dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 52
  1. #1

    Domyślnie warunki zabudowy - ile czasu ?

    Witam.

    Mam pytanie na poczatku tyg. tj. zeszly poniedziałek rozpoczęto procedure dot. warunków zabudowy. Może mi ktoś powiedzieć ile czasu zajmie to gminie (wysyłają pisma do sąsiadów i innych urzedów itd.)

    Dzieki

  2. #2

    Domyślnie

    moze dwa tyg. , a moze i pol roku.
    to zalezy od roznych czynnikow.

  3. #3

    Domyślnie

    MY ZłOżYLIśMY WNIOSEK 25 STYCZNIA A DECYZJA UPRAWOMOCNIłA SIę DOPIERO 2 MAJA, KOSZMAR.

  4. #4

    Domyślnie

    Mi zapowiedzieli w Urzędzie że 4 miesiące ale mam nadzieję że w 3 mies się wyrobią
    stan prawie deweloperski
    "...każdy kilogram Obywatela z wyższym wykształceniem - szczególnym dobrem Narodu.."

  5. #5

    Domyślnie

    No tak....dokumenty złożyłem 2 miesiące temu......
    ale procedure czyli wysłane listów do sąsiadów itd. rozpoczeto w zeszły poniedziałek.......zakładam ze nie będzie zadnych sprzeciwów i dlatego interesuje mnie ile czasu zajmie im dla wersji optymistycznej

  6. #6

    Domyślnie

    I tu się pojawiają uroki wsi polskiej Ja warunki miałam w ciągu niespełna 6 tygodni - bo na prowincji.

  7. #7

    Domyślnie

    luk99 zanim rozpoczną procedurę to tak naprawdę te papierki tam nie leżały bezczynnie. Bo najpierw było zapytanie do Zarządu Melioracji czy występują jakieś sączki na Twojej działce, oni mają ileś tam dni na odpowiedż na którą czeka Gmina. Następnie jak już mają to odpowiedź to papierki idą do Urbanisty który przygotowuje warunki zabudowy dla Twojej inwestycji. I ja są już papierki od Urbanisty dopiero "rozpoczyna się procedura" czyli powiadamianie m.in Zarządu Dróg przy której stoi Twoja działka oraz sąsiadów o planowanej inwestycji. Póżniej każdy ma 7 dni na zapoznanie się z planowaną inwestycją a nastęnie chyba już jest przygotowywana decyzja o warunkach zabudowy i bodajże są wysyłane kolejne powiadomienia i decyzja się uprawamacnia 14 dni. To chyba tak po krótce
    stan prawie deweloperski
    "...każdy kilogram Obywatela z wyższym wykształceniem - szczególnym dobrem Narodu.."

  8. #8

    Domyślnie

    no tak......otrzymałem pismo ze rozpoczęto procedure dot. WZ nr taki i taki i ze wysłano do urzędów projekt WZ i maja 14 dni na odpowiedz i wglad do nich.....

  9. #9

    Domyślnie

    Czekam już trzeci miesiąc (upłynie 18 maja). Ostatnie pismo jakie otrzymałem było pisane 12 lipca i było to pismo ze starostwa powiatu o nazwie Postanowienie i jest w nim "postanawiam uzgodnić projekt decyzji o warunkach zabudowy" i że jest 7 dni na odwołanie. Czy ktoś rozumie ten bełkocik urzędniczy ? Czy sprawa zmierza do końca ? I co sie dzieje gdy wniosek trafia z gminy do powiatu (co się tam jeszcze uzgadnia) ?
    Życzę miłego dnia !
    *********************

  10. #10

    Domyślnie

    Wari wydawać by się mogło że jesteś bliżej jak dalej teraz idą jeszcze raz powiadomienia do sąsiadów, Zarządu dróg i Zarządu Melioracji że będzie wydane postanowienie i po tym jak wrócą zwrotki a nikt się nie odwoła to powinna już być wydana decyzja o WZ plus jeszcze czas na uprawomocnienie (chyba 2 tyg ) Ja ich (czyt. Urząd Mi G) molestuję co tydzień i nawet mi udzielają odpowiedzi co i jak
    stan prawie deweloperski
    "...każdy kilogram Obywatela z wyższym wykształceniem - szczególnym dobrem Narodu.."

  11. #11

    Domyślnie

    wniosek złozony w styczniu 2007 decyzja prawomocna koniec czerwca-gmina tarnów

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał luk99
    no tak......otrzymałem pismo ze rozpoczęto procedure dot. WZ nr taki i taki i ze wysłano do urzędów projekt WZ i maja 14 dni na odpowiedz i wglad do nich.....
    czyli teraz otrzymam min. od starostwa ze postanawia uzgodnić projekt WZ , jezezeli tak to w jakim czasie wyslą taki list i ile od otrzymania tego listu jeszcze trzeba czekac ??

  13. #13

    Domyślnie

    ja czekam juz 4 miesiac (Tyczyn)i wczoraj mi powiedzieli w gminie ze zwrotki od jednego sasiada nie wrocily i znow do niego wyslali list.dopiero jak on odpowie to wszystko pojdzie do urbanisty.to w koncu juz nie wiemjaka jest kolejnosc?

    ludzie ile to jeszcze moze rtwać??????????

  14. #14

    Domyślnie

    WojtekI to wynika z tego że jesteś w sumie na początku drogi. Urbanista jest prawie na samym początku drogi po powiadomieniu sąsiadów o tym że jest złożony wniosek o planowanej inwestycji.
    Ja się pochwalę bo dostałam dziś Decyzję o warunkach zabudowy (po 2,5 mies. czekania)i teraz jeszcze 14 dni na uprawomocnienie
    stan prawie deweloperski
    "...każdy kilogram Obywatela z wyższym wykształceniem - szczególnym dobrem Narodu.."

  15. #15

    Domyślnie

    witam rownież dzis otrzymałem WZ,
    jak to jest z tym uprawomocnieniem ? będzie jakis dodatkowy podpis ?
    czy bez uprawomocnienia moge ten dokument skladac do banku ? (rożróżnia ?)

  16. #16

    Domyślnie

    luk99 jest 14 dni na uprawomocnienie się decyzji o WZ i musisz iść po podpis/pieczątkę do gminy i .....ale te 14 dni to chyba jak przyjdą wszystkie zwrotki.
    A do banku hmmm... nie wiem, lepiej poczekaj
    stan prawie deweloperski
    "...każdy kilogram Obywatela z wyższym wykształceniem - szczególnym dobrem Narodu.."

  17. #17

    Domyślnie

    Witam...

    A możecie mi napisać ile kosztują wszystkie formalności z uzyskaniem decyzji o warunkach zabudowy... a potem uzgodnienia z mediami, wyjazd z działki na droge i mapki które potrzben sa do wniosku o wydanie pozwolenia na budowę??

    Dziękuję
    Jesteśmy w połowie drogi do spełnienia marzeń!

  18. #18

    Domyślnie

    Do wydania WZ potrzebna jest mapka (sytuacyjna ) koszt 50 zł, skrócony wypis z rejestru gruntów na działki sąsiednie- przylegające ok. 7 zł za każdy wypis, wypis pełny na działkę na którą się starasz o WZ to koszt ok 16 zł, ja jeszcze płaciłam 100 zł za budynek gospodarczy na który też staram się o pozwolenie. Ktoś Ci musi wrysować budynek na tą mapkę i pomóc wypełnić wniosek, najlepiej jak to zrobi projektant... większość robi to za free...
    A za inne dokumenty typu przyłącza gaz, woda i prąd to nic nie płaciłam ale podobno za wodę od tego roku już sobie liczą 60 zł
    Zjazd to dopiero później, już po otrzymaniu WZ ale też nic nie płaciłam.
    To chyba wszystko... Powodzenia
    stan prawie deweloperski
    "...każdy kilogram Obywatela z wyższym wykształceniem - szczególnym dobrem Narodu.."

  19. #19

    Domyślnie

    DorisN dzięki

    Pytam bo z mężem będziemy budować dom... ale przed nami najpierw konieczność przebrnięcia przez wszystkie formalności... niestety w gminie nie ma planu przestrzennego zagospodarowania i musimy wystąpić do gminy z wnioskiem o wydanie decyzji o warunkach zagospodarownia... mamy możliwość skorzystania z uslug pana który za nas załatwi wszystko, my podpiszemy pełnomoctictwo a on jak się zobowiązał przyniesie nam na wiosnę decyzję o pozwoleniu na budowę i wszystko to za jedyne 2.500 zł :hymm: ale nam sie wydaje to dużo... w tym są podobno koszty wszytkich wniosków, mapek, załatwianie z mediami itp - nie ma oczywiscie projektu. Poradź proszę czy warto z tego skorzystać?... ile to może kosztować jak będziemy sami załatwiać

    Dodam że jak zaczęliśmy sami pytać na gminie o WZ to poinformowano nas że musimy wystąpić do Starostwa o mapki do celów mieszkaniowych i za 4 szt zapłaciliśmy 120zł
    Jesteśmy w połowie drogi do spełnienia marzeń!

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar jea
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.548

    Domyślnie

    Cytat Napisał MI*
    DorisN dzięki

    Pytam bo z mężem będziemy budować dom... ale przed nami najpierw konieczność przebrnięcia przez wszystkie formalności... niestety w gminie nie ma planu przestrzennego zagospodarowania i musimy wystąpić do gminy z wnioskiem o wydanie decyzji o warunkach zagospodarownia... mamy możliwość skorzystania z uslug pana który za nas załatwi wszystko, my podpiszemy pełnomoctictwo a on jak się zobowiązał przyniesie nam na wiosnę decyzję o pozwoleniu na budowę i wszystko to za jedyne 2.500 zł :hymm: ale nam sie wydaje to dużo... w tym są podobno koszty wszytkich wniosków, mapek, załatwianie z mediami itp - nie ma oczywiscie projektu. Poradź proszę czy warto z tego skorzystać?... ile to może kosztować jak będziemy sami załatwiać

    Dodam że jak zaczęliśmy sami pytać na gminie o WZ to poinformowano nas że musimy wystąpić do Starostwa o mapki do celów mieszkaniowych i za 4 szt zapłaciliśmy 120zł
    2500zł
    Urodziłem się zmęczony-więc żyję by odpocząć

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony