dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 556 z 562
Pokaż wyniki od 11.101 do 11.120 z 11231
  1. #11101

    Domyślnie

    Cytat Napisał titanek Zobacz post
    Globalnych ustawień chciałbym uniknąć. Wirtualne już nie stanowią problemu, bo je przyrzuciłem do innej strefy, teraz wyświetlają się tylko te zablokowane.
    Czy dobrze rozumiem ze jeżeli uzbroję z blokadami to mi się nie pokażą do sprawdzenia wejścia zablokowane i dalej one zostaną zablokowane ?
    Obawiam się, że to dotyczy tylko wejść, które dopiero zostaną zablokowane po uzbrojeniu, ale najprościej będzie po prostu sprawdzić...

    Cytat Napisał titanek Zobacz post
    Ktoś parę lat temu mi tak doradził tutaj na forum i tak zrobiłem, także mleko się już rozlało Tylko dlaczego te blokady mi się dezaktywują po rozbrojeniu alarmu ?
    Tu na forum doradzali stałe blokowanie wejść? Jesteś pewien, że czegoś nie pomieszałeś? Jak Ty masz te kontaktrony montowane, że musisz je blokować?

  2. #11102

    Domyślnie

    Wracam, bo instalator ostatecznie podrasował ofertę i zaproponował nam Ropam OptimaGSM-PS z panelami dotykowymi -co o tym sądzicie? Ponoć szersza integracja z kamerkami, domofonem, itp. Warto wydawać kasę na dotyk -rzeczywiście lepiej się obsługuje? Pozdrowionka!

  3. #11103
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ElemenT

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    166

    Domyślnie

    Mam kolejną zagwozdkę.

    Podłączoną mam bramę pod alarm tj zwarcie przewodów otwiera/zamyka bramę bramę.
    By uchylić bramę tj zrobić furtkę muszę tam się naklikać 2 razy, chciałbym zrobić sobie makro "furtka", niestety nie wiem jak zrealizować podwójne otwarcie wyjścia.

    Wie ktoś może jak to zribić?

  4. #11104

    Domyślnie

    Witam serdecznie,

    Czy ktos sie moze orientuje co sie dzieje z forumowym ZBYCH em ? Czy dalej zajmje sie alarmami ?
    Potrzebuje kontakt do niego.

    Pozdrawiam wszstkich!
    "Bądźmy wdzięczni idiotom. Gdyby nie oni, reszta nigdy nie osiągnęłaby sukcesu." MT

  5. #11105

    Domyślnie

    czasem chyba zagląda jeszcze. Ma swój portal, z tym że nie widać tam dynamiczej aktualizacji
    http://domkopedia.pl/index.php/Insta...armowa#Portale

  6. #11106
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wagi77

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-180
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cześć, mam pytanie do praktyków.
    Jestem przed uruchomieniem instalacji alarmowej. Kable położone, teraz tylko samo podłączenie. System całkiem spory bo ok 80 linii (wejścia + wyjścia) więc do centralki (satel) będzie potrzeba sporo dodatkowych modułów I/O.
    Macie jakieś sposoby na zgrabne upakowanie takiej liczby modułów I/O w sensownej obudowie ?

  7. #11107
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Browar Zobacz post
    Witam serdecznie,

    Czy ktos sie moze orientuje co sie dzieje z forumowym ZBYCH em ? Czy dalej zajmje sie alarmami ?
    Potrzebuje kontakt do niego.

    Pozdrawiam wszstkich!
    Żyję i mam się dobrze
    Mój telefon jest aktualny, ale zarobiony jestem i często nie odbieram. Trzeba się nagrywać.

    Pozdrawiam
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  8. #11108
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ElemenT

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    166

    Domyślnie

    Albo podział na podcentralki, albo jedna wielka obudowa - tzw integrator.

  9. #11109
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Promyka

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-494
    Posty
    5

    Domyślnie

    Mam prośbę do ekspertów - prośba o spojrzenie na mój projekt i ew. uwagi .
    Z góry dziękuję
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alarm parter.jpg
Wyświetleń:	171
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	394671Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alarm piętro.jpg
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	91,2 KB
ID:	394672Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	teren.jpg
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	86,7 KB
ID:	394673

  10. #11110
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zarzeka

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-900
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam.
    Mam zapytanie związane z oszacowaniem poboru prądu w systemie alarmowym opartym na centrali Integra 64. W systemie na dzień dzisiejszy będzie:
    6 czujek Aqua Plus, 1 czujka gazu ziemnego, 1 czujka czadu, manipulator dotykowy, klawiatura strefowa, moduł gprs-t4, sygnalizator zewnętrzny. Rozumiem, że powinienem zsumować maksymalny pobór prądu każdego urządzenia. A jaki pobór wziąć pod uwagę przy ładowaniu akumulatora? Powiedzmy, że zastosuję akumulator 18Ah. I mam jeszcze pytanie o pobór prądu centrali. Z karty katalogowej wynika, że maksymalny pobór wynosi 337mA. Czy muszę wziąć jeszcze coś pod uwagę jeżeli chodziłoby o centralę? Z góry dziękuję za pomoc w objaśnieniu. Pozdrawiam.

  11. #11111
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    witam
    chce pod moją instalację alarmową opartą na integrze 128 wpiąć czujnik satelowski CO i tu pytanie ma on wyjścia nc1, nc2, tmp1, tmp2, com, 12v. Ma ona też styk otwarcia obudowy. Myślałem ją spiąć tak nc1->Z1 w centrali,pomiędzy nc1-nc2 wstawić rezystor, pomiędzy nc2-tmp1 rezystor, tmp2->COM w centrali czy to będzie działać poprawnie? W ustawieniach centrali czujkę taką ustawia się jak normalną 2eol czy może jakoś inaczej?
    Z242 na kujawach

  12. #11112

    Domyślnie

    Witam
    Zamierzam wykonać instalację alarmową w moim domu. Czy mógłby mi ktoś znający temat doradzić jaki zestaw zastosować, jestem laikiem.
    Założenia:
    -instalacja kablowa ułożona
    -7czujek
    -2 klawiatury (wejście frontowe i tylne, z których korzystamy naprzemiennie)
    -odblokowywanie i alarmowanie na telefon (internet + ewentualnie sms), piloty chyba nie są praktyczne?
    -prosty niedrogi i niezawodny układ, myślałem o Satelu
    -opcjonalnie możliwość rozbudowy o bezprzewodowe 3 czujki w garażu zewnętrznym
    -czy jest sens wpinać do systemu kamerę zewnętrzną? do której też mam okablowanie
    Będę wdzięczny za podpowiedzi lub zaoferowanie sprzedaży takiego układu. Montaż ma przeprowadzić znajomy elektryk, który na co dzień nie zajmuje się alarmami i nie bardzo potrafi doradzić.

  13. #11113

    Domyślnie

    witam,
    trochę się dziwię że montować ma ktoś kto sie na tym nie zna.. a dlaczego elektryki nie robi Ci hydraulik - powiesz mu co i gdzie i pewnie zrobi.. zastanówmy sie jakim bezpieczeństwa nas interesuje.. elektryk zamontuje centrale na parametrach default i dosc czesto kodach fabrycznych.. wiedza i doswiadczenie kosztuje, po to niektórzy studiują 2-3 lata + lata praktyki aby mieć pełną wiedze nt systemów bezpieczestwa. Nie mozna zrobić wywodu na forum lub wyceny na kolanie.. bardzo dużo zmiennych aby wykonanać system przede wszystkim taki abyśmy czuli się bezpiecznie i komfortowo!

  14. #11114
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Witam.
    Zacząłem przygodę z integra 128wrl i int-tsi
    Wstępnie mam podłączone wszystko ale zastanawiam się nad jednym. W instrukcji tsi pisze ze zasilanie trzeba wziąć z OUT1/2 wysokoprądowego zaprogramowanego jako zasilanie - to jest jasne.
    Ale sygnalizator (sp-4003r) wg instrukcji też podłącza sie do OUT1 akustyka i OUT2 optyka, tylko że już jedno wyjście mam zajęte przez manipulator. Czyli w tym momencie optykę i akustykę podłączyć razem czy są inne sposoby na to??
    Pozdrawiam Marek

  15. #11115
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMark. Zobacz post
    Witam.
    Zacząłem przygodę z integra 128wrl i int-tsi
    Wstępnie mam podłączone wszystko ale zastanawiam się nad jednym. W instrukcji tsi pisze ze zasilanie trzeba wziąć z OUT1/2 wysokoprądowego zaprogramowanego jako zasilanie - to jest jasne.
    Ale sygnalizator (sp-4003r) wg instrukcji też podłącza sie do OUT1 akustyka i OUT2 optyka, tylko że już jedno wyjście mam zajęte przez manipulator. Czyli w tym momencie optykę i akustykę podłączyć razem czy są inne sposoby na to??
    Pozdrawiam Marek
    Marek, jeśli zadajesz takie pytania, to jak Ty chcesz zaprogramować tak zaawansowane urządzenie, jak manipulator TSI?
    Zastosuj podwójny moduł przekaźnikowy AWZ-512 i wyzwalanie sygnalizatora możesz podłączyć również do wyjść niskoprądowych OUT3 - OUT8.
    Oczywiście możesz też podłączyć oba tory sygnalizatora do jednego wyjścia wysokoprądowego, ale to niepraktyczne, bo nie możesz np. sygnalizować tylko torem optycznym pewnych zdarzeń.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  16. #11116
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Zobaczymy jak. Na razie próbuję swoich sił sam. Jak się nie uda to zaproszę instalatora...
    Dzięki za info. Prosty sposób a nie wpadłem na to.

  17. #11117

    Domyślnie

    Może ktoś podpowie co robię źle. Strefa 1 obwodowa parter (kontaktrony, udarowe, zbicia), strefa 2 obwodowa piętro (kontaktrony, udarowe), strefa 3 (PIRy parter). W pierwszej strefie kontaktrony drzwi i bramy garażowej ustawiony mają typ reakcji jako 1.Wejściowa, w strefie 3 PIR w garażu i wiatrołapie typ 3.Opóźniona wewnętrzna. W momencie gdy strefa 3 - zależna typu "AND" (1+2) czas na wejście odliczany prawidłowo, zaś gdy strefę 3 ustawię załączaną hasłem to czas na wejście jest zerowy mimo tych samych ustawień czasu opóźnienia na wejściach PIR
    Ostatnio zrobiliśmy antresole w pokoju córci...wyszła tak ... http://www.facebook.com/media/set/?s...8275689&type=3

  18. #11118
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ksysju

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Opole i okolice
    Posty
    177

    Domyślnie

    Opóźnienia na PIR nic nie dadzą, jeśli w strefie nie ma czujki wej/wyj od której przy naruszeniu zaczęło by się odliczanie.

  19. #11119

    Domyślnie

    Cytat Napisał ksysju Zobacz post
    Opóźnienia na PIR nic nie dadzą, jeśli w strefie nie ma czujki wej/wyj od której przy naruszeniu zaczęło by się odliczanie.
    Czyli jedyne wyjście to kontaktron drzwiowy i czujka opóźniona w tej samej strefie ?
    Troche mi to nie pasuje ze względu na wyodrębnioną strefę obwodową.
    Ostatnio zrobiliśmy antresole w pokoju córci...wyszła tak ... http://www.facebook.com/media/set/?s...8275689&type=3

  20. #11120
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ksysju

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Opole i okolice
    Posty
    177

    Domyślnie

    Ustaw PIR jako wej/wyj i już

Strona 556 z 562

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony