dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 99
  1. #21

    Domyślnie

    Nie no... słuchajcie! Temat jest ciekawy i nie chodzi o różnicę w cenie. Czy rzeczywiście kołki metalowe będą wyziębiały ścianę? Jeżeli tak, to w jakim stopniu?
    No i co, każde inne mocowanie będzie również tworzyło mostek? Mocowanie rynny, okiennic, lampy, numeru domu i tym podobnych?

  2. #22

    Domyślnie

    Czy rzeczywiście wszyscy dajecie kołki? Ostatnio czytałam w muratorze, że jeśli budynek nie przekracza 12 m wysokości to kołki są zbędne, wystarczy klej. Daje się je tylko na styropian wokół okien i drzwi.

  3. #23

    Domyślnie

    rael_ww - tak będzie niestety :-(
    Tym ważniejsze to się staje im bardziej inwestor zmierza do "małolitrażowego" domu.
    pzdr.
    -romwis

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał rael_ww
    Nie no... słuchajcie! Temat jest ciekawy i nie chodzi o różnicę w cenie. Czy rzeczywiście kołki metalowe będą wyziębiały ścianę? Jeżeli tak, to w jakim stopniu?
    No i co, każde inne mocowanie będzie również tworzyło mostek? Mocowanie rynny, okiennic, lampy, numeru domu i tym podobnych?
    do kołków z metalowym trzpieniem stosuje się tzw thermodyble
    wpuszcza się kołniez w wyfrezowany otwór w styro i zatyka kapslem styropianowym gr 2 cm ( system dostępny równiez dla wełny mineralnej)

    idealnie można przeszlifowac ścianę i nie widac kołków po deszczu



    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  5. #25

    Domyślnie

    Na to nie wpadłem. Jedno rozwiązanie i dwie korzyści. Czy za ocieplenie w systemie frezowania i thermodybli trzeba dużo więcej zapłacić?

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał rael_ww
    Na to nie wpadłem. Jedno rozwiązanie i dwie korzyści. Czy za ocieplenie w systemie frezowania i thermodybli trzeba dużo więcej zapłacić?
    komplet frezów kosztyje około 200 zł
    kapsle wycinasz sam ze styropianu
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  7. #27

    Domyślnie

    Dziękuję za informacje.

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Ten facet na zdjęciu ma obrączkę na ręku. Dupa z niego, a nie majster

  9. #29

    Domyślnie

    Do domu jednorodzinnego gdzie masz małe powieżchnie i niedużą wysokość polecam zdecydowanie kołki plastkikowe, Duzo tańsze i wcale tak żle sie nie wbijaja, pozatym faktycznie nie przewodzą zimna, W hurtowni chcą cie wpuscic w maliny, chyba zamówili za dużo kołków metalowych i nie maja na nie zbytu.

  10. #30

    Domyślnie

    A gdybym chciał dać styropian 18cm na Poro 25 to znajdę jakieś kołki o odpowiedniej długości.

  11. #31

    Domyślnie

    Podepnę się ze swoim pytaniem - kto pyta nie błądzi - ociepliłem styropianem 20cm, tynk się kładzie, temat: gdzie można kupić / jak zrobić kołki do mocowania rynny spustowej (rury). Najbardziej interesowałyby mnie gotowe (długość ca 35cm) ale jak są inne patenty też poproszę
    Pozdrawiam
    PR

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pan Roman
    Podepnę się ze swoim pytaniem - kto pyta nie błądzi - ociepliłem styropianem 20cm, tynk się kładzie, temat: gdzie można kupić / jak zrobić kołki do mocowania rynny spustowej (rury). Najbardziej interesowałyby mnie gotowe (długość ca 35cm) ale jak są inne patenty też poproszę
    Pozdrawiam
    PR
    przypuszczam ze u sprzedawcy systemu rynnowego, jak nie będą mieli to podpowiedzą gdzie kupić albo jak dorobić, choć często jest to dosztukowanie zwykłego pręta gintowanego szeroka nakrętką

  13. #33

    Domyślnie

    Jestem na etapie przygotowań do ocieplania budynku, nieduży domek parterowy, ekipa powiedziała, że w ogóle nie trzeba kołkować. Czy rzeczywiście jest to prawda? Jakie są ewentualne konsekwence zrezygnowania z kołkowania?

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał nuela
    Jestem na etapie przygotowań do ocieplania budynku, nieduży domek parterowy, ekipa powiedziała, że w ogóle nie trzeba kołkować. Czy rzeczywiście jest to prawda? Jakie są ewentualne konsekwence zrezygnowania z kołkowania?

    Ogólna zasada mówi (wg sprzedawców systemów ociepleń), że płyty (czy to styropianowe, czy wełniane) trzeba kołkować. Lamelek do pewnej wysokości nie trzeba, a powyżej również trzeba. Na pewno znajdą się jakieś wyjątki. Wspomagaj się opinią tego, który udziela gwarancji.
    Brak mocowania kołkami może przyczynić się do odpadania ocieplenia z elewacji z powodu podmuchów wiatru.

  15. #35

    Domyślnie

    Wykonawcom sie nie chce, i powłuja sie na normy, że nie trzeba kołkować, tylko, czy to , że cos jest dopuszczalne oznacza , że to jest dobre rozwiązanie? Kołkuj, po co się martwić.

  16. #36

    Domyślnie

    Dziękuję serdecznie za odpowiedzi.

  17. #37
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sandmaan

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3

    Domyślnie kolek = mostek termiczny

    Cytat Napisał izi7 Zobacz post
    Mam pytanko w sprawie kołków do styropianu na elewacji - lepiej dać plastikowe czy metalowe? Wykonawca proponował plastikowe (mówił, że są trudniejsze do wbijania, ale 'nie idzie po nich zimno' ), a w hurtowni przekonują nas do metalowych. Które są lepsze?
    moze ktos powie, ze jaki to moztek termiczny ten 1 kolek o srednicy 10 mm...

    ale bedziesz ich mial pewnie z kilkaset jesli nie tysiac.... dlatego lepiej mimo wszystko plastiki niz metale

    jesli na elewacji chcesz przyklejac jakies plytki itd.. - trzeba kolki + dobra siatka np +- 180g.m2

    jesli tylko bedzie tynk a budeynek jest niewysoki 1-2 kondygnacje - mozna w ogole obejsc sie bez kolkow - tylko nalezy dobrze przykleic styropian - - bron Boze na placki....

    kleimy albo po brzegu i z 2-3 placki na srodku plyty - albo calosc plyty smarujemy grzebieniem.

    pozdr
    sandmaan

  18. #38

    Domyślnie

    A jak długie, tzn, ile dłuższe od grubości styropianu musze miec kołki jesli chce ocieplic ściane z silikatów. Wiem, że to mocna ściana, więc czy tez musi byc kołek o 9 cm dłuższy niz grubośc styropianu? Czy jesli bym chciała ocieplic grubościa 25-30cm styropianu to jestem skazana na kołki metalowe czy znajde takie plastikowe? SKłaniam sie do plastików bo lepsze właściwościo termiczne (brak mostków). Czy przy tej grubości styro kołki juz tylko metalowe a jak chce eliminowac mostki to powinno się robic frezy w styro i potem zaklejac kapslami? Domek z poddaszem użutkowym a kołki chce montować tylko wokół okien, drzwi i ewentualnie ściany szczytowe poddasza.

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    robiłem kapsle
    kołki przy 25cm styropianie to tylko metalowe
    kapslowanie to zabawa
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  20. #40

    Domyślnie

    A jak głęboko te kołki musza wchodzić w ściane silikatową? Czy kołek 5cm dłuższy niż grubośc ocieplenia da rade?
    Pisząc "kapslowanie to zabawa" to w pozytywnym znaczeniu czy negatywnym? "Zabawa" bo tak przyjemnie, szybko miła przy tym czas, czy "zabawa" bo masa pierdzielenia się przy tym?

    Znalazłam na alle... takie kołki:

    http://allegro.pl/kolki-do-styropian...537897960.html

    "Pierwszy na polskim rynku produkt do mocowania termoizolacji w budownictwie. Kołki PEG o długości do 45 cm pozwalają na zastosowanie ocieplenia ścian zewnętrznych nawet do 37 cm.

    Kołki PEG pochodzą z Niemiec, wykonane są z zbrojonego włókna szklanego i charakteryzują się niezwykle wysoką wytrzymałością na siły wyrywające jak i ścinające.

    Ze względu na materiał z jakiego są wykonane posiadają niski stopień przewodności cieplnej, co sprawia, że nie powodują powstawania mostków cieplnych tak jak ma to miejsce w przypadku kołków z trzpieniem metalowym.

    Kołki PEG są połączeniem siły i wytrzymałości kołków metalowych z charakterystyką cieplną kołków plastikowych."


    Kołki nie sa metalowe, tylko z włókna szklanego. Ich długośc to nawet 45cm (!!!). Czy to dobre rozwiązanie? Czy przy grubości 25-30cm styro taki kołek wytrzyma? Nie wiem ile takich kołków bym potrzebowała na średniej wielkości dom przy załozeniu kołkowania tylko otworów okiennnych i naroży budynku, ale wydaje mi się, że to droga zabawa. Kołki długości np. 22 cm wychodza o niebo taniej. No ale jak sie chce miec grubo styro to chyba nie ma wyboru.

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony