dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 77
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał BOHO
    Cytat Napisał Sasha
    BOHO

    ale chociaż napisz czy odpowiedź cię satysfakcjonuje...

    Jest OK czy też czegoś brakuje? A moze chodziło ci o cos innego ???
    nie

    przeczytaj moją instrukcję - raptem 2 punkty.....
    Kup 30 świnek morskich i jak przezyją miesiąc to ok. Albo skorzystaj z wczesniejszych rad.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Pisałem wcześniej że każde warunki są szczególne więc wymagane jest badanie gruntu. Dopiero po tych badaniach będziesz wiedział co i jak i dopiero wtedy mozesz poszukać ludzi którzy przeszli podobne doświadczenie., Dzisiaj to masz do wykonania badanie aby się dowiedzieć czy wogóle coś masz na tej swojej działce
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Geno
    Cytat Napisał BOHO
    Cytat Napisał Sasha
    BOHO

    ale chociaż napisz czy odpowiedź cię satysfakcjonuje...

    Jest OK czy też czegoś brakuje? A moze chodziło ci o cos innego ???
    nie

    przeczytaj moją instrukcję - raptem 2 punkty.....
    Kup 30 świnek morskich i jak przezyją miesiąc to ok. Albo skorzystaj z wczesniejszych rad.
    no dobra - jedna rada jest.....
    ktoś jeszcze ?
    BOHO
    Warszawa

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    możesz worek tego szmelcu wsadzić komuś, kogo nie lubisz, po wyro (mnie raczej nie, bo materac leży na podłodze, worek nie wlezie) i patrzyć czy kudły, zęby i paznokcie nie wypadają

    albo poszukać nauczyciela PO (nie Platfusów Ochwaconych), oni mają dozymetry, pożycz i sprawdź


    próba poradzenia, w formie lepszej, gorszej, beznadziejnej, nic nie daje, totalna porażka, szkoda nerwów;
    Szybkaosa - masz rację
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sasha
    Pisałem wcześniej że każde warunki są szczególne więc wymagane jest badanie gruntu. Dopiero po tych badaniach będziesz wiedział co i jak i dopiero wtedy mozesz poszukać ludzi którzy przeszli podobne doświadczenie., Dzisiaj to masz do wykonania badanie aby się dowiedzieć czy wogóle coś masz na tej swojej działce

    jakie warunki ? w ogóle czytałeś, co napisałem?
    ja chcę analizę czegoś co leży w kilku dołach i udaje ziemię! a ja mam podejrzenia, że nie do końca nią jest.....
    czy jesteś może jakimś urzędnikiem i masz obsesje w temacie projektów, warunków, adaptacji i tego typu historii? bo już nie wiem....
    BOHO
    Warszawa

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał BOHO
    Cytat Napisał Geno
    Cytat Napisał BOHO
    Cytat Napisał Sasha
    BOHO

    ale chociaż napisz czy odpowiedź cię satysfakcjonuje...

    Jest OK czy też czegoś brakuje? A moze chodziło ci o cos innego ???
    nie

    przeczytaj moją instrukcję - raptem 2 punkty.....
    Kup 30 świnek morskich i jak przezyją miesiąc to ok. Albo skorzystaj z wczesniejszych rad.
    no dobra - jedna rada jest.....
    ktoś jeszcze ?
    Ludzie starają się Ci pomóc, a Ty traktujesz ich jak petentów w urzędzie albo w przychodni.
    Co za "kto jeszcze"?

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    możesz worek tego szmelcu wsadzić komuś, kogo nie lubisz, po wyro (mnie raczej nie, bo materac leży na podłodze, worek nie wlezie) i patrzyć czy kudły, żeby i paznokcie nie wypadają

    albo poszukać nauczyciela PO (nie Platfusów Ochwaconych), oni mają dozymetry, pożycz i sprawdź
    rada numer dwa.....jeszcze ktoś?
    BOHO
    Warszawa

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał szybkaosa
    Cytat Napisał BOHO
    Cytat Napisał Geno
    Cytat Napisał BOHO
    Cytat Napisał Sasha
    BOHO

    ale chociaż napisz czy odpowiedź cię satysfakcjonuje...

    Jest OK czy też czegoś brakuje? A moze chodziło ci o cos innego ???
    nie

    przeczytaj moją instrukcję - raptem 2 punkty.....
    Kup 30 świnek morskich i jak przezyją miesiąc to ok. Albo skorzystaj z wczesniejszych rad.
    no dobra - jedna rada jest.....
    ktoś jeszcze ?
    Ludzie starają się Ci pomóc, a Ty traktujesz ich jak petentów w urzędzie albo w przychodni.
    Co za "kto jeszcze"?
    a to niby w jakim temacie ? czy tylko taka dygresja moralizatorska? ten etap mamy juz za soba.... przykro mi , ale spóźniłaś się.....
    BOHO
    Warszawa

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie Re: kto zrobi mi analizę gruntu?!

    Wywołałeś do odpowiedzi więc masz

    Cytat Napisał BOHO
    czy wiecie kto w Wawie (jaka firma lub instytucja ) może mi zrobić analizę gruntu z działki?
    Tak Sir, analizę gruntu robią geotechnicy - firm jest od cholery. Ukażą się tym oczom po odpaleniu www.google.pl

    na działce były zasypywane kiedys doły i obawiam się, że może być to jakiś żużel hutniczy....
    Rozumiem, że to twoje przypuszczenia, ale tę sprawę może rozstrzygnąć tylko BADANIE GRUNTU.

    chcę się dowiedzieć, czy nie jest to w jakikolwiek sposób szkodliwe, że np nie promieniuje....
    co możecie mi doradzić ?
    Tak jak pisałem wcześniej: Możemy ci poradzić badanie gruntu - przecież nikt na forum nie da ci odpowiedzi czy to co masz na działce jest dobre, złe , nieistotne. Jak mamy Ci pomóc dobry człowieku kiedy ty sie napisz zamiast czytać ze zrozumieniem
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  10. #30

    Domyślnie

    Obliczenie ilości ~4C, obecnego w danym znalezisku, jest kłopotliwe ze względu na niską koncentrację tego izotopu. Pierwszy system, zastosowany przez W E Libby pomysłodawcę i laureata nagrody Nobla, opierał się na obliczeniu promieniowania f3-, emitowanego przez specjalnie przekształconą próbkę.

    Próbka spalić tak, żeby przekształcić zawarty w niej węgiel w dwutlenek węgla (COz). Dwutlenek węgla jest gazem o temperaturze i ciśnieniu otoczenia i jako taki może być poddany obliczeniom w specjalnych urządzeniach, nazywanych <<licznikami gazowymi>>. Przy pomocy wyżej opisanej metody określa się ilość '4C poprzez pomiar radioaktywności. Trudności wiążą się z obliczeniem próbek o niskiej emisji w środowisku naturalnie poddanym intensywnemu promieniowaniu. Aktualnie wraz z udoskonaleniem przyrządów dokonuje się pomiarów na próbkach, których ciężar mieści się w dziesiątkach miligramów

    Drugi i bardziej nowoczesny system przewiduje określenie ilości ~ 4C za pomocą spalania próbki do dwutlenku węgla oraz następującym po nim przekształcenie w węgiel elementarny Ten ostatni zostaje potem poddany analizie, przy użyciu specjalnego narzędzia zwanego <<akceleratorem-spektrometrem masowym>> (AMS). Nie zagłębiając się w szczegóły techniczne, urządzenie to pozwala na odparowanie węgla elementarnego oraz na bezpośrednie określenie przy pomocy spektrometru masowego ilości '4C. Oprócz tego określa się również ilość 13C i 12C. Zaletą tej metody jest zastosowanie mniejszej ilości próbek (parę miligramów) oraz bardziej zwarty czas przeprowadzania analizy Metoda AMS jest nowocześniejsza od metody obliczenia. W wielu przypadkach jej wyniki odpowiadają wynikom otrzymanym za pomocą metody obliczenia, w innych z kolei pojawiają się znaczne rozbieżności.

    Możliwość błędu oraz ograniczenia procedury

    Zarówno metoda AMS jak i metoda obliczenia od danych doświadczalnych przechodzi do określenia wieku próbki, posługując się całym szeregiem rachunków, które oczywiście posiłkują się specjalnymi systemami kalibracji w celu poprawiania błędów oraz właściwej oceny naturalnych i nieuniknionych statystycznych rozproszeń danych. Ogólnie rzecz ujmując, przy pomocy systemu radioaktywnego węgla uzyskujemy datowanie zgodne z prawdziwym wiekiem znaleziska, wcześniej określonym pewnymi drogami doświadczalnymi, dającymi się nakreślić w oparciu o zdobycze archeologii, historii itp.
    Stwierdzenie to powinno zostać poddane uważnej ocenie, zwłaszcza iż znane są przypadki pewnej rozbieżności pomiędzy prawdziwym wiekiemznalezisk a ich wiekiem określonym na drodze radiodatacji.
    Najczęściej spotykane rozbieżności występują w przypadku próbek silnie zanieczyszczonych w ciągu wieków w wyniku kontaktu z otoczeniem.
    Z drugiej strony najdokładniejsze radiodatacje zostały przeprowadzone na próbkach przechowywanych w zamkniętych, bardzo szczelnych, pojemnikach.
    Ze względu na jednorodność ciężaru powierzchnia wystawiona na interakcję z otoczeniem jest bardzo duża w porównaniu do innych systemów (drewna, skóry), a to z powodu małej średnicy włókna (rzędu dziesiątek mikronu). Jeżeli w czasie przygotowywania próbek nie zostanie w całości usunięty materiał obcy bardzo łatwo jest popełnić poważne błędy w określeniu wieku znaleziska.
    W istocie, określanie wieku przy pomocy pomiaru zawartości węgla ~ 4C jest dobrą metodą, którą należy potraktować z uwagą, ale która jednocześnie przedstawia pewne braki. Jej wyniki powinno się oceniać w odniesieniu do rodzaju próbki oraz jej historii, jak również porównywać z rezultatami uzyskanymi w wyniku zastosowania innych metod określania wieku oraz charakterystyki znaleziska.

    rada numer trzy.....jeszcze ktoś?

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    chylę czoła - fachowa metoda i uważam że jest znacznie lepsza od mojej i od Geno. Tylko jak do cholery pobrać te próbki?
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  12. #32

    Domyślnie

    rada numer trzy....
    bynajmniej nie chodzi mi o ustalenie wieku mojej wątpliwej gleby/żuzla, tylko czy nie jest chemicznie i radioaktywnie niebezpieczna dla zdrowia....
    jakby inna bajka......chociaż aktorzy ci sami......
    trochę za szybko jak na osę....
    BOHO
    Warszawa

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sasha
    chylę czoła - fachowa metoda i uważam że jest znacznie lepsza od mojej i od Geno. Tylko jak do cholery pobrać te próbki?
    To był żart, nie obraźcie się, ale wkurzył mnie pewien gość na forum

    Ps. Nie radzę stosować opisanych przeze mnie metod...

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Ja się nie obrażam - z zasady

    PS
    Tylko jak ten facet pobierze te próbki - może sam? Metodą odkrywkową ?
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał szybkaosa
    Cytat Napisał Sasha
    chylę czoła - fachowa metoda i uważam że jest znacznie lepsza od mojej i od Geno. Tylko jak do cholery pobrać te próbki?
    To był żart, nie obraźcie się, ale wkurzył mnie pewien gość na forum

    Ps. Nie radzę stosować opisanych przeze mnie metod...
    etap żarcików i dowcipów, którym końca nie było.... też już mamy dawno za sobą....
    BOHO
    Warszawa

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    moim zdaniem wyczerpaliście mozliwości doradzenia temu Forumowiczowi,
    jeżeli do tej pory nie pomogło, to dalsze próby niestety mijają się z celem
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie Re: kto zrobi mi analizę gruntu?!

    No i co dalej ? Dostałeś precyzyjną odp wcześniej?

    Cytat Napisał Sasha
    Wywołałeś do odpowiedzi więc masz

    Cytat Napisał BOHO
    czy wiecie kto w Wawie (jaka firma lub instytucja ) może mi zrobić analizę gruntu z działki?
    Tak Sir, analizę gruntu robią geotechnicy - firm jest od cholery. Ukażą się tym oczom po odpaleniu www.google.pl

    na działce były zasypywane kiedys doły i obawiam się, że może być to jakiś żużel hutniczy....
    Rozumiem, że to twoje przypuszczenia, ale tę sprawę może rozstrzygnąć tylko BADANIE GRUNTU.

    chcę się dowiedzieć, czy nie jest to w jakikolwiek sposób szkodliwe, że np nie promieniuje....
    co możecie mi doradzić ?
    Tak jak pisałem wcześniej: Możemy ci poradzić badanie gruntu - przecież nikt na forum nie da ci odpowiedzi czy to co masz na działce jest dobre, złe , nieistotne. Jak mamy Ci pomóc dobry człowieku kiedy ty sie napisz zamiast czytać ze zrozumieniem
    Czy to cię satysfakcjonuje? Może sprecyzuj pytanie?
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sasha
    Ja się nie obrażam - z zasady

    PS
    Tylko jak ten facet pobierze te próbki - może sam? Metodą odkrywkową ?
    nie....poprzez adaptację projektu.....
    BOHO
    Warszawa

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    moim zdaniem wyczerpaliście mozliwości doradzenia temu Forumowiczowi,
    jeżeli do tej pory nie pomogło, to dalsze próby niestety mijają się z celem
    zgadzam się.... to państwu już dziękujemy.... miłej nocy.....
    BOHO
    Warszawa

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał BOHO
    Cytat Napisał Sasha
    Ja się nie obrażam - z zasady

    PS
    Tylko jak ten facet pobierze te próbki - może sam? Metodą odkrywkową ?
    nie....poprzez adaptację projektu.....
    skoro nie budujesz to po cholerę wszedłeś na to forum ? To forum dla budujących domów ale nie geotechników. Znajdz forum dla geaotechników lub geologów i tam zadaj to swoje pytanie.

    Ostatecznie zawsze zostaje onet.pl
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony