dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 40 z 41
Pokaż wyniki od 781 do 800 z 817
  1. #781
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Dżender

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Szarlotka to szarlotka bez udziwnień.Tak Babcia mawiała..Nie przeinaczaj tego.
    Ja też uwielbiam szarlotkę. Ostatnio, żeby przyśpieszyć zamiast trzeć jabłka dodałam prażone jabłka z cynamonem od Stovitu. Na początku nie byłam przekonania, ale ciasto wyszło pyszne. Szybko zniknęło ze stołu. Teraz mam w planach przetestować prażone jabłka z pomarańczą. Wyjadane łychą są bardzo smaczne, zobaczymy jak w cieście.

  2. #782
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nie_zapominajka

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    katowice
    Kod pocztowy
    40-123
    Posty
    132

    Domyślnie

    Bardzo dobre i łatwe w zrobieniu są naleśniki oraz racuchy z owocami. Warto jest zrobić również ciasta owocowe, szczególnie teraz, gdy mamy tak różnorodny wybór,

  3. #783
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar mieciakus
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Posty
    7

    Domyślnie

    Moje dzieci często podrzucają mi wnuki na przechowanie Bardzo często marudzą, że mają ochotę na coś słodkiego... zazwyczaj robię w takiej sytuacji stertę naleśników biszkoptowych ze słodką śmietanką i owocami z ogrodu

  4. #784
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Truskawkowo

    deser serowo-truskawkowy

    2 opakowania serka homogenizowanego
    1 opakowanie śmietanki kremówki
    0,5 kg truskawek
    cukier puder
    żelatyna

    Truskawki miksujemy z cukrem. Połowę musu truskawkowego dodajemy do serków, w razie potrzeby mozna dodac cukru. Żelatynę rozpuścić i 1/3 dodać do serków, 1/3 do truskawek a pozostałą część odłożyć w ciepłe miejsce, by żelatyna nie stężała.
    Do mieseczek nakładać po kilka łyżek serka. Wstawić do lodówki by lekko stęzało. W tym czasie ubić smietanę z cukrem i dodać resztkę żelatyny. W miseczkach z serkiem dołożyć łyżki śmietany i oblać musem truskawkowym. Wstawić ponownie do lodówki by stężało.

    serniczek truskawkowy

    2 opakowania serka homogenizowanego
    1 opakowanie ciastek typu "Digestive" lub herbatników
    kilka łyżek masła
    0,5 kg truskawek
    cukier puder
    żelatyna

    Ciastka kruszymy na drobne kawałeczki i dodajemy po łyżce miekkiego masła, tak by uzyskać plastyczną masę.
    Masą wylepiamy wnętrze miseczki i wstawiamy do lodówki, by stwardniała.
    Truskawki miksujemy z cukrem. Połowę musu truskawkowego dodajemy do serków, w razie potrzeby mozna dodac cukru. Żelatynę rozpuścić i 1/2 dodać do serków a 1/2 do truskawek.
    Masę serową przełożyć do miseczek i ostrożnie zalać musem truskawkowym. Wstawić ponownie do lodówki by stężało.

    Panna cotta
    szklanka kremówki
    szklanka tłustego mleka
    żelatyna
    cukier waniliowy i zwykły (lub miód)
    mus truskawkowy
    opcjonalnie alkohol - białe wino lub rum

    kremówkę z mlekiem zagotować, jak tylko zacznie wrzeć, natychmiast zdjąc z palnika. W gorącej masie rozpuścić cukier, żelatynę i dodac alkohol. Wymieszać, zalać małe miseczki (dobre są silikonowe foremki do muffinek) i odstawić do zastygnięcia.
    Aby je wyjąć z foremki trzeba foremkę zanurzyć na chwilę w gorącej wodzie.
    Podawać polane musem truskawkowym (można też borówkowy lub malinowy)

    koktajl

    1 l mleka tłustego (można także pół na pół z kefirem)
    1 opakowanie kremówki
    0,5 kg truskawek
    cukier puder
    polewa czekoladowa lub sos czekoladowy do lodów.
    wiórki czekoladowe

    Wysokie szklanki (dobre są np. do piwa) schłodzić w zamrażarce. Rozpuścić polewę i czekoladą wewnątrz ścianek szklanek namalowac spiralę - od dna, ku górze. Znów wstawić do zamrażalnika, by czekolada zastygła.
    Ubić kremówkę z cukrem. Zmiksować zimne mleko z truskawkami i cukrem. 2/3 bitej śmietany wymieszać z mlekiem truskawkowym. Wlać do szklanek, udekorować śmietaną i wiórkami. Włożyć szerokie słomki i podawać.

    Można też zamiast truskawek użyć mango lub bananów

    Shake truskawkowy

    1 l tłustego schłodzonego mleka
    0,5 l lodów śmietankowych lub waniliowych
    0,5 kg truskawek (dobrze przemrozić)

    Zmiksować wszytsko razem

    Jako deser na letnie party można udekorować bitą śmietaną i polać polewą czekoladową

    Mrożony jogurt truskawkowy

    Silnie schłodzony gęsty jogurt, np. typu greckiego 0,5 l
    Truskawki mrożone - 0,3 kg
    sok z cytryny - 1-3 lyżeczki
    cukier puder lub miód do dosłodzenia

    Zmiksować wszytsko razem, przełożyć do małych kubeczków, w środek wstawić patyczki i włożyć do zamrażarki aż się zmrozi.

    Trufle truskawkowe

    Masło kokosowe zmiksować z truskawkami i cukrem lub miodem (także syrop klonowy). Wstawić do lodówki, by stężało.
    Nabierać łyżką masę i wykładać na papier do pieczenia. Oblewać czekoladą i wstawić znów do lodówki.
    Masło kokosowe można zrobić samemu mieląc w blenderze wiórki kokosowe (należy dokładać porcjami)

    "Pizza" truskawkowa

    Ciasto półkruche, ewentualnie gotowy blat biszkoptowy, jak goście są znienacka
    małe opakowanie kremówki
    małe opakowanie serka maskarpone
    cukier (lub inny słodziknp. miód)
    truskawki

    Z półkruchego ciasta upiec okrągły blat. Posmarowac masą z serka maskarpone, bitej śmietany i cukru.
    Część truskawek pokrajać z plasterki i ułożyć na masie. Resztę zmiksować i polac jak sosem.

    Przekąski truskawkowe

    Bardzo słodkie duże truskawki
    gorzka czekolada

    Truskawki nabić po jednym na patyczki do szaszłyków i mocno schłodzić
    Rozpuścić czekoladę i maczać połowę truskawki. Schłodzić i podawać.
    Czekolada nie może być zbyt słodka, gdyż truskawki będą wydawały sie kwaśne.

    To samo można zrobić z bananami, ale tu spokojnie może być czekolada mleczna.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 08-06-2014 o 21:08

  5. #785
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Pijany arbuz na ogrodowe party.

    Niewielki arbuz
    wódka
    syrop z cukru
    ewentualnie sok z pomarańczy lub brzoskwini
    żelatyna

    Arbuz przekrawamy na pół i wybieramy miąższ. Miąższ przecieramy przez sitko by wybrac pestki.
    Mieszamy z wódką, syropem i sokiem z pomarańczy aż uzyskamy gęstego drinka. Dodajemy rozpuszczoną żelatynę - musi być jej sporo, by uzyskać galaretkę.
    Przekładamy do połówek arbuza i wkładamy do lodówki aby stężało (przed podaniem mozna nawet na krótko zamrozić).

    Smoothie truskawkowy
    Truskawki zmiksować z cukrem i przetrzeć przez sito. Dodać trzy łyżeczki soku z limonki. Zalać słodkim winem musującym.

    Jak dodamy wina tylko tyle by uzyskać gęstą masę, mozna ją zamrozić we foremkach do lodów na patyku.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 08-06-2014 o 16:17

  6. #786
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Nie wiem ,które wybrać tyle tego podała Elfir.Może ja taki szybki,prosty przysmak owocowy.Poziomki,mrożone drelowane czereśnie,mrożony kogel-mogel,lody kokosowe smooze miseczki waflowe.Kolejność.Do miseczki zimne poziomki(nie mrożone),lody,zmiksowane czereśnie z kogel-moglem polane po lodach.

  7. #787
    Banned
    dzinko

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Iwanowice
    Kod pocztowy
    62-862
    Posty
    13

    Domyślnie

    Tirmaisu też jest bardzo proste, jajka z mascarpone do tego biszkopty, kawa i kakao i już

  8. #788

    Domyślnie

    Ja polecam prostą (bez pieczenia) tartę truskawkową z mascarpone spód robimy z herbatników startych w blenderze, które mieszamy z roztopionym masłem. Wykładamy na formę i wstawiamy do lodówki do ostudzenia. W tym czasie śmietankę kremówkę około 300 ml ubijamy, po ubiciu dodajemy serek mascarpone około 200 ml i łączymy dosypując cukier puder (wg uznania) Wykładamy na spód z herbatników, dekorujemy truskawkami i wstawiamy do lodówki na około 2h

  9. #789
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    aristo

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Sławno
    Kod pocztowy
    76-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Pamiętam jak moja mama zawsze robiła nam koktajlowe lody. Robisz koktajl z czego chcesz: truskawki+banan+czekolada+mleko+śmietan(mój ulubiony). Gotowy koktajl przelewamy do plastikowych kubeczków (mogą być po serkach, jogurtach), wkładamy patyczek i po dwóch godzinach mamy zdrowe, bez konserwantów i słodkie lody.
    Reklama na forum jest płatna

  10. #790

    Domyślnie

    Próżniak jest jednym z najprostszych ciast z jabłkami

    http://oryginalnysmak.pl/prozniak/

  11. #791
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Magda 34
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3.067

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bienka Zobacz post
    Ja polecam prostą (bez pieczenia) tartę truskawkową z mascarpone spód robimy z herbatników startych w blenderze, które mieszamy z roztopionym masłem. Wykładamy na formę i wstawiamy do lodówki do ostudzenia. W tym czasie śmietankę kremówkę około 300 ml ubijamy, po ubiciu dodajemy serek mascarpone około 200 ml i łączymy dosypując cukier puder (wg uznania) Wykładamy na spód z herbatników, dekorujemy truskawkami i wstawiamy do lodówki na około 2h
    Ja zrobiłam to ciasto tylko w wersji z bakaliowym spodem. Bez masła i tych niezdrowych ciastek.
    " Traktuj poważnie to, co sprawia ci przyjemność"

    ŁAZIENKI PANNY MIGOTKI

    Moja wnętrzarska rewolucja

    FB





  12. #792
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Mój synio zaskoczył i zrobił takie cudo.Upiekł jabłko i gruszkę w piekarniku.Wystudził.Polał jogurtem waniliowym i wrzucił chrupki te kukurydziane miodowe. Bardzo mi smakowało.On lubi cynamon ja nie. Jabłko i gruszkę pokroił na kawałki w rzeczy samej.

  13. #793

    Domyślnie

    Już niedługo sezon na tartę ze śliwkami Zawsze dokładam na wierzch ubite białka z wiórkami kokosowymi.

  14. #794

    Domyślnie

    Ja na słodko najczęściej jem bliny lub naleśniki polane sosem czekoladowym.
    Ostatnio przypadły mi do gustu muffinki czekoladowe ...
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 13-06-2016 o 15:58 Powód: link reklamowy

  15. #795
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Karimba

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-526
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja ostatnio zrobiłam dzieciakom wafle z dżemem i wiórkami kokosowymi. Przepis tak prosty, że trudno mówić o przepisie, ale dzieciakom podobały się wycinanki z foremek. Przepis na: http://www.rachon.pl/przepisy/wafle-...mi-kokosowymi/

  16. #796
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Anna84
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    44

    Domyślnie

    Jeśli mowa o mało czasochłonnych wypiekach, to nie może tutaj zabraknąć ciasta z dodatkiem maślanki i malin, z tego przepisu - http://www.maxkuchnie.pl/przepisy/ci...lanka-835.html. Robię to ciasto dosyć często, szczególnie w lecie. Ma bardzo dobry smak, taki delikatny. Oczywiście maliny można zastąpić innymi owocami, robiłam już to ciasto z truskawkami i smakuje równie dobrze

  17. #797
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar iwona878
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-225
    Posty
    24

    Domyślnie

    Z racji tego, że już za kilka tygodni tłusty czwartek, podam Wam przepis na pyszne muffiny - http://www.ros-sweet.pl/wiadomo/art,...e-muffiny.html. Robiłam je już rok temu i wszystkim bardzo smakowały, dlatego mam nadzieję, że i Wy je polubicie . Jakie macie jeszcze pomysły na tłustoczwartkowe dania?

  18. #798

    Domyślnie

    Babeczki pomarańczowe

    Składniki:

    0,5 szklanki soku z pomarańczy
    4 łyżki masła
    2 jajka
    1 i 1/2 szklanki mąki
    1/2 szklanki cukru
    2 łyżeczki proszku do pieczenia
    1/2 łyżeczki soli
    10 łyżeczek miodu
    10 plasterków pomarańczy
    skórka z pomarańczy

    jak przygotować znajdziecie na przepisy.ancymonki.pl. Bardzo proste a przepyszne!

  19. #799

    Domyślnie

    A jakiś przepis na czereśnie?

  20. #800

    Domyślnie

    Cytat Napisał DonBoro Zobacz post
    A jakiś przepis na czereśnie?
    Drylowane czeresnie wykładasz na foremkę do tart i na to sypiesz grubo kruszonką - pycha, to samo można z innymi owocami

Strona 40 z 41

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony