz poszukać małego sklepu z drewnem.
    Kupisz taniej i przytną jak trzeba.
    na stopnie 17mm to mało.
    35-50mm zależy jaka rozpiętość.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  3. #3
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie deska

    xxx

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    koledzy pisza ze minimum 35 a ty masz 17 to daj dwie i bedziesz mial 34 a koszto 36 za stopien tymczasowe powinny wystarczyc skrec tylko deski ze soba od spodu zeby od gory ladnie wygladalo o po klopocie mama nadzieje ze sie na tym nie polamiesz pozdrowienia
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał adi_
    koledzy pisza ze minimum 35 a ty masz 17 to daj dwie i bedziesz mial 34.....
    Takich rzeczy się nie robi.
    Wytrzymałość będzie praktycznie taka sama jak pojedyńczej.
    Należałoby te warstwy zespoić na całej powierzchni.W efekcie otrzymałbyś klejonkę 34mm.Bez sensu.W amatorskich warunkach tego nie zrobisz.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  6. #6

    Domyślnie

    Zrobisz nawet w warunkach amatorskich. Deski posmarować klejem, docisnąć i skręcić wkrętami do drewna (po kilka na stopień od spodu, aby ich później nie było widać). Można też nawiercić, wpuścić wkręty i zaszpachtlować.
    Jest też opcja z podbiciem pod każdy stopień pionowewgo wzmocnienia (podstopień, całośćw kształcie odwróconego L lub T).
    Na tymczasowe wystarczy. Ja zrobiłem schody z drewna po szalunkach i służą już pewnie z rok.
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...037&highlight=

  7. #7

    Domyślnie

    Wszystko się zrobi,ale autor chyba do "zawodowców" nie należy.
    Prościej zamówić deskę sosnową 32-35mm na wymiar.
    No ale nie w Castoramie albo innym markecie.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  8. #8

    Domyślnie

    Tu są fotki schodów z dechy sosnowej.
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...992&highlight=
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    tedi autor chce miec schody tymczasowe a nie na stale nie narazaj go na koszty a cemik 1 ma racje w 100% to przeciez na wikol i na wkrety to bedzie trzymalo da sie zrobic nie na lata ale jako tymczasowe spokojnie wytrzymaja pozdrawiam i widzialem gozej schody zrobione z gorszych materjalow i sluzyly ponad 2 lata najpier byla drabina do wejscia na pietro pozdrawiam
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    a jak juestesmy przy schodach to mi sie maza metalowe tzn. o konstrukcji metalowej a stopnie drewniane z tym ze azurowe bedzie wszystko doradzcie lub jak macie takie w domku wstawcie fotke bo musze projekt zrobic dla spawacza i dodam ze beda dwa spoczynki czy odpoczynki nie wiem jak sie fachowo to nazywa pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MefistoPL

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    1

    Domyślnie Schody z litej dębiny

    Czy ktoś może mi poradzic czy warto stosowac podłogi z litego lub mikrowczepowego drewna dębowego???

    Pytam ponieważ znalazłem sklepik internetowy z elementami schodów ( i nie tylko), a dzwoniąc dowiedziałem się że mają wprowadzic takze tralki oraz poręcze - http://www.woodin.pl/ .
    także proszę o radę.
    Pozdrawiam.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    odwiedzilem stronke przez ciebie podana i doszedklem do wniosku ze oni sprzedawaja odpady polaczone w deski sory nie za ladnie bedzie to wygladac na stopniach
    a tak na marginesie schody najlepiej jest robic z dwoch klejonych ze soba naprzeciw legle desek pozdrawiam
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  13. #13

    Domyślnie

    Może wątek jest stary ale krew mnie zalewa jak widzę takie bzdury... jak sie nie wie o czym mówi, to w ogóle nie powinno się wypowiadać! poczytaj najpierw troche o technologii klejenia drewna. firma która prowadzi ten sklep działa od 13 lat głównie na rynkach Europy Zachodniej więc o zadnej fuszerce czy odpadach nie ma mowy!
    Niektórzy powinni mieć zakaz wypowiadania sie na forach...

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    LasekD

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wawa i okolice
    Posty
    596

    Domyślnie

    adi,z dwóch desek to możesz sobie zrobić ławkę do ogrodu a nie stopień

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony