Witam, zabrałem sie za robienie schodów takich ładniejszych, które mogłyby zostać na dłużej niż tylko okres budowy. Schody będą całkowicie drewniane samonośne i powstaną z odpadów budowlanych ... krokwie 9x17 już częściowo wymierzone pomalowane na kolor palisander ... planuje do tego jasne stopnie ( kolor drewna sosnowego Stopnie chciałbym kupić z drewna klejonego, tylko koszt stopni nie za bardzo pasuje do mojego planu tymczasowości schodów ( 54 zł za stopień sosnowy ) znalazłem juz w Castoramie deski sosnowe bez sękowe po 18 zł za 1m szeroką na 20cm i grubą, no właśnie tu problem na 17mm
Delikatnie przykładałem nogę i chyba będą sie mocno uginać, ktoś może siż orientuje jaka grubość była by juz akceptowalna ? Czy takie 27mm byłoby juz ok ? Zastanawiam sie jeszcze czy moze zrobic ozdobny podciąg pod schodkami zeby go usztywnić Ktoś moze sie orientuje ile mogłaby taka deska kosztować u stolarza, tylko troche boje sie ze bede musiał czekać z miesiąc a tu schodki potrzebne na szybko

Żeby nie być gołosłownym zamieszczam pierwszą fotk. Bede tu wklejał zdjęcia z realizacji, moze komuś sie przyda.