dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 73
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ola i Krzysiek
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.651
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    65

    Domyślnie Chrzciny - poprzewracało się ludziom w głowach O_O

    Rozmawiałam dzisiaj z moją koleżanką, której mąż będzie ojcem chrzestnym. Poprosił go kolega z pracy. Znajomość na poziomie: od czasu do czasu kawa we wspólnym gronie. Nie odmówił, bo odmówić nie wypada. Chrzciny w najbliższą sobotę.
    Normalnie po chcrzinach zaprasza się gości na jakichś poczęstunek. Mówię normalnie, bo o takich zwyczajach słyszałam i sama tak też zrobiłam.
    Ale to co usłyszałam o ich planach pokościelnych zwaliło mnie z nóg.
    Po chrzcinach zapraszają gości na piwo do knajpy!
    Czy ja jestem jakaś nienowoczesna czy jak? Bo nie mieści mi sie to w głowie! I zastanawiam się czy to dziecko zabiorą ze sobą czy jak?
    Nie no słów mi brak...

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    A może ten zwyczajowy poczęstunek tak po prostu nazwali? Ja niedawno byłem na takich chrzcinach. Było normalnie obiad, ciasto, napoje, póxniej niewiele alkoholu, sałatka i takie tam inne śledziki ... a wszystko pomiędzy 13 - 18. I do domu.
    Knajpy są niezbyt oblegane, więc przebywanie tam dzieci nie jest żadnym problemem.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  3. #3

    Domyślnie Re: Chrzciny - poprzewracało się ludziom w głowach O_O

    Cytat Napisał Ola i Krzysiek
    Po chrzcinach zapraszają gości na piwo do knajpy!
    Nie umniejszając znajomym męża koleżanki: może to taka rodzina...

  4. #4

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    e tam, chyba to ktos sobie pozartowal lekko. Pewnie bedzie ok, tylko nie w domu a w knajpce.., aby nie miec roboty. Wiadomo przy malym dziecku jest jej i tak duzo...
    Napisz nam jak bylo.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Włodek W.
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    warszawa była
    Dzielnica
    zachodnie
    Posty
    1.929

    Domyślnie

    No jak było ?
    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło..

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Redwald
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    548
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Polskie rodziny na Zachodzie robią podobne chrzciny już od lat. CO w tym dziwnego. Mój dom moją twierdzą. Niekoniecznie wszystkie imprezy w domu. Już mało kto robi komunię w domu to i z chrzcinami będzie podobnie.
    Możliwe, że narodziła się nam nowa "Tradycja" .

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    )Tez nie wiem o co biega>?
    kazdy moze sobie tak urzadzac chcrzciny / wesela/ pogrzeby i co tam chce jeszcze w takim miejscu jakie uważa za stosowne.
    Nie rozumiem czemu jest "psi obowiazek" spedzania wszystkich gosci po chcrzinach do chalupy a wczesniej tyrania 10 godzin zeby upichcic jedzenie dla towarzystwa.. , a i posprzatac - bo jeszcze ktos potem na forum obgada ze w domu kurz na parapecie i do takiego syfu gosci sprowadzono!!!

    Jesli kiedykolwiek bede "chrzcila" to tez nie mam zamiaru harowac jak wół w domu zeby goście się nie poczuli urazeni "brakiem tradycji", tylko tez zaprosze do towarzystwo knajpy - czy na piwo czy na obiad - nie wiem
    Na szczesciemam takich przyjaciol i rodzine ze nie ryzykuje ze potem mi ktos z nich wyprodukuje taki pelen oburzenia post na forum

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ola i Krzysiek
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.651
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    65

    Domyślnie

    Cytat Napisał Włodek W.
    No jak było ?
    Jak było? Nie było! Dziecko przed chrzcinami sie poważnie rozchorowało i chrzciny zostały odwołane. I troche się to wszystko przeciągnęło, bo uroczystość jest dopiero 29 lipca.
    Ale i koncepcja pokościelna się też zmieniła. Teraz zamiast piwa w knajpie jest dyskoteka wieczorem

    Cytat Napisał Redwald
    Mój dom moją twierdzą. Niekoniecznie wszystkie imprezy w domu.
    Cytat Napisał zielonooka
    Nie rozumiem czemu jest "psi obowiazek" spedzania wszystkich gosci po chcrzinach do chalupy a wczesniej tyrania 10 godzin zeby upichcic jedzenie dla towarzystwa.. ,
    Ja nie mówię, że trzeba ludzi ściagac do domu, a wcześniej stać przy garach i się urobić po pachy. Nie o to chodziło, bo ja też w domu nie robiłam, a w restauracji.
    Chodzi mi o to pójście po chrzcinach z gośćmi na piwo do knajpy. I nie chodzi tu o piwo jako dodatek do dania głównego, ale chodzi o piwo jako przystawka, danie główne i deser

  10. #10
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ola i Krzysiek
    Cytat Napisał Włodek W.
    No jak było ?
    Jak było? Nie było! Dziecko przed chrzcinami sie poważnie rozchorowało i chrzciny zostały odwołane. I troche się to wszystko przeciągnęło, bo uroczystość jest dopiero 29 lipca.
    Ale i koncepcja pokościelna się też zmieniła. Teraz zamiast piwa w knajpie jest dyskoteka wieczorem

    Cytat Napisał Redwald
    Mój dom moją twierdzą. Niekoniecznie wszystkie imprezy w domu.
    Cytat Napisał zielonooka
    Nie rozumiem czemu jest "psi obowiazek" spedzania wszystkich gosci po chcrzinach do chalupy a wczesniej tyrania 10 godzin zeby upichcic jedzenie dla towarzystwa.. ,
    Ja nie mówię, że trzeba ludzi ściagac do domu, a wcześniej stać przy garach i się urobić po pachy. Nie o to chodziło, bo ja też w domu nie robiłam, a w restauracji.
    Chodzi mi o to pójście po chrzcinach z gośćmi na piwo do knajpy. I nie chodzi tu o piwo jako dodatek do dania głównego, ale chodzi o piwo jako przystawka, danie główne i deser
    Interesujace te pomysły znajomych co do rodzaju imprezy "pochrzestnej".Piwo ,disco .Bardzo oryginalne.Choć to świeto dziecka ale tez i całej rodziny wiec wydaje sie ,że kazda opcja jest może i dobra.Nie ma tu niestety takiej oprawy typu dziecko przechodzi z rąk do rąk i każdy siedzac przy stole opowiada jak to kiedys itd.Na dichu tego sie nie da.Nie mówie żebym był przeciwny ale jakoś takie to dziwaczne.
    Nie ten kierunek i troszku nie po mojemu.Są jeszcze w rodzinie seniorzy,którzy ciesza sie ,że doczekali się np. pra,pra,pra wnuczki/wnuka.Jakos chyba tego nie łykne.Pomysł mi sie niepodoba.

    na browara i na dicho owszem po całym rodzinnym spotkaniu ale w inny dzień czemu nie

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Redwald
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    548
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Disco - jeszcze lepszy pomysł - rispect .
    Jak pomyślę o tych tzw. "imieninach u cioci" to pomysł dyskoteki wygrywa w przedbiegach.

  12. #12
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Redwald
    Disco - jeszcze lepszy pomysł - rispect .
    Jak pomyślę o tych tzw. "imieninach u cioci" to pomysł dyskoteki wygrywa w przedbiegach.
    U jakiej cioci? To może nie robić jeszcze imprezy komunijnej tylko od razu z kosciola na wycieczke rowerową i grill w lesie,a potem zawody w darta zawieszonego na drzewie. Gdzie szacunek do tradycji rodzinnych

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    hmm.....co prawda mam 30 lat (aż czy tylko ), ale jakoś nie podoba mi się pomysł wyjścia na piwo po chrzcinach...
    Pomimo tego, że w dniu chrzcin mojego dziecka wzięliśmy...ślub cywilny, o którym wiedział tylko moja przyjaciółka i siostra męża z jej mężem (bo był świadkiem ). Po chrzcinach impreza była u moich rodziców, którzy akurat skończyli budowę domu. Impreza odbywała sie na działce, bo było bardzo ciepło i było super.

  14. #14
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał agnieszkakusi
    hmm.....co prawda mam 30 lat (aż czy tylko ), ale jakoś nie podoba mi się pomysł wyjścia na piwo po chrzcinach...
    Pomimo tego, że w dniu chrzcin mojego dziecka wzięliśmy...ślub cywilny, o którym wiedział tylko moja przyjaciółka i siostra męża z jej mężem (bo był świadkiem ). Po chrzcinach impreza była u moich rodziców, którzy akurat skończyli budowę domu. Impreza odbywała sie na działce, bo było bardzo ciepło i było super.
    To mi się podoba.I tak powinno być.

    pzdr.NS

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Redwald
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    548
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    niktspecjalny świat się zmienia, nie widzisz tego.
    Zmieniają się nasze stosunki międzyludzkie, więzi rodzinne słabną. Takie czasy, takie życie - będzie jeszcze ciekawiej.
    Wyjście na piwo po chrzcinach zamiast wielkiej imprezy w domu z flakami, schabowym potem stół zastawiony wędlinami i ciastami. Dla mnie OK.
    Pomysł z dyskoteką poprostu mnie położył - z tego wzgledu, że tak daleko nawet ja bym się nie posunął .

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Redwald, świat idzie do przodu, ale piwo po chrzcinach? Chrzcinach kilkumiesięcznego małeństwa?

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    Cytat Napisał agnieszkakusi
    Redwald, świat idzie do przodu, ale piwo po chrzcinach? Chrzcinach kilkumiesięcznego małeństwa?
    Ale dziecku chyba nie dali?! Tego piwa, znaczy sie...

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    no, ale zabrać je do knajpy? W sam środek dymu papierosowego i odoru alkoholu

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wiolasz
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    460

    Domyślnie

    Z samego założenia tego Wielkiego dnia dla Malucha wynika, że jest to Sakrament. Piwo chciał nie chciał to jednak alkohol. Tak samo na Komunii Świetej nie powinno podawać się alkoholu.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    ee, ja ciagle mysle, ze oni sobie tak tylko zartuja z tym piwem...
    Goscie przyjda a tam bedzie wszystko normalnie i knajpka i menu i wszystko.... Spoko....

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony