dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 562
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 11231
  1. #201

    Domyślnie

    _ZBYCH_u,

    Sytuacja: Sypialnia i łazienka obok siebie, tu i tu czujka ruchu. Czy możliwe jest tak ustawienie systemu tak aby alarm wyzwalał się przy wejściu do łazienki oknem z zewnątrz a nie wyzwalał się przy wejściu do łazienki drzwiami od strony sypialni?
    Interesuje mnie rozwiazanie oparte na czujkach (a nie na kontraktonach) szczególnie dla centrali Satel CA10 lub CA64?

    Czy jest możliwa taka konfiguracja?

    Pozdrawiam,
    Maciek Jot

  2. #202
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał JMaciek
    _ZBYCH_u,

    Sytuacja: Sypialnia i łazienka obok siebie, tu i tu czujka ruchu. Czy możliwe jest tak ustawienie systemu tak aby alarm wyzwalał się przy wejściu do łazienki oknem z zewnątrz a nie wyzwalał się przy wejściu do łazienki drzwiami od strony sypialni?
    Interesuje mnie rozwiazanie oparte na czujkach (a nie na kontraktonach) szczególnie dla centrali Satel CA10 lub CA64?

    Czy jest możliwa taka konfiguracja?

    Pozdrawiam,
    Maciek Jot
    Generalnie można. Po naruszeniu czujki w sypialni może się blokować (ale tylko na określony czas - i tu jest problem) czujka w łazience.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  3. #203

    Domyślnie

    Cytat Napisał _ZBYCH_
    Po naruszeniu czujki w sypialni może się blokować (ale tylko na określony czas - i tu jest problem) czujka w łazience.
    Czy ten problem to 255 sekund na które można zblokować czujkę dla CA-64? Można w jakiś sposób zwiększyć ten czas? Po dobrej imprezie mogę nie zdążyć wyjść z łazienki ...
    M.

  4. #204
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał JMaciek
    Cytat Napisał _ZBYCH_
    Po naruszeniu czujki w sypialni może się blokować (ale tylko na określony czas - i tu jest problem) czujka w łazience.
    Czy ten problem to 255 sekund na które można zblokować czujkę dla CA-64? Można w jakiś sposób zwiększyć ten czas? Po dobrej imprezie mogę nie zdążyć wyjść z łazienki ...
    M.
    Oczywiście można dowolnie wydłużyć czas blokady czujki, ale to nie rozwiązuje problemu. Co będzie, jak zechcesz więcej czasu spędzić w łazience (np. długa kąpiel)? Nawet wydłużenie czasu blokady do godziny nie zmienia problemu, bo jak wejdziesz tylko na siusiu, to czujka w łazience będzie zablokowana na godzinę. Ruszysz się na łóżku włączy się czujka ruchu w sypialni niepotrzebnie blokując czujkę w łazience na godzinę.
    Może lepiej rozważyć możliwość blokowania czujki w łazience po włączeniu światła w łazience i wyłączenie blokady po wyłączeniu światła.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  5. #205

    Domyślnie

    Cytat Napisał _ZBYCH_
    Oczywiście można dowolnie wydłużyć czas blokady czujki, ale to nie rozwiązuje problemu.
    W moim przypadku to właśnie czas jest problemem bo ponoć w CA64 programowo można nastawić blokadę czujki na 4 minuty - czy tak faktycznie jest ???
    Cytat Napisał _ZBYCH_
    Co będzie, jak zechcesz więcej czasu spędzić w łazience (np. długa kąpiel)?
    Trzeba coś wypośrodkować - po załączeniu czuwania czas na siusiu np. 10 minut, a jeśli zechcemy kąpiel o 3 nad ranem to niestety trzeba będzie rozbroić strefę w której znajduje się łazienka.
    Cytat Napisał _ZBYCH_
    Może lepiej rozważyć możliwość blokowania czujki w łazience po włączeniu światła w łazience i wyłączenie blokady po wyłączeniu światła.
    Włączniki mam wewnątrz pomieszczeń więc pozostaje mi kurtyna przed wejściem która to będzie blokować czujkę.

    Pozdrawiam,
    Maciek Jot

  6. #206
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał JMaciek
    W moim przypadku to właśnie czas jest problemem bo ponoć w CA64 programowo można nastawić blokadę czujki na 4 minuty - czy tak faktycznie jest ???
    Można tak skonfigurować system, aby czas blokady wynosił nawet ponad 100 minut .
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  7. #207

    Domyślnie

    Cytat Napisał _ZBYCH_
    Można tak skonfigurować system, aby czas blokady wynosił nawet ponad 100 minut .
    Programowo? Instalator z którym rozmawiałem mówi, że obecnie tylko na 4 min., rozmawiał z programistami Satel i obiecali wydłużyć ten czas w przyszłej wersji firmware.
    Podobno można wydłużyć ten czas robiąc coś "na około" (ale wtedy czujki blokujące a może blokowane pozbawiamy zabezpieczeń sabotażowych czy coś w tym guście).

    Czy tak naprawdę jest?

    Pozdrawiam,
    Maciek Jot

  8. #208
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał JMaciek
    Cytat Napisał _ZBYCH_
    Można tak skonfigurować system, aby czas blokady wynosił nawet ponad 100 minut .
    Programowo? Instalator z którym rozmawiałem mówi, że obecnie tylko na 4 min., rozmawiał z programistami Satel i obiecali wydłużyć ten czas w przyszłej wersji firmware.
    Podobno można wydłużyć ten czas robiąc coś "na około" (ale wtedy czujki blokujące a może blokowane pozbawiamy zabezpieczeń sabotażowych czy coś w tym guście).

    Czy tak naprawdę jest?

    Pozdrawiam,
    Maciek Jot
    Musisz dysponować jedną wolną linią i jednym wolnym wyjściem (najlepiej przekaźnikowym).
    Programujesz wyjście jako "14: Naruszenie wejścia" i wybierasz linię, do której jest podłączona czujka ruchu w sypialni. Możesz zaprogramować czas działania tego wyjścia na max. 99 minut 59 sekund.
    Następnie to wyjście podłączasz do wolnej linii dozorowej, którą programujesz jako "64: Blokująca-gr.:1". Przechodzisz do zakładki "Blokady", w Grupie 1 wybierasz numer linii, do której jest podłączona czujka w łazience i zaznaczasz opcję "Zał./Wył. blokady".

    Po takim połączeniu i zaprogramowaniu centrali, po naruszeniu czujki w sypialni wyzwala się na zaprogramowany czas (max. 100 minut) wyjście programowalne, które narusza linię dozorową zaprogramowaną jako "blokująca grupę1", a w grupie pierwszej mamy czujkę w łazience.
    I już .

    Twój instalator mówiąc o zrobieniu tego „na około” miał zapewne na myśli zewnętrzny timer zwierający wejście czujki w centrali (po wyzwoleniu timera centrala nie widzi naruszenia czujki). Mając wolną parę przewodów z centrali do czujki można to zrobić bez pozbawiania czujki zabezpieczenia sabotażowego .
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  9. #209

    Domyślnie

    Dzięki _ZBYCH_u za odpowiedź - brzmi to profesjonalnie - może się kiedyś przez to przebiję - zgrałem konfigurację centrali do pliku więc może nic nie popsuję. Ostatnie pytanie - jak w programie Dload zapamiętać ID centrali, ID Dload i ID Guard - po uruchomieniu Dload zawsze muszę te wartości wpisywać ponownie (a może właśnie tak ma być?).

    Pozdrawiam,
    Maciek Jot

  10. #210
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał JMaciek
    Ostatnie pytanie - jak w programie Dload zapamiętać ID centrali, ID Dload i ID Guard - po uruchomieniu Dload zawsze muszę te wartości wpisywać ponownie (a może właśnie tak ma być?).
    Nigdy nie miałem z tym problemów. W zakładce komunikacja, w opcji "Hasła, numery tel." wpisujesz identyfikator centrali i Dload i już. Po zapisaniu pliku z oprogramowaniem centrali, program powinien pamiętać te wartości.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  11. #211

    Domyślnie

    potrzebuje troche pomocy.
    dostalem zdemontowany uklad alarmowy oparty na IRED C2000 (+czujki, klawiatrura i "modul powiadamiania"). Czy ktos bylyby w stanie pomoc mi to uruchomic. Szukam instrukcji, rysunkow, ew softu itd.
    Bede wdzieczny za wszelkie podpowiedzi.

  12. #212
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał tom soyer
    potrzebuje troche pomocy.
    dostalem zdemontowany uklad alarmowy oparty na IRED C2000 (+czujki, klawiatrura i "modul powiadamiania"). Czy ktos bylyby w stanie pomoc mi to uruchomic. Szukam instrukcji, rysunkow, ew softu itd.
    Bede wdzieczny za wszelkie podpowiedzi.
    Tom - jakiej produkcji jest to urządzenie, bo chyba nie polskiego Ireda (chyba, że wiekowy model).
    W czym masz problem z uruchomieniem tego systemu? Masz jakieś fotki tego sprzętu?
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  13. #213

    Domyślnie

    Zbych
    fotkie bede mogl podeslac ew w weekend.
    Podejrzewam ze jest to jednak polski sprzet. Wyglada tez dosc archaicznie. Moj ojciec mi go pokazal i spytal czy da sie to podlaczyc. Nie znam sie niestety zbyt dobrze w tej branzy wiec niewiele moge ci powiedziec nt tego co to jest dokladnie. To jest sprzet ktory gdzies tam chodzil wiec juz byl wykorzystywany i dzialal. Nie wiem jak sie to programuje. Czy jesli byl tylko zdemontowany to czy wymaga wogole programowania. Nie wiem tez jak polaczyc poszczegolne klocki bo nie bylem przy demontazu.

  14. #214
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał tom soyer
    Zbych
    fotkie bede mogl podeslac ew w weekend.
    Podejrzewam ze jest to jednak polski sprzet. Wyglada tez dosc archaicznie. Moj ojciec mi go pokazal i spytal czy da sie to podlaczyc. Nie znam sie niestety zbyt dobrze w tej branzy wiec niewiele moge ci powiedziec nt tego co to jest dokladnie. To jest sprzet ktory gdzies tam chodzil wiec juz byl wykorzystywany i dzialal. Nie wiem jak sie to programuje. Czy jesli byl tylko zdemontowany to czy wymaga wogole programowania. Nie wiem tez jak polaczyc poszczegolne klocki bo nie bylem przy demontazu.
    Zacznijmy od fotek. Tylko w miarę możliwości zrób szczegółowe. Może na tej podstawie uda się co powiedzieć .
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  15. #215

    Domyślnie Pytanie do Zbycha o kontaktrony

    Jakie kontaktrony do rolet zewnętrznych i gdzie je mocować. Do alarmu jeszcze mam daleko, ale teraz chciałbym wyprowadzić "kabeleki" po kontraktrony na roletach. Interesuje mnie optymalne miejsce montażu,i typ kontraktronu i sposób jego zamontowania.

  16. #216

    Domyślnie

    Zbych czy mozna prowadzic instalacje tak ze kable z czujek koncza sie na lacznicy np. na kronie, a dalej wieloparowym kablem biegna do centrali badz modulu. Czy te rozwizanie jest poprawne?

  17. #217

    Domyślnie

    Cytat Napisał Waldon
    Zbych czy mozna prowadzic instalacje tak ze kable z czujek koncza sie na lacznicy np. na kronie, a dalej wieloparowym kablem biegna do centrali badz modulu. Czy te rozwizanie jest poprawne?
    i ja sie podlacze z pytaniem:
    czy kabelki systemu alarmowego moga isc w tym samym korytku co instalacja elektr.? a moze lepszy jest jakis system bezprzewodowy?

  18. #218
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar _bogus_
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Posty
    2.104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    117

    Domyślnie

    tom soyer - o ile pamiętem _ZBYCH_ nie jest zwolennikiem instalacji bezprzewodowych (łagodnie mówiąc ). Widziałem też kiedyś post mieczotronix'a w tej sprawie. Jest, w dziale "zrób sam" wątek na temat alarmów - może tam coś znajdziesz?

    Ja gdzieś (w jakiejś instrukcji do prowadzenia instalacji komputerowych czy co - już nie pamiętam) widziałem zalecenie by w tym samym korytku nie dawać kabli pod napięciem i takich niskonapięciowych. Motywowali to możliwym zwarciem. Ponieważ jedyna sytuacja jaką widzę że takie zwarcie wystąpi to gdy wiertarką przewiercę - nie przejąłem się tym i w niektórych miejscach kabelki mam w tym samym korytku (skrętka komputerowa). Podejrzewam że analogicznie jest z alarmem ale oczywiście, jako laik, pewności nie mam

    Pozdrawiam
    Honor the past, live the present, create the future.
    -
    Dziennik*Komentarz*Zdjęcia

  19. #219
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie Re: Pytanie do Zbycha o kontaktrony

    Cytat Napisał piotrekg
    Jakie kontaktrony do rolet zewnętrznych i gdzie je mocować. Do alarmu jeszcze mam daleko, ale teraz chciałbym wyprowadzić "kabeleki" po kontraktrony na roletach. Interesuje mnie optymalne miejsce montażu,i typ kontraktronu i sposób jego zamontowania.
    Systemów roletowych i wariantów montażu jest wiele. W zależności od rodzaju rolety i sposobu jej montażu różne mogą być czujniki kontaktronowe i sposób ich montażu. Musisz podać jakieś szczegóły.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  20. #220
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Waldon
    Zbych czy mozna prowadzic instalacje tak ze kable z czujek koncza sie na lacznicy np. na kronie, a dalej wieloparowym kablem biegna do centrali badz modulu. Czy te rozwizanie jest poprawne?
    Można tak zrobić, tylko czemu ma to służyć?
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

Strona 11 z 562

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony