dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Zbyszek23

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3

    Domyślnie uszczelnianie oczka wodnego

    Witam serdecznie forumowiczów. Poszukuję pomocy związanego z uszczelnieniem oczek wodnych. Szukałem wszędzie i nie mogę nic konkretnego w tym temacie odnaleźć. Od roku zajmuję sie prowadzeniem ogrodu u jednego klienta i tam ma właśnie oczka wodne z których zaczęła "uciekać woda. Oczka są dosyć duże i jest ich trzy. Poniżej jest widok z góry (przepraszam za słabą jakość ale tylko taką oferuje google maps). Największy problem jest w oczku nr 3. Są w nim dwa wgłębienia które zaczynają sie na poziomie 60 cm poniżej podłoża a obie mają głębokość 2 metrów. W jednym z otworów znajduje się pompa. Woda ucieka w oczku nr 3 na głębokość 60 cm czyli do miejsca jak zaczynają sie te dwa otwory. Natomiast w otworze gdzie jest pompa woda spada na dodatkowe 20 cm.Dodam ze obieg wody jest cyrkulacyjny pompa wciąga wodę i dostarcza ją do początku ( patrz rysunek) Co może być powodem takiej sytuacji? Czy to że w poprzednich latach klient nie wypuszczał nigdy wody z tych oczek i powstały rozszczelnienia? Dodam ze jest to wylewana forma na zamówienie i nigdy nie było tam osoby któraby serwisowała to oczko z owej firmy która wylała tę formę. Prawdopodobnie jest z betonu lub innego twardego materiału. Główne pytanie brzmi : jak to uszczelnić aby woda nie uciekała? Czy jest możliwość ze powstały jakies rozszczelnienia pod kamieniami? Gdzieś zasłyszałem ze jest coś takiego jak folia w płynie czy żywica ale nie wiem czy to zdaje egzamin. czy ktoś ma jakiś pomysł na mój problem?

    Załącznik 41804

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    szefffu

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    dużo ciekawych informacji o oczkach.

    http://www.oczkowodne.net/

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    niestety nie ma zdjęć

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Zbyszek23

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3

    Domyślnie

    faktycznie nie ma już poprawiam, nie mam na razie innych zdjęć



    Uploaded with ImageShack.us

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    z jakiego materiału są to oczka? Z żywicy (laminatu)? W jakiej konkretnie technologii? Czy widać jakieś uszkodzenia powierzchni? Może gdzieś się grunt zapadł, bo był słabo zagęszczony?

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Zbyszek23

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3

    Domyślnie

    Wylane są z betonu, w oczku nr 1 jest warstwa żywicy lecz tam woda nie ucieka, w reszcie oczek nie ma wylanej żywicy . Nie widać nigdzie rozszczelnień (rys) ani jakichkolwiek dziur w tym oczku gdzie ucieka woda. Czy jest jakaś metoda aby zalać oczko jakimś uszczelniaczem tak jak wspomniałem płynna folia lub żywica?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Obawiam się, że po prostu do betonu dodano za mało środków uszczelniających, albo źle je wymieszano i woda przesącza się przez beton. Chyba najlepszym pomysłem byłoby przejechanie żywicą poliestrową całego oczka od wewnątrz.
    http://www.zywica.eu/oczko.html

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony