dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    macmac
    Guest
    macmac

    Domyślnie pękające tynki zewnętrzne

    Jestem zalamany tynki zewnetrzen po 1.5 roku od wykonania zaczely pekac i pojawila sie na calym domu siec gestych pajeczyn,odpadac zaczyna farba. wykonawca zobowiazal sie poprawic w ramach rękojmi, ale czarno to widze. od dwóch rzeczoznawcow dowiedzialem sie ze tynk byl zmieszany w zlych proporcjach (wapno lasowane bylo na budowie, nie stosowano gotowych mieszanek) Okazuje sie ze robotnicy celowo dodaja wiecej wapna zeby tynk byl "tlusty" i lepiej sie nakladal. dowiedzialem sie ze zeby było wszystko okej czeka mnie powtorne tynkowanie tzn wczesniejsze zdrapanie farby, polozenie siatki i tynkowanie akrylowym. zalamałem się! moze ktos z Was mial podobne doświadczenia?

  2. #2

    Domyślnie

    Często wapno lasuje się na budowie. Ale ważny jest czas lasowania, nie wystarczy dzień czy dwa.
    A czy tynk jest łatwy do oderwania od ściany czy popękany?

  3. #3
    macmac
    Guest
    macmac

    Domyślnie

    wapno lasowane bylo dlugo. generalnie caly dom (powierzchnia tynkow zew. ok 400 m2) jest pokryty siecią drobnych popękań układających się w pajeczyny. w niektorych miejscach farba sie łuszczy i odpada. tynk który spod niej wychodzi po dotknięciu zostawia na palcu biały ślad, a tak być nie powinno. w dodatku dom pomalowany jest na niebiesko i w niektorych miejscach widac ze wapno "wypala" farbę i powstają białe odbarwienia.

  4. #4

    Domyślnie

    Wyglada jakby faktycznie było dane za dużo wapna.
    Jeżeli tak, to ja bym starał się zdjąć ten tynk i dać nowy np cienkowarstwowy zbrojony siatką.

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał galber
    Wyglada jakby faktycznie było dane za dużo wapna.
    Jeżeli tak, to ja bym starał się zdjąć ten tynk i dać nowy np cienkowarstwowy zbrojony siatką.
    dzieki za rade, chyba innej drogi nie ma. tak tez powiedzieli ci rzeczoznawcy, ktorych poprosilem o ekspertyze. zastanawiam sie tylko ile moze to kosztowac z metra (dom w warszawie w wawrze)? i jaki tynk klasc tym razem - akrylowy?bo jesli uda mi sie tego wykonawce zmusic do poprawki to koszt jest relatywnie wyzszy niz cementowo-wapiennego.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anonymous
    Cytat Napisał galber
    Wyglada jakby faktycznie było dane za dużo wapna.
    Jeżeli tak, to ja bym starał się zdjąć ten tynk i dać nowy np cienkowarstwowy zbrojony siatką.
    dzieki za rade, chyba innej drogi nie ma. tak tez powiedzieli ci rzeczoznawcy, ktorych poprosilem o ekspertyze. zastanawiam sie tylko ile moze to kosztowac z metra (dom w warszawie w wawrze)? i jaki tynk klasc tym razem - akrylowy?bo jesli uda mi sie tego wykonawce zmusic do poprawki to koszt jest relatywnie wyzszy niz cementowo-wapiennego.
    prosze o kontakt na email - jutro bede wiedzial jak wyglada najlepsze rozwiazanie w pana przypadku
    =============================
    Docieplasz dom??? Tynki, styropian i ...

    Masz pytania pisz śmiało

    Szczegóły i kontakt w moim profilu!
    =============================

  7. #7
    macmac
    Guest
    macmac

    Domyślnie

    rozumiem ze chodzi o adres mailowy ze strony www, tak?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał macmac
    rozumiem ze chodzi o adres mailowy ze strony www, tak?
    tak
    =============================
    Docieplasz dom??? Tynki, styropian i ...

    Masz pytania pisz śmiało

    Szczegóły i kontakt w moim profilu!
    =============================

  9. #9
    macmac
    Guest
    macmac

    Domyślnie

    Cytat Napisał docieplenia
    Cytat Napisał macmac
    rozumiem ze chodzi o adres mailowy ze strony www, tak?
    tak
    okej, wyslalem, bede czekal na odpowiedz, pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony