dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 99 z 99
  1. #81

    Domyślnie

    ostatnio widziałem po wichurze zdjęcie w internecie jak odpadł styropian ze ściany. był kołkowany. po co więc te kołki? nie lepiej zainwestować w porządny klej? powoli dochodzę do wniosku, że kołki faktycznie nie mają sensu dla niskich budynków (czyli domów) a ich zadaniem nie jest zapobieganie działaniu wiatru, ale podtrzymanie styropianu, żeby pod własnym ciężarem nie zsuwał się ze ściany.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  2. #82
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał buzzer11 Zobacz post
    Jakiej długości będą odpowiednie dla styropianu 15cm?
    240 - 260 mm
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  3. #83

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewbuxxxo Zobacz post
    240 - 260 mm
    Co wy na to że ten mój wykonawca chce dawać kołki 18cm przy 15cm styro?
    Wykończyć dom.....to jest wyzwanie

  4. #84
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    buzzer11:
    ostatnio ocieplalem garaz w bryle, dom z porothermu, i patrząc na pustak od góry doszliśmy do wniosku, że kołki muszą mieć min 17-18cm ale na styropian grubości 10cm !
    żeby kołek ZAWSZE łapał 2 ścianki pustaka potrzeba jest właśnie ok 7cm na pustak

  5. #85
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bolek30

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Posty
    3

    Domyślnie

    Ja do 15zm styropianu używam 26cm ja u producenta kupiłem po 246zł za 1000szt [moderowano link]
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 25-03-2014 o 08:52

  6. #86

    Domyślnie

    Jeszcze wczoraj rozmawiałem z moim wykonawcą i ten mi znów mówi że kołek trzyma tylko w pierwszej ściance bo ta reszta jest krucha i dalsze trzymanie nic nie daje (nieraz są luzy nawet). Tak mi powiadał.
    Wykończyć dom.....to jest wyzwanie

  7. #87
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    jak wierci z udarem to tak, ma rację TYLE, żę NIE wierci sie z udarem w porothermie

  8. #88

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiupl Zobacz post
    jak wierci z udarem to tak, ma rację TYLE, żę NIE wierci sie z udarem w porothermie
    Pewnie masz rację. Kupie paczkę tych dłuższych i niech zobaczy czy sie bedzie trzymać.

    Tak sie zastanawiałem właśnie bo dla mnie to trochę lipa jak styro 15 a ten chce dać 18cm wydaje mi się że to trochę mało
    Wykończyć dom.....to jest wyzwanie

  9. #89
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    pokaż mu na niezabudowanym pustaku co robi udar z jego ściankami

  10. #90

    Domyślnie

    Rozmawiałem z człowiekiem. Powiada, że on zawsze używa udaru bo tak to dużo zabawy w przełączanie wiertarki itp takie tam dyrdymały.
    Mówi, że jak chce to mogę kupić paczkę wiekszych i sobie zobacze jak będą trzymać acha no i jak mu pokaże jak to robić z tymi dłuższymi kołkami to on się chętnie nauczy.
    Wykończyć dom.....to jest wyzwanie

  11. #91

    Domyślnie

    Witam
    Chcialem zapytac czy zaslepk styropianowe moge uzyc do zwyklych kolkow, ktore byly by zaglebione w styropianie o ta wlasnie grubosc tego talezyka? czy tez musza byc jakies specjalne, prosze cos zaproponaowac jezeli soc wiecie wiecej na ten temat?

  12. #92

    Domyślnie

    Zwykłe kołki się daje

  13. #93
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiupl Zobacz post
    jak wierci z udarem to tak, ma rację TYLE, żę NIE wierci sie z udarem w porothermie
    A w cegle MAXie też bez udaru??? To może trochę ciężko iść.

  14. #94
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar luki8l
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Środa Śląska
    Kod pocztowy
    55-300
    Posty
    59
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Witam,
    Ja zamierzam kołkować z zaślepkami ze styropianu. Ściana 25cm porothermu.
    Mam 25cm styro i chcę tak 5cm wywiercić, żeby schować kołek.
    Znalazłem takie oto kołki na necie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image.jpg
Wyświetleń:	357
Rozmiar:	61,0 KB
ID:	269469
    Czy ktoś z was już takie montował?mocowanie wydaje się rozsądne.

    Jakie wg was są najlepsze kołki?chodzi mi o rodzaj końcówki, mocowania w ścianie, żeby dobrze się wbijało i tak samo trzymało.
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Dom w budowie: Dom w Wisteriach 2 Termo. Płyta fundamentowa 20cm XPS, Porotherm Dryfix, 25cm Styro Grafit, PC + Reku + CHG

  15. #95
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiupl Zobacz post
    jak wierci z udarem to tak, ma rację TYLE, żę NIE wierci sie z udarem w porothermie
    A w cegle MAXie też bez udaru??? To może trochę ciężko iść.

  16. #96
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    fenix2: z doświadczenia wiem, że jak wierciłem w porothermie z udarem to pękały ścianki za bardzo i kołek był luźny. Czy moi wykonawcy jechali bez udaru - ręki sobie nie dam uciąć. Przy mnie wiercili bez . Pocieszam się tym, że mieli małą, lekka wiertarkę i jej ew udar był słaby.

  17. #97
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    9
    Cytat Napisał luki8l Zobacz post
    Witam,
    Ja zamierzam kołkować z zaślepkami ze styropianu. Ściana 25cm porothermu.
    Mam 25cm styro i chcę tak 5cm wywiercić, żeby schować kołek.
    Znalazłem takie oto kołki na necie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image.jpg
Wyświetleń:	357
Rozmiar:	61,0 KB
ID:	269469
    Czy ktoś z was już takie montował?mocowanie wydaje się rozsądne.

    Jakie wg was są najlepsze kołki?chodzi mi o rodzaj końcówki, mocowania w ścianie, żeby dobrze się wbijało i tak samo trzymało.
    Wwiercenie 5 cm w Protherm to troche za malo. Powinno byc conajmniej 8 cm. Jesli chodzi o kolki to kupilem 30 cm, wzmocnione, plastykowe kolki z Wkret-metu. Styropianu rowniez mam 25 centymetrowej grubosci i fachowcy wwiercali sie 8 cm w glab BK. Kolki sie sprawdzily, fachowcy nie narzekali. Zapomnialbym, zastosowalem zaslepki styropianowe.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 11-07-2014 o 17:51
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  18. #98
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    9
    Wwiercenie 5 cm w Protherm to troche za malo. Powinno byc conajmniej 8 cm. Jesli chodzi o kolki to kupilem 30 cm, wzmocnione, plastykowe kolki z Wkret-metu. Styropianu rowniez mam 25 centymetrowej grubosci i fachowcy wwiercali sie 8 cm w glab BK. Kolki sie sprawdzily, fachowcy nie narzekali. Zapomnialbym, zastosowalem zaslepki styropianowe.
    Też zakupiłem te z Wkretmetu z poszerzoną strefą rozporową. Zobaczymy co to warte. Styro 180, kołki 260.

  19. #99
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenix2 Zobacz post
    Też zakupiłem te z Wkretmetu z poszerzoną strefą rozporową. Zobaczymy co to warte. Styro 180, kołki 260.
    Mam ich wbitych w BK okolo tysiaca sztuk, bedzie dobrze.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony