dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 52 z 52
  1. #41

    Domyślnie

    Może trwać 2 miesiące może i pół roku. Zapytaj w urzędzie to prędzej dostaniesz odpowiedz

  2. #42
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    maruda78

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Kod pocztowy
    15-349
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał ag2a Zobacz post
    Może trwać 2 miesiące może i pół roku. Zapytaj w urzędzie to prędzej dostaniesz odpowiedz
    Ok moze faktycznie zapytac u zrodla, ale troszke ciezko gdy sie nie jest w polsce( edytowalem juz swoj post)
    Moze ktos sie orientuje i odpowie mi na wczesniejsze pytanie?
    Pozdrawiam

  3. #43

    Domyślnie

    Chłopie w każdej gminie jest inaczej a nawet nie wiemy gdzie mieszkasz. Sprawdź stronę gminy czasem podane są e-maile do konkretnego człowieka który się tym zajmuje w gminie

  4. #44
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    maruda78

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Kod pocztowy
    15-349
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał ag2a Zobacz post
    Chłopie w każdej gminie jest inaczej a nawet nie wiemy gdzie mieszkasz. Sprawdź stronę gminy czasem podane są e-maile do konkretnego człowieka który się tym zajmuje w gminie
    Chyba lubisz odzywac sie nie pytana.
    Prosilem o pomoc osobe ktora byla w takiej sytuacji a nie ciebie.
    Bez odbioru.

  5. #45

    Domyślnie

    Jestem na etapie oczekiwania na WZ. W mojej gminie jest to 3-4 miesiące w sąsiedniej 1,5 miesiąca. W innej może być pół roku... i co z takiej odpowiedzi wywnioskujesz? Skoro w każdej gminie jest inny czas. Nie rozumiesz po prostu co się do Ciebie pisze. Może ktoś by Ci pomógł jakbyś choć podał gdzie ma być ta działka inaczej to wrurzenie z fusów

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    To jest zależne od gminy , są takie które nie mają urbanisty na etacie tylko kilka razy w mcu jest na miejscu ktoś na zlecenie...

    A najbardziej zależy jak dużo innych urzedów musi WZ zaopiniować np górnictwo archeologia melioracja lasy itp itd....

    Ile stron jest powiadamianych u nas jest droga prywatna z udziałami piszą do każdego właściciela jak załatwiałam było 20 osób .... teraz więcej.

    Około 3 mcy .

    Najpierw jednak podział działki z tego jednego 3000 kawałka jesli nie ma i o zapewnienie dostaw mediów, do wniosku o WZ .

    Wystarczy zadzwonić do gminy i zapytać ile u nich to orientacyjnie trwa dla działki połozonej w obrębie.....

    Edit

    A ile czekał na WZ sprzedający?????

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Prościej i szybciej jest dokonanie cesji WZ na nowego właściciela działki - po co kombinować.
    Jak trzeba będzie zmienić WZ - też jest prościej.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  8. #48

    Domyślnie

    Nie zawsze jest to możliwe bo np w moim przypadku rolnik dostał WZ na 32 działki więc nie przepisze mi.

  9. #49
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    maruda78

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Kod pocztowy
    15-349
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bejaro Zobacz post
    To jest zależne od gminy , są takie które nie mają urbanisty na etacie tylko kilka razy w mcu jest na miejscu ktoś na zlecenie...

    A najbardziej zależy jak dużo innych urzedów musi WZ zaopiniować np górnictwo archeologia melioracja lasy itp itd....

    Ile stron jest powiadamianych u nas jest droga prywatna z udziałami piszą do każdego właściciela jak załatwiałam było 20 osób .... teraz więcej.

    Około 3 mcy .

    Najpierw jednak podział działki z tego jednego 3000 kawałka jesli nie ma i o zapewnienie dostaw mediów, do wniosku o WZ .

    Wystarczy zadzwonić do gminy i zapytać ile u nich to orientacyjnie trwa dla działki połozonej w obrębie.....

    Edit

    A ile czekał na WZ sprzedający?????
    Z tego co mowil to rok prawie tylko ze on przeksztalcal z rolnej jeszcze.
    Pozdro

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał ag2a Zobacz post
    Nie zawsze jest to możliwe bo np w moim przypadku rolnik dostał WZ na 32 działki więc nie przepisze mi.
    A założysz się, że jest to możliwe?
    Poszukaj kumatego projektanta/urbanistę z tamtego terenu - załatwi bez problemów.
    I inna sprawa - kupując działkę na terenie bez MPZP i bez WZ, kupuje się działkę bez prawa do zabudowy, czyli rolną - płacąc tak, jak za działkę budowlaną.
    Ta działka jest budowlaną tylko w przypadku kiedy ma WZ wydane na nią.

    Sprawdź zapisy w umowie kupna, oraz w KW co kupiłeś (kupisz).
    Jeśli sprzedający sprzedał/sprzedaje działkę budowlaną/z prawem do zabudowy, musi dać/cedować WZ na kupującego.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  11. #51
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    maruda78

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Kod pocztowy
    15-349
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post
    A założysz się, że jest to możliwe?
    Poszukaj kumatego projektanta/urbanistę z tamtego terenu - załatwi bez problemów.
    I inna sprawa - kupując działkę na terenie bez MPZP i bez WZ, kupuje się działkę bez prawa do zabudowy, czyli rolną - płacąc tak, jak za działkę budowlaną.
    Ta działka jest budowlaną tylko w przypadku kiedy ma WZ wydane na nią.

    Sprawdź zapisy w umowie kupna, oraz w KW co kupiłeś (kupisz).
    Jeśli sprzedający sprzedał/sprzedaje działkę budowlaną/z prawem do zabudowy, musi dać/cedować WZ na kupującego.
    I wlasnie o taka konkretna odpowiedz prosilem, a nie o jakies fiku miku.
    Dzieki wielkie.
    Pozdro

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Podpowiem.

    Właściciel WZ powinien wystąpić z wnioskiem o zmianę treści decyzji WZ w zakresie zaktualizowania numerów ewidencyjnych działek. Do takiego wniosku dołącza się decyzję podziałową (określoną w WZ) wskazując, w jakim zakresie został dokonany podział.
    Dopiero wtedy można przenieść części ustaleń (a właściwie wszystkich ustaleń odnoszących się do budynku) na nowego właściciela działki powstałej w wyniku podziału działki/terenu na którą wydano WZ
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony