dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Kolor podłogi i schodów w salonie.

Domyślnie Kolor podłogi i schodów w salonie.

Mam dylemat "kolorystyczny". Na początku budowy domu planowaliśmy w salonie parkiet i schody dębowe. Jednak po kilku wizytach w salonach z parkietami i po przejrzeniu inetu -postanowiliśmy położyć w salonie parkiet egzotyczny -najpewniej jatoba lub merbau. Schody jednak pozostaną dębowe (ze względu na cenę i wykonawców w naszej okolicy). I teraz boję się pstrokacizny -parkiety egzotyczne mają odcień czerwonawy, schody zupełnie inny kolor. Czy ktoś z Was ma może takie zestawienie w swoim domku? A może są jakieś egzotyki w kolorze zbliżonym do dębu? Dodam, że okna też będą kolor złoty dąb -chcę uniknąć "oczopląsu" po wejściu do salonu

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawel_kwirynow
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

Domyślnie

nie ma z tym najmniejszego problemu - robisz schody z materialu jaki chcesz i potem bejcujesz na kolor odpowiadajacy podlodze w salonie. Z tego co mi mowiono wlasnIE dab mozna zapejcowac zeby przypominal z wygladu merbau, a np sosne zeby przypominala inne gatunki (trzeba przyrzec sie uslojeniu i wybrac optymalny wariant)
    Pozdrawiam
    Pawel

3. Jak ocieplić poddasze, aby zaoszczędzić na ogrzewaniu? Wanna wolnostojąca czy zabudowana? Zobacz galerię aranżacji łazienek Nie możesz się wyspać? Mamy na to sposób! Domowa uprawa storczyków. Jak kupować storczyki?

Domyślnie

Cytat Napisał pawel_kwirynow
    nie ma z tym najmniejszego problemu - robisz schody z materialu jaki chcesz i potem bejcujesz na kolor odpowiadajacy podlodze w salonie. Z tego co mi mowiono wlasnIE dab mozna zapejcowac zeby przypominal z wygladu merbau, a np sosne zeby przypominala inne gatunki (trzeba przyrzec sie uslojeniu i wybrac optymalny wariant)
    Pozdrawiam
    Pawel
    Też myślałam o bejcy -ale mojemu mężowi zależy na "dębowym" dębie Stąd ten dylemat kolorystyczny...

16

Domyślnie

osobiscie wole jednak egzotyczne - wg mnie ladniej sie prezentuje nawet po kilku latach - dab natomiast hmmm zolknie i nie jest juz taki ladny - ale to tylko moja opinia - podejrzewam ze i tak sie pojawia fachowcy ktorzy mnie zakrzycza ze wszystko zalezy od tego kto i jak ulozyl )))

Domyślnie

Panie Pawle -a ma Pan w swoim domku jakieś egzotyki? jeśli tak to jakie gatunki Pan poleca z doświadczenia? Mi się marzy jakaś deska (tzw. wzór okrętowy czyli kilka długości deski) w salonie, a w sypialniach na poddaszu mozaika przemysłowa -w każdej inny gatunek (jest ich 3)

16

Domyślnie

niestety jeszcze nie mam ale sie przymierzam
    na dole bedzie napewno merbau - schody w takowym kolorze - nie wiem czy debowe bejcowane czy oryginalne. Na gorze przymierzam sie do jasnego egzotyka (moze bambus )).

widzialem jednak sporo podlog i musze powiedziec ze jednak egzotyki wygladaja lepiej. Ciezko cos powiedziec jak beda wygladaly za kilkanascie lat bo to u nas poniekad nowosc - ale co ja sie bede martwil tym co bedzie za kilkanascie lat....byc moze juz dw razy zmienimy wystroj))))

w kazdym razie polaczenie ciemnego drewna na schodach z jasna podloga na gorze wyglada zabojczo - poszukam , mam gdzies takie zdjecie.
    pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia