dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 562
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 11231
  1. #1001
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztofh
    Zbychu pytanko do Ciebie jeli można!

    W każdej czujce PIR jest jedna czasem trzy diody LED. Na ogół można je wyłączyć odpowiednią zworką. Jak właciwie powinno być. Te diody powinny służyć do ustawienia czujki i później należy je wyłączyć aby nie wieciły podczas aktywacji czujki czy jest to obojętne.
    Wiem, że Twoja odpowiedź będzie wyznacznikiem profesjonalnego podejcia w tej kwestii.
    Dzięki.
    Generalnie diody są dla instalatora, aby mógł odpowiednio ustawić czujkę. Po tej operacji powinny być wyłączane. Tyle mówi teoria.
    W praktyce czasem klient jest spokojniejszy, jak mu migają diody w czujkach, bo wie, że alarm działa
    W domach ma to mniejsze znaczenie, ale w obiektach ogólnodostępnych diody w czujkach powinny być bezwzględnie wyłączane, aby potencjalny złodziej nie mógł ustalić jaką charakterystykę ma czujka i jakie jest jej pole działania.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  2. #1002

    Domyślnie

    _ZBYCH_, mam pytanie do Ciebie z beczki finansowej.
    Czy, montaż instalacji alarmowej przed wejściem do UE, był obłożony 7 czy 22% Vatem?
    Pozdrawiam Tomik_B

  3. #1003
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomik_B
    _ZBYCH_, mam pytanie do Ciebie z beczki finansowej.
    Czy, montaż instalacji alarmowej przed wejściem do UE, był obłożony 7 czy 22% Vatem?
    Systemy alarmowe zawsze były niestety w stawce 22%
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  4. #1004

    Domyślnie Satel?

    Witam,
    czy ktoś ma zainstalowaną centralę alarmową Satel??Jak sie sprawuje?
    czy warto instalowac?

    Jasmine

  5. #1005
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mysz_a
    Witam

    Nsz domek jest mały i w stanie surowym - nadszedł czas na myśłenie o jego ochronie.
    Wiem, że mogę wywołać burzę...


    ale cały czas mam wątpliwości.

    mam zwierzaki 2 koty i doga niemieckiego a, i swinke morska nie licze dwójki dzieci.ZbychZbych zaproponował mi instalacje alarmowa.Zrobił to tak dobrze, ze długo musiałam znalezc równie dobrych fachowców w 3 miescie W koncu znalazłam, co prawda skasowali mnie sporo wicecej niz gdyby robił to Zbychu, no lae na bezpieczenstwie sie nie oszczedza.Reasumuja, da rade miec dobry alarm, dzieci i psy Jednak musi, to byc dobry alarm, a nie pare czujek.Ufff, popisałam, moze Ci troche rozjasni

  6. #1006

    Domyślnie Re: Satel?

    Cytat Napisał jasssmine
    Witam,
    czy ktoś ma zainstalowaną centralę alarmową Satel??Jak sie sprawuje?
    czy warto instalowac?

    Jasmine
    Wiele osób ma Satele (w tym ja) i jest z nich zadowolone (ja przynajmniej jestem).
    Co prawda słyszałem teksty jak to Satele padają po burzy, albo po kontakcie z paralizatorem, ale mnie to nie zniechęciło. Nie wiadomo ile w tym prawdy i czy z innymi nie jest tak samo.
    Damian

  7. #1007

    Domyślnie

    próbowałem przebrnąć przez całe 16,17 stron i udało się . Mam pytanie dlaczego nie warto montowac zewnętrznych czujników ruchu. Zamówiłem okna i raczej będe miał kłopot żebyzamontowac kontraktony. Znajomy zaproponował mi montaż czujników zewnętrznych. Twierdzi ,że działają bez zarzutu i nie załączają sie bez powodu. A może jest jakies inne rozwiązanie?

  8. #1008
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kpos

    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    3

    Domyślnie

    Montaż zewnętrznych czujników ruchu nie we wszystkich lokalizacjach jest wskazany. Może się zdarzyć, że u Twojego kolegi działają dobrze, a u Ciebie nie spełnią oczekiwań. Mogą się u Ciebie wzbudzać, wtedy musisz zmniejszyć ich czułość i/lub zasięg działania. Poskutkuje to tym, że taki czujnik nie wykryje intruza.

    Pzdr,
    kpos

  9. #1009
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie Re: Satel?

    Cytat Napisał jasssmine
    Witam,
    czy kto ma zainstalowaną centralę alarmową Satel??Jak sie sprawuje?
    czy warto instalowac?

    Jasmine
    Warto!!! Jedne z najlepszych central na rynku!
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  10. #1010
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosia@
    mam zwierzaki 2 koty i doga niemieckiego a, i swinke morska nie licze dwójki dzieci.ZbychZbych zaproponował mi instalacje alarmowa.Zrobił to tak dobrze, ze długo musiałam znalezc równie dobrych fachowców w 3 miescie W koncu znalazłam, co prawda skasowali mnie sporo wicecej niz gdyby robił to Zbychu, no lae na bezpieczenstwie sie nie oszczedza.Reasumuja, da rade miec dobry alarm, dzieci i psy Jednak musi, to byc dobry alarm, a nie pare czujek.Ufff, popisałam, moze Ci troche rozjasni
    Dziękuję . Cieszę się, że mogłem pomóc, jak również cieszę się, że nie jestem najdroższym wykonawcą
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  11. #1011
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie Re: Satel?

    Cytat Napisał damiang
    Cytat Napisał jasssmine
    Witam,
    czy kto ma zainstalowaną centralę alarmową Satel??Jak sie sprawuje?
    czy warto instalowac?

    Jasmine
    Wiele osób ma Satele (w tym ja) i jest z nich zadowolone (ja przynajmniej jestem).
    Co prawda słyszałem teksty jak to Satele padają po burzy, albo po kontakcie z paralizatorem, ale mnie to nie zniechęciło. Nie wiadomo ile w tym prawdy i czy z innymi nie jest tak samo.
    Każda firma miewa wpadki, tyle, że o jednych się mówi/pisze, a o innych nie...

    Wpadka Satela z zasilaczami padającymi po burzy jest bardzo stara (ładnych parę lat). Od tego czasu wiele się zmieniło, a przypadek central Satela padających po burzy jest ciągle wyciągany przez przeciwników (konkurencję) Satela. W centralach DSC (szczególnie PC 3000 i PC 5010/5020) też się zdarza padanie po burzy...
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  12. #1012
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał mackre
    próbowałem przebrnąć przez całe 16,17 stron i udało się . Mam pytanie dlaczego nie warto montowac zewnętrznych czujników ruchu. Zamówiłem okna i raczej będe miał kłopot żebyzamontowac kontraktony. Znajomy zaproponował mi montaż czujników zewnętrznych. Twierdzi ,że działają bez zarzutu i nie załączają sie bez powodu. A może jest jakies inne rozwiązanie?
    Dlaczego masz mieć kłopot, żeby zamontować czujniki kontaktronowe?
    Przecież to można zrobić w dowolnym momencie. Nie obawiaj się o gwarancję na okna (nie daj się nabrać...)

    Znajomy zaproponował to, co łatwiej i szybciej może zamontować i na czym może zarobić, ale nie koniecznie będzie to dobre rozwiązanie .
    Jako praktyk z wieloletnim stażem uważam, że czujki zewnętrzne (jak doskonałe by nie były) nadają się wyłącznie do dodatkowego zabezpieczenia domu. Podstawowym zabezpieczeniem powinien być system wewnętrzny, a najlepiej system obwodowy (kontaktrony + czujki inercyjne lub akustyczne czujki zbicia szyby).

    Prawidłowo zamontowane czujki zewnętrzne są widoczne, a przez to narażone nie tylko na wywoływanie przypadkowych, fałszywych alarmów (powodowanych różnymi czynnikami), ale też na alarmy celowo wywoływane przez intruza (dla zaprzestania włączania takiego systemu), sabotaż czujek (np. przez zasłonięcie lub zamalowanie) lub całkowite zniszczenie .
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  13. #1013

    Domyślnie

    Witam,

    Posiadam CA 10+ od kilku lat i jestem bardzo zadowolony z urzdzenia. Natomiast mam jeden maly problem z czujka CROW SRP-PLUS, od czasu do czasu (raz na kwartal) po zazbrojeniu alarmu powoduje ona falszywy alarm. Czujka umieszczona jest w taki sposob ze nie ''widzi'' zrodel ciepla i swiatla. Tak sie sklada ze jest umieszczona w takim miescu na scianie ze tuz za jej "plecami" umieszczone sa kable el zasilajace pietro. I teraz pytanie czy mozliwe jest ze wywoluje je zaklocenie w polu elktromag. otaczjacym ja (wachania V w sieci). Jaki jest sposob na unikniecie falszywych wywolan? Wiem ze mozna ustawic jej czulosc (3st regulacja). Czy ustawienie licznika zdarzen badz czulosci (czasu reakcji) w centrali rowiaze problem? Bede wdzieczny za podpowiedz.
    I jeszcze jedno czy uzywacie czujki ppoz, ja mysle o instalacji fotoelektrycznej oczywiscie wpietej do CA 10+, czy mozecie cos polecic?

    Pozdrawiam Maro

  14. #1014
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał _ZBYCH_
    Cytat Napisał gosia@
    mam zwierzaki 2 koty i doga niemieckiego a, i swinke morska nie licze dwójki dzieci.ZbychZbych zaproponował mi instalacje alarmowa.Zrobił to tak dobrze, ze długo musiałam znalezc równie dobrych fachowców w 3 miescie W koncu znalazłam, co prawda skasowali mnie sporo wicecej niz gdyby robił to Zbychu, no lae na bezpieczenstwie sie nie oszczedza.Reasumuja, da rade miec dobry alarm, dzieci i psy Jednak musi, to byc dobry alarm, a nie pare czujek.Ufff, popisałam, moze Ci troche rozjasni
    Dziękuję . Cieszę się, że mogłem pomóc, jak również cieszę się, że nie jestem najdroższym wykonawcą
    Nie jestes, a co najciekawsze moj wykonawca twierdzi, ze tez nie jest

  15. #1015

    Domyślnie

    Witam,
    Przymierzam sie do samodzielnego skompletowania i uruchomienia instalacji alarmowej - najpierw w wersji roboczej na czas trwania budowy a potem docelowej. Mam nadzieje korzystać głównie z informacji zgromadzonych w tym wątku...

    Na początek pozwolę sobie zadac pytanie dotyczące akumulatora.
    Czy muszę kupować specjalny akumulator żelowy (powiedzmy 17ah) czy mogę użyć akumulatora samochodowego (w tej samej cenie 45ah).
    Zakładam że mam miejsce na duzy akumulator i zalezy mi aby alarm działał długo (nawet parę dni) bez prądu. Czy jest jakis problem z samochodowymi i nalezy kupować specjalne żelowe do alarmu?

    Pozdrawiam,
    Olek.

  16. #1016

    Domyślnie

    Sprawdź czy zasilacz centralki wytrzyma prąd ładowania takiego akumulatora.
    Damian

  17. #1017

    Domyślnie

    No to przeczytałem (8 godzin - zacząłem dziś o północy).
    Mam jutro spotkanie m.in ze specem od alarmów (i innych instalacji). Na razie wziął projekt i miał pomysleć co i jak. Ja niestety nie wiedziałem o alarmach kompletnie nic i bałem się, że będzie mógł mi "wciskać" to co jest jemu wygodne, a niekoniecznie dla mnie najlepsze. Teraz już wiem jaki system chcę i dlaczego, oraz ile on może kosztować (tu się niestety znacznie pomyliłem ). Teraz się zastanawiam, czy instalator sprosta moim wymaganiom
    Dzięki _ZBYCHU_ za ten watek. W jednym kawałku mam podane, to co chciałem wiedzieć.
    pozdrawiam
    Konrad

  18. #1018
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał KAS01
    Dzięki _ZBYCHU_ za ten watek. W jednym kawałku mam podane, to co chciałem wiedzieć.
    pozdrawiam
    Konrad
    Dziękuj Majce. To jej wątek

    Powodzenia!
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  19. #1019

    Domyślnie

    Cytat Napisał KAS01
    No to przeczytałem (8 godzin - zacząłem dziś o północy).
    Mam jutro spotkanie m.in ze specem od alarmów (i innych instalacji). Na razie wziął projekt i miał pomysleć co i jak. Ja niestety nie wiedziałem o alarmach kompletnie nic i bałem się, że będzie mógł mi "wciskać" to co jest jemu wygodne, a niekoniecznie dla mnie najlepsze. Teraz już wiem jaki system chcę i dlaczego, oraz ile on może kosztować (tu się niestety znacznie pomyliłem ). Teraz się zastanawiam, czy instalator sprosta moim wymaganiom
    Dzięki _ZBYCHU_ za ten watek. W jednym kawałku mam podane, to co chciałem wiedzieć.
    pozdrawiam
    Konrad
    ooooj, 8h śleńczenia przed kompem?
    a może Kolega zapodałby jakieś streszczenie?
    Pozdrawiam,
    Marcin

  20. #1020
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar _bogus_
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Posty
    2.104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    117

    Domyślnie

    Cytat Napisał mlk
    Cytat Napisał KAS01
    No to przeczytałem (8 godzin - zacząłem dziś o północy).
    (....)
    ooooj, 8h śleńczenia przed kompem?
    a może Kolega zapodałby jakieś streszczenie?
    Prośba była nie do mnie ale wyrwę się do odowiedzi

    Jako streszczenie może posłużyć post _ZBYCH_'a (8 postów powyżej na tej stronie)

    Pozdrawiam
    Honor the past, live the present, create the future.
    -
    Dziennik*Komentarz*Zdjęcia

Strona 51 z 562

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony