dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 52
  1. #21

    Domyślnie

    Jea widzę ze jesteś bardzo zdziwiony... czyżby to było za dużo?? a czy ty ponosiłeś już takie koszty związne z uzyskaniem pozwolenia na budowę??? Może mi pomożesz i napiszesz ile cie to kosztowało... bardzo bym była wdzięczna
    Jesteśmy w połowie drogi do spełnienia marzeń!

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał MI*
    mamy możliwość skorzystania z uslug pana który za nas załatwi wszystko, my podpiszemy pełnomoctictwo a on jak się zobowiązał przyniesie nam na wiosnę decyzję o pozwoleniu na budowę i wszystko to za jedyne 2.500 zł :hymm: ale nam sie wydaje to dużo... w tym są podobno koszty wszytkich wniosków, mapek, załatwianie z mediami itp - nie ma oczywiscie projektu. Poradź proszę czy warto z tego skorzystać?... ile to może kosztować jak będziemy sami załatwiać

    Dodam że jak zaczęliśmy sami pytać na gminie o WZ to poinformowano nas że musimy wystąpić do Starostwa o mapki do celów mieszkaniowych i za 4 szt zapłaciliśmy 120zł
    Rozumiem że będzie w tej kwocie (2500 zł) też adaptacja budynku a co za tym idzie załatwienie wszystkich papierów do POZWOlENIA NA BUDOWĘ, jeśli tak to można się zgodzić za tą kwotę żeby ktoś załatwiał... mam na myśli projektanta
    stan prawie deweloperski
    "...każdy kilogram Obywatela z wyższym wykształceniem - szczególnym dobrem Narodu.."

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar jea
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.548

    Domyślnie

    Cytat Napisał DorisN
    Cytat Napisał MI*
    mamy możliwość skorzystania z uslug pana który za nas załatwi wszystko, my podpiszemy pełnomoctictwo a on jak się zobowiązał przyniesie nam na wiosnę decyzję o pozwoleniu na budowę i wszystko to za jedyne 2.500 zł :hymm: ale nam sie wydaje to dużo... w tym są podobno koszty wszytkich wniosków, mapek, załatwianie z mediami itp - nie ma oczywiscie projektu. Poradź proszę czy warto z tego skorzystać?... ile to może kosztować jak będziemy sami załatwiać

    Dodam że jak zaczęliśmy sami pytać na gminie o WZ to poinformowano nas że musimy wystąpić do Starostwa o mapki do celów mieszkaniowych i za 4 szt zapłaciliśmy 120zł
    Rozumiem że będzie w tej kwocie (2500 zł) też adaptacja budynku a co za tym idzie załatwienie wszystkich papierów do POZWOlENIA NA BUDOWĘ, jeśli tak to można się zgodzić za tą kwotę żeby ktoś załatwiał... mam na myśli projektanta
    Ja tutaj adaptacji budynku nie widzę
    Urodziłem się zmęczony-więc żyję by odpocząć

  4. #24

    Domyślnie

    Troszkę inne pytanie, ale na czasie jesteście więc pomożecie ile w tym wniosku o warunki wpisać dzienne złużycie wody, gazu, ścieków itd skąd to wziąć kosmos jakiś.
    U mnie 3-4 miechy się czeka.
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar jea
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.548

    Domyślnie

    Cytat Napisał MI*
    Jea widzę ze jesteś bardzo zdziwiony... czyżby to było za dużo?? a czy ty ponosiłeś już takie koszty związne z uzyskaniem pozwolenia na budowę??? Może mi pomożesz i napiszesz ile cie to kosztowało... bardzo bym była wdzięczna
    Mapki jak rozumiem masz, teraz wodociągi i energetyka (wnioseki). Wszędzie się czeka i wszystko Ci powiedzą ale 2500zł
    rozumiem, że działka posiada tzw. dobre sąsiadztwo aby otrzymać WZ.
    Urodziłem się zmęczony-więc żyję by odpocząć

  6. #26

    Domyślnie

    Tak działka posiada dobre sąsiedztwo... ta cena obejmuje tez mapki do celów projektowych i formalności które trzeba załatwić aby po uzyskaniu decyzji WZ otrzymać decyzję o pozwoleniu na budowę... - ale ja nie wiem jakie to są formalności...

    Projekt bedzie nam robił archiotekt - to inna osoba niz ta co ma to załatwiać i w twej kwocie 2500 nie ma ceny projektu
    Jesteśmy w połowie drogi do spełnienia marzeń!

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar jea
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.548

    Domyślnie

    Cytat Napisał MI*
    Tak działka posiada dobre sąsiedztwo... ta cena obejmuje tez mapki do celów projektowych i formalności które trzeba załatwić aby po uzyskaniu decyzji WZ otrzymać decyzję o pozwoleniu na budowę... - ale ja nie wiem jakie to są formalności...
    Jak masz WZ, to kupujesz projekt zgodny z WZ i składasz o pozwolenie.
    Chyba, że nie masz czasu i groszem śmierdzisz.
    Urodziłem się zmęczony-więc żyję by odpocząć

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał MI*
    Tak działka posiada dobre sąsiedztwo... ta cena obejmuje tez mapki do celów projektowych i formalności które trzeba załatwić aby po uzyskaniu decyzji WZ otrzymać decyzję o pozwoleniu na budowę... - ale ja nie wiem jakie to są formalności...

    Projekt bedzie nam robił archiotekt - to inna osoba niz ta co ma to załatwiać i w twej kwocie 2500 nie ma ceny projektu
    Ja też nie mówię o cenie projektu bo gotowy projekt możesz zamówić sam i zanieść do architekta( musi być zgodny z decyzją o warunkach zabudowy) albo zamówi go architekt. Jeśli to ma być samo załatwianie papierów bez tzw. adaptacji budynku czyli naniesienia budynku na mapę wraz z jego przyłączami uzgodnionymi przez ZUD (Zakład Uzgodnień Dokumentacji Projektowych) to lepiej załatw to sam. Przyłącza załatwiałam poświęcając po 5 min. w każdym urzędzie a później czekasz od nich na papierki. Ja czekałam najdłużej 2 tyg
    stan prawie deweloperski
    "...każdy kilogram Obywatela z wyższym wykształceniem - szczególnym dobrem Narodu.."

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał tacim
    Troszkę inne pytanie, ale na czasie jesteście więc pomożecie ile w tym wniosku o warunki wpisać dzienne złużycie wody, gazu, ścieków itd skąd to wziąć kosmos jakiś.
    U mnie 3-4 miechy się czeka.
    Ja jak poszłam do tych urzędów to każdy mi powiedział ile mniej więcej wpisać bo się na tym znają, musisz tylko powiedzieć mniej więcej jakiego sprzętu będzie używać np. jeśli chodzi o elektrykę (we wniosku są do tego rubryki), a z gazem to czy planujesz ogrzewanie gazowe....(we wniosku są do tego rubryki) a z wodą to tylko tyle że zapewnią dostawę wody i odbiór ścieków.
    stan prawie deweloperski
    "...każdy kilogram Obywatela z wyższym wykształceniem - szczególnym dobrem Narodu.."

  10. #30

    Domyślnie

    DorisN - na pewno jest w tej cenie naniesienie projektu na mapki projektowe i koszt tych mapek tez w tym jest

    Jea groszem nie śmierdzę... ale czasem lepiej mniej sie denerwować i być bardziej spokojnym i szczęśliwym niż sie użerać w urzędach... ale nie ukrywam że kwota 2500 zł to jest strasznie dużo... dlatego chciałam zasięgnąć waszego zdania...
    Jesteśmy w połowie drogi do spełnienia marzeń!

  11. #31

    Domyślnie

    MI skoro tak to wg mnie możesz się zgodzić na kwotę, przecież mapki do WZ ok. 100 zł, mapka celów projektowych 400-500 zł, na ZUD-zie też są jakieś opłaty za przybicie pieczęci na projektach (nie wiem jakie bo ja płacilam za wszystko razem). A za adaptację i załatwianie resztę papierów projektant bierze min. 1000 do nawet 2000 zł. Czyli 2500 zł to jest kwota w porządku
    Ja płaciłam 2200 z budynkiem gospod. ale sama załatwiałam mapki, koszt 450 zł + 50 zł, + wypisy z ewidencji ok. 45 zł oraz inne papiery m.in. wyłączenia z gruntu rolnego, zezwolenie na zjazd i przyłącza. A projektant tylko wrysował w mapę i zaniósł na ZUD.
    stan prawie deweloperski
    "...każdy kilogram Obywatela z wyższym wykształceniem - szczególnym dobrem Narodu.."

  12. #32

    Domyślnie

    A u nas wyglądało to tak:
    1. Mapa ewidencyjna do otrzymania decyzji o warunkach zabudowy 82zł, ale można wziąć mniejszą i tańszą.
    2. Za decyzję o WZ 107zł, ale tyle to kosztowało, bo dostaliśmy warunki na dom i staw rybny.
    3. Geodeta zrobił mapę do celów projektowych za 550zł.
    4. Kupiliśmy gotowy projekt za 1700zł.
    5. Projektant zrobił adaptację gotowego projektu bez nanoszenia jakichkolwiek zmian za 300zł.
    6. Za mapę zagospodarowania działki 300zł (czyli naniesienie przez projektanta na mapę przygotowaną przez geodetę: domu, dojścia i dojazdu do domu, miejsca na śmietnik i przyłączy wodociągowych i kanalizacyjnych).
    7. Z tą mapą z pkt.6 sama chodziłam po uzgodnienia:
    - bezkolizyjności w energetyce 42zł;
    - w wodociągach i kanalizacji 0zł;
    - u Konserwatora Zabytków 0zł (nie wszyscy to muszą, mi kazali w dec. WZ);
    - w Urz. Gminy uzgodnienia zjazdu z drogi 0zł (0zł, bo mam zjazd z drogi gminnej, gdyby to była droga powiatowa, to bym potrzebowała projekt zjazdu, a to już kosztuje).

    I to był komplet dokumentów do pozwolenia na budowę domu.

    Gdybym sama nie chodziła po uzgodnienia to za czynności z punktów 5,6,7 projektant chciał 1200 zł. Fakt, wszystko wtedy jest na gotowca, ale powiem szczerze, że uzgodnienia załatwiałam wszędzie w 10 min. Tylko w energetyce czekałam 2 tyg.

  13. #33

    Domyślnie

    A jeżeli chodzi o dec. o WZ to czekałam na nią 2 m-ce+14 dni na uprawomocnienie.

  14. #34

    Domyślnie

    Aaaa... no i jeszcze składałam wniosek o wyłączenie z gruntów rolnych - w moim przypadku znowu płaciłam 0zł bo mam IV klasę gruntów rolnych.

  15. #35

    Domyślnie

    Czyli jak ma się czas można spokojnie samemu płazikować.
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  16. #36

    Domyślnie

    Owszem - jak się ma czas to łatwiej wszystko załatwić.
    Ja załatwiałam wszystko przed albo po pracy - tylko o tyle łatwiej u mnie, że Kwidzyn to miasto, gdzie wszędzie blisko i korków nie ma

  17. #37

    Domyślnie

    Witam

    Ja także dostałem WZ po 2 miesiącach i 16 dniach. Mam tylko mały problem, a mianowicie na decyzji o WZ mam wytyczona linię zabudowy na podstawie sąsiedniego budynku a że sąsiedni budynek to wysoki podpiwniczony bliźniak który z przodu ma schody i w związku z tymi schodami został cofnięty sporo do środka działki więc linia zabudowy wypada u mnie sporo od granicy działki co mi nie odpowiada. Czy muszę koniecznie złożyć odwołanie od decyzji czy powinienem się wstrzymać i porozmawiać z architektem bo być może da radę coś z tym zrobić ?
    Nie chcę oczywiści po złożeniu odwołania znów czekać w nieskończoność.
    pzdr

  18. #38

    Domyślnie

    temat odświeżam ku przestrodze innych pisze ze moje oczekiwania na WZ trwaly 7 miesiecy szok za ten czas to juz dom powinien stac

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kszew
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    178
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Ja już czekam 5 mies. na warunki zabudowy i dopiero otrzymałem projekt decyzji. Liczę, że za miesiąc otrzymam decyzję.
    kszew

  20. #40
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    maruda78

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Kod pocztowy
    15-349
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam.
    To podepne sie pod temat.
    Mianowicie planuje kupno dzialki (wlasciciel posiada 3000m2 w jednym kawalku)1000m2, WZ zostaly wydane.
    Wiem ze po kupnie musze sie starac o WZ na mnie i teraz pytanie, czy warunki zabudowy moga sie roznic od tych wydanych wczesniej na wlasciciela.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez maruda78 ; 19-06-2017 o 22:44

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony