dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie FUNDAMĘT - nie zalali ściany nosnej wewnętrznej. POMOCY

    Wykonawca nie zalał mi ściany fundamentowej wewnętrznej nośnej. Na tej ścianie opiera sie strop pokoju na piętrze. Nie wiem co teraz robić.
    Mój kierownik budowy kazał nawiercić otwory i powiązać zbrojenie ze zbrojeniem w ścianie już zalanej. Nie wiem czy takie rozwiązanie jest OK.
    Wykonawca twierdzi, że zaleje ten fundament bez połączenia z już zalanym i nic sie nie może stać.
    Rozpiętość stropu wynosi 5 m. Dom z poddaszem.

    Proszę o rade specjalistów jak naprawić taki błąd.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    skoro ściany zbrojone to szeryf ma lepszy pomysł od wykonawcy
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    A mi sie wydaje ze zalane i zazbrojone to są ławy a nie ściany. NIe bardzo wiem jak przez nawirecenie kiero chce powiązać zbrojenie z istniejącym? Moze wkleic prety to prędzej, do powiazania to trzeba wykuć solidne dziury.
    Nad łaczeniem tego to bym sie mocnao zastanowił. Jeżeli faktycznie to chodzi o zbrojenie ławy nie sciany to rozważ zamiast wkuwac sie w istaniejace wieniec na górze ściany fundamntowej powiazenie wszystkich ścian nośnych.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    skoro ściany zbrojone to szeryf ma lepszy pomysł od wykonawcy
    Czy chodzi o ławę fundamentową i ścianę fundamentową jako żelbetowe czy może tylko jest ława żelbetowa a ściana fundamentowa z bloczków?
    W przypadku drugim można tak:
    Jako systemowe wklejanie stosuje się HILTI HIT HY 150 lub po prostu nawiercić niewiele większe otwory od pręta (tak by pręt był nabity z oporem) na głębokość +-20cm, wypełnić to mleczkiem cementowym i nabić pręty w układzie jak w dolewanej ławie tak by wystawały gdzieś 50-60cm , do tych prętów dowiązać zbrojenie dolewanych ław i wszystko, po oczyszczeniu, podkuciu istniejącej ławy na styku z nową, zalać zgodnie ze sztuką budowlaną.

    Co to jest FUNDAMĘT?

  5. #5

    Domyślnie

    Był niedawno poruszany podobny problem wtedy najbardziej przekonywujące było zalewanie zbrojenia na żywicę i w ten sposób połączenia dwóch ław fundamentowych.

    Oczywiście nie mogę sobie przypomnieć jaki to był wątek- ławy pod komin???

  6. #6

    Domyślnie

    Chodzi o ławę fundamentową. ściany z bloczków jeszcze nie ma.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Wywal tą ekipę póki jeszcze czas! A i z kierownikiem porozmawiaj, no bo jak mogło dojść do zalewania bez odbioru zbrojenia! Połączenie zbrojenia z już wylaną ławą (ścianą) przez wklejenie. Koszty pokrywa wykonawca! Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #8

    Domyślnie

    jesli to ława wewnętrzna -a warunki gruntowe na to pozwalaja to nie trzeba nic kleić -uzupełnic ławę i po problemie

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał kapusta
    jesli to ława wewnętrzna -a warunki gruntowe na to pozwalaja to nie trzeba nic kleić -uzupełnic ławę i po problemie
    j.w.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar K74
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    1.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    dariusz_s, widzę, że nie tylko mnie trafiła się ekipa popaprańców. U nas też zapomnieli o wylaniu jednej ławy. Skuwali potem kawałek betonu i dowiązywali się ze zbrojeniem. Z fundamentami na razie wszystko w porządku, ale z perspektywy czasu żałuję, że po tej wpadce fachofców nie wyrzuciłam . Dalsze ich fuszerki wychodzą do dzisiaj.
    Kasia
    Dziennik: 1 2 3 4; Komentarze: 18

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
    Wywal tą ekipę póki jeszcze czas! A i z kierownikiem porozmawiaj ...
    A sam, jako inwestor, nie bierz się za budowę domu, jeśli nie masz elementarnego przygotowania i czasu aby na budowie bywać.
    A jak wygląda projekt domu ?
    Ekipa budowlana powinna była od Ciebie (lub kierownika budowy) otrzymać rysunki fundamentów.
    Może trzeba nająć inspektora nadzoru ?
    Każdy etap prac powinien być omówiony z wykonawcą i określona cena wykonania tego etapu.
    Tej ekipy nie trzeba wywalać. Przy takim sposobie prowadzenia budowy sama się zmyje, gdy tylko sobie wyliczy, że została w jakims momencie nadpłacona.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Inwestor nie musi się znać na budowaniu! Natomiast zdecydowanie kierownik budowy powinien być opłacany przez inwestora i reprezentować jego interesy.
    Nie można przyjąć założenia, że ekipa nie otrzymała dokumentacji technicznej bo na jakiej podstawie wykonała część fundamentów? Należy przyjąć założenie, że nie potrafią czytać tej dokumentacji. A co będzie gdy przyjdzie zalewanie stropów?? Może jakiegoś podciągu zapomną wylać?! Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony