dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    leonptak

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Mam poważny problem.Mieszkamy już od 1990 roku w domu wtenczas wybudowanym ze wszystkimi zezwoleniami.Ale do dzisiaj nie mamy odbioru domu.Kierownik budowy już dawno nie żyje,jesteśmy tam zameldowani i płacimy podatki.Teraz chcę ten dom odebrać i co w takiej sytuacji potrzebuję.proszę o pomoc.
    Pozdrawiam.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Lepiej ię nie chwal, ze mieszkasz, bo za to są kary.
    Można spróbować tak - jeżeli masz stary dziennik budowy, to biezesz nowego kierbuda, on podpisuje przejecie obowiazków. Powinien też wiedziec, czy trzeba to zglosić gdzieś, czy niekoniecznie, o ile pamiętam, to nie.
    Potem robi inwentaryzację i podpisuje zakończenie. Plus wszelie kwity. Musisz mieć odbiory mediów (jeżeli nie masz w dzienniku, to lapiesz wykonawcow, co podpiszą. Oczywiście wszystko nie za darmo. Kominiarz. Certyfikat cieplny. ITD
    Jezeli nie masz dziennika, to zgłaszasz, że ze względu na zgon kierbuda dziennika nie ma (tam gdzie się pozwolenie wydaje), dostajesz nowy dziennik i jw.

    A i jeszcze miej nadzieję, że na twoim terenie nie ma zwyczaju wizitacji pry odbiore. Bo do mnie przyszli, ale u nas wiadomo było, że chodzą.

  3. #23
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jazz79

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam i mam pytanko -mianowicie co to jest to zaświadczenie z izby inżynierów?

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Maciek&Kamila
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Jankowice
    Posty
    1.181
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    to jaki byl koszt tych niezbednych zalatwianych pieczatkek, podpisow, wraz z mapkami itd zeby skompletowac to wszystko do odbioru domu ? oczywiscie orientacyjnie
    Dziennik budowy Maćka&Kamili oczywiście Malwinki też

    Nowe zdjecia


    przyjdzie majster z gliną i wszystkie dziury zgina


    23 Vll 2011 pierwsza noc w domku!!!

  5. #25
    zibik_eng
    Guest
    zibik_eng

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jazz79 Zobacz post
    Witam i mam pytanko -mianowicie co to jest to zaświadczenie z izby inżynierów?
    To jest papierek który poświadcza iż osoba nazwijmy ją Panem X posiada uprawnienia budowlane i ma opłaconą składkę za dany rok kalendarzowy. Bez takiego zaświadczenia (opłacenia rocznej składki) Pan X nie może wykonywać samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, tj. Kierownik Budowy, Projektant, Inspektor Nadzoru etc etc.
    W bardzo dużym skrócie: Jeżeli np Pan X ma uprawnienia budowlane - został "zatrudniony" jako kierownik budowy a nie posiada w/w papierka to z prawnego punktu widzenia "kierownika budowy" na takiej budowie nie było a za tym idą konsekwencje prawne.

  6. #26

    Domyślnie

    od poświadczenia uprawnień nie jest zaświadczenie z izby inżynierów lecz DECYZJA o nadaniu uprawnień. Zaświadczenie potwierdza przynależność do izby i opłacenie haraczu, pardon, składki za konkretny okres czasu, niekoniecznie za cały rok i niekoniecznie kalendarzowy.
    Potwierdzam, że aby wykonywać samodzielne funkcje trzeba okazać równocześnie decyzję o nadaniu uprawnienia i aktualne zaświadczenie z izby inżynierów. Niestety.
    Jeszcze kilka lat temu żadnego haraczu do żadnej izby nie trzeba było płacić. Ale to już temat na zupełnie inną opowieść.
    W przypadku projektu należy załączyć zaświadczenie potwierdzające opłacenie składek na dzień sporządzenia projektu. W przypadku prowadzenia budowy dołączone zaświadczenie/zaświadczenia musi obejmować cały okres budowy, tj. od przejęcia obowiąków na budowie do zakończenia dziennika/budowy
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  7. #27
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kapitalista

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Dąbrówka
    Kod pocztowy
    62-070
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam
    Dostałem decyzję na przystąpienie do użytkowania mojego domu od Powiatowego Inspektoratu Budowlanego.
    Zastanawiam się jednak co dalej mam z tym zrobić? Czy gdzieś mam z tym iść?

    np.
    Czy trzeba to jakoś zgłosić w księgach wieczystych, żeby nanieśli tam informację, że na działce stoi budynek ?
    Czy trzeba z tym iść do gminy żeby zaczęli naliczać podatek od domu, a nie od pola?
    Czy bankowi w którym mam kredyt hipoteczny trzeba to zgłosić ?
    Czy firma ubezpieczeniowa, która prowadzi polisę dla mojej nieruchomości musi ten dokument też mieć ?
    Czy trzeba to zgłosić w gazowni, wodociągach i elektrowni ? - wiem, że podobno prąd jest tańszy po odbiorze (niebudowlany)

    Proszę o informację.

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Maciek&Kamila
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Jankowice
    Posty
    1.181
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kapitalista Zobacz post
    Witam
    Dostałem decyzję na przystąpienie do użytkowania mojego domu od Powiatowego Inspektoratu Budowlanego.
    Zastanawiam się jednak co dalej mam z tym zrobić? Czy gdzieś mam z tym iść?

    np.
    Czy trzeba to jakoś zgłosić w księgach wieczystych, żeby nanieśli tam informację, że na działce stoi budynek ?
    Czy trzeba z tym iść do gminy żeby zaczęli naliczać podatek od domu, a nie od pola?
    Czy bankowi w którym mam kredyt hipoteczny trzeba to zgłosić ?
    Czy firma ubezpieczeniowa, która prowadzi polisę dla mojej nieruchomości musi ten dokument też mieć ?
    Czy trzeba to zgłosić w gazowni, wodociągach i elektrowni ? - wiem, że podobno prąd jest tańszy po odbiorze (niebudowlany)

    Proszę o informację.
    chyba wszedzie wszedzie musisz sie zglosic, bo bedziesz zameldowany na nowy adres, wymiana dokumentow , umowy itd...
    Dziennik budowy Maćka&Kamili oczywiście Malwinki też

    Nowe zdjecia


    przyjdzie majster z gliną i wszystkie dziury zgina


    23 Vll 2011 pierwsza noc w domku!!!

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony