dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 99
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał sama w domu Zobacz post
    A jak głęboko te kołki musza wchodzić w ściane silikatową? Czy kołek 5cm dłuższy niż grubośc ocieplenia da rade?
    Pisząc "kapslowanie to zabawa" to w pozytywnym znaczeniu czy negatywnym? "Zabawa" bo tak przyjemnie, szybko miła przy tym czas, czy "zabawa" bo masa pierdzielenia się przy tym?

    Znalazłam na alle... takie kołki:

    http://allegro.pl/kolki-do-styropian...537897960.html

    "Pierwszy na polskim rynku produkt do mocowania termoizolacji w budownictwie. Kołki PEG o długości do 45 cm pozwalają na zastosowanie ocieplenia ścian zewnętrznych nawet do 37 cm.

    Kołki PEG pochodzą z Niemiec, wykonane są z zbrojonego włókna szklanego i charakteryzują się niezwykle wysoką wytrzymałością na siły wyrywające jak i ścinające.

    Ze względu na materiał z jakiego są wykonane posiadają niski stopień przewodności cieplnej, co sprawia, że nie powodują powstawania mostków cieplnych tak jak ma to miejsce w przypadku kołków z trzpieniem metalowym.

    Kołki PEG są połączeniem siły i wytrzymałości kołków metalowych z charakterystyką cieplną kołków plastikowych."


    Kołki nie sa metalowe, tylko z włókna szklanego. Ich długośc to nawet 45cm (!!!). Czy to dobre rozwiązanie? Czy przy grubości 25-30cm styro taki kołek wytrzyma? Nie wiem ile takich kołków bym potrzebowała na średniej wielkości dom przy załozeniu kołkowania tylko otworów okiennnych i naroży budynku, ale wydaje mi się, że to droga zabawa. Kołki długości np. 22 cm wychodza o niebo taniej. No ale jak sie chce miec grubo styro to chyba nie ma wyboru.
    Hej.
    Fajnie wyglądają te kołki - ciekawe jak sprawdzą się w praktyce.
    Co do Twoich pytań: jeśli chcesz zastosować te kołki to trzeba na stronie producenta szukać jak głęboko Inaczej Ejoty, inaczej wkrętmety, inaczej ...... ogólnie: co producent to inna głębokość kotwienia - teoretycznie.
    Tzw. termodyble - zaślepki stropianowe - nie opłaca się ich samemu wycinać - na allegro jest ich trochę w małych pieniądzach - 0,8 gr/szt.
    Pozdrawiam
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał malux20 Zobacz post
    robiłem kapsle
    kołki przy 25cm styropianie to tylko metalowe
    kapslowanie to zabawa
    Jak dokładnie robisz kapslowanie? Ja mam w projekcie 30 cm styropianu i ścianę z silikatu, budynek piętrowy, kołki będą potrzebne (chociażby dla świętego spokoju). Wbijasz kołek wgłąb styropianu (na mniej więcej stałą głębokość) a resztę wypełniasz wyciętym kapslem? Czym ten kapsel przyklejasz i jak dokładnie?

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    dokladnie kapsle na dom to z 50-70 zł
    lepiej gotowe
    kupujesz wyrzynak do drewna robisz otwory tak żeby kapsle wchodziły zlekkim oporem i to wszystko
    trochę pianki przed kapslowaniem się przyda

    ważna rzecz
    olałbym frezy i wto miejsce na poziome boki dawałbym stęgę pianki czy kleju
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał malux20 Zobacz post
    dokladnie kapsle na dom to z 50-70 zł
    lepiej gotowe
    kupujesz wyrzynak do drewna robisz otwory tak żeby kapsle wchodziły zlekkim oporem i to wszystko
    trochę pianki przed kapslowaniem się przyda

    ważna rzecz
    olałbym frezy i wto miejsce na poziome boki dawałbym stęgę pianki czy kleju
    Frez kosztuje 25 zł - jak zamówisz go razem z zatyczkami to może i za darmo go dostaniesz, plus tego rozwiązania jest taki, że masz od jednego producenta frez + zatyczki i wszystko Ci ładnie pasuje.
    Jedna rada: jak będziecie kupować te zaślepki styropianowe, to nie kupujcie najtańszych, 2 gr. więcej i jakość naprawdę większa.
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  5. #45

    Domyślnie

    A po co kołkować styropian ??? są kleje gdzie producenci w aprobacie technicznej podają że nie potrzeba kołkować i to do 12metrów wys.
    Domek z użytkowym poddaszem, po podłogach 126m2, dach dwuspadowy. Ściany z mega-maxa+20cm styro 031. Fundamenty 15cm xps. Podloga 20cm styro 032. Poddasze 30cm wełny 033 w skosach, i 40 cm w suficie. . Okna schuco si82 u=0,8. Rekuperator brink excellent. Ogrzewanie elektryczne w "drogiej" taryfie (zwykłe konwektory atlantica) + okazyjnie piecokominek 5kw westfire'a. OZC by Asolt EAH=32 kWh/(m2·rok)
    ogrzewanie za sezon2014\2015 (prąd,drewno,brykiety) - 1340zł

  6. #46

    Domyślnie

    Odświeżę temat termodybli. Czy do tej techniki można kupić zwykłe kołki? Mam dziurawkę, wykonawca proponuje metalowe kołki. Muszę kupować jakieś specjalne, czy wystarczy zwykłe kołki metalowe zakupić, zagłębić je o te 16mm i wypełnić zaślepkami? Widzę, że są "specjalne" kołki markowe, ale czy naprawdę jest to coś specjalnego?
    Aha, i jeśli mam styro 18cm, w cegle dziurawce, to kupować kołki do tej metody 26cm (18 +8cm na kotwienie), czy 1 typoszereg krótsze?

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar1982kaz Zobacz post
    A po co kołkować styropian ??? są kleje gdzie producenci w aprobacie technicznej podają że nie potrzeba kołkować i to do 12metrów wys.
    a ten znowu swoje... pokaz mi ta aprobate! APROBATE TECHNICZNA wydana przez ITB a nie zapis w ulotce czy na worku z gwiazdkami... Aprobate na system elewacyjny z wykorzystaniem kleju Webera bo o tym piszesz....
    mrxaoo mozesz zwykle kolki ale jakies rozsadnej jakosci z przedluzona strefa rozporu o dlugosci nastepujacej: (dl. kotwienia w materiale + 1cm + grubosc materialu termoizolacyjnego - 2cm)
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    mrxaoo mozesz zwykle kolki ale jakies rozsadnej jakosci z przedluzona strefa rozporu o dlugosci nastepujacej: (dl. kotwienia w materiale + 1cm + grubosc materialu termoizolacyjnego - 2cm)
    oj, no i mam problem. Byłem w moim ulubionym składzie i nie mają kołków do mocowania styropianu z trzpieniem metalowym o tej długości...mam 18 cm styro, a to oznacza 26cm kołki... gdzie to w okolicach warszawy kupić od ręki, i to jeszcze w dobrej cenie?

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrxaoo Zobacz post
    oj, no i mam problem. Byłem w moim ulubionym składzie i nie mają kołków do mocowania styropianu z trzpieniem metalowym o tej długości...mam 18 cm styro, a to oznacza 26cm kołki... gdzie to w okolicach warszawy kupić od ręki, i to jeszcze w dobrej cenie?
    w kazdej hurtowni ktora ma w ofercie Koelnera np.... nawet jak nie maja zamowienie trwa: 1 dzien do dostawy albo sobie zamowic przez internet...
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    a ten znowu swoje... pokaz mi ta aprobate! APROBATE TECHNICZNA wydana przez ITB a nie zapis w ulotce czy na worku z gwiazdkami... Aprobate na system elewacyjny z wykorzystaniem kleju Webera bo o tym piszesz....
    mrxaoo mozesz zwykle kolki ale jakies rozsadnej jakosci z przedluzona strefa rozporu o dlugosci nastepujacej: (dl. kotwienia w materiale + 1cm + grubosc materialu termoizolacyjnego - 2cm)

    Fighter, a może załóżcie sobie z mar1982kaz jakiś oddzielny wątek i tam będziecie się ciąć na temat kołkowania i styro w 2 warstwach?
    Jak chcecie to dajcie znać na priva to ja Wam założę, np: Fighter vs mar1982kaz
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrxaoo Zobacz post
    oj, no i mam problem. Byłem w moim ulubionym składzie i nie mają kołków do mocowania styropianu z trzpieniem metalowym o tej długości...mam 18 cm styro, a to oznacza 26cm kołki... gdzie to w okolicach warszawy kupić od ręki, i to jeszcze w dobrej cenie?
    http://www.astrobud.pl/kolki-do-styr...etalowym-.html
    Na 2 dzień masz na budowie - wiem, bo korzystam czasem
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewbuxxxo Zobacz post
    Fighter, a może załóżcie sobie z mar1982kaz jakiś oddzielny wątek i tam będziecie się ciąć na temat kołkowania i styro w 2 warstwach?
    Jak chcecie to dajcie znać na priva to ja Wam założę, np: Fighter vs mar1982kaz
    hahaha ! dobre ... najpierw szaty pokutne, wlosnice, glodowki i pielgrzymki a teraz jeszcze pojedynek w ringu
    Ja juz skladam rekawice... nie chce mi sie wyciagac ciezkich dzial, opinii dyrektorow technicznych producentow, ITB itd... po co? dla wlasnej satysfakcji? juz mi sie szafa od niej nie domyka... mam co innego do roboty... Wiec dziekuje Piotrze... te argumenty ktore mialem w glowie juz wykorzystalem. Moge co najwyzej aprobate webera jeszcze podlinkowac do poczytania jak ktos ciekawy i tyle...
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  13. #53
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Pawel012

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja znalazlem cos takiego jak plastill lux - takie 2w1
    Montaz jak metalowe a nie ma mostkow i rdzewienia.
    http://www.youtube.com/watch?v=78WB6G-I7M4
    Czy ktos juz to stosowal bo ceny polowe tansze niz metalowe ????
    http://sklep.plastill.pl/pl/laczniki...i_plastill-lux

  14. #54

    Domyślnie

    nie ma....
    Ostatnio edytowane przez heine84 ; 29-10-2014 o 13:55

  15. #55
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Na filmiku wyglada to niezle

  16. #56
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Magdulek

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Kleszczów
    Kod pocztowy
    97-410
    Posty
    2

    Arrow

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    Na filmiku wyglada to niezle
    Zamierzamy takie zamówić, jak fachowcy (zwolennicy metalowych, bo plastiki ich zdaniem to badziewie, które w połowie przypadków nie trzyma styro) ocenią kołki, to nie omieszkam podzielić się opinią.

  17. #57

    Domyślnie

    Witam,
    Czy kołki Koelner KI-200 to się nadają do kołkowania styropianu o gr. 16 cm na ścianie z BK?? Takie kołki mi chcą na składzie sprzedać.
    Ale czytam, i czytam, i wychodzi mi, że one nie bardzo nadają się do BK....

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawel012 Zobacz post
    Ja znalazlem cos takiego jak plastill lux - takie 2w1
    Montaz jak metalowe a nie ma mostkow i rdzewienia.
    http://www.youtube.com/watch?v=78WB6G-I7M4
    Czy ktos juz to stosowal bo ceny polowe tansze niz metalowe ????
    http://sklep.plastill.pl/pl/laczniki...i_plastill-lux
    a to ciekawe!
    czy wypowiedzą się forumowi spece na temat tego produktu?

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    To co zapodane to epoka kamienia łupanego !

    patrzajcie na takie coś https://www.youtube.com/watch?v=Cp5dAbHSa1Q

  20. #60

    Domyślnie

    no ciekawe ile to kosztuje w ogóle? bo nie mogę wyguglać jakoś...

    Ale wracam do mojego pierwszego pytania jeszcze. Jakie kołki do ściany z BK? Dodam że termodybli mam zamiar użyć tak czy siak.

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony