dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16

Temat: SMRODEK

  1. #1

    Domyślnie SMRODEK

    Jak temu zaradzić, gdy cuchnie z umywalki? Mieszkam na 4 p. (3-letni budynek 5 piętrowy). Umywalka ma typowy syfon (ktoś mi powiedział, że powinno być jeszcze tzw. kolanko, jest jednak problem z brakiem miejsca na to ew. kolanko), ale wyczuwa się, że z otworów w umywalce... wieje(dmucha) smrodem. Wyczyszczenie "osadnika" w syfonie nic nie pomogło. Czy to może zła konstrukcja syfonu lub błąd w montażu? Wzywam fachowców do pomocy w rozwiązaniu tego problemu.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Toż jedno standartowe kolanko w zupełności musi wystarczyć.
    Chyba że nie masz odpowietrzenia kanalizy (tej grubej rury fi100 wyprowadzonej ponad dach), co objawia się bulgotaniem (zasysaniem) wody podczas opróżniania zlewu.
    Wtedy wysysa Ci wode i syfon masz suchy - efekt SMRODEK
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie Re: SMRODEK

    Cytat Napisał statysta
    Wzywam fachowców do pomocy w rozwiązaniu tego problemu.
    Wzywać fachowców oczywiście możesz, ale za poradę będziesz musiał zapłacić.
    Na forum..... znacznie lepiej jest poprosić niż wzywać
    beton wiąże ludzi...

  4. #4

    Domyślnie Re: SMRODEK

    Jeżeli
    wieje(dmucha)"
    smrodem, to musi być to
    zła konstrukcja syfonu lub błąd w montażu
    Paweł

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jarek45

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    2

    Domyślnie

    Mam ten sam problem. Latem wyremontowałem łazienkę. Nowa instalacja, nowe sprzęty, nowe kafelki. Od miesiąca zaczęło cuchnąć z umywalki, smród się nasilał, aż śmierdzi normalnie szambem. Zdemontowałem syfon, wszystkie rurki, i wszystko co się dało. Wszystko solidnie umyłem w płynach do mycia naczyń, na drugi dzień smród ponownie się pojawił. Zdemontowałem ponownie, umyłem, odkażałem, zmontowałem, ale już nie podłączyłem do kanalizacji, tylko wężem do wiaderka, aby mieć pewność że nie są to gazy z kanalizacji. Smród znowu się pojawił. Moje przypuszczenie, jest jakaś bakteria w zakamarkach umywalki, której nie potrafię domyć. Mam pytanie, czy może ktoś zna jakiś środek odkażający, który raz na zawsze usunie mi ten wstrętny zapach z mojej umywalki. A być może jest jakiś inny sposób zaradzenia mojemu problemowi? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

  6. #6

    Domyślnie

    czy jak rozmontowałeś syfon do czyszczenia to bylą w nim woda?
    jeśli to to jak pisze przedmówca pewnie wyssało ci 'zamknięcie wodne' do kanalizy
    i tyle - żadne środki nie pomogą bo kanaliza śmierdzibo musi
    jeśli masz ion odpowietrzający - sprawdź czy nie jest zatkany...
    jeśli pionu nie masz - masz problem
    ...gust jest kwestią ... gustu??

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarek45
    Mam ten sam problem. Latem wyremontowałem łazienkę. Nowa instalacja, nowe sprzęty, nowe kafelki. Od miesiąca zaczęło cuchnąć z umywalki, smród się nasilał, aż śmierdzi normalnie szambem. Zdemontowałem syfon, wszystkie rurki, i wszystko co się dało. Wszystko solidnie umyłem w płynach do mycia naczyń, na drugi dzień smród ponownie się pojawił. Zdemontowałem ponownie, umyłem, odkażałem, zmontowałem, ale już nie podłączyłem do kanalizacji, tylko wężem do wiaderka, aby mieć pewność że nie są to gazy z kanalizacji. Smród znowu się pojawił. Moje przypuszczenie, jest jakaś bakteria w zakamarkach umywalki, której nie potrafię domyć. Mam pytanie, czy może ktoś zna jakiś środek odkażający, który raz na zawsze usunie mi ten wstrętny zapach z mojej umywalki. A być może jest jakiś inny sposób zaradzenia mojemu problemowi? Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    zły montaż lub nieszczelny syfon(suchy)
    a nie jakieś tam bakterie .
    A może to gdzie indziej "wali" , ja tez kiedyś szukałem i uszczelniałem przy ubikacji a okazało się, ze to odpływ pralki w ścianie jest nieszczelny .
    Uszczelniłem i po problemie do dzisiaj .
    slawek
    jak to mówią budowlańcy : przyjdzie stolarz, przybije listewkę i będzie prosto.

  8. #8

    Domyślnie

    A może pionowa rurka syfonu jest za krótka i nie wchodzi pod powierzchnię wody w odstojniku ??
    Gdzieś już coś takiego widziałem....

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    jablko nie wydaje ci sie ze statysta pisal ze mieszka na 4p w budynku w 5p wiec to powinno zasysac powietrze temu wyzej a nie temu nizej jego instalacja czyli statyscie ma odpowietrzenie to ten lokator wyzej powienien miec bulgotanie
    u mnie w bloku rozwiazano to inaczej pod zlewozmywakiem w lazience zakonczono rurke fi 100 kratka w niej wycieli dziurke na fi 50 i polaczono oby dwa odplywy z wanny i zlewu w jedna zaraz przy kratce i umnie nie smierdzi i nic nie babelkuje i tak juz 22 latka mieszkam jako ostatni lokator a co do instalacji statysty fajnie by bylo widziec moze jest jakis blad pozdrawiam
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał adi_
    jablko nie wydaje ci sie ze statysta pisal ze mieszka na 4p w budynku w 5p wiec to powinno zasysac powietrze temu wyzej a nie temu nizej jego instalacja czyli statyscie ma odpowietrzenie to ten lokator wyzej powienien miec bulgotanie
    Ale lokator wyżej może mieć lepszy syfon (głębszy) i wtedy zasysa temu komu łatwiej zassać.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    oooooo to mnie zaskoczyles nie wiedzialem tego moze dlatego ze nie jestem hydraulikiem a jak jest jakis problem to go musze najpierw obejzec ale dzieki za rade przyda sie pozdrawiam
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  12. #12

    Domyślnie

    witam u mnie śmierdzi z umywalki ale z tego co zauważyłem zapach wydobywał się z otworu przelewowego zlewu wlałem domestrosa i jest spokój
    AMATOR

  13. #13

    Domyślnie

    domowy sposób to zalać wrzątkiem i wsypać sody (z octem lub solą - nie pamiętam) - skuteczne

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tomek4
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    nord
    Dzielnica
    pólnoc
    Posty
    321

    Domyślnie

    Odgrzewam kotleta, bo problem identyczny...
    Na początku myślałem, że to problem z konstrukcją syfonu, obecnie mam już 3 rodzaj, tzw kolankowy ale nadal śmierdzi.
    Woda w każdym z syfonów była - nie jest to problem z wentylacją/odpowietrzeniem kanalizacji.

    Śmierdzi przede wszystkim jak odkręcam wodę z kranu, na 99% jestem pewien że winę ma konstrukcja umywalki a konkretnie jej otworu przelewowego. Tam zbierają się resztki mydła, pasty do zębów. Można myć, dezynfekować, wydaję się że na 2-3 dni spokój.

    Szukam jednak rozwiązania na dłużej.

    Tak sobie myślę, czy nie pomogła by wymiana korka odpływowego z takiego z otworem od przelewu:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	klik klak ogragly.jpg
Wyświetleń:	588
Rozmiar:	35,4 KB
ID:	144282

    na taki bez otworu:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	korek klik klak ogragly.jpg
Wyświetleń:	499
Rozmiar:	34,7 KB
ID:	144283

    Wiem, że blokuję wtedy przelew, ale uniemożliwiam też zanieczyszczenie tych wnęk w korku.
    Co o tym myślicie ?
    X.2010 - IV.2012 Mission completed

  15. #15
    Banned
    pannawlosciach

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-802
    Posty
    34

    Domyślnie

    Wymiana umywalki, albo zalewanie co jakiś czas ostrą chemią

  16. #16
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tomek4
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    nord
    Dzielnica
    pólnoc
    Posty
    321

    Domyślnie

    Panie gdzie tam! Nówka umywalka to jest...
    Widocznie konstrukcja nieudana...
    Póki co ustało po sodzie z octem zobaczymy na jak długo.
    X.2010 - IV.2012 Mission completed

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony