dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 151 z 562
Pokaż wyniki od 3.001 do 3.020 z 11231
  1. #3001

    Domyślnie

    Cytat Napisał arm.pl
    Cytat Napisał krzysztofh
    Mam pytanko.
    Centrala DSC 5020.
    Czy można tak zaprogramować centralę, aby ragowała np.zmiana stanu jednego z wyjśc przy naruszeniu jednej konkretnej linii, w sytuacji kiedy system nie jest uzbrojony. Dokładnie nie jest istotne czy jest uzbrojony czy nie, ale ważniejsze jest aby uzyskac opisywany efekt przy nieuzbrojonym systemie.

    Chodzi mi o wykorzystanie czujki PIR w jednym pokoju do monitorowania aktywności w tym pokoju i wysterowania innego urządzenia nie mającego nic wspolnego z alarmem (z tym sobie poradzę ale potrzebuję reakcję wyjścia PGM)
    Jeżeli to się nie uda będę musiał dołożyć dodatkowa czujkę w tym pokoju i ją zasilić tylko na potrzeby tego urządzenia - chodzi o możliwość pozostawienia łączonego żelazka bez opieki (wyjście z domu, nocleg itp).
    To trochę za mało, bo może się zdarzyć, że pozostawi się włączone żelazko i zejdzie na dół na kilka godzin, a dalej to już wiadomo ...
    Pomysł z przekaźnikiem wydaje się być dość ciekawy, ale jeszcze myślę nad rozwiązaniem bez wymiany PK, obawiam się tylko fałszywych alarmów jak podepnę się z jakimś układem cyfrowym równolegle do wejścia centrali.
    raczej sie to nie uda, pozostaje wymiana płyty centrali na dsc 1864 gdzie mozliwe jest sledzenie lini przy pierwszych 8 liniach. Ale możesz też podłączyć sygnał gotowość lub sygnał uzbrojenia podsystemu (jak wychodzisz z domu i uzbrajasz system odłaczy sie obwód z żelazkiem).Innym rozwiązaniem jest podłaczenie przekaznika z dwoma wyjściami do istniejącej czujki ruchu.

  2. #3002
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ar***pl
    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    996

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztofh
    Cytat Napisał arm.pl
    Cytat Napisał krzysztofh
    Mam pytanko.
    Centrala DSC 5020.
    Czy można tak zaprogramować centralę, aby ragowała np.zmiana stanu jednego z wyjśc przy naruszeniu jednej konkretnej linii, w sytuacji kiedy system nie jest uzbrojony. Dokładnie nie jest istotne czy jest uzbrojony czy nie, ale ważniejsze jest aby uzyskac opisywany efekt przy nieuzbrojonym systemie.

    Chodzi mi o wykorzystanie czujki PIR w jednym pokoju do monitorowania aktywności w tym pokoju i wysterowania innego urządzenia nie mającego nic wspolnego z alarmem (z tym sobie poradzę ale potrzebuję reakcję wyjścia PGM)
    Jeżeli to się nie uda będę musiał dołożyć dodatkowa czujkę w tym pokoju i ją zasilić tylko na potrzeby tego urządzenia - chodzi o możliwość pozostawienia łączonego żelazka bez opieki (wyjście z domu, nocleg itp).
    To trochę za mało, bo może się zdarzyć, że pozostawi się włączone żelazko i zejdzie na dół na kilka godzin, a dalej to już wiadomo ...
    Pomysł z przekaźnikiem wydaje się być dość ciekawy, ale jeszcze myślę nad rozwiązaniem bez wymiany PK, obawiam się tylko fałszywych alarmów jak podepnę się z jakimś układem cyfrowym równolegle do wejścia centrali.
    raczej sie to nie uda, pozostaje wymiana płyty centrali na dsc 1864 gdzie mozliwe jest sledzenie lini przy pierwszych 8 liniach. Ale możesz też podłączyć sygnał gotowość lub sygnał uzbrojenia podsystemu (jak wychodzisz z domu i uzbrajasz system odłaczy sie obwód z żelazkiem).Innym rozwiązaniem jest podłaczenie przekaznika z dwoma wyjściami do istniejącej czujki ruchu.
    Ok .ale jak bedziesz zasilał obwód żelazka aby było w nim napiecie -jeśli obwodem bedzie sterowała czujka ruchu to napiecie bedzie tylko wtedy gdy bedziesz sie ruszał.( czy żelazko to wytrzyma?).Można wykonać instalację na dsc ale raczej zastosowałbym przekażnik c cewką 12v z wyjściem na 230V Np p4 Relpola , jeden odseparowany obwód sterujesz wejście w centrali a drugim obwód 230v do żelazka ,można też równolegle podłaczyć kondensator do sailania pk i będzisz miał przekażnik podtrzymywany dłużej niż czas zadziałania przekażnika czujki.

  3. #3003

    Domyślnie

    Dzięki za zainteresowanie. Jezeli orientujesz sie nieco w elektronice (sorry za tą uwagę - może jesteś akurat specjalistą w tym temacie, a to mogłoby mi pomóc) to przybliżę temat.
    Pomysł jest taki że czujka ma robić za źródło informacji o tym że się prasuje lub nie. Wiadomo - jak się ktos kręci koło deski to oznacza że prasuje lub przynajmniej ma żelazko pod kontrolą. Wtedy czujka zwierając styki NO lub rozwierając NC będzie powodowała reset układu czasowego opartego na układzie 4060. Reset podawany jest na 12 pin tego układu, a sam schemat całego urządzenia jest dość prosty. Na jednym z wyjść można uzyskać sygnał wyjściowy, który poprzez tranzystor wystruje przekaźnik (zwłokę czasową do kilku godzin - mi potrzeba 10min). Ten przekaźnik będzie sterował innym przekaźnikiem o większej mocy i styk tego drugiego zasila obwód żelazka. Całość planuję umieścić w obudowie programowanego zegara dostępnego w większości sklepów LM Castorama, Praktiker itp za ok 25 zł. Nawet uda się wykorzystać część układu tam umieszczonego fabrycznie.
    Więc jak widzisz pomysł jest bliski realizacji, ale jest parę ale.
    W pokoju jest czujka PIR, która mogłaby posłużyć za źródło sygnału o aktywności, jeżeli nie to potrzebna jest druga. Tą czujke trzeba zasilić, więc potrzebny zasilacz. Do tego nie planuję odłączać napięcia z całego pokoju tylko odcinać zasilanie samego żelazka, tym programatorem. Idea jest taka, aby urządzenie w stanie spoczynkowym czyli niepobudzenia czujki w czasie uznanym za dopuszczalna zwłoka - powiedzmy 10-15min wyłączało napięcie gniazda żelazka przy desce i jednocześnie pozbawiało zasilania samego siebie (jest to możliwe). Jak chciałoby się prasować należałoby oczywiście włączyć wtyczkę żelazka i nacisnąć na chwilę przycisk na programatorze i już.
    Kłopot w tym że wydajność prądowa zasilacza w programatorze wynosi 20mA, przekaźnk ten większy pobiera 13mA (ten oryginalny z programatora), a typowa czujka PIR ok 12-15mA, więc troche za dużo. Nie chciałbym komplikować dalej urządzenia budując sam zasilacz na tą czujkę.
    Zatosowanie np. radiolinii też nie bardzo jest dobre bo odbniornik tejże pobiera 20mA wstanie spoczynkowym czyli jeszcze gorzej niż PIR itd.

  4. #3004
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ar***pl
    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    996

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztofh
    Dzięki za zainteresowanie. Jezeli orientujesz sie nieco w elektronice (sorry za tą uwagę - może jesteś akurat specjalistą w tym temacie, a to mogłoby mi pomóc) to przybliżę temat.
    Pomysł jest taki że czujka ma robić za źródło informacji o tym że się prasuje lub nie. Wiadomo - jak się ktos kręci koło deski to oznacza że prasuje lub przynajmniej ma żelazko pod kontrolą. Wtedy czujka zwierając styki NO lub rozwierając NC będzie powodowała reset układu czasowego opartego na układzie 4060. Reset podawany jest na 12 pin tego układu, a sam schemat całego urządzenia jest dość prosty. Na jednym z wyjść można uzyskać sygnał wyjściowy, który poprzez tranzystor wystruje przekaźnik (zwłokę czasową do kilku godzin - mi potrzeba 10min). Ten przekaźnik będzie sterował innym przekaźnikiem o większej mocy i styk tego drugiego zasila obwód żelazka. Całość planuję umieścić w obudowie programowanego zegara dostępnego w większości sklepów LM Castorama, Praktiker itp za ok 25 zł. Nawet uda się wykorzystać część układu tam umieszczonego fabrycznie.
    Więc jak widzisz pomysł jest bliski realizacji, ale jest parę ale.
    W pokoju jest czujka PIR, która mogłaby posłużyć za źródło sygnału o aktywności, jeżeli nie to potrzebna jest druga. Tą czujke trzeba zasilić, więc potrzebny zasilacz. Do tego nie planuję odłączać napięcia z całego pokoju tylko odcinać zasilanie samego żelazka, tym programatorem. Idea jest taka, aby urządzenie w stanie spoczynkowym czyli niepobudzenia czujki w czasie uznanym za dopuszczalna zwłoka - powiedzmy 10-15min wyłączało napięcie gniazda żelazka przy desce i jednocześnie pozbawiało zasilania samego siebie (jest to możliwe). Jak chciałoby się prasować należałoby oczywiście włączyć wtyczkę żelazka i nacisnąć na chwilę przycisk na programatorze i już.
    Kłopot w tym że wydajność prądowa zasilacza w programatorze wynosi 20mA, przekaźnk ten większy pobiera 13mA (ten oryginalny z programatora), a typowa czujka PIR ok 12-15mA, więc troche za dużo. Nie chciałbym komplikować dalej urządzenia budując sam zasilacz na tą czujkę.
    Zatosowanie np. radiolinii też nie bardzo jest dobre bo odbniornik tejże pobiera 20mA wstanie spoczynkowym czyli jeszcze gorzej niż PIR itd.
    Wspominałeś przecież że posiadasz system alarmowy dsc 5020 , dlaczego nie wykorzystasz zasilacza w centrali?

  5. #3005

    Domyślnie

    To oczywiste, że mogę go wykorzystać, ale to nieco problematyczne.
    Chodzi o to, ze mógłbym w zasadzie podłączyć drugą czujkę obok obecnej podpinając się do zasilania, ale wtedy od tej czujki musiałbym prowadzić przwód do programatora, który będzie w drugim końcu pokoju (taki układ z deską do prasowania). A chcę tego uniknąć i spowodować że moje zabezpieczenie będzie niezależne od miejsca deski tzn na wypadek konieczności jej przestawienia.
    Idąc tym tropem wyszło mi że sygnał z centrali lub czujki tej obecnej musze przesłać do programatora wykorzystując radiolinię, ale już temat upadł z ww. powodów (bilans zasilania programatora).
    Pierwotna koncepcja dodania czujki PIR do programatora i jej zasilania z niego na razie też stoi pod znakiem zapytania, chyba że coś wymyślę.
    Ogólnie rzecz biorąc to był pierwszy pomysł czujka i programator w którym układ opóźniający wyłączenie napięcia. Sam programator się doskonale do tego nadaje - obudowa wtykana do gniazda, a do niej wtyk od deski, wewnątrz przekaźnik ten oryginalny z własnym zasilaniem z sieci (po redukcji napięcia oczywiście).
    Jak widzisz pomysł musi byc jeszcze przemyślany. Może wpadne na inny pomysł rozpoznawania aktywności przy żelazku, choć czujka wydaje się byc uniwesalnym i mobilnym pomysłem (miała być przenoszona razem z programatorem w dowolne inne miejsce).
    Czekam na Twoje pomysły i innych również. Jak sam coś wymyślę z pewnościa sie pochwalę.

  6. #3006
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Krzysiek, a nie możesz zastosować przy gniazdku czujki ruchu na 230V (takiej do włączania oświetlenia)
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  7. #3007

    Domyślnie

    Kurcze to jest dobra myśl, trzeba to przeanalizować
    Zbychu Ty masz zawsze dobre pomysły

  8. #3008

    Domyślnie

    Krzysztofh - a po co te kombinacje :-)), rozumiem, że chodzi o to żeby zabezpieczyć się przed zostawieniem włączonego żelazka. U mnie w domu jest żelazko raczej z nie najwyższej półki cenowej i ma wbudowany czujnik, który wyłącza grzałkę jak się nie prasuje (nie rusza się żelazkiem) to może to wystarczy??
    SPRZEDAM - 130 szt. cegły klinkierowej CRH Sahara
    mail: lukasz-s małpa o2 kropka pl

  9. #3009

    Domyślnie

    tak to czasem jest jak za problem zabiera się inżynier a nie żona inżyniera (to żelazko z czujnikiem to fajne rozwiązanie)

    człowiek czasem lubi sobie komplikowąć życie, szczególnie gdy mu się nudzi

    masz jeszcze taki wynalazek
    http://satel.pl/produkty/asw100.php zaletą abaxa jest to że może pracować z każdą centralą

    ps.
    a tak wogóle na satelu to spokojnie można to zrobić...
    Licencja MSWiA II stopnia
    Poświadczenie bezpieczeństwa (klauzula "poufne")
    Koncesja MSWiA (techniczne zabezpeczenie mienia)
    Ubezpieczenie OC

  10. #3010

    Domyślnie

    to ja nieo z powrotem do tematu watku wroce: co myslicie o alarmach czeskiej firmy jablotron? Z tego co piszecie to INTEGRA albo śmierć (lub prawie) niemniej w momencie kiedy nie potrzebuje sie informacji w ktorym pokoju uruchomiony zostal alarm to integry raczej nie potrzeba. Inymi slowy czy jesli poszukuje low end alarm to jablotron starcza czy jest to wedle was okreslany "wynalazek"?...

  11. #3011

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz-s
    Krzysztofh - a po co te kombinacje ), rozumiem, że chodzi o to żeby zabezpieczyć się przed zostawieniem włączonego żelazka. U mnie w domu jest żelazko raczej z nie najwyższej półki cenowej i ma wbudowany czujnik, który wyłącza grzałkę jak się nie prasuje (nie rusza się żelazkiem) to może to wystarczy??
    Żelazko markowe nie z najwyższej półki ale też nie z najniższej, ale ma parę latek. Jak było kupowane było raczej z górnej półki. Żona uzywa do niego wody demi więc nie ma śladów kamienia, w zasadzie jest tak jak nowe i szkoda mi je wyrzucać aby kupić takie z czujnikiem. Szczerze mówiąc nie interesowałem sie tym segmentem rynku skoro żelazko jest OK i nie wiedziałem że nowe mają takie zabezpieczenie.
    Tylko że takie zabezpieczenie może zawieść co wtedy.
    Moje założenie było, aby w przypadku pozostawienia żelazka ukad pozbawił napięcia żelazka i samego siebe aby nie było możliwe samoczyne załączenie (tu rozumiem w przypadku jego błędu pracy lub uszkodzenia.

    Pomysł Zbycha przpadł mi do gustu i raczej go wykorzystam. Te czujniki maja obciążalność ok 1kW, ale to nie ma znaczenia bo taka czujka musi współpracowac z - w moim przypadku - programatorem aby uzyskać wspomniany wyżej funkcjonalność.

    No proszę i znowu burza mózgów przyniosła efekty.
    Dzięi Wam, a w szczególności Zbychowi za ideę.

  12. #3012

    Domyślnie

    tylko wybierz jakiś markowy czujnik, ponieważ są takie, które załączają się np od nadajnika monitorującego alarm. mam na pewno dwóch klientów, u których podczas alarmu ( i nie tylko) zapala się na zewnątrz światełko sterowane takimi czujnikami. akurtat w moim wypadku klienci widzą w tym zalety a nie wady i wszyscy są szczęśliwi
    Licencja MSWiA II stopnia
    Poświadczenie bezpieczeństwa (klauzula "poufne")
    Koncesja MSWiA (techniczne zabezpeczenie mienia)
    Ubezpieczenie OC

  13. #3013

    Domyślnie

    Cytat Napisał .:Marcin:.
    Czujniki visonic next coś mi ostatnio pachną (i to nie najlepiej) firmą "S" ale to może jakieś uczulenie na tą firmę

    Co do sygnalizatora wewnętrznego to nigdy nie zaszkodzi

    Przy integrze również bym doradzał dwa LCD.
    Czy faktycznie z tymi czujkami Visonica jest cos nie tak czy poprostu uczulenie na firme "S"?

    Witolo

  14. #3014

    Domyślnie czujniki next

    Ale to są sprawy wewnętrzne wlasciwie nie istotne dla klienta, dla klienta istotna jest jakość więc apeluje do przyszlych klientow SOLIDu, nie dajcie się nabrać na czujki serii NEXT i NEXT K9-85 bo jest to straszny bubel, poproście o czujki Siemensa IR100 lub IR120 albo w ostateczności KX15DD lub 15DT. My jako instalatorzy będziemy mieli mniej problemów a Wy nie będziecie mieli faszywych alarmów
    To jest tylko fragment wypowiedzi pracownika firmy "S" (przynajmniej tak twerdzi). Temat poruszony w innym wątku na forum muratora dnia 29.10.2007 czyli nie tak dawno.
    Ostatnio zastałem te czujniki u klienta w nowym lokualu (a raczej klient je przejął z nowym biurem). Dałem im szansę i zobaczę jak się faktycznie sprawują, fakt że biuro to nie domek ale poczekamy zobaczymy. Skończyło się tylko na wymianie starej centralki gdzie notabene poprzednia ekipa podłaczyła 8 czujników na dwie linie, resztę wolną (!!!) zaślepiając rezystorami.
    Licencja MSWiA II stopnia
    Poświadczenie bezpieczeństwa (klauzula "poufne")
    Koncesja MSWiA (techniczne zabezpeczenie mienia)
    Ubezpieczenie OC

  15. #3015
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ar***pl
    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    996

    Domyślnie

    [quote="Witolo"]
    Cytat Napisał .:Marcin:.
    Czujniki visonic next coś mi ostatnio pachną (i to nie najlepiej) firmą "S" ale to może jakieś uczulenie na tą firmę

    Co do sygnalizatora wewnętrznego to nigdy nie zaszkodzi

    Przy integrze również bym doradzał dwa LCD.
    Czy faktycznie z tymi czujkami Visonica jest cos nie tak czy poprostu uczulenie na firme "S"?

    Witolo[/quoteJeśli chcesz to zaryzykuj , w ostatecznośći bedzie pare nieprzespanych nocy.Ale jeśli możesz wybrać to weż już lepiej DSC Encore(mysle że będą w tej samej cenie, ir120 siemensa na pewno bedzie droższy)

  16. #3016
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał arm.pl
    Cytat Napisał Witolo

    Czy faktycznie z tymi czujkami Visonica jest cos nie tak czy poprostu uczulenie na firme "S"?
    Witolo. Jeśli chcesz to zaryzykuj , w ostatecznośći bedzie pare nieprzespanych nocy.Ale jeśli możesz wybrać to weż już lepiej DSC Encore(mysle że będą w tej samej cenie, ir120 siemensa na pewno bedzie droższy)
    Bierz Siemensa! Spokój nie ma ceny
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  17. #3017

    Domyślnie

    Proszę o radę w kwesti ustawienia wysyłania komunikatów do stacji monitoringu o uzbrojeniu/rozbrojeniu alarmu. Mam sprzeczne informacje mój instalator i agencja ochrony twierdzą inaczej, więc tu proszę o podpowiedzi :-))
    . Aktywować coś takiego czy nie?
    Pozdrawiam
    Łukasz
    SPRZEDAM - 130 szt. cegły klinkierowej CRH Sahara
    mail: lukasz-s małpa o2 kropka pl

  18. #3018
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ar***pl
    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    996

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz-s
    Proszę o radę w kwesti ustawienia wysyłania komunikatów do stacji monitoringu o uzbrojeniu/rozbrojeniu alarmu. Mam sprzeczne informacje mój instalator i agencja ochrony twierdzą inaczej, więc tu proszę o podpowiedzi )
    . Aktywować coś takiego czy nie?
    Pozdrawiam
    Łukasz
    Jeśli chcesz wiedzieć czy system jest uzbrojony,to wyprowadź sobie taki sygnał. Ostatnio nie jest to zalecane, nie ma potrzeby by ktos poza domownikami wiedział kiedy wychodzisz z domu(nigdy do końca nie wiadomo kto pracuje na stacjii monitorowania),przychodzisz i idziesz spać.Kiedyś był to sygnał wymagany przez agencje ochrony, (na rynku panowały centrale bez pamięci) jeśli posiadasz Nowe dsc, satela to daj sobie spokój.Wyprowadź sygnały: włamania, napadu, sabotażu,i koniecznie usterki systemu a nie sygnału braku napięcia po 4 godzinach jak w jednej agencjii lub braku tzw AUXa (zasilanie czujek) w innej.

  19. #3019

    Domyślnie

    Cytat Napisał arm.pl
    Cytat Napisał lukasz-s
    Proszę o radę w kwesti ustawienia wysyłania komunikatów do stacji monitoringu o uzbrojeniu/rozbrojeniu alarmu. Mam sprzeczne informacje mój instalator i agencja ochrony twierdzą inaczej, więc tu proszę o podpowiedzi :-))
    . Aktywować coś takiego czy nie?
    Pozdrawiam
    Łukasz
    Jeśli chcesz wiedzieć czy system jest uzbrojony,to wyprowadź sobie taki sygnał. Ostatnio nie jest to zalecane, nie ma potrzeby by ktos poza domownikami wiedział kiedy wychodzisz z domu(nigdy do końca nie wiadomo kto pracuje na stacjii monitorowania),przychodzisz i idziesz spać.
    Też mi się tak wydawało, a żebym sam wiedział czy jest uzbrojony czy nie (jak nie ma mnie w domu) to bym musiał chyba sobie dodatkowo zrobić jakieś powiadomienia sms-em na komórkę, ale to chyba dość skomplikowana sprawa.
    Dzięki i pozdr
    Łukasz
    SPRZEDAM - 130 szt. cegły klinkierowej CRH Sahara
    mail: lukasz-s małpa o2 kropka pl

  20. #3020
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ar***pl
    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    996

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz-s
    Cytat Napisał arm.pl
    Cytat Napisał lukasz-s
    Proszę o radę w kwesti ustawienia wysyłania komunikatów do stacji monitoringu o uzbrojeniu/rozbrojeniu alarmu. Mam sprzeczne informacje mój instalator i agencja ochrony twierdzą inaczej, więc tu proszę o podpowiedzi )
    . Aktywować coś takiego czy nie?
    Pozdrawiam
    Łukasz
    Jeśli chcesz wiedzieć czy system jest uzbrojony,to wyprowadź sobie taki sygnał. Ostatnio nie jest to zalecane, nie ma potrzeby by ktos poza domownikami wiedział kiedy wychodzisz z domu(nigdy do końca nie wiadomo kto pracuje na stacjii monitorowania),przychodzisz i idziesz spać.
    Też mi się tak wydawało, a żebym sam wiedział czy jest uzbrojony czy nie (jak nie ma mnie w domu) to bym musiał chyba sobie dodatkowo zrobić jakieś powiadomienia sms-em na komórkę, ale to chyba dość skomplikowana sprawa.
    Dzięki i pozdr
    Łukasz
    jak bedzie ci potrzebna taka funkcja (powiadomienie sms) to zalezy jaka masz centrale , jesli satela integre to masz moduł systemowy gsm , jeśli innego producenta to polecam www.abratronik.pl , moduł expert lub specgsm dukupujesz telefon nokia za 30 zł i za 300 zł masz powiadomienie ( 8 komunikatów gsm przy expertcie lub 6 komunikatów i 2 wyjścia sterujace gsm przy spec gsm)

Strona 151 z 562

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony