dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie Te same prawa, inne możliwości

    Środa: Te same prawa, inne możliwości

    Dwie rzeczy łączą mnie z obecnym rządem, a właściwie z osobą premiera Kaczyńskiego. Sympatia do zwierząt (1 proc. podatku oddaliśmy na ten sam cel: azyl "Pod psim aniołem") oraz uznanie dla prac, które prowadzi minister Kluzik-Rostkowska - pisze w DZIENNIKU była minister, etyk Magdalena Środa.


    Nie wiem, na ile uznanie premiera dla pani minister przełoży się na finansowe wsparcie jej projektów, wiem natomiast, że projekty te są bardzo dobre. I bardzo kobietom potrzebne. A przykładem jest obecna kampania wspierania przedsiębiorczości kobiet (finansowana w 80 proc. ze środków unijnych!).

    Minister Kluzik-Rostkowska wie - jak większość z nas, kobiet - że mamy te same prawa co mężczyźni, ale nie mamy tych samych szans i możliwości. I to trzeba zmienić. Kobietom trudniej jest być niezależnymi, trudniej zdobyć pracę, a gdy ją mają - zarabiają mniej niż mężczyźni, rzadko pełnią funkcje kierownicze, choć są lepiej od nich wykształcone. Polki z trudem przejmują wysoko płatne role zawodowe związane z przemysłem informacyjnym, i to nie dlatego, że nie mogą, ale dlatego, że - zgodnie ze stereotypem - sądzą, że się do nich nie nadają. Podobnie jest z biznesem i polityką.

    Z racji historycznych (powstania, zabory, komunizm) i społecznych (bezrobocie, alkoholizm mężczyzn) kobiety w Polsce były zawsze zaradne. Teraz ta zaradność powinna przekształcić się w przedsiębiorczość. A na przeszkodzie stoją nie przepisy, lecz mentalność. Chodzi więc nie tyle o zmianę prawa, lecz stereotypów. Od przedszkola po studia, w szkole i w domu oraz w Kościele dziewczynkom mówi się, że mają być ciche, posłuszne i że ich rolą jest "bycie żoną" i wychowanie dzieci. Nic więc dziwnego, że mimo równych praw i dobrego wykształcenia boją się samodzielności, rywalizacji oraz inicjatywy. Bo nie tak zostały wychowane. A zakrojona na szeroką skalę i dobrze przemyślana kampania Kluzik-Rostkowskiej ma to - w pewnym chociaż stopniu - zmienić.

    Można powiedzieć, że chodzi tu o wzmocnienie kobiet, o pokazanie im pewnych dróg ku niezależności, a nie o zmiany prawne. Zresztą apel o nie jest równie słuszny - ale tym powinny zająć się inne ministerstwa. Może gdyby w Centrum Adama Smitha, które tak krytykuje kampanię, było więcej kobiet, to przedsiębiorcom w Polsce żyłoby się lepiej? Może kobiety byłyby bardziej skuteczne w walce o liberalizację przepisów?

    Niezależność ekonomiczna kobiet może mieć również dobry wpływ na demografię. Tylko poseł Piłka wierzy jeszcze, że jak się kobiety pozamyka w domach, to będą rodzić dzieci. Zrobią to, gdy będą wiedziały, że wychowają je niezależnie od chwiejnej i nieskutecznej - jak dotąd - pomocy państwa i niezależnie od zaufania do swoich mężów, że do końca życia będą je utrzymywać. Liczenie na pomoc państwa, polityków i mężów w kwestii wychowania dzieci musi być - tak mówi doświadczenie i statystyki - ograniczone. Lepiej liczyć na siebie.

    Rola kobiet w naszym społeczeństwie podlega przemianom. I to nieuchronnym. Kobiety mają aspiracje, ale nie mają jeszcze odwagi ani narzędzi, by je wcielić w życie. Pozostawanie w domu, jak pragną tego piewcy "tradycyjnej roli kobiecej" nie ma sensu. Raz, że nie daje pewności materialnej, dwa - egzystencjalnej (kobieta po wychowaniu dzieci pozostaje "z pustką"), trzy - mama, której życie sprowadza się do robienia konfitur i prania skarpetek ma niewielki autorytet u dzieci żyjących w nowoczesnym świecie. Cztery - w domu, dzięki niemal pełnej automatyzacji, nie ma już tak dużo pracy jak sądzą ci, którzy domem się nie zajmują (pralka włączona, dzieci siedzą przed internetem, a mamy oglądają z nudów polskie seriale o tradycyjnej rodzinie). Przedsiębiorczość kobiet przyda się im samym, przyda się dzieciom (mama biznesmen to autorytet!) przyda się samemu biznesowi (różnorodność!) i wreszcie państwu.

    Szkoda wielka, że partia przedsiębiorców i rzekomych liberałów PO tego zupełnie nie rozumie. Nie rozumiał też tego dawny SLD, który nigdy nie był przeciw emancypacji kobiet, ale zawsze miał ważniejsze sprawy na głowie! A minister Kluzik-Rostkowska w tym, co robi, nie jest w żaden sposób polityczną emanacją PiS, tylko zdrowego rozsądku, kompetencji i wrażliwości.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Lewakk, długo mogę na ten temat pisać. Wybacz, ale z pewnych względów nie napisę na forum tylko do Ciebie na priwa.
    Ujawniłem się publicznie na forum tyle ile chciałem i mogłem.

  3. #3

    Domyślnie

    Lewakk, to już agitacje wyborczą prowadzisz?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar selimm
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    6.216

    Domyślnie

    chyba nie , to są liryki lisa kodowanego
    Taki stary jestem
    a nic kurw@ nie zmądrzałem -

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał selimm
    chyba nie , to są liryki lisa kodowanego
    aaaaaaa...... ja sie nie znam......

  6. #6

    Domyślnie Re: Te same prawa, inne możliwości

    Cytat Napisał lewakk
    Dwie rzeczy łączą mnie z obecnym rządem (....)
    Lewak, opowiem ci anegdotkę:

    Pewnego dnia w ramach podnoszenia kwalifikacji żołnierzy kapitan kazał kapralowi przeprowadzić dla nich pogadankę o astronomii. Po jakimś czasie kapitan wezwał kaprala do siebie i zapytał:
    - No, jak tam, kapralu, pogadanka się odbyła ?
    - Taaa jest, panie kapitanie !
    - Żołnierze słuchali ?
    - Taaa jest, panie kapitanie !
    - A jakieś pytania były ?
    - Były, panie kapitanie !
    - ?...
    - Na koniec szeregowy Kowalski wstał i zapytał: "To jak to w końcu jest, panie kapralu: czy to Słońce krąży dookoła Ziemi, czy Ziemia dookoła Słońca ?"
    - I co odpowiedzieliście, kapralu ?
    - Jak zwykle, panie kapitanie: "SZEREGOWY KOWALSKI, PRZESTAŃCIE PIERD...LIĆ !"

    Ty rozumiesz, Lewak, co ja ci przez tą anegdotkę chcę powiedzieć ?...
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  7. #7

    Domyślnie

    Tomek, nie wiem czy on rozumie, ale i owszem.

    PS. Wygląda na to, że niektórym wydaje się, iż kampania wyborcza się zaczęła.
    A ja wam powiem - na jesieni żadnych wyborów nie będzie.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał mTom
    A ja wam powiem - na jesieni żadnych wyborów nie będzie.
    A ja Ci powiem, że sprawa wyborów wuj mnie obchodzi. Czy to z lewa, czy z prawa - jednakowi kłamcy, oszuści i złodzieje. Bez względu na to, kto rządzi, zwykły człowiek tak, czy siak może liczyć tylko na siebie: na to, co ma w głowie i to, co ma na koncie. Co, nie jest tak ?...

    Jedyna różnica między lewą a prawą stroną jest taka, że prawa to dodatkowo nawiedzone, durne oszołomy. Więc wolę lewą - nie dlatego, że lepsza, a tylko dlatego, że w cały moim dorosłym życiu (tj. przez ostatnie 20 lat) nie urządzała mi nigdy indoktrynacji światopoglądowej.
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar markus_gdynia
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    3.534

    Domyślnie

    Szkoda wielka, że partia przedsiębiorców i rzekomych liberałów PO tego zupełnie nie rozumie. Nie rozumiał też tego dawny SLD, który nigdy nie był przeciw emancypacji kobiet, ale zawsze miał ważniejsze sprawy na głowie! A minister Kluzik-Rostkowska w tym, co robi, nie jest w żaden sposób polityczną emanacją PiS, tylko zdrowego rozsądku, kompetencji i wrażliwości.
    Skoro Pani minister Kluzik-Rostkowska jest właściwą osobą na właściwym miejscu to może chwalmy jej osiągnięcia, a nie wmawiajmy innym jak to cały PiS pochyla się z troską na kobietami. W końcu to z PiS przygarnął pod swoje skrzydła Marka-Jurka, Piłkę, itp.

    A Pani Kluzik-Rostkowskiej niczego nie ujmuję tak samo jak Jakubiak.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    Wcale nie rozumiem czemu Wy na tego lewakk-a marudzicie.
    Przeciez umiesza wszystkie te watki w psychologu.

    Co Wy od chlopaka chcecie?

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    No właśnie.
    Te wątki tak przysychają, jak lewusia nie ma.
    Zero oglądalności nie ma się na co odklikiwać.

    Swoją drogą:
    Czy już wszystkich odwołano?
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zeljka
    Wcale nie rozumiem czemu Wy na tego lewakk-a marudzicie. Przeciez umiesza wszystkie te watki w psychologu.
    A powinien w "Psychiatryku"
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Oj nieładnie kolego Tomaszu nieładnie.

    lewak chce się wykazać, po cichutku liczy, że on urząd po Pani miniSter przejmie, a ty go dołujesz.

    Jak on ma być w psychiatryku, jak lekarze strajkują i druków nie wypisują, a ZUS obwieścił, że bez L4 to on chorobowego nie płaci.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Ja tylko nie rozumiem dlaczego ludzie nie zwracają uwagi na takie pierdoły jak:

    Lepper miał ujawnic taśmy kompromitujące premiera. Po paru dniach cisza. Taśm nie ma. Gośc kłamie i do tego jest głupim warchołem

    Kaczuszka powiedziała że nigdy nie będzie premierem dopuki bliźniacza kaczuszka będzie prezydentem. Po roku jest. Kłamca kolejny.

    Jestem w stanie zrozumieć że ogłupione przez Rydzyka 60letnie babcie idą i głosują na tych ludzi.

    Ale skąd się bierze taki lewakk ??
    60 lat nie ma bo by tu tyle nie pisał.
    Więc nie jest stary i ogłupiały.
    Jakie zmiany muszą zajść w psychce żeby byś "ślepym" i agitować za kłamcami ??
    Może takie :
    http://wiadomosci.onet.pl/1430960,242,kioskart.html

    Ja tego pojąć nie mogę.
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał jabko
    Ja tylko nie rozumiem dlaczego ludzie nie zwracają uwagi na takie pierdoły jak:

    Lepper miał ujawnic taśmy kompromitujące premiera. Po paru dniach cisza. Taśm nie ma. Gośc kłamie i do tego jest głupim warchołem

    Kaczuszka powiedziała że nigdy nie będzie premierem dopuki bliźniacza kaczuszka będzie prezydentem. Po roku jest. Kłamca kolejny.

    Jestem w stanie zrozumieć że ogłupione przez Rydzyka 60letnie babcie idą i głosują na tych ludzi.

    Ale skąd się bierze taki lewakk ??
    60 lat nie ma bo by tu tyle nie pisał.
    Więc nie jest stary i ogłupiały.
    Jakie zmiany muszą zajść w psychce żeby byś "ślepym" i agitować za kłamcami ??
    Może takie :
    http://wiadomosci.onet.pl/1430960,242,kioskart.html

    Ja tego pojąć nie mogę.
    pewnie takie same jak głosując za złodziejami, zdrajcami i pijakami z SLD czy też ynteligentam (aferzyści też są na miejscu - kłamcy w zasadzie też vel "premier z Krakowa, prezydent Tusk" z PO.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Mam wrażenie że ten cytat jednak określa różnicę miedzy politykami:

    Cytat Napisał Tomek_J
    ...
    Jedyna różnica między lewą a prawą stroną jest taka, że prawa to dodatkowo nawiedzone, durne oszołomy....
    Oczywiście nie usprawiedliwia nas to za głosowaniem na SLD. Przynajmniej przez następnych kilka lat dopuki są jeszcze czerwone skur... ze starego układu.

    Natomiast jedno jest pewne niezależnie od tego czy Ziober czy kto inny mówi prawdę.
    LEPPER I GERTYCH (cała Samoobrona i LPR) powinny natychmiast zniknąć ze sceny politycznej.

    I powtarzam to od lat kilku
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  17. #17
    Guest

    Domyślnie

    Oj, gdyby jeszcze paru innych mogło zniknąć i ani Pisnąć, chamstwo z cwaniactwem w pierwszym rzucie, to byłby całkiem fajny kraj

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał jabko
    Natomiast jedno jest pewne niezależnie od tego czy Ziober czy kto inny mówi prawdę.
    LEPPER I GERTYCH (cała Samoobrona i LPR) powinny natychmiast zniknąć ze sceny politycznej.
    I kaczuchy. I ziobra. I inne takie.
    I na sali sejmowej zostaną ci sami przyzwoici. Jeden będzie przemawiał z mównicy, drugi będzie słuchał. A potem się obaj zamienią miejscami.
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony