dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 555 z 555
Pokaż wyniki od 11.081 do 11.084 z 11084

Domyślnie

Cytat Napisał jankes789 Zobacz post
    Czytaj ze zrozumieniem całe posty. Mam możliwość położenia kabli i twoja odpowiedź wnosi zero więc się nie wypowiadaj bo bezprzewodowe alarmy wiem kiedy w jakich sytuacjach/miejscach się montuje.
    Po pierwsze: nie pień się, gdy ktoś dobrowolnie próbuje Ci pomóc. A po drugie: słuchaj co bajcik mówi, bo dobrze mówi.

Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Dzielnica
    Białołęka
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

Domyślnie

Cytat Napisał jankes789 Zobacz post
    Czytaj ze zrozumieniem całe posty. Mam możliwość położenia kabli i twoja odpowiedź wnosi zero więc się nie wypowiadaj bo bezprzewodowe alarmy wiem kiedy w jakich sytuacjach/miejscach się montuje.
    Jankes, nie unoś się, bo nie masz powodu.
    Jako dinozaur na tym forum i instalator 25 letnią praktyką w technicznej ochronie mienia, popieram kol. bajcika.
    Dodam, że skoro masz możliwość położenia okablowania, to nie rozumiem, skąd w ogóle u Ciebie pomysł na system bezprzewodowy?
    Systemy bezprzewodowe zawsze będą wrażliwe na zakłócanie i to nawet nie celowe, a przypadkowe powodowane przez syf w eterze (np. piździany telefon bezprzewodowy u sąsiada lub inny "mocniejszy" system działający w pobliżu). Jeśli tak się stanie w Twoim przypadku, to w zależności od klasy systemu będziesz:
    a) miał niesprawny system, w którym czujki i inne elementy bezprzewodowe okresowo nie będą miały połączenia z centralką i nawet nic o tym nie będziesz wiedział
    b) miał niesprawny system, w którym czujki i inne elementy bezprzewodowe okresowo nie będą miały połączenia z centralką i system to Tobie zasygnalizuje (tylko co z tego, skoro niewiele z tym zrobisz...)
    c) nie nadążysz wymieniać baterii, bo taki lepszy system przy problemach z komunikacją będzie często próbował się komunikować z centralą, co zdecydowanie szybciej pożera baterie
    d) b + c

Kładź okablowanie i będziesz miał problemy z głowy.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

Piszcie na adres: zbychdom@op.pl

http://ochrona-mienia.blog.pl/

DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ar***pl

Domyślnie

Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    tak się przyglądam tej walce kolegi Xesxpox z Integrą i jestem troszkę podłamany. Stopień zaawansowania tej centralki jest dość duży a ja nie bardzo mam w tej chwili czas na jej poznawanie. Czy Verso jest bardziej przyjazna na etapie programowania? Czy naprawdę jest mocno ograniczona w porównaniu do Integry? Czy do podstawowych rzeczy typu załącz, wyłącz, 2 strefy będzie wystarczająca? Można poprzez nią wysyłać sms??
    Tzn chodzi ci o satela versę? Jest jeszcze od niedawna nowsza centralka Perfecta z modułem gsm wbudowanym na płycie jak system będzie niewielki bez rozbudowanych funkcji sterowania to wystarczy.

DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ar***pl

Domyślnie

Zgodnie z tym tokiem rozumowania to instrukcje powinny być pisane dla wszystkich zawodów , hydraulika, lekarza itp.Jeśli ktoś ma jakieś pojęcie w podobnej branży to po kilku próbach sobie z podstawami poradzi , ale sam mam nieraz klientów którzy mają nieraz problem z podstawową obsługą a co mówić o instalacji

Strona 555 z 555

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia