dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Kolor podłogi i schodów w salonie.

    Mam dylemat "kolorystyczny". Na początku budowy domu planowaliśmy w salonie parkiet i schody dębowe. Jednak po kilku wizytach w salonach z parkietami i po przejrzeniu inetu -postanowiliśmy położyć w salonie parkiet egzotyczny -najpewniej jatoba lub merbau. Schody jednak pozostaną dębowe (ze względu na cenę i wykonawców w naszej okolicy). I teraz boję się pstrokacizny -parkiety egzotyczne mają odcień czerwonawy, schody zupełnie inny kolor. Czy ktoś z Was ma może takie zestawienie w swoim domku? A może są jakieś egzotyki w kolorze zbliżonym do dębu? Dodam, że okna też będą kolor złoty dąb -chcę uniknąć "oczopląsu" po wejściu do salonu

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawel_kwirynow
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    nie ma z tym najmniejszego problemu - robisz schody z materialu jaki chcesz i potem bejcujesz na kolor odpowiadajacy podlodze w salonie. Z tego co mi mowiono wlasnIE dab mozna zapejcowac zeby przypominal z wygladu merbau, a np sosne zeby przypominala inne gatunki (trzeba przyrzec sie uslojeniu i wybrac optymalny wariant)
    Pozdrawiam
    Pawel

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel_kwirynow
    nie ma z tym najmniejszego problemu - robisz schody z materialu jaki chcesz i potem bejcujesz na kolor odpowiadajacy podlodze w salonie. Z tego co mi mowiono wlasnIE dab mozna zapejcowac zeby przypominal z wygladu merbau, a np sosne zeby przypominala inne gatunki (trzeba przyrzec sie uslojeniu i wybrac optymalny wariant)
    Pozdrawiam
    Pawel
    Też myślałam o bejcy -ale mojemu mężowi zależy na "dębowym" dębie Stąd ten dylemat kolorystyczny...

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawel_kwirynow
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    osobiscie wole jednak egzotyczne - wg mnie ladniej sie prezentuje nawet po kilku latach - dab natomiast hmmm zolknie i nie jest juz taki ladny - ale to tylko moja opinia - podejrzewam ze i tak sie pojawia fachowcy ktorzy mnie zakrzycza ze wszystko zalezy od tego kto i jak ulozyl )))

  5. #5

    Domyślnie

    Panie Pawle -a ma Pan w swoim domku jakieś egzotyki? jeśli tak to jakie gatunki Pan poleca z doświadczenia? Mi się marzy jakaś deska (tzw. wzór okrętowy czyli kilka długości deski) w salonie, a w sypialniach na poddaszu mozaika przemysłowa -w każdej inny gatunek (jest ich 3)

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawel_kwirynow
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    niestety jeszcze nie mam ale sie przymierzam
    na dole bedzie napewno merbau - schody w takowym kolorze - nie wiem czy debowe bejcowane czy oryginalne. Na gorze przymierzam sie do jasnego egzotyka (moze bambus )).

    widzialem jednak sporo podlog i musze powiedziec ze jednak egzotyki wygladaja lepiej. Ciezko cos powiedziec jak beda wygladaly za kilkanascie lat bo to u nas poniekad nowosc - ale co ja sie bede martwil tym co bedzie za kilkanascie lat....byc moze juz dw razy zmienimy wystroj))))

    w kazdym razie polaczenie ciemnego drewna na schodach z jasna podloga na gorze wyglada zabojczo - poszukam , mam gdzies takie zdjecie.
    pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony