dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 11
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 205
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    agapb

    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Posty
    2

    Domyślnie Dom dla dwóch rodzin

    Zamierzamy wybudować dom dla nas i naszych rodziców. W sumie dla jakiś 8 osób, z wyraźnym zaznaczeniem dwóch autonomii (czyli 2 łazienki, 2 kuchnie, 2 salony itp). Nie chcemy bliźniaka, bo rodzicom nie jest potrzebne tyle powierzchni, co nam. Myślimy o jakiś 60 m dla rodziców i 100 dla nas. Może znacie jakieś ciekawe projekty, które uwzględniałyby te potrzeby. Jakoś sami nie możemy znaleźć nic ciekawego.
    Pozdrawiam
    Aga

  2. #2

    Domyślnie

    Znalezienie takiego projektu gotowego może być trudne, chociaż zdarzają się takie. Ale i tak "gotowce" są często modyfikowane. Pewnie wystarczy poszukać projektu, który nadawłby się do takich adaptacji.

    My też budujemy dom, który ma dwa mieszkania w projekcie, ale był projektowany indywidualnie.

    Przychodzi mi do głowy kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę:
    *) Możliwość utworzenia (drugiej) kuchni w pomieszczeniu w pobliżu pionów wentylacyjnych i wod-kan
    *) Możliwość oddzielnego wejścia (albo rozdział w przedsionku)
    *) Druga (ew. trzecia) pełnowymiarowa łazienka
    *) Możliwość korzystania z tarasu z obu mieszkań, ew. własne wyjście do ogrodu z każdego mieszkania.

    W Muratorze 7/2003 (chyba) był artykuł na ten temat.

    Tomek

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Peterson

    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Posty
    5

    Domyślnie dom z oddzielnym mieszkaniem dla rodzicow,

    dom z oddzielnym mieszkaniem dla rodzicow,

    jestem od niedawna szczesliwym posiadaczemem dzialki budowlanej.

    obecnie jestem na etapie zbierania informacji potrzebnych do realizacji lub zakupu projektu.
    jednak nurtuje mnie nastepujaca sprawa. i bardzo prosze o pomoc. forum przejrzalem i odpowiedzi nie znalazlem

    chce kupic projekt domku jednorodzinnego z garazem a nastepnie miejsce garazu zastapic (po powiekszeniu) mieszkaniem dla rodzicow. problem w tym, ze w ten sposob powstanie dom dwurodzinny. czy moge miec z tego powodu jakies problemy? chodzi mi o to, czy ktos moze mi odmowic pozwolenia na budowe domu, de facto dwurodzinnego w przypadku gdy plan zag. przes. mowi o budownictwie jednorodzinnym?
    peterson

  4. #4

    Domyślnie

    Jestem też na etapie wyboru projektu domu dwurodzinnego, ale wybieram go już od pół roku i co nieco zdąrzyłam się zorientować.
    Co do tego, że wybudujesz dom dwurodzinny na działce przeznaczonej na zabudowę jednorodzinną to nie ma najmniejszego znaczenia gdyż zarówno bliźniaki i domy wielopokoleniowe są traktowane jako zabudowa jednorodzinna.
    Jeśli zaś chodzi o to przerabianie garażu na dwa mieszkania to radzę poszukać projektu z dwoma mieszkaniami, nie ma ich co prawda zbyt wiele, ale jednak są bo z takimi domami się spotkałam. Jeśli będziesz zainteresowany to mogę wskazać kilka wskazówek gdzie ich szukać.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    piotr xx

    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Posty
    1

    Domyślnie projekt dom dwurodzinnego

    czesc,
    ja tez jestem na etapie szukania projektu domu jednorodzinnego. niestety nie ma zbyt wielu katalogowych projektow dwurodzinnych. nie chce blizniaka ani podzialu na parter 1 mieszk, pietro 2 mieszk.
    poza tym szukam takiego rozwiazania, gdzie jedno mieszkanie byloby ok. 80mkw a drugie wieksze np 120-150. warunkiem moim tez jest, zeby mieszkania byly max. bezkolizyjne.
    jako, ze nie znalazlem takiego projektu to zglosilem sie juz do biura projetowego, ktore moze taki projekt zrobic, i jezeli ten projekt bedzie spelnial warunki projektu katalogowego to cena bedzie promocyjna.
    daj znac, jezeli jestes zainteresowana wowczas podam wiecej informacji.
    pozdrawiam,
    piotr
    piotr budowniczy

  6. #6

    Domyślnie

    jak masz troche kasy to moze zacisze z horyzontu by pasowalo - garaz mozna zaadaptowac na mieszkanie bedze mialo wtedy z 72 m2 dla rodzicow idealne osobne wejscia przejscie awaryjne wrazie czego i piekny dom tylko pewnie drozszy w budowie jak by nie bylo dwa budynki
    http://www.domnahoryzoncie.pl/3/proj...2&proj=ZACISZE

  7. #7

    Domyślnie Szukam projektu domu trzypokoleniowego

    Witam wszystkich,
    Kochani, liczę na Waszą pomoc. Szukam projektów domu tzw. trzypokoleniowego. Mamy w nim zamieszkać my z naszymi dziećmi i teściowie. Dwa oddzielne wejścia, jedna część większa, druga mniejsza. Znalazłam w internecie dwa - trzy projekty. Może komuś z Was rzuciły się w oczy projekty takich domów i mógłby się podzielić ze mną tą wiedzą? Z góry dziękuję, Monika

  8. #8

    Domyślnie

    Chyba w majowym "Ładnym Domu" był artykuł nt. właśnie takich domów wielopokoleniowych z przykładami projektów takich domów. Bardzo ciekawy artykuł

  9. #9

    Domyślnie

    a wg Ciebie taki dom jaką powinien miec powierzchnię? i jak Ty sobie wyobrażasz taki dom np pod względem funkcjonalności?

  10. #10

    Domyślnie

    każdy projekt przy odrobinie inwencji można przerobić na dom wielopokoleniowy.

  11. #11

    Domyślnie

    To chyba ma byc dwupokoleniowy skoro ma miec dwa wejscia. To trzecie to takie raczej "drugie"

  12. #12

    Domyślnie

    witaj, elza
    jakiś czas temu zadałam to samo pytanie
    tu znajdziesz odpowiedzi:http://murator.com.pl/forum/viewtopi...F3jpokoleniowy
    czy macie jakieś wstępne wyobrażenie co do rodzaju domu i podziału przestrzeni?

  13. #13

    Domyślnie

    Witam,
    Aga, bardzo Ci dziękuję za link do Twojego postu. Poczytałam, i doszłam do wniosku, że my mamy bardzo podobne oczekiwania. Na pewno dwa oddzielne mieszkania (myślę, że wszystkim to wyjdzie na dobre! !!), dla teściów: 2 pokoje, łazienka i koniecznie ich własna kuchnia. Myślę że to będzie ok. 50-60 m2. I najlepiej tylko na parterze. No, a reszta dla nas. Mam nadzieję, że znajdę coś takiego, co zadowoli 4 dorosłe osoby.
    A czy Ty już znalazłaś SWÓJ projekt? Jeśli tak, to proszę, pochwal się.
    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, jeśli ktoś ma ochotę coś dodać, to zapraszam.
    Monika

  14. #14

    Domyślnie

    Nie wiem czy jeszcze szukasz ,ale może coś wypatrzysz na
    http://www.projekty.murator.pl/kolekcje.htm?IdKol=27
    będę miała swój dom z trawnikiem

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krawul

    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    7

    Domyślnie

    Mając podobne wymagania ( Dziadkowie, my i czworo dzieci) wybraliśmy projekt "Berberys" firmy Archeton ( katalog z 1998 lub 1999r).Mieszkamy w nim od dwóch miesięcy.Puki co wszyscy jesteśmy zadowoleni.

    PS. Duża powierzchnia i podpiwniczenie powodują , że budynek sporo kosztuje.Ale cóż... raz się żyje ( we wlasnym domu).

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał elza23
    A czy Ty już znalazłaś SWÓJ projekt?:
    w sumie doszłam wtedy do wniosku, że projekt musi być indywidualny
    w gotowych jest zbyt duża dysproporcja między powierzchniami obu "mieszkań"

    ostatecznie jednak dziadkowie nie odważyli się z nami zamieszkać ,więc będziemy budować zwykły mały domek o jakim zawsze marzyliśmy

    życzę owocnych poszukiwań
    pochwal się jak coś wybierzesz

  17. #17

    Domyślnie

    Jeszcze miesiąc temu zadawałam to samo pytanie. Większość ludzi na forum radziła mi abym przemyślała temat min. Aleksandryta, która pisała, że kiedyś podjęła podobną decyzję i był to błąd jej życia. Czyli decyzję budowy z rodzicami. I co nie czekałam długo aby te wszystkie rady okazały się prorocze. Jeszcze nie doszło do zakupu działki a ja pokłóciłam się z teściową i z budowy nici. Właśnie jak przedpisząca teściowa moja się rozmyśliła, dobrze z jednej strony, że teraz, chociaż z drugiej jestem rok budowy do tyłu bo przez prawie rok szukaliśmy działki.
    Mówię sobie, nie ma tego złego..., bo co by to było gdybyśmy byli w trakcie budowy. Teraz szukamy mniejszej działki i będziemy raczej stawiać mały domek, ale własny.

    Co do samego projektu to takich dmomów wielopokoleniowych jest b.mało i najczęściej trzeba byłoby je bardzo zmieniać aby dopasować do potrzeb danej rodziny, my w ostatnim etapie zdecydowaliśmy się na projekt indywidualny.

  18. #18

    Domyślnie

    Przykro mi Olasa, ale nie ma tego złego, coby na dobre nie wyszło. Budujcie teraz SAMI swój mały wymarzony domuś.

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Honorata

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    1.407
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    rzeczywsicie przyklady takich domów byly w majowym Ładnym domu, sam pomysł jest dość kontrowersyjny, mozliwy do zrealizowania przy bardzo kochającej sie, nie kłótliwej, zgodnej i tolerancyjnej rodzinie, a może bliźniak byłby mniej krępującym rozwiązaniem, który da przy okazji wszystkim więcej swobody? są już ciekawe projekty bliźniaków 1-2 piętrowych
    GG 6977024
    Mieszkamy u siebie w Dobrej od grudnia 2005 -jest suuuper, ale nie mam netu!http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...y+child+is.png

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Chcę jako taki dom potraktować "Z blaskiem".

    http://www.projekty.murator.pl/rzuty.htm?IdProjektu=175

    Co prawda przyjmujemy tylko jedną starszą osobę, ale muślimy o poszerzeniu pomieszczenia gospodarczego i adaptację do celów mieszkalnych.

    A jak juniorstwo podrośnie to chcemy wynieść się na zaadoptowany strych.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

Strona 1 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony