dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie okna - szprosy - ciepło

    ja mam takie banalne pytanie
    mam nadzieje ze wypowiedza sie szpece od okien. jak to jest z tymi szprosami w oknach pcv czyli szprosami wewnatrz szybowymi.czy posiadanie takich okien naraza nas na duze straty cipła czy jest to raczej ubytek niewielki i robienie z igły widly?
    wiadomo juz ze współczynnik k moze zwiekszyc się z 1.1 nawet do 2.8
    (gdy szprosów bedzie dużo a u nas bedzie) jakby ktos mógł napisac tak normalnie dla mniej zorientowanych np. czy temperatura w pokoju ze szprosami w takim wypadku bedzie o np.3 stopnie nizsza?czy jak?

    pomózcie podjac decyzje

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    budujesz dom pasywny to raczej nie rób, w przeciwnym wypadku... rób atak aby było ładnie i żeby żona była zadowolona. Nie wszystkie decyzje jakie się podejmuje na budowie sa podyktowane praktycznością zastosowania.

    Poza tym policz jaką powierzchnię zajmują szprosy w stosunku do szyby

    PS
    Ludzie nie dajcie się zwariować jeżeli macie ruchliwego szkraba 5 lat to i tak będzie wypuszczał więcej ciepła z waszego domu niż jakieś tam szprosy
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sasha
    ..Ludzie nie dajcie się zwariować jeżeli macie ruchliwego szkraba 5 lat to i tak będzie wypuszczał więcej ciepła z waszego domu niż jakieś tam szprosy
    Święte słowa Panocku, Święte słowa
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  4. #4

    Domyślnie

    dzieki Wam chłopaki
    czyli nie ma sie co przejmować gdyz utrata ciepła jest raczej znikoma?!

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    to nie tak - zaraz zresztą zakrzyczą nas Ci co walczą o każde 0,00000001 % we współczynniku k
    Co jest dla kogo?
    Ty dla domu czy dom dla Ciebie?
    Czy zabulisz za ogrzewanie 10 zeta wiecej na sezon czy mniej - jakie to ma znaczenie?
    Nie dajmy sie zwariować
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  6. #6

    Domyślnie

    a tak chciałam szprosy, a tu wyszlo że nie tylko na estetyce oszczędziłam to jeszcze na ogrzewaniu. Sknera ze mnie
    Wymagajcie od siebie, choćby inni nie wymagali od Was... do młodzieży JPII

  7. #7

    Domyślnie

    Też o to pytałem a dokładniej które szprosy (zewn z podziałem szyby czy wewn) "wypuszczają" więcej ciepła. I jednoznacznej odpowiedzi nie było. Kupiłem okna z wewnętrznymi i co zauważyłem że szprosy nie dotykają szyb. Na skrzyżowaniach są malutkie przezroczyste punkty z tworzywa i tylko tam jest styk z szybą. To jest tez po to żeby szprosy nie "dzwoniły". W mniejszych oknach tego nie ma ale szprosy szyby nie dotykają.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtek l
    dzieki Wam chłopaki
    czyli nie ma sie co przejmować gdyz utrata ciepła jest raczej znikoma?!
    Aby mieć sto procent pewności że nic ciepła nie stracisz - zastosuj szpros zewnętrzny nakładany

    I wilk syty i owca cała

    Pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo
    Aby mieć sto procent pewności że nic ciepła nie stracisz - zastosuj szpros zewnętrzny nakładany
    Tylko taki nakładany żeby dobrze wyglądał powinien mieć imitację podziału szyby w tym miejscu/ A ramka stanowiąca podział też nie jest termicznie bez znaczenia.Widziałem tylko naklejane z obu stron (tzn mam takie w pracy) i wyglądaja kiepsko. Względy finansowe pomijam ale u mnie w oknach różnica między nakładanym z podziałem szyby a wewnętrznym to ok 1000.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    I.W - > myślałem o takich szprosach ...

    Pozdrawiam

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    a co to za różnica - nich sobie zrobią takie szprosy jak im się podobają. Naprawdę nie ma to żadnego znaczenia... no może w warunkach laboratoryjnych ale chyba każdy wie ze okno i jego współczynnik przenikania również się obniża wraz z wiekiem okna.... dzieje się to również bez szprosów I co? I nic. Kazdy się przściga że jego okno to ma ....

    Tak więc ludzie wyluzujcie trochę w tej walce o jakieś pierdoły o budujcie domy dla siebie. Ocieplenie jest ważne ale bez przegięć
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sasha
    (...)

    Tak więc ludzie wyluzujcie trochę w tej walce o jakieś pierdoły o budujcie domy dla siebie. Ocieplenie jest ważne ale bez przegięć
    Zgadza się - jak wybieraliśmy z żoną stolarkę okienną - wybraliśmy szprosy nakładane dlatego bo bardzo nam się spodobały - żadnych współczynników nie braliśmy pod uwagę ...

    Pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    pablitonie bardzo wiem o jakich szprosach mówisz.nakładane sa z tego co wiem ale tylko do okien drewnianych a ja zaznaczyłem ze biorę okna pcv.Mozesz mi przysłac na prv cos wiecej o tych waszych oknach i szproszach ?

    ale podejrzewam ze masz drewniane

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtek l
    pablitonie bardzo wiem o jakich szprosach mówisz.nakładane sa z tego co wiem ale tylko do okien drewnianych a ja zaznaczyłem ze biorę okna pcv.Mozesz mi przysłac na prv cos wiecej o tych waszych oknach i szproszach ?

    ale podejrzewam ze masz drewniane
    wojtek l -> masz rację - nie doczytałem w Twoim poście że mówisz o oknach pcv ... - ja mam drewniane .

    Pozdrawiam

  15. #15

    Domyślnie

    Szprosy naklejane sa równiez w ofercie okien PCV. Co do szprosów i współczynnika U to podzielam opinie Jareko, nie możemy przsadzać.

  16. #16

    Domyślnie

    ...
    my plebs mamy tylko płacić PIT,CIT,ZUS,US,VAT,opłaty,koncesje,akcyzy,podatki ,zezwolenia,legalizacje,homologacje,licencje,prowi zje i wszyskie inne myta co krok, w sumie oddajemy 86%!! zarobku, w zamian co? super kolej, super drogi, super szpitale, super prawo itd itd

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo
    I.W - > myślałem o takich szprosach ...

    Pozdrawiam
    Ja też (prawie) Po prostu żeby te szprosy dobrze wyglądały nie powinny być widoczne od tyłu patrząc pod kątem i dlatego robiona jest imitacja podziału szyby tzn do szyby zespolonej wrzucana jest ramka odpowiadająca kształtem szprosom. Patrząc na szpros wydaje się jak by tam była mała szybka widać jej ramkę a nie widać tyłu szprosu naklejonego po drugiej stronie szyby.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony