dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 492 z 562
Pokaż wyniki od 9.821 do 9.840 z 11231
  1. #9821
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    romanek84

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    42-523
    Posty
    20

    Domyślnie Prośba o sprawdzenie rozmieszczenia pir

    Witam
    jestem na etapie montażu systemu alarmowego u siebie w domu. I mam prośbę do znawców tematu czy dobrze rozplanowałem czujki pir?? czy może coś zmienić? Proszę o jakieś podpowiedźi? plus jeszcze są okna dachowe w holu na górze i łazience, ale tam nie dawałem czujek wydaje mi się że niema sensu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alarm parter.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	66,2 KB
ID:	207103
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alarm poddaszze.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	72,4 KB
ID:	207104
    Ostatnio edytowane przez romanek84 ; 16-08-2013 o 23:15

  2. #9822

    Domyślnie

    ...Potwierdźcie...

    Nie wolno podłączać do jednego transformatora dwóch urządzeń z zasilaczem!!!
    Mój trafo zasila centralkę plus moduł SMS, expander pilotów, i expander wejsc i prądu jest z lekkim zapasem ale nie za dużym. Chciałem rozbudować system o dodatkowe czujki i moduł ETHM-1. Dodatkowe czujki chciałem podłączyć z expandera z zasilaczem- czy muszę dokupić nowy trafo i aku? Dobrze rozumiem ten zapis w instrukcji czy o coś innego chodzi.
    Pozdrwiam

  3. #9823
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    ??? a dlaczego nie? Przecież to tylko transformator, jeśli ma zapas mocy, to osobiście nie widziałbym problemu.
    Ale, dla jasności, mówię to jako elektronik, nie jako spec od Satela.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  4. #9824

    Domyślnie

    No wiesz w instrukcji napisane "Nie wolno podłączać do jednego transformatora dwóch urządzeń z zasilaczem!!!" dlatego chciałem speców zapytać

  5. #9825
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    To w takim razie też ciekaw jestem uzasadnienia speców (a jeśli się nie doczekasz, może zadzwoń na infolinię Satela? Tylko koniecznie napisz, co powiedzieli ), bo śmierdzi mi to czystym marketingiem, zapewne transformatora innego, niż firmowy też nie wolno stosować

    W ramach szukania dziury w całym przychodzą mi do głowy dwie możliwe możliwości:
    - kwestia niezawodności, dwa transformatory zapewnią, że w razie awarii jednego, drugi podtrzyma działanie systemu
    - kwestia zakłócania jednego zasilacza przez drugi, jeśli zasilacze są typu przetwornica (a są, o ile wiem), to teoretycznie byłaby taka możliwość, ale świadczyłaby ona o skandalicznie złej konstrukcji tych zasilaczy. Tak bardzo skandalicznie złej, że nie wierzę, po prostu nie wierzę...

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  6. #9826

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    To w takim razie też ciekaw jestem uzasadnienia speców (a jeśli się nie doczekasz, może zadzwoń na infolinię Satela? Tylko koniecznie napisz, co powiedzieli ), bo śmierdzi mi to czystym marketingiem, zapewne transformatora innego, niż firmowy też nie wolno stosować

    W ramach szukania dziury w całym przychodzą mi do głowy dwie możliwe możliwości:
    - kwestia niezawodności, dwa transformatory zapewnią, że w razie awarii jednego, drugi podtrzyma działanie systemu
    - kwestia zakłócania jednego zasilacza przez drugi, jeśli zasilacze są typu przetwornica (a są, o ile wiem), to teoretycznie byłaby taka możliwość, ale świadczyłaby ona o skandalicznie złej konstrukcji tych zasilaczy. Tak bardzo skandalicznie złej, że nie wierzę, po prostu nie wierzę...

    J.
    NO już rano może ktoś podpowie

  7. #9827

    Domyślnie

    HAloooo Chyba wszyscy jeszcze na urlopie no to czekamy

  8. #9828
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar memekt
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    okolice Łodzi
    Posty
    188

    Domyślnie

    Witam,

    można gdzieś kupić styk sabotażowy taki jak jest w obudowie OPU-3 (ten mniejszy)? Ewentualnie jak się może nazywa taki styk inaczej.

    Pozdrawiam,
    memekt

  9. #9829

    Domyślnie

    To się nazywa "mikroswitch". Szukaj w sklepach z częściami elektronicznymi. Tu masz wysyłkowo:
    http://www.tme.eu/pl/katalog/?idp=1&...=100060&page=1
    Paweł

    Murator D39 "Z antresolą"

  10. #9830
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar memekt
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    okolice Łodzi
    Posty
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał suj Zobacz post
    To się nazywa "mikroswitch". Szukaj w sklepach z częściami elektronicznymi. Tu masz wysyłkowo:
    http://www.tme.eu/pl/katalog/?idp=1&...=100060&page=1
    Serdecznie dziękuję kolego! Teraz już wiem przynajmniej "czego" mam szukać

  11. #9831

    Domyślnie

    Witam
    Może jest ktoś chętny do porównania SATEL INTEGRA 24 z Risco GTX ONE?. Musze wybrać a kompletnie nie mam pojęcia ... Instalacja alarmowa w domu jednorodzinnym 180 m kw, czujki PIR, PIR+MW, dymu, radiolinia napadowa...

  12. #9832
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomaszmarcin

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Katowice
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam

    Mam takie pytanko:
    Jakie maksymalne napiecie mozna podac na styki przekaznikow czujek SATEL TSD-1 oraz VD-1?
    Wedlug instrukcji " Dopuszczalne obciążenie styków przekaźnika (rezystancyjne) to 40 mA /16 VDC".
    Moja centrala alarmowa dziala na sygnalach 24VDC i pobiera ok. 4mA na wejscie.
    Czy mozna podlaczyc 24VDC na styki przekaznikow tych czujek?

    I drugie pytanko:
    Czujki jakich firm oprucz Satel'a sa godne polecenia?

    pozdrawiam
    tomek

  13. #9833
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Maanniutek
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Otwock
    Kod pocztowy
    05-400
    Posty
    251

    Domyślnie

    Godne polecenia są czujniki firmy Bosch. Po 1 wszystkie wyglądają tak samo czy to dualna czy sam pirat a nie jak w przypadku satelita dwa razy większy dual od pira. Po 2 elementy w Boschi są zabudowane masz tylko złącze do listwyzaciskowe wwięc żaden pająk itp tam nie wlezie i nie spowoduje alarmu. Po 3 kwestia estetyczna ale to rzecz gustu.

  14. #9834

    Domyślnie

    Witajcie,
    potrzebuje pomocy przy montażu kontaktronów w oknach dachowych, montuje po dwa (do uchylu i do otwarcia). Interesuje ktore miejsce jest najlepsze, wiem ze do uchylu ma być jak najdalaj od zawiasów zeby byla bardziej czula a czujke otwarcia jak nablizej zeby nie reagowala na uchyl. Lepiej montowac nad uszczelka, czyli bardziej na zewnatrz, czy ponizej uszczelki ale wtedy magnes wychodzi we frezie. Okna to fakro obrotowe FTP-V U3 z nawiewnikiem.
    I ogólnie prosiłbym o jakieś praktyczne rady bo widze ze spasowanie magnesu z czujka nie bedzie takie proste jak w przypadku okien zwyklych

  15. #9835

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adamo&Misia Zobacz post
    ...Potwierdźcie...

    Nie wolno podłączać do jednego transformatora dwóch urządzeń z zasilaczem!!!
    Mój trafo zasila centralkę plus moduł SMS, expander pilotów, i expander wejsc i prądu jest z lekkim zapasem ale nie za dużym. Chciałem rozbudować system o dodatkowe czujki i moduł ETHM-1. Dodatkowe czujki chciałem podłączyć z expandera z zasilaczem- czy muszę dokupić nowy trafo i aku? Dobrze rozumiem ten zapis w instrukcji czy o coś innego chodzi.
    Pozdrwiam
    Już rzadko tu zaglądam, bo domek i alarm skończony. Jednak może jeszcze zdążę przestrzec przed takim połączeniem. Gdyby chodziło tylko o podłączenie dwóch modułów (z własnym zasilaczem) tylko do transformatora, to byłoby OK. Ale zauważ, że będziesz musiał podłączyć masy modułów i wtedy będzie wielkie BUM! Przerobiłem to w praktyce o czym napisałem w tym wątku http://forum.muratordom.pl/showthrea...69#post2965269.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Witalis ; 07-09-2013 o 09:19

  16. #9836
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Z czysto elektronicznego punktu widzenia ciekaw jestem, dlaczego? Jeden transformator, dwie przetwornice, obie podłączone do wspólnej masy - nie widzę tu żadnego problemu i powodu, dla którego elektrolity miałyby zacząć strzelać. Coś musi być dziwnego tam zrobione... Jak sądzicie, na infolinii Satela podadzą przyczynę językiem technicznym? Innym niż "bo takie są zalecenia producenta, a są takie albowiem producent tak zaleca"?

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  17. #9837
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    oberixx

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Goleniów
    Kod pocztowy
    70-789
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam szanownych kolegów. Otóż moim problemem, choć zapewne dla innych to nie problem, jest lokalizacja i model instalacja czujek ruchu w naszym nowo budowanym domu. Poniżej przedstawiam rzuty parteru oraz pietra. Jako serce systemu planuje INTEGRE 128 jaki typ jeszcze się zastanowię. Planuje montaż kontaktronów CMINI 10 z magnesem przykręcanym na śrubkę. Czujniki będą w każdym skrzydle ale jedno okno to jedno wejście w centrali, czyli łączone parami równolegle czujniki z danego okna. Stawiam na ochronę obwodową. Okna mamy z OKNOPLASTU Platinium Evolution 2, rolety zewnętrzne PORTOS INTERMO sterowane klawiszowo i radiowo. Problem polega na tym, iż nie mam doświadczenia w doborze czujników ruchu, a jak dla mnie podejście typowo teoretyczne nie wystarcza. Wybrałem jedną z czujek SATELA przerysowałem jej zasięg do Autocada i umieściłem na rzutach, lecz ich ustawienie było sprzeczne z teorią opisywana w sieci. Czujki nie mogą patrzeć w okna, kominki itp spowodowały, że do moichzałożeń wdarł sie niepokój. Czy moglibyście pomóc mi to rozwiać?
    Ostatnio edytowane przez oberixx ; 14-09-2013 o 13:13

  18. #9838
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miejski
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    652
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Niestety nie otwierają się załączniki.
    Co do patrzenia na okna i kominek to przecież można zamontować czujki dualne (PIR+MW) i wtedy problem odpada. Mam tak w kilku pomieszczeniach i jest OK.

    Jedyny minus to koszt czujek: 2-3 droższe.
    Pozdrawiam
    miejski

    Praktyczny 1, 142m2 podłogówka + 2 drabinki w górnej łazience + 10 żeberek w garażu, izolacje - podłoga 10 cm styr. 0,039, ściana porotherm 25 + 15 cm styr. 0,039, poddasze 25-40 cm wełny 0,035, pow. okien 39m2 trzyszybowe + dachowe 2m2 dwuszybowe. Ogrzewanie PC 11kW (DZ poziome 4x150mb PE40), wentylacja grawitacyjna, w domu wszystko na prąd, od czasu do czasu kominek.
    miejskich Praktyczny 1 - dziennik
    miejskich Praktyczny 1 - komentarze

  19. #9839

    Domyślnie

    Potrzebuję pomocy. Jestem załamany: dziś był montaż parapetów (drewniane). Niestety okazało się, że nie schowano pod parapetem kabli do kontaktronów. Zwisają sobie z boku parapetu. Co z tym mozna zrobić jeśli mam okna dwuskrzydłowe ? Jak to powinno być zrobione ? Parapet wszedł pod okno.

  20. #9840

    Domyślnie

    Witam,
    jestem przed położeniem okablowania w domu. Dodatkowo chcę w przyszłości zamontować system alarmowy (pewnie będzie mi go dobierała i montowała jakaś firma ale to docelowo za jakieś dwa lata). Chciałbym jednak już teraz pociągnąć kable(wiadomo przed tynkami). Przebrnąłem przez część tego wątku ale mam mały mętlik. Proszę kogoś kto ma doświadczenie aby zerknął na mój "projekt" rozmieszczenia czujek i ewentualnie podpowiedział co zmienić. Oprócz czujek PIR chcę pociągnąć przewody do okien i drzwi aby zamontować w nich kontaktrony.
    Proszę także o podpowiedź jakich przewodów użyć do czujek oraz do kontaktronów.
    Rozumiem, że do każdej czujki PIR wychodzi jeden przewód z centralki, a jak wygląda sprawa z kontaktronami, czy można "powiesić" na jednym przewodzie kilka kontaktronów?


    .....................
    [ rysunek nieaktualny ]
    .....................

    Z góry dziękuje za cenne uwagi.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Husy ; 24-09-2013 o 21:41 Powód: Zmiana rysunku oraz polozenia PIR

Strona 492 z 562

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony