dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1

    Domyślnie Dokumentacja do odbioru domu

    Witam

    Jakie dokumenty należy zgromadzić do odbioru domu?

    istniejące instalajce to gaz,woda ze studni,poś biologiczna,prąd.

    proszę o porade

    dodi
    już na swoim ale dobrze żyje się nie mając "na głowie" budowy

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Robin2
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    698
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    123

    Domyślnie

    i mnie interesuje ten temat ale widzę, że nie ma chetnych do udzielenia odpowiedzi

  3. #3

    Domyślnie

    Mnie również.
    Spełniłem marzenie - wybudowałem dom.

  4. #4

    Domyślnie

    Witam w sierpniu robiłam odbiór domu i z tego co sobie przypominam to jeszcze: Wypełniony dziennik budowy, mapka inwentaryzacyjna, wszystkie dokumenty potwierdzające odbiory, zaświdczenie kierownika budowy. Cały wykaz niezbędnych dokumentów dostałam w Starostwie. Jutro postaram się napisać dokładnie co jeszcze. Pozdrawiam

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Robin2
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    698
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    123

    Domyślnie

    Dzieki, Maksiu
    czekam niecierpliwie na info.

    Pozdr.
    Robert

  6. #6

    Domyślnie

    Witam serdecznie i zaczynam
    1. Wniosek
    2. ksero decyzji pozwolenia na budowę,
    3. ksero decyzji pozwolenia na budowę lub zgłoszenie;
    - przyłącza wodno-kanalizacyjnego,
    - gazowego,
    - wewnętrznej instalacji gazowej,
    - energetycznego.
    4.ksero decyzji dokonanych zmian w projekcie,
    5.ksero decyzji odbioru częściowego 9 w przypadku odbioru częściowego)
    6.oświadczenie o właściwym zagospodarowaniu terenów przyległych,
    7.oświadczenie kierownika budowy
    8.zaświadczenie z Iby Inżynierów Budownictwa (aktualne)
    9.ksero zaświadczenie z nadania numeru budynku i nazwy budynku
    10. mapka inwentaryzacyjna AKTUALNA! Powykonawcza (z zapisem, że dokonano inwentaryzacji budynku wraz z przyłączami zgodnie z zatwierdzonym projektem, oraz czy jest to zgodne/niezgodne ZUD prawidłowe ma być wykreślenie) – ORGINAŁ
    11. wpis geodety w dzienniku budowy o wykonaniu inwentaryzacji powykonawczej,
    12. wypis z rejestru gruntów lub decyzja zmian gruntowych,
    13. protokół + zaświadczenie kominiarskie o badaniu kominów i dołączonych palenisk w stanie użytkowym z rozrysowanymi kominami NIE STARSZY NIŻ 1 ROK!!!
    14. protokół końcowy z odbioru przyłącza wodno-kanalizacyjnego,
    15. w przypadku odbioru zbiornika bezodpływowego na ścieki sanitarne przedłożyć oświadczenie kierownika budowy + zaświadczenie z izby + protokół próby szczelności przyłącza kanalizacyjnego i zbiornika,
    16. protokół odbioru technicznego instalacji gazowej oraz próby jej szczelności / wewnętrzna instalacja gazowa/
    17. protokół odbioru przyłącza gazowego I PRÓBY SZCZELNOŚCI
    18. jeśli inwestor wybudował zbiornik na gaz – ksero decyzji Lu zgłoszenia oraz projekt (jeśli inwestor dokonał odbioru – ksero decyzji odbioru)
    19. protokół odbioru przyłącza energetycznego
    20. pomiar rezystancji izolacji – elektryk z uprawnieniami dozorowymi,
    21. dziennik budowy (prawidłowo wypełniony także strony 1,2,3,4,)
    22. projekt budowlany (DO WGLĄDU)
    23. projekt zagospodarowania działki

    Powodzenia

  7. #7

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie


    lepiej o pewnych rzeczach, które człowieka czekają dowiedzieć się później niż za wcześniej

  10. #10

    Domyślnie Kiedy zamyka się dziennik budowy ?

    Kiedy FORMALNIE zgłasza się zakończenie budowy - tj. na jakim etapie budowy / wykańczania ???
    Czy stan develop. = zamknięcie dziennika budowy i można zgłaszać zawiadomienie o końcu ?
    A może po położeniu paneli / płytek i po montażu umywalek i zabudowie kuchni ?
    A może po powieszeniu żyrandoli ?
    A może po posadzeniu 1-go drzewka w ogródku i zasianiu trawy ?

    Jestem w kropce - 3h szukania w google i nie znajduję odpowiedzi.
    Problem w tym, że mój kierownik budowy chciałby aby budowa trwała wiecznie bo za każdy wpis życzy sobie słonych opłat :-/
    Inna sprawa, że wg mnie budowa domu NIGDY się nie kończy.. bo jak np. za rok zrobię taras z desek egzot. to już będzie ogrodzenie do pomalowania.
    Jak zrobię ogrodzenie to okaże się że trzeba coś innego naprawić, itd, itp.
    Budowa domu to mega-odyseja wśród osób i firm chcących nas wydoić oraz chaotyczne podejmowanie decyzji jak wydać pożyczone pieniądze...oraz ciągłe myślenie: dobrze czy źle, za mało czy za dużo.

  11. #11

    Domyślnie

    Geezer. najlepiej idź do nadzoru budowlanego, tam dadzą ci spis potrzebnych dokumentów i będziesz wiedzieć co i jak. Nikogo nie obchodzi czy masz panele wannę czy jeszcze coś innego. Wcześniej opisałam co ja potrzebowałam i nie było to takie straszne. Po 2 tygodniach od złożenia dok. mam odbiór domu. Jeśli masz pytania to pytaj.
    Pozdrawiam i życze powodzenia

  12. #12

    Domyślnie

    Wiem doskonale czego potrzebuje PINB...

    Chodzi o to, że "brudna" budowa trwała u mnie do stycznia 2007. Potem wykańczanie - malowanie, płytki, podłogi, biały montaż, kuchnia, końcowa elektryka, itd. De-facto drobne wykańczanie trwa do dziś (np. montaż okapu w kuchni czy posadzka w garażu

    Kierownik został więc "zwolniony" rok temu i więcej się nie pojawił.
    NIE ZAMKNĄŁ JEDNAK DZIENNIKA A JA NIE MOGĘ TEGO ZROBIĆ (dopiero teraz o tym wiem). NIE NAPISAŁ TAKŻE OŚWIADCZENIA O ZAKOŃCZENIU BUDOWY.
    Może liczył że będzie dostawał 700 PLN na miesiąc przez cały 2007 rok ??

    PINB zwrócił mi wszystkie dokumenty bo brakuje właśnie zamknięcia dziennika budowy oraz tego oświadczenia.
    Oczywiście "odnaleziony" po roku kierownik woła sobie teraz za przysługę 2000 PLN !

    Pytanie 1 - czy ex- kier. budowy powinien mi zatwierdzać prace wykończeniowe, których nie nadzorował ?? I BRAĆ ZA TO KASĘ..
    Pytanie 2 - jak wymóc od niego to oświadczenie ?? / i zamknięcie dziennika (skoro nie muszą być w nim wpisy np. o wieszaniu szafek kuchennych) z datą o rok wstecz ?
    Budowa domu to mega-odyseja wśród osób i firm chcących nas wydoić oraz chaotyczne podejmowanie decyzji jak wydać pożyczone pieniądze...oraz ciągłe myślenie: dobrze czy źle, za mało czy za dużo.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał maksia2006
    Geezer. najlepiej idź do nadzoru budowlanego, tam dadzą ci spis potrzebnych dokumentów i będziesz wiedzieć co i jak. Nikogo nie obchodzi czy masz panele wannę czy jeszcze coś innego. Wcześniej opisałam co ja potrzebowałam i nie było to takie straszne. Po 2 tygodniach od złożenia dok. mam odbiór domu. Jeśli masz pytania to pytaj.
    Pozdrawiam i życze powodzenia
    witam
    ajak ci już odebrali dom ta gdzie trzeba się udać by załatwić farmalności do meldunku i potrzebny jast dokument

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pati25

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    U nas meldowac sie mozna nawet na pustej działce .


    Coś strasznego ten odbiór ..

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał maksia2006
    Witam serdecznie i zaczynam
    1. Wniosek - OK
    2. ksero decyzji pozwolenia na budowę, OK
    3. ksero decyzji pozwolenia na budowę lub zgłoszenie;
    - przyłącza wodno-kanalizacyjnego,
    - gazowego,
    - wewnętrznej instalacji gazowej,
    - energetycznego. - w tym wypadku potrzebna jest kopia ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę wewnętrznej instalacji gazowej, co do przyłączy - protokoły odbioru przez gestorów - czasem Nadzorowi wystarcza ostatnia faktura VAT za dane medium...
    4.ksero decyzji dokonanych zmian w projekcie, ???? - zmiany powinny być naniesione w projekcie - do wniosku dołącza się kserokopie właściwych stron
    5.ksero decyzji odbioru częściowego 9 w przypadku odbioru częściowego)
    6.oświadczenie o właściwym zagospodarowaniu terenów przyległych,
    7.oświadczenie kierownika budowy
    w przypadku punktów 6 i 7 wystarczą podpisane przez kierownika oswiadczenia bedące w dzienniku budowy
    8.zaświadczenie z Iby Inżynierów Budownictwa (aktualne) - raczej nie
    9.ksero zaświadczenie z nadania numeru budynku i nazwy budynku - NIE - a co jeśli numer urząd nada mi dopiero jak mu przedstawię potwierdzenia zgłoszenia do odbioru ??
    10. mapka inwentaryzacyjna AKTUALNA! Powykonawcza (z zapisem, że dokonano inwentaryzacji budynku wraz z przyłączami zgodnie z zatwierdzonym projektem, oraz czy jest to zgodne/niezgodne ZUD prawidłowe ma być wykreślenie) – ORGINAŁ - OK
    11. wpis geodety w dzienniku budowy o wykonaniu inwentaryzacji powykonawczej, - NIE - kierownik dokonuje ostatniego wpisu, ze budynek nadaje się do użytkowania i to jest ostatni wpis
    12. wypis z rejestru gruntów lub decyzja zmian gruntowych, - NIE
    13. protokół + zaświadczenie kominiarskie o badaniu kominów i dołączonych palenisk w stanie użytkowym z rozrysowanymi kominami NIE STARSZY NIŻ 1 ROK!!! - OK
    14. protokół końcowy z odbioru przyłącza wodno-kanalizacyjnego,
    15. w przypadku odbioru zbiornika bezodpływowego na ścieki sanitarne przedłożyć oświadczenie kierownika budowy + zaświadczenie z izby + protokół próby szczelności przyłącza kanalizacyjnego i zbiornika, ??? - kto to wymyślił ?
    16. protokół odbioru technicznego instalacji gazowej oraz próby jej szczelności / wewnętrzna instalacja gazowa/ - OK
    17. protokół odbioru przyłącza gazowego I PRÓBY SZCZELNOŚCI - jeśli przyłącze wykonywała firma na zlecenie inwestora
    18. jeśli inwestor wybudował zbiornik na gaz – ksero decyzji Lu zgłoszenia oraz projekt (jeśli inwestor dokonał odbioru – ksero decyzji odbioru)
    19. protokół odbioru przyłącza energetycznego
    20. pomiar rezystancji izolacji – elektryk z uprawnieniami dozorowymi,
    21. dziennik budowy (prawidłowo wypełniony także strony 1,2,3,4,)
    22. projekt budowlany (DO WGLĄDU)
    23. projekt zagospodarowania działki - stanowi integralną część projektu budowlanego (zgodnie z właściwymi przepisami)
    Powodzenia


    ode mnie:
    zadzwonić do nadzoru, zapytać, spisać na kartce, przygotować - tak będzie najlepiej i najbezpieczniej
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  16. #16

    Domyślnie Co ma urzad skarbowy do odbioru domu?

    Mam takie pytanie--buduje dom systemem gospodarczym a obecnie pracuje i przebywam za granica
    nie mam zadnych kredytow slyszalem ze jednym z dokumentow odbioru domu jest zaswiadczenie z urzedu skarbowego tylko czego ono ma dotyczyc to nie wiem---NAPISZCIE CZY TO JEST PRAWDA--bo tak mi podpowiadaja.Dziekuje.

  17. #17

    Domyślnie

    Nie ma żadnego zaświadczenia z Urzędu Skarbowego.

    Pozdrawiam,

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    awwwf

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    1

    Domyślnie ODBIÓR DOMU

    Na odbiór to ktoś ze starostwa odwiedza mnie i wchodzi na budynek

  19. #19

    Domyślnie

    Potwierdzam to co napisał mikolay zadzwoń albo najlepiej podejdź do PINB. U nas dają kwity, które i tak musi wypełnić kierownik a także wykaz potrzebnych dokumentów. To co tu napisano to chyba lekka przesada. Ja miałem 8 pozycji.
    Od nowego roku doszedł certyfikat energetyczny budynku
    Pozdrawiam

  20. #20

    Domyślnie

    Kochani,proszę o odpowiedż,2 lata temu kupiłem działkę budowlaną w górach,nie mam tam żadnej rodziny,przymierzam się aby wkońcu zacząć budowę,powiedzcie jak to zrobić bedąc za granicą.Projekt odbieram za pare tygodni od architekta i mogę składać wniosek o pozwolenie na budowę.Muszę jeszcze wykopać studnię,szambo i podlączyć prąd bo nie ma mediów.Co o tym sądzicie,czy warto zaryzykować i próbować to przez kogoś załatwiać czy raczej nie ryzykować i budować się jak kiedyś wrócę do kraju?Proszę o odpowiedzi.Pozdrawiam.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony