dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 501 z 562
Pokaż wyniki od 10.001 do 10.020 z 11231
  1. #10001
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Horher

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wałbrzych
    Posty
    872

    Domyślnie

    Cytat Napisał ar***pl Zobacz post
    ja stosuje obudowy pulsara bodajże sybol awo305 Integrator jest naprawde duża ale ma powiercone wszytkie otwory montażowe a antenki możesz zamontować w plastikowych obudowach opu 1 lub 2 satela , mają sabotaż .
    Dzięki, ta obudowa wystarczy mi spokojnie na całość. Pomyślałem, że anteny mogę wystawić poprzez otwory nawiercone w obudowie. Całą obudowę planuję zabudować w ściance instalacyjnej tak, żeby front tej obudowy był zlicowany z płytą GK. W tej sytuacji anteny były by pomiędzy ścianą murowaną a płytą GK.


    Przy okazji, mógłbym prosić o weryfikacje położenia czujek PIR? Nie będę miał kominka, ani niczego na paliwo stałe. Kotłownia to będzie tylko z nazwy, bo będę grzał prądem, więc raczej można to traktować jako zwykłe pomieszczenie techniczne.
    Te czerwone prostokąty przy oknach to czujki inercyjne, a zielone to kontaktrony. Jako PIRy chciałbym wykorzystać Satel NAVY, bo mają w sobie czujkę stłuczeniową - no chyba, że wyperswadujecie mi ten pomysł. Jednakże nie jest to aż taki koszt, żeby móc wiele zaoszczędzić, a "od przybytku głowa nie boli" .

    Oto mój rzut:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rzut parteru.jpg
Wyświetleń:	253
Rozmiar:	75,2 KB
ID:	240228

    1. Czy czujki PIR mogą być tak jak są, czy je poprzestawiać (jak?)?
    2. Czy czujki wibracyjne mogą być po jednej na każde okno? Trzeba zwrócić uwagę, że mam dwa okna narożne z czego otwierane będzie tylko to krótsze, oraz będą okna w wykuszu całkowicie nieotwierane.
    3. Ponieważ przy okazji alarmu planuję automatykę domu, chciałbym móc wykorzystać czujki ruchu do zapalania świateł w pomieszczeniach. Oczywiście dam jakieś tanie czujki w pomieszczeniach bez okien (spiżarnia, kotłownia, schowek, WC), bo przecież one nie będą wyzwalać alarmu. W holu może jakaś sufitowa 360*. Natomiast w pozostałych pomieszczeniach chciałbym, żeby czujki od alarmu pełniły tą funkcję, więc powinny być tak ustawione, żeby załączać światło w momencie wejścia do pomieszczenia.
    4. Ok 1 km od mojego domu jest kamieniołom. Dwa razy w tygodniu strzelają. Wstrząs da się odczuć, więc czy czujki inercyjne nie będą wyzwalać fałszywych alarmów? Da się w nich na tyle zmniejszyć czułość?

    Bardzo proszę o wskazówki.
    Ostatnio edytowane przez Horher ; 02-02-2014 o 19:14
    Projekt - Zmodyfikowany Z-10 - parterówka 140 m2; Ogrzewana płyta fundamentowa - 25 cm styrodur Basf +25 cm żelbet; Ściany - silikaty 24cm + styropian 0,031 30 cm; Strop - Teriva + 40 cm styropianu 0,031; Okna - Vetrex V90+, szyby 0,5 montaż MOWO; Wentylacja - AirPack 400V, kanały PE Flex; Zapotrzebowanie na ciepło - 18,5 kWh/m2/rok. Ogrzewanie - rurki w płycie fundamentowej + Kospel 6 kW; Automatyka - PLC Wago 750-880

    Tutaj leci kabarecik

    Dziennik budowy

  2. #10002
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ar***pl
    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    996

    Domyślnie

    Cytat Napisał Horher Zobacz post
    Dzięki, ta obudowa wystarczy mi spokojnie na całość. Pomyślałem, że anteny mogę wystawić poprzez otwory nawiercone w obudowie. Całą obudowę planuję zabudować w ściance instalacyjnej tak, żeby front tej obudowy był zlicowany z płytą GK. W tej sytuacji anteny były by pomiędzy ścianą murowaną a płytą GK.


    Przy okazji, mógłbym prosić o weryfikacje położenia czujek PIR? Nie będę miał kominka, ani niczego na paliwo stałe. Kotłownia to będzie tylko z nazwy, bo będę grzał prądem, więc raczej można to traktować jako zwykłe pomieszczenie techniczne.
    Te czerwone prostokąty przy oknach to czujki inercyjne, a zielone to kontaktrony. Jako PIRy chciałbym wykorzystać Satel NAVY, bo mają w sobie czujkę stłuczeniową - no chyba, że wyperswadujecie mi ten pomysł. Jednakże nie jest to aż taki koszt, żeby móc wiele zaoszczędzić, a "od przybytku głowa nie boli" .

    Oto mój rzut:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rzut parteru.jpg
Wyświetleń:	253
Rozmiar:	75,2 KB
ID:	240228

    1. Czy czujki PIR mogą być tak jak są, czy je poprzestawiać (jak?)?
    2. Czy czujki wibracyjne mogą być po jednej na każde okno? Trzeba zwrócić uwagę, że mam dwa okna narożne z czego otwierane będzie tylko to krótsze, oraz będą okna w wykuszu całkowicie nieotwierane.
    3. Ponieważ przy okazji alarmu planuję automatykę domu, chciałbym móc wykorzystać czujki ruchu do zapalania świateł w pomieszczeniach. Oczywiście dam jakieś tanie czujki w pomieszczeniach bez okien (spiżarnia, kotłownia, schowek, WC), bo przecież one nie będą wyzwalać alarmu. W holu może jakaś sufitowa 360*. Natomiast w pozostałych pomieszczeniach chciałbym, żeby czujki od alarmu pełniły tą funkcję, więc powinny być tak ustawione, żeby załączać światło w momencie wejścia do pomieszczenia.
    4. Ok 1 km od mojego domu jest kamieniołom. Dwa razy w tygodniu strzelają. Wstrząs da się odczuć, więc czy czujki inercyjne nie będą wyzwalać fałszywych alarmów? Da się w nich na tyle zmniejszyć czułość?

    Bardzo proszę o wskazówki.
    Tej obudowy nie da się zlicowac idealnie ze ścianą poniewaz się nie otworzy musi z 1cm wystawać.co do czujek ruchu to ja jednak zazwyczaj instaluje czujniki patrzące w strone otworów okiennych , moz eto i niezgodne z większościa instrukcji ale dobre czujniki spokojnie daja sobie radę a zawsze wcześniej zadziała, chociaż jeśli będa kontraktrony to mozesz zostawić w tych miejscach.Trzeba zwrócić uwagę czy na tych ścianach nie będzie mebli poniewaz wtedy czujniki nie będą widziały okien.Dwa czujniki w salonie chyba sa niepotrzebne powinien jeden wystarczyć.Co do czujek inercyjnych to mają regulację ale musisz jednak sam sprawdzić,koło jednego z moich klientów jest poligon wojskowy i jak nieraz rąbną z czołgu to nawet na najniższym się włączał na jednym z okien od tej strony.Nie kupuj czujek tanich tylko dobre , pozatym muszą mieć szybki czas reakcji jeśli mają włączać światło.

  3. #10003
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ar***pl
    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    996

    Domyślnie

    Cytat Napisał JerzyR Zobacz post
    Witam,

    Zamierzam założyć alarm oparty na centrali Satel Integra 128WRL w taki sposób, aby można była z manipulatora Satel INT-TSI otwierać bramę garażową i bramę przesuwną (osobno).

    Poza tym pilotem bramy garażowej Normstahl chciałbym otwierać bramę przesuwną. Na razie bramy przesuwnej nie mam.

    Czy Mapęd Magic1000 można "podpiąć" pod Integrę bezpośrednio? W instrukcji napędu Magic - Zewnętrzne wejście impulsu napisano: Do zacisków 14 i 15 można podłączyć zewnętrzny sygnał impulsu (np. klawiaturę ścienną). Czy tutaj można podpiąć do Integry? A co z bramą przesuwną?

    Nie zamierzam sam tego robić, ale chodzi mi o to jak to funkcjonuje. Jak z manipulatora Centrali Satel otwiera/zamyka się bramę garażową i przesuwną(ogrodzenie). Jakie przewody położyć i jaki sprzęt jest potrzebny (oprócz manipulatora i centrali)?

    Z góry dziękuję za pomoc
    Jerzy
    Możesz rozdzielić galwanicznie sygnał przekażnikiem i wtedy można sterować prawie każdym wejściem w napędzie.Musisz tylko pamiętac że jesli chcesz integrą sterowac tym zdalnie to trzeba miec jakąs kontrolę nad tym czy drzwi są zamknięte czy otwarte.Najlepszy byłby napęd który ma osobne wejście otwórz i zamknij.

  4. #10004
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miejski
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    652
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał ar***pl Zobacz post
    Najlepszy byłby napęd który ma osobne wejście otwórz i zamknij.
    Niestety Magic 1000 nie ma osobnych wejść "otwórz - zamknij".
    U mnie jest Magic 600 i wyjścia które opisał Jerzy są podpięte do Integry. Można do tego użyć jakiegoś wyjścia przekaźnikowego w trybie "przełącznik MONO".
    Jeśli Jerzy planujesz zakup Integry 128 WRL ja bym sugerował zakup pilota APT-100. Nie jest tani ale o wiele bardziej funkcjonalny od standardowego pilota Normstahla. U mnie ten APT steruje m.in. bramą, ale możliwości jego programowania są o wiele większe, więc zapewne da się sterować również bramą przesuwną. Tylko nie zapomnij podciągnąć pod tą bramę okablowania alarmu.
    Pozdrawiam
    miejski

    Praktyczny 1, 142m2 podłogówka + 2 drabinki w górnej łazience + 10 żeberek w garażu, izolacje - podłoga 10 cm styr. 0,039, ściana porotherm 25 + 15 cm styr. 0,039, poddasze 25-40 cm wełny 0,035, pow. okien 39m2 trzyszybowe + dachowe 2m2 dwuszybowe. Ogrzewanie PC 11kW (DZ poziome 4x150mb PE40), wentylacja grawitacyjna, w domu wszystko na prąd, od czasu do czasu kominek.
    miejskich Praktyczny 1 - dziennik
    miejskich Praktyczny 1 - komentarze

  5. #10005
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Horher

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wałbrzych
    Posty
    872

    Domyślnie

    Cytat Napisał ar***pl Zobacz post
    .Nie kupuj czujek tanich tylko dobre , poza tym muszą mieć szybki czas reakcji jeśli mają włączać światło.
    A jakie czujki wg Ciebie będą się nadawać? Aqua da radę?
    Z tym czasem reakcji to może być problem, bo z tego co zrozumiałem czytając niniejszy wątek, czujki alarmowe mają z reguły dłuższy czas reakcji żeby nie było fałszywych alarmów. Takie czujki do włączania światła są tanie i szybkie, ale do alarmów chyba się średnio nadają. Jak z tego wybrnąć?
    Projekt - Zmodyfikowany Z-10 - parterówka 140 m2; Ogrzewana płyta fundamentowa - 25 cm styrodur Basf +25 cm żelbet; Ściany - silikaty 24cm + styropian 0,031 30 cm; Strop - Teriva + 40 cm styropianu 0,031; Okna - Vetrex V90+, szyby 0,5 montaż MOWO; Wentylacja - AirPack 400V, kanały PE Flex; Zapotrzebowanie na ciepło - 18,5 kWh/m2/rok. Ogrzewanie - rurki w płycie fundamentowej + Kospel 6 kW; Automatyka - PLC Wago 750-880

    Tutaj leci kabarecik

    Dziennik budowy

  6. #10006

    Domyślnie

    Ale pilot Normstahl jest OK. Dodam przekaźnik Normstahl do dowolnego napędu i będę sterował pilotem Normstahl obiema bramami.
    Kwestia jak sterować otwieraniem/zamykaniem obu bram z poziomu manipulatora INT-TSI oraz zdalnie przez internet.

  7. #10007
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ar***pl
    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    996

    Domyślnie

    Cytat Napisał JerzyR Zobacz post
    Ale pilot Normstahl jest OK. Dodam przekaźnik Normstahl do dowolnego napędu i będę sterował pilotem Normstahl obiema bramami.
    Kwestia jak sterować otwieraniem/zamykaniem obu bram z poziomu manipulatora INT-TSI oraz zdalnie przez internet.
    podłączasz wyjście z integry na wejście napędu typu monostabilne i nie powinno byc problemu, problem jest taki że jeśli drzwi sa zamknięte to po jednym sms beda sie otwierać, jak otwarte to zamykać a jak sa akurat w ruchu to się zatrzymają (zależy od napędu) więc dobrze mieć jakąs kontrolę aby wiedzieć czy są zamknięte czy otwarte.

  8. #10008
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ar***pl
    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    996

    Domyślnie

    Cytat Napisał Horher Zobacz post
    A jakie czujki wg Ciebie będą się nadawać? Aqua da radę?
    Z tym czasem reakcji to może być problem, bo z tego co zrozumiałem czytając niniejszy wątek, czujki alarmowe mają z reguły dłuższy czas reakcji żeby nie było fałszywych alarmów. Takie czujki do włączania światła są tanie i szybkie, ale do alarmów chyba się średnio nadają. Jak z tego wybrnąć?
    Chodzi mo o to że niektóre czujniki ruchu działąją z minimalnym opóznieniem np b. doby czujnik ir 120c potrzebuje chwilkę aby właczyc przekażnik a przy załaczaniu światła nawet taka chwilowa zwłoka niektórych denerwuje (są to fatycznie ułamki sekund ale róznica jest czasmi widoczna chociaż może przesadzam) Ja osobiście aqua satela bym odradzał - nie wiem dlaczego ale zrobił się dosyć awaryjny w pewnym okresie czasu (może taka seria się trafiła?)

  9. #10009

    Domyślnie

    Mam świeżo zamontowane czujniki inercyjne Impaq+ w nowo wybudowanym domu. Czujniki wariują - losowo wzbudzają się nawet po wymontowaniu z obudowy (wiszą na kablu). Nie mam pojęcia co jest nie tak. Poniżej zdjęcia montażu - prośba o spojrzenie czy jest OK i propozycje skąd ten problem.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140203_190353.jpg
Wyświetleń:	152
Rozmiar:	91,4 KB
ID:	240499Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140203_191102.jpg
Wyświetleń:	132
Rozmiar:	85,9 KB
ID:	240501Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140203_191209.jpg
Wyświetleń:	128
Rozmiar:	87,1 KB
ID:	240502

  10. #10010
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał ar***pl Zobacz post
    podłączasz wyjście z integry na wejście napędu typu monostabilne i nie powinno byc problemu, problem jest taki że jeśli drzwi sa zamknięte to po jednym sms beda sie otwierać, jak otwarte to zamykać a jak sa akurat w ruchu to się zatrzymają (zależy od napędu) więc dobrze mieć jakąs kontrolę aby wiedzieć czy są zamknięte czy otwarte.
    Zdecydowanie zgadzam się z przedmówcą. Każdy napęd bramy (garażowej lub wjazdowej) posiada wejście do sterowania typu step-by-step (otwieranie-stop-zamykanie-stop). Przy zdalnym sterowaniu ważne jest określenie położenia bramy (w sensie otwarta - zamknięta). Zatem niezbędne są kontaktrony (lub inne czujniki) sygnalizujące stan zamknięcia. W nowym manipulatorze dotykowym 7" model INT-TSI fajnie można zaprogramować sygnalizację otwarcia - zamknięcia bram przez zmianę ikony, tzn. przy wykryciu otwarcia bramy widzimy ikonę otwartej bramy, a po zamknięciu bramy ikona zmienia się na ikonę zamkniętej bramy.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  11. #10011
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz&Ewa Zobacz post
    Mam świeżo zamontowane czujniki inercyjne Impaq+ w nowo wybudowanym domu. Czujniki wariują - losowo wzbudzają się nawet po wymontowaniu z obudowy (wiszą na kablu). Nie mam pojęcia co jest nie tak. Poniżej zdjęcia montażu - prośba o spojrzenie czy jest OK i propozycje skąd ten problem.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140203_190353.jpg
Wyświetleń:	152
Rozmiar:	91,4 KB
ID:	240499Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140203_191102.jpg
Wyświetleń:	132
Rozmiar:	85,9 KB
ID:	240501Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140203_191209.jpg
Wyświetleń:	128
Rozmiar:	87,1 KB
ID:	240502
    To niekoniecznie musi być wina czujek. Powodów może być wiele.
    Rozumiem, że przy płytkach czujek wymontowanych z obudowy obwód sabotażowy masz do testów zwarty?
    Zmierzyłeś napięcie zasilania na zaciskach czujek?
    Zmierzyłeś rezystancję linii przy centrali lub ekspanderze?
    Jaką masz centralę?
    Czy czujki wzbudzające alarmy są podłączone do wejść centrali, czy wejść dodatkowych ekspanderów (jakich?).
    Jaka jest wersja oprogramowania centrali i ekspanderów?`
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  12. #10012

    Domyślnie

    Cytat Napisał _ZBYCH_ Zobacz post
    ....W nowym manipulatorze dotykowym 7" model INT-TSI fajnie można zaprogramować sygnalizację otwarcia - zamknięcia bram przez zmianę ikony, tzn. przy wykryciu otwarcia bramy widzimy ikonę otwartej bramy, a po zamknięciu bramy ikona zmienia się na ikonę zamkniętej bramy.
    Pierwsze koty za płoty Manipulator zaczął się podobać?

  13. #10013
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ar***pl
    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    996

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz&Ewa Zobacz post
    Mam świeżo zamontowane czujniki inercyjne Impaq+ w nowo wybudowanym domu. Czujniki wariują - losowo wzbudzają się nawet po wymontowaniu z obudowy (wiszą na kablu). Nie mam pojęcia co jest nie tak. Poniżej zdjęcia montażu - prośba o spojrzenie czy jest OK i propozycje skąd ten problem.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140203_190353.jpg
Wyświetleń:	152
Rozmiar:	91,4 KB
ID:	240499Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140203_191102.jpg
Wyświetleń:	132
Rozmiar:	85,9 KB
ID:	240501Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140203_191209.jpg
Wyświetleń:	128
Rozmiar:	87,1 KB
ID:	240502
    Tzn żebyśmy się dobrze zrozumieli czujnik wisi na kablu i jest wymontowany z obudowy z otwartym stykiem sabotażowym? Właczasz wtedy alarm czy wariuje jak wisi na kabelku?

  14. #10014
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ar***pl
    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    996

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArKaMa Zobacz post
    Pierwsze koty za płoty Manipulator zaczął się podobać?
    Sam manipulator jest w sumie fajnym pomysłem ale niestety chyba za szybko go wprowdzili jak zwykle do sprzedaży.Zamontowałem 4 szt i zachwyt minął , dosyć długo odświerza stany widżetów np rozbrajamy system a ikonka pokazuje jeszcze ze 30 sekund że jest uzbrojony chociaz nie zawsze.Co ciekawe przy sterowaniu wyjściami robi to bezbłędnie.Niestety nie wiadomo dlaczego zrezygnowano z makr z możliwością podawania kodu użytkownika, klawiatura mopże wyświetlać kamery ip ale tez nie wszystkie , potrzebny jest specjalny adres strumienia a nie wszyscy dystrybutorzy są go w stanie podać , ja akurat instaluję kamery novusa i na szczęście oni go udestępniają dla prawie każdej kamery ale też są pewne problemy z róznymi strumieniami , prrzydałby się moduł który potrafi wpuścić do niej strumienie analogowe.Ale może produkt dojżeje .Pozatym może coś do niej pokażą na sekureksie

  15. #10015

    Domyślnie

    Cytat Napisał _ZBYCH_ Zobacz post
    To niekoniecznie musi być wina czujek. Powodów może być wiele.
    Rozumiem, że przy płytkach czujek wymontowanych z obudowy obwód sabotażowy masz do testów zwarty?
    Zmierzyłeś napięcie zasilania na zaciskach czujek?
    Zmierzyłeś rezystancję linii przy centrali lub ekspanderze?
    Jaką masz centralę?
    Czy czujki wzbudzające alarmy są podłączone do wejść centrali, czy wejść dodatkowych ekspanderów (jakich?).
    Jaka jest wersja oprogramowania centrali i ekspanderów?`
    Obwód sabotażowy jest otwarty. Napięcie i rezystancja nie była mierzona. Centrala Integra WRL, czujki wpięte do ekspanderów CA-64 E. Wersji oprogramowania nie znam - sprzęt nowy - zakładam, że oprogramowanie też w miarę aktualne. Obecnie centrala ustawiona jest tak żeby nie widziała inercyjnych (fałszywe alarmy)/

    Problem polega na samoczynnym wzbudzaniu się samej czujki - zapala się dioda (na czerwono lub pomarańczowo). Bywa, że się zapali i nie gaśnie. Innym razem jest OK czyli dioda jest zgaszona i wzbudza się po stuknięciu. Czujki wymontowałem z obudowy aby wykluczyć wpływ wilgoci (na szybach i ościeżnicy krople wody). W trakcie montażu była duża wilgotność w domu ale wg specyfikacji IMPAQ+ działają do 95% wilgotności.

  16. #10016

    Domyślnie

    Cytat Napisał ar***pl Zobacz post
    Tzn żebyśmy się dobrze zrozumieli czujnik wisi na kablu i jest wymontowany z obudowy z otwartym stykiem sabotażowym? Właczasz wtedy alarm czy wariuje jak wisi na kabelku?
    Tak styk sabotażowy otwarty ale czujki wyprogramowane z centrali (niewidoczne dla centrali). Wisi na kablu (wykluczenie drgań mogących ją wzbudzać oraz wilgoci) a mimo to potrafi się wzbudzić (zapalona dioda).

  17. #10017

    Domyślnie

    Przy bramie garażowej mam przewidziany kontaktron. Nie pomyślałem o nim przy bramie wjazdowej....
    Czytałem na blogu Zbycha recke manipulatora INT-TSI. Czy mógłbyś potwierdzić, że można podłączyć podgląd z kilku kamer (2-3)? Czy wszystkie kamery mają być IP i podłączone do routera? Podobnie jak Moduł ETHM-1. Chodzi mi o to czy będąc w delegacji mogę oglądać co się dzieje w domu przez te kamery - łącząc się z Integrą przez internet? Router ma tylko 4 gniazda ethernetowe, potrzeba dodatkowy switch? Może jakiś polecany model do tych celów zapewniający zasilanie w standardzie PoE IEEE 802.3af

  18. #10018
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz&Ewa Zobacz post
    Problem polega na samoczynnym wzbudzaniu się samej czujki - zapala się dioda (na czerwono lub pomarańczowo). Bywa, że się zapali i nie gaśnie. Innym razem jest OK czyli dioda jest zgaszona i wzbudza się po stuknięciu. Czujki wymontowałem z obudowy aby wykluczyć wpływ wilgoci (na szybach i ościeżnicy krople wody). W trakcie montażu była duża wilgotność w domu ale wg specyfikacji IMPAQ+ działają do 95% wilgotności.
    Obejrzyj dokładnie płytki i obudowy czujek, czy nie ma śladów korozji (białe lub zielone naloty). Jeśli są, to czujki były zalane przez skraplającą się wodę wciekającą do obudowy czujki. W takim przypadku czujki są do wyrzucenia.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  19. #10019
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał JerzyR Zobacz post
    Przy bramie garażowej mam przewidziany kontaktron. Nie pomyślałem o nim przy bramie wjazdowej....
    Czytałem na blogu Zbycha recke manipulatora INT-TSI. Czy mógłbyś potwierdzić, że można podłączyć podgląd z kilku kamer (2-3)? Czy wszystkie kamery mają być IP i podłączone do routera? Podobnie jak Moduł ETHM-1. Chodzi mi o to czy będąc w delegacji mogę oglądać co się dzieje w domu przez te kamery - łącząc się z Integrą przez internet? Router ma tylko 4 gniazda ethernetowe, potrzeba dodatkowy switch? Może jakiś polecany model do tych celów zapewniający zasilanie w standardzie PoE IEEE 802.3af
    Jak na razie podgląd z kamer IP w manipulatorze TSI jest mocno niedopracowany
    Tak, jak napisałem na blogu, manipulator obsługuje jedynie kamery, które umożliwiają wysłanie strumienia MJPEG przez http, czyli adres kamery musi wyglądać np. tak: http://192.168.1.100/axis-cgi/mjpg/video.cgi
    Ponad to obraz musi być podany w odpowiednim formacie, bo inaczej obraz jest albo obcięty, albo w oknie podglądu wyświetla się obraz sąsiadujący.
    Wszystkie kamery muszą być IP (na dzień dzisiejszy tylko takie obsługiwane są przez manipulator TSI) i naturalnie muszą być podłączone do switcha.
    Odnośnie zdalnego podglądu (z poza domu), to Twoje łącze internetowe musi mieć publiczny adres IP, czyli adres widoczny w sieci - bez tego nie dostaniesz się z zewnątrz. Do tego jeszcze trzeba ustawić porty w kamerach i przekierować je na routerze.
    Skoro już masz router, to do kamer proponuję switch TP-Link TL-SF1008P. Posiada on 8 wejść w tym 4 z zasilaniem PoE
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  20. #10020
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArKaMa Zobacz post
    Pierwsze koty za płoty Manipulator zaczął się podobać?
    Kolega pytał o manipulator TSI, więc odpowiedziałem. Do zachwycania się tym manipulatorem jeszcze daleko, bo jest niedopracowany
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

Strona 501 z 562

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony