dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 54
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ela_i_Maciek
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    999
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    134

    Domyślnie TARAS z płyt LIBET

    Witam,

    szukałem podpowiedzi w archiwum, ale nie znalazłem.

    Problem jest taki: mamy wylaną betonową płytę tarasu, którą trzeba czymś obłożyć. Szukaliśmy ładnych gresów, ale to nie do końca to. Podobały nam się płomieniowane granity, ale 200+ zł netto za metr kwadratowy materiału to ciut dużo.

    No i trafił mi się (od firmy brukarskiej) katalog materiałów na ścieżki / podjazdy a w nim takie właśnie płyty. Mają 4 cm grubości i w sumie pasują nam do wykończenia domu.

    Pytanie: czy takie płyty można zastosować jako okładzinę takiego wybetonowanego tarasu (np. przykleić je na jakiejś zaprawie)?

    Pytanie drugie: jaka to powinna być zaprawa (konkretnie)? Ze względu na konieczność zachowania spadku, w najgrubszym miejscu zaprawa powinna mieć nawet 3 cm grubości.

    Pytanie kontrolne: czy taki pomysł wykończenia tarasu jest zupełnie pomylony? (wszak w instrukcji producent podaje, że układać te płyty należy, jak zwykłą kostkę betonową na ubitym podłożu z piachu, etc.).

    Będę wdzięczny za opinie!

    Pozdr.
    M
    a jakby tak ukraść tych, co ukradli Księżyc?
    Gemini
    Dziennik
    Opinie

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ela_i_Maciek
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    999
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    134

    Domyślnie

    może ktoś...?
    a jakby tak ukraść tych, co ukradli Księżyc?
    Gemini
    Dziennik
    Opinie

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    A zmiesći sie to ? Jeżeli planujesz płytki a teraz zmieścisz kostke to jakoś dziwnie to planujesz.
    Na czym ta płyta nad gruntem, czy nad jakimś pomieszczeniem?
    Jeżeli nad gruntem to zrobiłbym podsypke jak na gruncie cem-pisakowa i na to te kostki.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja czaję się na płyty Semmerlocka i miałem podobny dylemat z tym że na etapie wylewać czy nie wylewać ? Zadzwoniłem do doradcy z Semmerlocka i gość rzekł ,że kłaść na podsypce aczkolwiek jeśli taras jest już wylany to nie widzi problemu coby te plyty przykleić

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ela_i_Maciek
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    999
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    134

    Domyślnie

    Taras jest zbudowany na fundamencie połączonym z fundamentem domu. Potem są ściany wymurowane z bloczków betonowych na 20-30 cm ponad poziom ziemi. Cała "wanna" jest zasypana ubitą (zagęszczarka) ziemią i zalana 10 cm chudego betonu. I ten właśnie chudy beton należy czymś obłożyć. Okładzina może mieć max 7 cm wysokości przy drzwiach tarasowych (odpływy z ramy PCV są właśnie o tyle ponad chudziakiem). Taras ma wymiary 3x6 m, więc zakładając 1% spadku, muszę dać 3 cm zaprawy przy drzwiach tarasowych, i prawie nic przy samym końcu tarasu.

    No i urodził mi się pomysł tych płyt betonowych (wcześniej planowaliśmy granit płomieniowany w płytach 60x60 cm o grubości 3 cm; ale trochę zbiła nas z tropu cena dobrego materiału) - mają one różne wymiary i grubość 4 cm, więc nawet na takiej grubej na 3 cm zaprawie zmieściłyby się pod odpływami z ramy drzwi tarasowych. No i pytanie, czy takie rozwiązanie jest praktycznie do zastosowania (czy płyty nie popękają, nie "odlepią się", etc...; czy jest jakaś zaprawa, która wytrzyma grubość 3 cm i jednocześnie trwale zwiąże te płyty z chudziakiem; zwykła cementowa, jak do murowania, czy jakaś super-hiper?).

    Pozdr.
    M
    a jakby tak ukraść tych, co ukradli Księżyc?
    Gemini
    Dziennik
    Opinie

  6. #6

    Domyślnie

    Też chorowałam na te płyty betonowe Libet, byłam nastawiona na to, że na tarasie będę miała płyty Libet Impressio. Przez przypadek trafiłam do zakładu, gdzie te płyty produkują i byłam w szoku, jak jeden z pracowników pokazał mi jakie one są strasznie brudzące się i jak później jest ciężko ten brud usunąć. Wystawrczyło przejść po tych płytach w butach z czarną gumową podeszwą i już był horror, żeby to domyć.
    Także pewnie taras wyłoże dużą kostka via castello.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ela_i_Maciek
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    999
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    134

    Domyślnie

    Czy mogłabyś zdradzić, w jakiej miejscowości mieści się ten zakład?

    Pozdr.
    M
    a jakby tak ukraść tych, co ukradli Księżyc?
    Gemini
    Dziennik
    Opinie

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Ja mam położonego Semmelrocka Old Town ale cena niestety też ponad 200zł/m2 Wygląda pięknie więc nie ma co żałować kasy! Układane na betonowym tarasie na klej. Fugowane zaprawą do klinkieru na półsucho.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek
    Ja mam położonego Semmelrocka Old Town ale cena niestety też ponad 200zł/m2 Wygląda pięknie więc nie ma co żałować kasy! Układane na betonowym tarasie na klej. Fugowane zaprawą do klinkieru na półsucho.
    daj jaką fotę bo też chcę

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ela_i_Maciek
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    999
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    134

    Domyślnie

    Płyty nie wyglądają źle. Szczególnie zainteresowały mnie te z posypką (trochę strasznie się nazywają "Top exklusiv", co sugeruje jakąś niebotyczną cenę).

    Trzeba zgłębić temat.
    a jakby tak ukraść tych, co ukradli Księżyc?
    Gemini
    Dziennik
    Opinie

  11. #11

    Domyślnie

    Czy mogłabyś zdradzić, w jakiej miejscowości mieści się ten zakład?
    W Kaliszu, ale myślę, że to jest tylko jeden z ich zakładów. Niestety zakupić u nich nic nie można.

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ela_i_Maciek
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    999
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    134

    Domyślnie

    No nic. Do Kalisza i tak mi daleko...

    Może wybiorę się dzisiaj obejrzeć firmowe stoisko ekspozycyjne Sommerocka w Kołbieli.
    a jakby tak ukraść tych, co ukradli Księżyc?
    Gemini
    Dziennik
    Opinie

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał długi
    Cytat Napisał bwojtek
    Ja mam położonego Semmelrocka Old Town ale cena niestety też ponad 200zł/m2 Wygląda pięknie więc nie ma co żałować kasy! Układane na betonowym tarasie na klej. Fugowane zaprawą do klinkieru na półsucho.
    daj jaką fotę bo też chcę
    Proszę bardzo:

  14. #14

    Domyślnie

    bwojtek
    no nie powiem nie dosc ze wyglada imponująco to jeszcze jest to to czego szukałem do przyszlego naszego tarasu



    super

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ela_i_Maciek
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    999
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    134

    Domyślnie

    Zachęcony waszymi postami, pojechałem z Elunią do najbliższego przedstawiciela tej firmy. Wybraliśmy na taras takie płyty. Taras nie jest zadaszony, więc ucieszył nas fakt, że są płyty, które można położyć na suchy beton, a do tego wykończone "posypką" z kruszywa (z bezpiecznie chropowatą powierzchnią).

    Do elewacji najbardziej pasuje nam kolor "Koral" i taki właśnie będzie taras i schody.

    Pozdr.
    M
    a jakby tak ukraść tych, co ukradli Księżyc?
    Gemini
    Dziennik
    Opinie

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ela_i_Maciek
    Zachęcony waszymi postami, pojechałem z Elunią do najbliższego przedstawiciela tej firmy. Wybraliśmy na taras takie płyty. Taras nie jest zadaszony, więc ucieszył nas fakt, że są płyty, które można położyć na suchy beton, a do tego wykończone "posypką" z kruszywa (z bezpiecznie chropowatą powierzchnią).

    Do elewacji najbardziej pasuje nam kolor "Koral" i taki właśnie będzie taras i schody.

    Pozdr.
    M
    uważaj tylko na gumy do żucia

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ela_i_Maciek
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    999
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    134

    Domyślnie

    Sluszna uwaga! Dzieki!
    a jakby tak ukraść tych, co ukradli Księżyc?
    Gemini
    Dziennik
    Opinie

  18. #18

    Domyślnie Odświeżam temat płyt tarasowych betonowych :-)

    W sumie dylemat podobny do autorów wątku, ale może przez 2 - 3 lata coś wyszło, albo się pojawiło

    Pacjent: płyty Impressio Toscania (http://libet.pl/cms/?id=253)"klejone" na tarasie o wylewce betonowej.

    Pytania:
    1. Jakie zastosować fugi ? Obawiam się, że fuga kładziona tradycyjnym sposobem, moze nie do końca dać się umyć (?) Ta fuga do klinkieru się sprawdza ? Może jednak wysokoelastyczna, np. z Mapei ?

    2. Czy stosował ktoś inny impregnat niz firmowy Libetu i z jakim skutkiem ?
    350 PLN za 5 kg, wobec konkurencyjnych po 65 - 150 PLN, wydaje się być przesadzone. Dodatkowo (pewnie ze względu na cenę) nie mają ich na składach - trzeba zamawiać.

    Pzdr

    JKK

  19. #19

    Domyślnie

    Ja planuje zaimpregnowac te plyty libetu. Kupie cos w OBI i sprobuje na jednej. A plyty sa super na taras + ganek u nas. Wszystko ziemne + podbudowa + piach

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTiiii
    Kupie cos w OBI i sprobuje na jednej. A plyty sa super na taras + ganek u nas. Wszystko ziemne + podbudowa + piach
    Z alternatywnych środków do impregnacj betonu widziałem np. produkty firm Domos, Śnieżka i HG.
    Ze względu na nachylenie działki ziemny taras u mnie nie wchodził w grę.

    Pzdr
    JKK

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony