dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 50
  1. #1

    Domyślnie Szczęście budujących

    To naprawdę jest fajne uczucie kiedy masz zamiar zbudować swój dom, w którym będa miały miejsca najlepsze chwile w Twoim życiu. Ciepłe słowa, wzruszenia, miejsce gdzie najczęściej padnie słowo kocham. To cudowne. Jeszcze nie zaczęłam nic a już jestem szczęśliwa na samą myśl o budowie. A Wy jakie macie uczucia związane z budową.

    Dla mnie to nie jest sens sam w sobie ale cel, któy pomoże mi stworzyć prawdziwe szczęście i rodzine
    ,,W dzień i w nocy wszystko mi sprzyja"

  2. #2

    Domyślnie

    Kiedy sie ma zamiar budować to moze i sie jest szczesliwym, ale uwierz mi twój entuzjazm zniknie w trakcie budowy

  3. #3

    Domyślnie

    ...
    my plebs mamy tylko płacić PIT,CIT,ZUS,US,VAT,opłaty,koncesje,akcyzy,podatki ,zezwolenia,legalizacje,homologacje,licencje,prowi zje i wszyskie inne myta co krok, w sumie oddajemy 86%!! zarobku, w zamian co? super kolej, super drogi, super szpitale, super prawo itd itd

  4. #4

    Domyślnie

    Widzę że Wasze nastroje nie są zbyt optymistyczne.
    Mnie życie nauczyło, że nie ma co zastanawiać się nad tym że ludzie oszukują i nie życzą CI dobrze. Najważniejsze jest to aby żyć chwilą i kochać swoich najbliższych. Cieszyć się z tego iż inni są szczęśliwi.

    Możliwe że czekaja mnie traumy z powodu budowy Jednak mam naturę optymisty i zawsze jestem zaangażowana w to co robie i entuzjazm mi towarzyszy w drodze do każdego zamierzonego celu. A ludzie są tacy jacy my jesteśmy dla nich. Wierze w ludzi.
    ,,W dzień i w nocy wszystko mi sprzyja"

  5. #5

    Domyślnie

    należysz do typu ludzi szczególnie pożądanych przez wykonawców
    jestem pewien, że będzie im się z Tobą wspaniale pracowało ...
    tak się zaczyna każda misja
    znaleźć człowieka, swoją przystań
    urządzić po swojemu kawałek świata
    zbratać się z nim

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał enickman
    należysz do typu ludzi szczególnie pożądanych przez wykonawców
    jestem pewien, że będzie im się z Tobą wspaniale pracowało ...

    smutne...ale prawdziwe.

    Ja rowniez jestem z natury optymistka i bylam szczesliwa zaczynajac budowe......niestety do czasu.
    Mam nadzieje, ze Tobie trafia sie super fachowcy i wszystko "pojdzie" szybko i sprawnie. Niestety znalezc takich to jak przyslowiowe szukanie igly w stogu siana....ale moze sie myle



    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Własny domek - to marzenie wielu. Niech się wszystkim spełni! Moje "marzenie" stoi już od kilku lat, ale ciągle nie zamieszkane. Postawić to jedno, wykończyć to drugie. Moim celem stało się: wykończyć nowy dom zanim on mnie wykończy... A potem w nim zamieszkać i móc go utrzymać...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78
    Kiedy sie ma zamiar budować to moze i sie jest szczesliwym, ale uwierz mi twój entuzjazm zniknie w trakcie budowy
    Cytat Napisał SNCF
    szybko zoabczysz jak inni polacy "szanują" Twoje ciezko zapracowane pieniądze
    i co w zamian otrzymasz.
    No nic tylko pretendenci do konkurencji z "wiechą"

  9. #9

    Domyślnie

    Ja jestem optymistką i dla tego załatwiam wszelkie sprawy papierkowe, mój "nie mąż" jest realistą i dlatego to on rozmawia o umowach z wykonawcami , negocuje ceny.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800)
    YreQ

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.911
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Promyk
    Widzę że Wasze nastroje nie są zbyt optymistyczne.
    Mnie życie nauczyło, że nie ma co zastanawiać się nad tym że ludzie oszukują i nie życzą CI dobrze. Najważniejsze jest to aby żyć chwilą i kochać swoich najbliższych. Cieszyć się z tego iż inni są szczęśliwi.

    Możliwe że czekaja mnie traumy z powodu budowy Jednak mam naturę optymisty i zawsze jestem zaangażowana w to co robie i entuzjazm mi towarzyszy w drodze do każdego zamierzonego celu. A ludzie są tacy jacy my jesteśmy dla nich. Wierze w ludzi.
    No cóż.... a ja popieram SNCF - a dowody w moim dzienniku i komentarzach.

    Mam znajomych, którzy zaczynając budowę kipieli wprost optymizmem - ja zresztą też..... i do tego byłam tą poprawną i romantyczną i do obrzydzenia kulturalną - czyli: dzień dobry, proszę, dziękuję i do widzenia..... bo myślałam, że skoro mnie tak wychowano, to zawsze tak trzeba....do dzisiaj - jeśli chodzi o budowę - pozostało mi dzień dobry na początek i do widzenia - jak ktoś knoci robotę..... a w tak zwanym międzyczasie piiiiiiiip
    P.s. Znajomi na dzień dzisiejszy widzą przy wykończeniówce co jest spaprane i.... też się wykańczają. Jedno jest pewne : zawsze - mimo wszystko - w domu znajdzie się coś, co nam wyszło - u jednych były to schody, u innych profesjonalnie zamontowana kuchnia, u innych dzidziuś, a co będzie u mnie ...... dam znać.

    Ale żeby nie było tak pesymistycznie, to ALLELUJA I DO PRZODU.....w końcu będzie dobrze bo nie może być inaczej

  11. #11

    Domyślnie

    Jak sie nie ma czasu na budowe własnego domu to tymbardziej nie bedzie sie miało czasu na mieszkanie w nim.

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800)
    YreQ

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.911
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztofik
    Jak sie nie ma czasu na budowe własnego domu to tymbardziej nie bedzie sie miało czasu na mieszkanie w nim.
    o tej godzinie już - bo budowa akurat w moim wykonaniu trwa też wieczorami - zgrzewją mi się synapsy i ...chyba nie zrozumiałam

    Wyjaśnisz zmęczonej "co poeta miał na myśli pisząc....."

  13. #13

    Domyślnie

    Ja jestem w tarakcie przeprowadzki i zupełnie nie mam sił. Optymizm był, siły tez, ba -nawet pieniądze były( to dawniej) - ale jest dom (czas teraźniejszy) i tylko tyle, radości też nie ma.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał YreQ
    .........Wyjaśnisz zmęczonej "co poeta miał na myśli pisząc....."
    Proponuje czytać w stanie wypoczecia po porannej kawce.
    Pozdrawiam.

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800)
    YreQ

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.911
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztofik
    Cytat Napisał YreQ
    .........Wyjaśnisz zmęczonej "co poeta miał na myśli pisząc....."
    Proponuje czytać w stanie wypoczecia po porannej kawce.
    Pozdrawiam.

    synapsy miałam zgrzane, ale intuicję nie...... dobrze mi podpowiadała, że nie ma sensu zczepiać Twojego postu
    również pozdrawiam
    (uszczypliwości mimo zmęczenia niestety wychwytuję )

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Promyk jak nic kandydujesz na "ciepłego inwestora" (czytaj wykonawcy bardzo takich lubią )

    A jakbys tak przejrzała dla przypomnienia "Słownik wyrazów potocznych" w celach przygotowania do budowy to może Ci sie baaaaaardzo przydać.

    Oczywiście sa i bardzo porządni wykonawcy ludzie naprawde na poziomie.
    Ale % tak jakby jest ich mniej.....
    nie cierpię oszustów

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał YreQ
    ..........
    (uszczypliwości mimo zmęczenia niestety wychwytuję )
    Jednak zmęczenie

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Wiecie, ja tu czegoś nie rozumiem Przecież z jakiegoś konkretnego powodu zaczynamy te domy budować, coś chcemy mieć swojego, czy tak? Odnoszę wrażenie, czytając niektóre posty, że osoby te zostały zmuszone - przez coś? przez kogoś? - do podjęcia tego wyzwania, chociaż wcale tego nie chciały. Rozumiem - polskie wariactwo cenowe; rozumiem - pseudofachowcy z premedytacją wyłudzający od głupiutkich inwestorów górę szmalu - to prawda! Ale, cholera jasna, na końcu tej drogi przez mękę jest mój własny dom!!! Czy to nie jest w stanie zrekompensować tych wariactw??
    Ja uważam, że warto i z uporem maniaka brnę w to szaleństwo i szukam działki - i jestem szczęśliwa ze wpadliśmy na ten pomysł i przekonana, że nie będziemy tego żałować
    Jak sie nie ma czasu na budowe własnego domu to tym bardziej nie bedzie sie miało czasu na mieszkanie w nim
    No właśnie
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  19. #19

    Domyślnie

    To z czego wynika Wasz pesymizm i brak poczucia szcześcia. Ja uważam że kiiedy dom stanowi cel sam w sobie osoba która już go wybuduje może nie czuć się dobrze. Wówczas może ogarnąć poczucie bezsensu. I co dalej??? To już jest. To chyba jedno wytłumaczenie. Drugim może być po prostu niewiara w ludzi i uważanie że zawsze wszyscy źle życzą innym, biorą dużo kasy, nie zależy im na niczym. Gdybym żyła w takim przekonaniu ni ewiem czy mogłabym normalnie funkcjonować. . Zycie w takim przekonaniu z psychologicznego punktu widzenia prowadzi do nieświadomego przyciągania złych sytuacji.Do tej pory jeszcze nie spotkałam człowieka,który chciał mnie oszukać czy okraśćByć może nie zauważyłąm tego, lub nie chciałam zauważyć.
    Możliwe że wykonawcy lubią takie naiwne osoby jak ja. Nic nie poradzę że taka jestem. Widzę świat w kolorowych barwach. Będę do końca entuzjastyczna. I będę też negocjować bo uważam ze z ludźmi trzeba dużo rozmawiać.A wykonawce mam godnego zufania ojca dwójki dzieci , osobę który kocha to co robi. I nie wiem co by mu mialo zależeć na oszukaniu mnie.(przecieżto zawsze wraca.) Jasne zawsze zdarzają się rzeczy źle zrobione, ludzie się mylą. Przeztonie będę marnowała mojego szczęścia.
    ,,W dzień i w nocy wszystko mi sprzyja"

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Redwald
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    548
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Budowa potrafi przynieść też dużo radości .
    Czyta się Forum, zdobywa doświadczenie, wiadomo czego oczekiwać od wykonawców.
    Miło jest popatrzeć jak w nowym domu pojawiają się kolejne etapy. Fundamenty, ściany, strop, dach, elektryka, wylewki.
    Optymizm jest wskazany, bo to będzie w końcu NASZ DOM.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony