dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 512 z 562
Pokaż wyniki od 10.221 do 10.240 z 11231
  1. #10221
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  2. #10222

    Domyślnie

    No i pieknie!!! Dziękuje

    Pow użyt 184m2, pow zabudowy 210m2. Elew 20cm styro, dach 30cm wełny, ogrz podłogowe na 15cm styro.

  3. #10223

    Domyślnie

    Mała prośba do Panów speców od alarmów.
    Nabyłem centralkę VERSA 15 i teraz chce ją sobie uruchomić.

    Moje pytanie: w jakiej konfiguracji najlepiej czujki montować EOL czy 2EOL?

    Wydaje mi się że 2EOL ale wolę się upewnić.

    z góry dziękuję za odpowiedź
    pozdrawiam
    Wykończyć dom.....to jest wyzwanie

  4. #10224
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    2 eol to jedynie słuszna opcja..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  5. #10225

    Domyślnie

    Cytat Napisał _artur_ Zobacz post
    2 eol to jedynie słuszna opcja..
    Tak też zrobiłem. Konfiguracja 2EOL/NC.

    Wszystkie czujki podłączone w takiej konfiguracji. Sygnalizator zewnętrzny podłaczony zgodnie ze schematem podłączenia w poradniku instalatora satel wersa.

    Odpaliłem centralkę. Zrobiłem identyfikację manipulatora. Nie podpinałem jeszcze pod kompa, nic nie konfigurowałem.

    Czy to normalne, że przed konfiguracją miga pomarańczowa lampka?

    Sorki za lamerskie pytanie ale dopiero zaznajamiam się z tematem
    Wykończyć dom.....to jest wyzwanie

  6. #10226
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    tak, jak lampka miga to znaczy że jest pamięć awarii (jak świeci to aktualnie jest awaria), wejdź w menu, odczytaj zdarzenia i powinna zgasnąć.. nie wiem jak to w versie zrobić bo dawno jej nie robiłem ale zakładam że w instrukcji jest napisane
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  7. #10227

    Domyślnie

    Cytat Napisał _artur_ Zobacz post
    tak, jak lampka miga to znaczy że jest pamięć awarii (jak świeci to aktualnie jest awaria), wejdź w menu, odczytaj zdarzenia i powinna zgasnąć.. nie wiem jak to w versie zrobić bo dawno jej nie robiłem ale zakładam że w instrukcji jest napisane
    ok, wielkie dzięki za info.
    wieczorem sprawdzę co i jak

    tak to jest jak się coś robi 1-szy raz. instrukcja nieunikniona

    Tak sobie teraz uświadomiłem że nie podpiąłem sabotażu obudowy centralki, Mam nadzieję że nie powoduje to awarii?
    Wykończyć dom.....to jest wyzwanie

  8. #10228
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    możliwe.. nie pamiętam czy tam jest osobne wejście czy wpina się to na linię..
    ogólnie to nie panikuj - skoro poradziłeś sobie z podłączeniem czujek i wiesz co to znaczy 2EOL to znaczy że z resztą tym bardziej sobie poradzisz... to naprawdę ciężko popsuć (sugeruję podłączyć komputer bo tak łatwiej ogarnąć całość)..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  9. #10229

    Domyślnie

    wielkie dzięki za info
    będę walczył z tematem dziś wieczorem.
    Wykończyć dom.....to jest wyzwanie

  10. #10230

    Domyślnie

    Znalazłem w instrukcji opis że na płycie z boku jest złącze COM oraz TMP. Wejście TMP - wejście typu NC do podłączenia obwodu sabotażowego (obudowy, czujek, sygnalizatorów itp.). Wejście TMP traktowane jest przez centralę jako dodatkowe wejście w systemie o numerze 31. Jeżeli nie jest wykorzystywane, powinno być zwarte do masy."

    Tego niestety nie zrobiłem ;(

    Czujki podłączałem tak jak w załączniku.

    Tylko tam jest pokazane że przy 2eol com i tmp wchodzą w jeden zacisk COM a nie w zaciski z boku centralki COM i TMP. Chyba że właśnie te dwa zaciski wykorzystuje się do kontroli sabotażu obudowy?


    Jak to prawidłowo powinno być?
    dziękuję za pomoc
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2eol.JPG
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	28,3 KB
ID:	273811  
    Ostatnio edytowane przez buzzer11 ; 08-08-2014 o 12:23
    Wykończyć dom.....to jest wyzwanie

  11. #10231
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    tmp centrali czy modułów rozszerzeń zwierasz do com bez żadnych rezystorów bo one służą do sygnalizacji otwarcia skrzynki,a to co na zdjęciu to połączenie czujki a tam właśnie tak ma być żeby centrala rozróżniała naruszenie od sabotażu
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  12. #10232

    Domyślnie

    Cytat Napisał _artur_ Zobacz post
    tmp centrali czy modułów rozszerzeń zwierasz do com bez żadnych rezystorów bo one służą do sygnalizacji otwarcia skrzynki,a to co na zdjęciu to połączenie czujki a tam właśnie tak ma być żeby centrala rozróżniała naruszenie od sabotażu
    no to zrobiłem dobrze w takim razie sabotaż od obudowy i sabotaż od sygnalizatora wpinam w złącze COM,TMP z boku centralki. Takie podłączenie obudowy centrali i obudowy sygnalizatora łączymy szeregowo czy równolegle?

    w instrukcji sygnalizatora satel jest napisane że jeden tmp podpinam do tmp centrali a drugi tmp pod styk com centrali.


    @artur dzięki wielkie za odpowiedzi.
    są dla mnie bardzo pomocne.
    Wykończyć dom.....to jest wyzwanie

  13. #10233
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    Mam u siebie INT-RX do pilotów.
    Dokładam ACU100 do ABAXA.
    Pytanie : Czy lepiej zostawić te piloty na RX czy lepsze są te do ABAXA i RX zlikwidować z systemu ?
    Czy jedynbą różnicą między pilotami w tych dwóch systemach jest dwukierunkowa transmisja (+ dla ABAXA), czy są jakieś inne różnice ? Np zasięg, inne możliwości w konfiguracji systemu itp.

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  14. #10234
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    piloty z abaxa sa zajebiste.. te wyjścia w nich są naprawdę pomocne.. od nowości mam i działają super.. jakbym miał kupowac to bym brał abaxa ale jak masz już RX to jak chcesz - po co dokładasz ACU100 ?
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  15. #10235
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    Czujkę w altanie dołożyłem a kabelka nie ma ....

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  16. #10236
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ar***pl
    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    996

    Domyślnie

    Cytat Napisał _artur_ Zobacz post
    piloty z abaxa sa zajebiste.. te wyjścia w nich są naprawdę pomocne.. od nowości mam i działają super.. jakbym miał kupowac to bym brał abaxa ale jak masz już RX to jak chcesz - po co dokładasz ACU100 ?
    sama koncepcja tego pilota jest jak najbardziej ok ale coś jest z wykonaniem ponieważ czasami po delikatnym uderzeniu kluczami z pilotem sam się aktywuje i nie jest to przypadek odosobniony tylko powtarzający się w niektórych pilotach.Poszło tego do Ludzi raptem z 40szt ale klienci zgłaszają problemy.Nie wiem czy jest to problem ze starszymi z początku produkcji ? A jak u ciebie?

  17. #10237
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    mam dwa piloty, każdy przy kluczach i nie zauważyłem a akurat na dwóch przyciskach mam światło (jedno pomieszczenie i wszystkie światła w domu) i uzbrojenie i chyba nie miałem takiego przypadku,, ale wiadomo - jak to w kieszeni, zawsze może coś tam sie wcisnąć
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  18. #10238
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ar***pl
    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    996

    Domyślnie

    Cytat Napisał _artur_ Zobacz post
    mam dwa piloty, każdy przy kluczach i nie zauważyłem a akurat na dwóch przyciskach mam światło (jedno pomieszczenie i wszystkie światła w domu) i uzbrojenie i chyba nie miałem takiego przypadku,, ale wiadomo - jak to w kieszeni, zawsze może coś tam sie wcisnąć
    Ja tez w swoim domu używam 3 szt i tylko z jednym jest problem ale klienci tez mi zgłaszali , u mnie tez głownie światło i otwieranie furtki (tylko elektrozamek) więc nie ma problemu natomiast problem jest wtedy kiedy mamy jakieś funkcje uzbrajające albo sygnalizacje napadu, zamówiłem już nowe gumki z przyciskami zobaczę może w tym problem że jakiś nacisk jest już w tych najstarszych.

  19. #10239
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    No i tak swoją drogą, w związku z instalacja tego ABAXA (częściowo juz działa), sprzedaję zestaw INT-RX.
    Może ktoś jest zainteresowany : http://allegro.pl/satel-int-rx-ekspa...525479303.html

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  20. #10240

    Domyślnie

    Krótkie pytanie: sabotaż obudowy sygnalizatora i obudowy centrali łączymy szeregowo czy równolegle do płyty głównej?

    dzięki za informację
    Wykończyć dom.....to jest wyzwanie

Strona 512 z 562

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony