dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Jaka rura (kwasówka) do pieca kondensacyjnego?

    No własnie, pytanie jak w temacie powyżej: Jakiej minimalnej średnicy może być rura (kwasówka) do odprowadzania spalin z pieca gazowego, kondensacyjnego z zamknieta komorą spalania?
    Pozdrawiamy M&M&M&M

  2. #2

    Domyślnie

    Podrzucam
    Pozdrawiamy M&M&M&M

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar VPS
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    1.093

    Domyślnie

    Średnica nominalna i dopuszczalna wysokość zgodnie z DTR producenta kotła.
    Przeważnie jest to 80 (spaliny)/125 (powietrze)

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie Re: Jaka rura (kwasówka) do pieca kondensacyjnego?

    Cytat Napisał M3
    No własnie, pytanie jak w temacie powyżej: Jakiej minimalnej średnicy może być rura (kwasówka) do odprowadzania spalin z pieca gazowego, kondensacyjnego z zamknieta komorą spalania?
    Jaki kocioł kondensacyjny - typ i producent ??

    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie Re: Jaka rura (kwasówka) do pieca kondensacyjnego?

    Cytat Napisał pablitoo
    Cytat Napisał M3
    No własnie, pytanie jak w temacie powyżej: Jakiej minimalnej średnicy może być rura (kwasówka) do odprowadzania spalin z pieca gazowego, kondensacyjnego z zamknieta komorą spalania?
    Jaki kocioł kondensacyjny - typ i producent ??

    Pozdrawiam
    Jeszcze nie mam konkretnego modelu. Zastanawiam się nad kupnem kotła kondensacyjnego a jestem teraz na etapie budowy kominów. Nie mam szans na komin murowany. Zastanawiałem się, czy wystarczy mi dać 4 kanałowy pustak wentylacyjny Schiedla i jeden z kanałów zaadaptować na potrzeby rury spalinowej a pozostałe 3 wykorzystac jako kanały wentylacyjne.
    Pozdrawiamy M&M&M&M

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie Re: Jaka rura (kwasówka) do pieca kondensacyjnego?

    Cytat Napisał M3
    (...)Zastanawiałem się, czy wystarczy mi dać 4 kanałowy pustak wentylacyjny Schiedla i jeden z kanałów zaadaptować na potrzeby rury spalinowej a pozostałe 3 wykorzystac jako kanały wentylacyjne.
    Zdecydowanie nie !!

    Kotły kondensacyjne mają turbowentulator na wylocie spalinowym - w związku z tym w przewodzie spalinowym panuje nadciśnienie - przewód kominowy musi być szczelny / specjalne wkłady kominowe do kondensatów są uszczelniane na łączeniach / .
    Jak nie dasz wkładu stalowego uszczelnionego to możesz mieć spaliny w pomieszczeniu .

    Zdecydowanie najpierw wybierz typ pieca , potem dokup specjalny wkład z kwasówki do kotłów kondensacyjnych o odpowiedniej średnicy / z reguły jest to 80/125 / i nie kombinuj !

    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie Re: Jaka rura (kwasówka) do pieca kondensacyjnego?

    Cytat Napisał pablitoo
    Cytat Napisał M3
    (...)Zastanawiałem się, czy wystarczy mi dać 4 kanałowy pustak wentylacyjny Schiedla i jeden z kanałów zaadaptować na potrzeby rury spalinowej a pozostałe 3 wykorzystac jako kanały wentylacyjne.
    Zdecydowanie nie !!

    Kotły kondensacyjne mają turbowentulator na wylocie spalinowym - w związku z tym w przewodzie spalinowym panuje nadciśnienie - przewód kominowy musi być szczelny / specjalne wkłady kominowe do kondensatów są uszczelniane na łączeniach / .
    Jak nie dasz wkładu stalowego uszczelnionego to możesz mieć spaliny w pomieszczeniu .

    Zdecydowanie najpierw wybierz typ pieca , potem dokup specjalny wkład z kwasówki do kotłów kondensacyjnych o odpowiedniej średnicy / z reguły jest to 80/125 / i nie kombinuj !

    Pozdrawiam
    Chyba źle mnie zrozumiałeś. Pisząc, że mam zamiar zaadaptowac jeden z kanałów wentylacyjnych na potrzeby rury spalinowej miałem na mysli to, że w ten kanał wejdzie specjalny wkład (zaizolowany mam nadzieję jak trzeba przerz fachowca) stalowy.
    Chodziło mi bardziej o to czy właśnie jeden z kanałów wentylacyjnych dla wsadzenia tam takiego wkładu stalowego. Czy to wystarczy - jestem laikiem w tych kwestiach i wolę się zapytać. Jednoczesnie nie chicałbym robić niewaidmo jak wspaniałych konstrukcji, które potem mogą się okazać w ogóle niepotrzebne a wygenerują wydatki.
    Jeden znajomy ma piec kondensacyjny i u niego spaliny są odprowadzane specjalnie wyprofilowaną rurą stalową (szerokość 80 mm), poprzez ścianę boczną domu na zewnątrz budynku. Kominiarz mu to odebrał i nie zgłaszał zastrzeżeń.
    Pozdrawiamy M&M&M&M

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    M3 -> dokładnie źle Cię zrozumiałem ... - jeżeli chcesz w kanał wentylacyjny pustaka wstawić odpowiednią rurę do odprowadzania spalin i zasysania powietrza do spalania to dobrze - tak bez problemu możesz zrobić .

    Izolować nic nie musisz - kondensaty to piece które na wylocie generują spaliny o temp około 40 stopni ... - poza tym wentylator je wydmucha - izolowanie przewodu spalinowego jest zbędne .

    Pozdrawiam

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie Re: Jaka rura (kwasówka) do pieca kondensacyjnego?

    Cytat Napisał M3
    (...)
    Jeden znajomy ma piec kondensacyjny i u niego spaliny są odprowadzane specjalnie wyprofilowaną rurą stalową (szerokość 80 mm), poprzez ścianę boczną domu na zewnątrz budynku. Kominiarz mu to odebrał i nie zgłaszał zastrzeżeń.
    To również sposób odprowadzenia spalin z kondensata - takie kotły nie muszą posiadać przewodu kominowego - wentylator wyrzuca spaliny przez odpowiednią rurę / system współosiowych dwóch rur / na przykład wyprowadzoną przez ścianę i zasysają druga rurą powietrze do spalania . Tak tez możesz zrobić i wówczas przewód kominowy wogóle nie jest potrzebny .

    Pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo
    M3 -> dokładnie źle Cię zrozumiałem ... - jeżeli chcesz w kanał wentylacyjny pustaka wstawić odpowiednią rurę do odprowadzania spalin i zasysania powietrza do spalania to dobrze - tak bez problemu możesz zrobić .

    Izolować nic nie musisz - kondensaty to piece które na wylocie generują spaliny o temp około 40 stopni ... - poza tym wentylator je wydmucha - izolowanie przewodu spalinowego jest zbędne .

    Pozdrawiam
    No to w takim razie dziękuję za potwierdzenie moich domysłów/informacji.
    Jedno co mnie martwi to średnica rury (a tak naprawdę to 2 rur? - jak piszesz jedna z nich słuzy do zasysania powietrza) jaka bedzie konieczna do odprowadzania spalin (i zasysania powietrza). Wymiary (juz maxymalne) otworu w pustaku wentylacyjnym to 12x17 cm. Czy zmieszci się w nich rura(y)?
    Masz może jakis link do stronki gdzie byłby jakiś schemat/przekrój takiej rury/rur a moze nawet systemu odprowadzania spalin (zasysania powietrza) przy ktle kondensacyjnym?
    Pozdrawiamy M&M&M&M

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    M3 -> dla Viessmana / taki mam kocioł / średnica rur to 80/125 - czyli zewnętrzna rura ma średnicę 125 mm - czyli w pustak 12x17 cm się nie zmieści ...

    Na stronach producentów kotłów znajdziesz wszystkie dane - musisz tylko wybrać modek kotła .

    Pozdrawiam

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo
    M3 -> dla Viessmana / taki mam kocioł / średnica rur to 80/125 - czyli zewnętrzna rura ma średnicę 125 mm - czyli w pustak 12x17 cm się nie zmieści ...

    Na stronach producentów kotłów znajdziesz wszystkie dane - musisz tylko wybrać modek kotła .

    Pozdrawiam
    Sacreblue!, niedobrze ...
    Trza zmieniać komin/pustaki na takie o wiekszych wymiarach przewodów wentylacyjnych?
    Pozdrawiamy M&M&M&M

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał M3
    Sacreblue!, niedobrze ...
    Trza zmieniać komin/pustaki na takie o wiekszych wymiarach przewodów wentylacyjnych?
    - albo zakupić kocioł o wymiarach rury spalinowej 60/100 - ktoś w tym wątku chyba podał takie wymiary - być może kotły kondensacyjne innych producentów takie wymiary posiadają ...

    - albo wymurować komin z cegieł i samemu wykonać kanał wentylacyjny o odpowiednich wymiarach w którym będzie umieszczona rura zasysająco-spalinowa kotła ...

    - jest jeszcze trzecie rozwiązanie - do przewodu wentylacyjnego / 12x17cm / wprowadzić rurę 80mm - spalinowa rura wychodząca z kotła - a powierzchnię pomiędzy tą rurą a ściankami pustaka wykorzystać jako kanał zasysający powietrze do spalania w kotle - to rozwiązanie będzie chyba najlepsze dla Ciebie

    Pozdrawiam

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    M3 -> poczytaj tutaj ...

    Pozdrawiam

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo
    Cytat Napisał M3
    Sacreblue!, niedobrze ...
    Trza zmieniać komin/pustaki na takie o wiekszych wymiarach przewodów wentylacyjnych?
    - albo zakupić kocioł o wymiarach rury spalinowej 60/100 - ktoś w tym wątku chyba podał takie wymiary - być może kotły kondensacyjne innych producentów takie wymiary posiadają ...

    - albo wymurować komin z cegieł i samemu wykonać kanał wentylacyjny o odpowiednich wymiarach w którym będzie umieszczona rura zasysająco-spalinowa kotła ...

    - jest jeszcze trzecie rozwiązanie - do przewodu wentylacyjnego / 12x17cm / wprowadzić rurę 80mm - spalinowa rura wychodząca z kotła - a powierzchnię pomiędzy tą rurą a ściankami pustaka wykorzystać jako kanał zasysający powietrze do spalania w kotle - to rozwiązanie będzie chyba najlepsze dla Ciebie

    Pozdrawiam
    Hej pablitoo ... 3 opcja mnie urządza! Jesli tylko tak można to wchodzę w ten interes!
    Muszę sobie zanotować namiary na Ciebie - moze mi jeszcze cos kiedyś podpowiesz

    Na razie miłego wieczoru.
    Pozdrawiamy M&M&M&M

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony