dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Budynek gospodarczy - jakie ściany?

    Witam !!
    Pytanie jest następujące, mam zamiar stawiać budynek gospodarczy, jednakże problemem jest wybór materialu na ściany zewnętrzne.
    Najlepiej jak najtaniej, budynek z zewnątrz będzie otynkowany, wewnątrz płyta GK albo gołe ściany. budynek będzie ogrzewany tylko gdy będzie w nim coś robione (będzie służył za warsztat)
    Jaki materiał użyć ? jakiej grubości ściany stawiać ? budynek mniejwięcej będzie miał wymiary 10x6m

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Stawialismy budynek gos. rownoczesnie z domem i wykanczalismy go z identycznych materialow jak dom. Sciana jednowarstwowa 36 cm suporeks, zew. otynkowany, wew. tynk gipsowy agregatowy. Szczegoly w dzienniku.

  3. #3

    Domyślnie

    masz wiecej kasy: zrob jak radzi magpie101 (BK 36cm),
    masz raczej mniejszy budzet: muruj z BK24cm ....

  4. #4

    Domyślnie Re: Budynek gospodarczy - jakie ściany?

    Cytat Napisał Vein
    Witam !!
    Pytanie jest następujące, mam zamiar stawiać budynek gospodarczy, jednakże problemem jest wybór materialu na ściany zewnętrzne.
    Najlepiej jak najtaniej, budynek z zewnątrz będzie otynkowany, wewnątrz płyta GK albo gołe ściany. budynek będzie ogrzewany tylko gdy będzie w nim coś robione (będzie służył za warsztat)
    Jaki materiał użyć ? jakiej grubości ściany stawiać ? budynek mniejwięcej będzie miał wymiary 10x6m
    Gospodarczy to bym postawił z najtańszego: bloczki 24 lub 36cm z betonu komórkowego, może nawet tego żużlowego, szarego.

  5. #5

    Domyślnie

    Szarego bym nie ryzykował jednak :] różnica w cenie prawie żadna jak widziałem.
    Zastanwaim się czy wytrzymają ściany 24 obciążenie dachu z dachówki ceramicznej...

  6. #6

    Domyślnie

    Witam,
    Pozwólcie że podniosę temat.
    Podjąłem decyzję, potrzebuję budynku gospodarczego, będzie miał 4x10 metrów w środku.
    Wiem że muszę mieć pozwolenie, mapkę itp. Miejsce mam.
    Pytanie, z czego budować. Blaszaka mogą mi postawić za 4800 PLN.
    Do tego wylewka, no i projekt, bo pozwolenie (blaszaki sprzedają, ale projektu nie mają).
    Druga opcja to szkieletor, ale jak sobie pomyślę o konstrukcji, OSB, sidingu (aby ładnie wyglądało) - to jakoś wydaje mi się że będzie to sporo kosztowało.
    Może więc klasycznie - murować z bloczków? Technologia prosta, filozofii nie ma. Można otynkować, pomalować i już jest ładnie.
    Nawet blachę można dać taką samą jak w domu.
    Chciałbym zrobić na płycie fundamentowej zamiast fundamentów - wydaje mi się to prostsze.
    Wytrzyma takie bloczki 24 cm?
    O wytrzymałość samych bloczków się nie martwię - z takich mam cały dom
    Wszelkie sugestie mile widziane - zwłaszcza cenowe.
    Pozdrawiam
    Mirek
    openSUSE 11.0-wcześniej, teraz Ubuntu - bardziej user friendly
    Nie korzystam z Windowsa
    http://www.jakilinux.org/dlaczego-li...o-nie-windows/

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony