dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    piotr_h

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    8

    Domyślnie garaż w piwnicy - czy to dobry pomysł??

    Witam, jestem na etapie wyboru projektu domu i garażu jednak moja działka jest za mała żeby móc wybudowac na niej garaż wolnostojący. Czy ktoś ma moze dom z garażem w piwnicy? Czy jest to dobre rozwiązanie??

  2. #2

    Domyślnie

    znajomi narzekają na przykre zapachy, które drogą grawitacyjną włażą do domu, ale oni mają wejście z garażu do domu.
    p.s. kiedyś byłem przeciwny, ale teraz buduję z garażem bo może mieć wiele funkcji: majsterkowanie, naprawa samochodu, przechowalnia wszystkiego co się da, sala bilardowa lub tenis stołowy, jeżeli ma okno i ogrzewanie to ilość funkcji szersza.
    trzy razy Z: Zbudować, Zamieszkać, Zapomnieć

  3. #3

    Domyślnie

    W obecnym domu mamy garaż w piwnicy i od każdym względem jest to złe rozwiązanie, przynajmniej w naszym przypadku.
    1. Wjazd do garażu, ze względu na odległość od bramy jest dość stromy, co odczuwa się zimą- oblodzenie.
    2. wentylacja tylko grawitacyjna- efekt: wszelkie zapachy mkną do góry
    3. wnoszenie zakupów z samochodu po schodach nie jest łatwe, więc zwykle biegamy wokół domu do drzwi wejściowych, byle tylko nie po schodach...
    4. trzeba pilnować, żeby woda z obfitych opadów nie wpływała do garażu pod drzwiami
    Pewnie część z powyższych da się wyeliminować, ale teraz budujemy dom z garażem na tym samym poziomie...
    ...jest się takim, jak miejsce, w którym się jest...

    Album zmagań http://foto.onet.pl/goxm8,w5k8c5tk8sgg
    http://images23.fotosik.pl/260/f4ebc9063e02f26cm.jpg

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie Re: garaż w piwnicy - czy to dobry pomysł??

    Cytat Napisał piotr_h
    Witam, jestem na etapie wyboru projektu domu i garażu jednak moja działka jest za mała żeby móc wybudowac na niej garaż wolnostojący. Czy ktoś ma moze dom z garażem w piwnicy? Czy jest to dobre rozwiązanie??
    warunki gruntowo/wodne, zasobność portfela (no i powierzchnia działki) determinują możliwość wykonania podpiwniczenia (czy garaż, czy co innego to drugorzędna sprawa)

    co Cię interesuje, jakie masz możliwości?
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  5. #5

    Domyślnie Re: garaż w piwnicy - czy to dobry pomysł??

    Cytat Napisał piotr_h
    Witam, jestem na etapie wyboru projektu domu i garażu jednak moja działka jest za mała żeby móc wybudowac na niej garaż wolnostojący. Czy ktoś ma moze dom z garażem w piwnicy? Czy jest to dobre rozwiązanie??
    lepsze niż na strychu
    tak się zaczyna każda misja
    znaleźć człowieka, swoją przystań
    urządzić po swojemu kawałek świata
    zbratać się z nim

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzysztof_o

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    89
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    Ze względu na niewielkie rozmiary dzialki będe miał garaż w piwnicy:
    - na bolodzenia zamontuje mate grzewczą,
    - zakupy to pryszcz teraz biegam na 3 piętro ze sporymi pakunkami 2 razy w tygodniu
    - dom będzie na chłonnych piaskach i drenaż wzdluż budynku poradzi sobie, a na wyjeździe z posesji będzie krawężnik który ograniczy napływ wody z ulicy

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Magda&Grzes

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Przeworsk
    Kod pocztowy
    37-200
    Posty
    23

    Domyślnie

    Lepszy garaż w piwnicy niż wcale. Byleby wjazd nie był stromy - bo to nie wygodne rozwiązanie.

  8. #8

    Domyślnie

    Zawsze pozostaje garaż w bryle budynku. Teraz jest taki ogrom projektów, że z całą pewnością można wybrać nawet mały dom, ma małą i wąską działkę z takim rozwiązaniem.

  9. #9

    Domyślnie

    Moi rodzice mają garaż w piwnicy. W sumie nic strasznego. Jest wprawdzie stromy, ale wszystkim niedogodnościom można zaradzić (oblodzenie zimą, taskanie zakupów). Dla mnie ma jednak jedną zasadniczą wadę: boję się z niego wyjeżdżać! Nie pomogły lata praktyki. Z garażu wyjeżdżam tylko, gdy naprawdę muszę i z duszą na ramieniu...

  10. #10

    Domyślnie

    pomysl fatalny.cwiczylem go w poprzednim domu z 10lat,zwlaszcza zima utrudniony wjazdi wyjazd
    Poza pieniedzmi,w zyciu trzeba miec jeszcze szczescie...(W.Roszkowski) Lubie wszystkie kobiety ,a zwlaszcza te niezabardzo ulegle

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony