dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 555 z 562
Pokaż wyniki od 11.081 do 11.100 z 11231
  1. #11081

    Domyślnie

    Cytat Napisał jankes789 Zobacz post
    Czytaj ze zrozumieniem całe posty. Mam możliwość położenia kabli i twoja odpowiedź wnosi zero więc się nie wypowiadaj bo bezprzewodowe alarmy wiem kiedy w jakich sytuacjach/miejscach się montuje.
    Po pierwsze: nie pień się, gdy ktoś dobrowolnie próbuje Ci pomóc. A po drugie: słuchaj co bajcik mówi, bo dobrze mówi.

  2. #11082
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał jankes789 Zobacz post
    Czytaj ze zrozumieniem całe posty. Mam możliwość położenia kabli i twoja odpowiedź wnosi zero więc się nie wypowiadaj bo bezprzewodowe alarmy wiem kiedy w jakich sytuacjach/miejscach się montuje.
    Jankes, nie unoś się, bo nie masz powodu.
    Jako dinozaur na tym forum i instalator 25 letnią praktyką w technicznej ochronie mienia, popieram kol. bajcika.
    Dodam, że skoro masz możliwość położenia okablowania, to nie rozumiem, skąd w ogóle u Ciebie pomysł na system bezprzewodowy?
    Systemy bezprzewodowe zawsze będą wrażliwe na zakłócanie i to nawet nie celowe, a przypadkowe powodowane przez syf w eterze (np. piździany telefon bezprzewodowy u sąsiada lub inny "mocniejszy" system działający w pobliżu). Jeśli tak się stanie w Twoim przypadku, to w zależności od klasy systemu będziesz:
    a) miał niesprawny system, w którym czujki i inne elementy bezprzewodowe okresowo nie będą miały połączenia z centralką i nawet nic o tym nie będziesz wiedział
    b) miał niesprawny system, w którym czujki i inne elementy bezprzewodowe okresowo nie będą miały połączenia z centralką i system to Tobie zasygnalizuje (tylko co z tego, skoro niewiele z tym zrobisz...)
    c) nie nadążysz wymieniać baterii, bo taki lepszy system przy problemach z komunikacją będzie często próbował się komunikować z centralą, co zdecydowanie szybciej pożera baterie
    d) b + c

    Kładź okablowanie i będziesz miał problemy z głowy.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  3. #11083
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ar***pl
    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    996

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    tak się przyglądam tej walce kolegi Xesxpox z Integrą i jestem troszkę podłamany. Stopień zaawansowania tej centralki jest dość duży a ja nie bardzo mam w tej chwili czas na jej poznawanie. Czy Verso jest bardziej przyjazna na etapie programowania? Czy naprawdę jest mocno ograniczona w porównaniu do Integry? Czy do podstawowych rzeczy typu załącz, wyłącz, 2 strefy będzie wystarczająca? Można poprzez nią wysyłać sms??
    Tzn chodzi ci o satela versę? Jest jeszcze od niedawna nowsza centralka Perfecta z modułem gsm wbudowanym na płycie jak system będzie niewielki bez rozbudowanych funkcji sterowania to wystarczy.

  4. #11084
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ar***pl
    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    996

    Domyślnie

    Zgodnie z tym tokiem rozumowania to instrukcje powinny być pisane dla wszystkich zawodów , hydraulika, lekarza itp.Jeśli ktoś ma jakieś pojęcie w podobnej branży to po kilku próbach sobie z podstawami poradzi , ale sam mam nieraz klientów którzy mają nieraz problem z podstawową obsługą a co mówić o instalacji

  5. #11085

    Domyślnie

    Witam wszystkich
    Forum doczytałem do 210 i dalej bawię się swoja integrą 128 wrl.

    Problem 1
    A teraz walcze z czujka inercyjna na bramie garażowej.
    Niestety Impaq nie dziala... zamocowany na prowadnicach, szynie trakcyjnej automatu czy bezpośrednio na segmentach bramy (tu uderzenie śrubokretem na 30 cm od zadziałało ale... ) mam wrażenie że włamywacz wejdzie do srodka z łomem młotem i przecinakiem i nie zadziała.
    Ta sam czujka zamontowana dla próby na desce drewnianej działa i jest czuła.

    Segmenty łacza się z szynami za pomoca gumowych uszczelek kół itd i przypuszczam że dlatego na te elementy drgania sie nie przenosza.
    Zapewne temat jest banalny i jest na ostatnich 300 stronach ale prosze o skrócenie poszukiwań i dobrą podpowiedz.


    Problem 2
    Chciałbym w garażu zrobić strefę i uzbrajać ja automatycznie np. 5min po opuszczeniu bramy garażowej - jest kontaktron. W najgorszym przypadku mogę wykorzysta przełącznik sterowany włączonym podświetleniem automatu ale może jest bardziej logiczne rozwiązanie niż mechaniczne
    Ostatnio edytowane przez JSKefir ; 27-04-2017 o 20:38 Powód: dopisany problem 2

  6. #11086

    Domyślnie

    Cytat Napisał jankes789 Zobacz post
    Czytaj ze zrozumieniem całe posty. Mam możliwość położenia kabli i twoja odpowiedź wnosi zero więc się nie wypowiadaj bo bezprzewodowe alarmy wiem kiedy w jakich sytuacjach/miejscach się montuje.
    Skoro wiesz kiedy się stosuje bezprzewodowe to po co pytasz . Moje odczucia są dokładnie takie same jak bacika, jak można poprowadzić kabel to lepiej pusić po kablu.
    A ja mam takie pytanie, obecnie mam dwie strefy jedna rozbrajaną tylko na noc i dwie zazbrajane przy opuszczaniudomu, chciałem to przerobić na jedną strefę. Te czujki które mają nie działać w nocy ustawiam jako wewnętrzne opóźnione. Tylko jak teraz zaprogramować czujki znajdujące się na wyjściu - we wiatrołapie jest klawiatura na którą patrzy czujka PIR a w drzwiach wejściowych jest kontrakton?

  7. #11087
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ksysju

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Opole i okolice
    Posty
    177

    Domyślnie

    Witam

    Ja nie rozumiem . Miałeś 2 strefy "dzień" i "noc" i chcesz to przerobić na jedna strefę tak by funkcjonalność pozostała bez zmian ?

    Czujka "opóźniona wewnętrzna" przy zazbrojeniu będzie działać zawsze. Ma zależność z czujkami wejścia/wyjścia . I taką funkcje mają mieć ten PIR i MC co pisałeś.

  8. #11088

    Domyślnie

    Można osiągnąć zbliżoną funkcjonalność na pojedynczej strefie, jeśli czujki wewnętrzne ustawisz jako "blokowane przy baku wyjścia z obiektu". Wtedy uzbrajając na noc po prostu nie otwieraj drzwi (zakładam, że tą linię masz ustawioną jako typ Wejścia/Wyjścia) i... już. A gdyby zależało Ci na odczycie stanu czujek, które będą na noc blokowane, to je po prostu powiel - kopię ustaw jako alarmującą i ją blokuj, a źródło ustaw jako "bez akcji alarmowej".

  9. #11089

    Domyślnie

    Cytat Napisał ravbc Zobacz post
    Można osiągnąć zbliżoną funkcjonalność na pojedynczej strefie, jeśli czujki wewnętrzne ustawisz jako "blokowane przy baku wyjścia z obiektu". Wtedy uzbrajając na noc po prostu nie otwieraj drzwi (zakładam, że tą linię masz ustawioną jako typ Wejścia/Wyjścia) i... już. A gdyby zależało Ci na odczycie stanu czujek, które będą na noc blokowane, to je po prostu powiel - kopię ustaw jako alarmującą i ją blokuj, a źródło ustaw jako "bez akcji alarmowej".
    Tak drzwi mam jako we/wy, a czujkę z patrzaca na klawiature jako opóznioną wew. Sorry ale nie bardzo rozumiem drugą część odpowiedzi Jakbyś mi to mógł wyjaśnić ??

  10. #11090

    Domyślnie

    W sprawie systemu bezprzewodowego - należy tez pamiętać o promieniowaniu non top.
    Taki system to dodatkowa mikrofalówka w domu. A argumenty typu ze mało , że telefon komórkowy, że wifi do mnie nie przemawiają...Bo gdyby Twój system działał zamiast tych pozostałych to ok... a tak swoim dzieciom fundujesz dodatkowe źródło promieniowania.
    Zresztą to podobny temat jak w domu jeden nadajnik wifi w najczęściej używanym pomieszczeniu pracujący na maksa czy kilka ale pracujących z małą mocą na piętro.

    Taki system to dodatkowe źródło zakłóceń na pozostałe urządzenia... co tez może być mało przyjemne

    i po trzecie - łatwość ataku - głupi zagłuszacz i dzieciak na rowerze...albo piesek do kiełbaski... kilka razy podbiegnie... uruchomi sabotaż - po kilku razach właściciel grzecznie poproszony przez sąsiadów wyłączy alarm - szybciej niż czekać aż zdechną akumulatory

    i ostatnia sprawa... łatwo tez zrobić atak z przejęciem czujek bezprzewodowych.... podobnie jak na wifi itd... ale o tym nie bede tu pisał


    Piszecie tu długo o uśpieniu kontaktronu magnesem przez futrynę a uśpienia czujki bezprzewodowej można dokonać nie podchodząc nawet do okna ale i 20metrów od niego

  11. #11091
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ar***pl
    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    996

    Domyślnie

    Cytat Napisał JSKefir Zobacz post
    W sprawie systemu bezprzewodowego - należy tez pamiętać o promieniowaniu non top.
    Taki system to dodatkowa mikrofalówka w domu. A argumenty typu ze mało , że telefon komórkowy, że wifi do mnie nie przemawiają...Bo gdyby Twój system działał zamiast tych pozostałych to ok... a tak swoim dzieciom fundujesz dodatkowe źródło promieniowania.
    Zresztą to podobny temat jak w domu jeden nadajnik wifi w najczęściej używanym pomieszczeniu pracujący na maksa czy kilka ale pracujących z małą mocą na piętro.

    Taki system to dodatkowe źródło zakłóceń na pozostałe urządzenia... co tez może być mało przyjemne

    i po trzecie - łatwość ataku - głupi zagłuszacz i dzieciak na rowerze...albo piesek do kiełbaski... kilka razy podbiegnie... uruchomi sabotaż - po kilku razach właściciel grzecznie poproszony przez sąsiadów wyłączy alarm - szybciej niż czekać aż zdechną akumulatory

    i ostatnia sprawa... łatwo tez zrobić atak z przejęciem czujek bezprzewodowych.... podobnie jak na wifi itd... ale o tym nie bede tu pisał


    Piszecie tu długo o uśpieniu kontaktronu magnesem przez futrynę a uśpienia czujki bezprzewodowej można dokonać nie podchodząc nawet do okna ale i 20metrów od niego
    Normalnie haker jak nic ,Może jaśniej napisz o co ci właściwie chodzi.?

  12. #11092
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ar***pl
    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    996

    Domyślnie

    [QUOTE=titanek;7463331]Tak drzwi mam jako we/wy, a czujk w opcjach wejść masz funkcję do zaznaczenia "blokowanie przy braku wyjścia" jeśli zaznaczysz tą funkcję to osoba która np. będzie włączała alarm a nie naruszy linii typu wejście /wyjście uzbroi alarm z automatyczną blokadą takiej linii.

  13. #11093

    Domyślnie

    Cytat Napisał ar***pl Zobacz post
    Normalnie haker jak nic ,Może jaśniej napisz o co ci właściwie chodzi.?

    Zwyczajnie, napisałem Jankes789, dlaczego nie zastosowałbym u siebie w domu alarmu bezprzewodowego.
    Ostatnio edytowane przez JSKefir ; 29-04-2017 o 22:50

  14. #11094

    Domyślnie

    Cytat Napisał ar***pl Zobacz post
    Tak drzwi mam jako we/wy, a czujk w opcjach wejść masz funkcję do zaznaczenia "blokowanie przy braku wyjścia" jeśli zaznaczysz tą funkcję to osoba która np. będzie włączała alarm a nie naruszy linii typu wejście /wyjście uzbroi alarm z automatyczną blokadą takiej linii.
    Tak tak to rozumiem bardziej mi chodziło o wyjaśnienie
    Cytat Napisał ar***pl Zobacz post
    A gdyby zależało Ci na odczycie stanu czujek, które będą na noc blokowane, to je po prostu powiel - kopię ustaw jako alarmującą i ją blokuj, a źródło ustaw jako "bez akcji alarmowej"

  15. #11095

    Domyślnie

    [QUOTE=ar***pl;7463728]
    Cytat Napisał titanek Zobacz post
    Tak drzwi mam jako we/wy, a czujk w opcjach wejść masz funkcję do zaznaczenia "blokowanie przy braku wyjścia" jeśli zaznaczysz tą funkcję to osoba która np. będzie włączała alarm a nie naruszy linii typu wejście /wyjście uzbroi alarm z automatyczną blokadą takiej linii.
    1. A czy nie lepiej ustawić w tym przypadku drzwi ustawić jako 85- We/wy warunkowa - wtedy wg instrukcji w przypadku braku naruszenia wyjścia (czyli na noc) czujka będzie działać jako zwykła ?
    2. W oknach dachowych mam po dwa kontraktowny, jeden do uchyłu a drugi do otwarcia, kontrakton uchyłu jest zablokowany kiedy okno jest zamknięte, denerwuje mnie, że przy zazbrajaniu pokazują mi sie te zablokowane kontraktony , plus wejścia wirtualne, które używam do blokowania tych kontraktonów. Czy jest jakiś sposób żeby te wejścia się nie pokazywały ? Chciałbym uniknąc globalnych ustawień.
    3. Zablokowane kontraktony w oknach dachowych odblokowują się przy rozbrajaniu alarmu i przed następnym zazbrojeniem muszę je ręcznie blokować, żeby nie wywołać alarmu.

  16. #11096

    Domyślnie

    Czy dobrze rozumiem że nikt nie miał problemów z czujka inercyjna i bramą segmentową garażową?
    Jakby co to przypominam się z tematem choc wisi nieco wyżej

  17. #11097

    Domyślnie

    Cytat Napisał titanek Zobacz post
    1. A czy nie lepiej ustawić w tym przypadku drzwi ustawić jako 85- We/wy warunkowa - wtedy wg instrukcji w przypadku braku naruszenia wyjścia (czyli na noc) czujka będzie działać jako zwykła ?
    Zależy co potrzebujesz. Jeśli nie spodziewasz się uzbrajać alarmu na noc, gdy ktoś z domowników będzie jeszcze na zewnątrz (czytaj: wróci później), to oczywiście możesz zrobić warunkową. Pamiętaj tylko, że jeśli wtedy ktoś dłużej zabaluje, to już nie wejdzie do domu bez wywołania alarmu.

    A co do sygnalizacji zablokowanych wejść, to wystarczy odznaczyć dla nich "sprawdzanie przy uzbrojeniu".

    Natomiast jeśli chodzi o odblokowanie: po co Ci czujki, które będą non-stop zablokowane? Równie dobrze możesz je odłączyć, skoro informacja z nich nie jest Ci potrzebna (bo mają być stale zablokowane). Chyba, że miałeś coś innego na myśli...

  18. #11098

    Domyślnie

    Cytat Napisał ravbc Zobacz post
    Zależy co potrzebujesz. Jeśli nie spodziewasz się uzbrajać alarmu na noc, gdy ktoś z domowników będzie jeszcze na zewnątrz (czytaj: wróci później), to oczywiście możesz zrobić warunkową. Pamiętaj tylko, że jeśli wtedy ktoś dłużej zabaluje, to już nie wejdzie do domu bez wywołania alarmu.

    A co do sygnalizacji zablokowanych wejść, to wystarczy odznaczyć dla nich "sprawdzanie przy uzbrojeniu".

    Natomiast jeśli chodzi o odblokowanie: po co Ci czujki, które będą non-stop zablokowane? Równie dobrze możesz je odłączyć, skoro informacja z nich nie jest Ci potrzebna (bo mają być stale zablokowane). Chyba, że miałeś coś innego na myśli...
    2. Gdzie jest opcja ' sprawdzanie przy uzbrojeniu' ? Ja mam tylko opcję Kontrola przy zał. czuwania, ale ona pozwala na załaczanie czuwania, ale wejścia dalej się wyświetlają.
    3. One są zablokowane tylko jeżeli okno jest w pozycji zamkniete, uaktywniają się jeżeli okno się otwiera, żeby sygnalizwać uchył okna, lub też całkowite otwarcie.

  19. #11099

    Domyślnie

    Cytat Napisał titanek Zobacz post
    2. Gdzie jest opcja ' sprawdzanie przy uzbrojeniu' ? Ja mam tylko opcję Kontrola przy zał. czuwania, ale ona pozwala na załaczanie czuwania, ale wejścia dalej się wyświetlają.
    Wyświetlać się nie będą, jeśli wyłączysz "Przegląd naruszonych/zablokowanych wejść przed załączeniem czuwania". Niestety AFAIK nie ma opcji wyłączenia tego potwierdzenia dla każdego wejścia z osobna. Ale jeśli problem dotyczyłby tylko wejść zablokowanych, to można to obejść uzbrajając od razu do trybu "z blokadami", wtedy nawet przy aktywnej w.w. opcji nie pokaże wejść, które zostaną zablokowane przy uzbrojeniu.

    Cytat Napisał titanek Zobacz post
    3. One są zablokowane tylko jeżeli okno jest w pozycji zamkniete, uaktywniają się jeżeli okno się otwiera, żeby sygnalizwać uchył okna, lub też całkowite otwarcie.
    Jakiś wymyślny układ masz z tymi kontaktronami. Zwyczajowo robi się to tak, by jeden wykrywał otwarcie "od początku", a drugi reagował dopiero na większy uchył (czyli nie wykrywał małego uchylenia). Wtedy nic nie trzeba blokować...

  20. #11100

    Domyślnie

    Cytat Napisał ravbc Zobacz post
    Wyświetlać się nie będą, jeśli wyłączysz "Przegląd naruszonych/zablokowanych wejść przed załączeniem czuwania". Niestety AFAIK nie ma opcji wyłączenia tego potwierdzenia dla każdego wejścia z osobna. Ale jeśli problem dotyczyłby tylko wejść zablokowanych, to można to obejść uzbrajając od razu do trybu "z blokadami", wtedy nawet przy aktywnej w.w. opcji nie pokaże wejść, które zostaną zablokowane przy uzbrojeniu.
    Globalnych ustawień chciałbym uniknąć. Wirtualne już nie stanowią problemu, bo je przyrzuciłem do innej strefy, teraz wyświetlają się tylko te zablokowane.
    Czy dobrze rozumiem ze jeżeli uzbroję z blokadami to mi się nie pokażą do sprawdzenia wejścia zablokowane i dalej one zostaną zablokowane ?
    Cytat Napisał ravbc Zobacz post
    Jakiś wymyślny układ masz z tymi kontaktronami. Zwyczajowo robi się to tak, by jeden wykrywał otwarcie "od początku", a drugi reagował dopiero na większy uchył (czyli nie wykrywał małego uchylenia). Wtedy nic nie trzeba blokować...
    Ktoś parę lat temu mi tak doradził tutaj na forum i tak zrobiłem, także mleko się już rozlało Tylko dlaczego te blokady mi się dezaktywują po rozbrojeniu alarmu ?

Strona 555 z 562

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony