dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 562
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 11231
  1. #1041

    Domyślnie

    Swego czasu kupiłem sobie w Polsce centralkę Integra (bo jeszcze była nie osiągalna na Węgrzech). Wszystko działa OK, ale centralka (poprzez maniupulator) "gada" do mnie po polsku.

    Teraz się okazało, że nie wszyscy użytkownicy mojej centralki są zadowoleni z języka. Przewertowałem dokumentację, ale nie znalazłem, jak można zmienić język komunikatów wyświetlanych przez manipulator?
    GG 5410889

  2. #1042
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar adaman
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    witajcie
    pytanie chyba do _ZBYCH_, bo to on mnie w to wpuścił (ale jestem naprawdę zadowolony), zapodałem sobie moduł NV3.1 firmy VIDIAQ i zastanawiam się w jaki sposób można za jego pomocą sterować centralą Satel CA-6, tzn. chciałbym za pomocą sms-a: 1- zał. alarm, 2-wył. 3-zał/wył. czuwanie i 4- kasować alarm. Centrala ma jedno wejście sterujące, w którym są te opcje dostępne

  3. #1043

    Domyślnie

    ja kupiłem też VIDIAQ ale ten model 6.4 z czujkami temperatury, choć nie wiem do czego je tak naprawdę wykorzystać, może coś wymyślę. Jutro jak mi się uda, to podłącze to cudo do CA64. A tak przy okazji może ktoś się wymieni 3 czujkami EV100 na jedną OPTEX 360 ZV (nóweczka), kupiłem takie dwie ale w zasadzie nie mam ich gdzie zamontować.

    Pozdrawiam
    EKO-KIELAR II 23,4 KW

    Pozdrawiam

    Kulin

  4. #1044
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szaruś
    Swego czasu kupiłem sobie w Polsce centralkę Integra (bo jeszcze była nie osiągalna na Węgrzech). Wszystko działa OK, ale centralka (poprzez maniupulator) "gada" do mnie po polsku.

    Teraz się okazało, że nie wszyscy użytkownicy mojej centralki są zadowoleni z języka. Przewertowałem dokumentację, ale nie znalazłem, jak można zmienić język komunikatów wyświetlanych przez manipulator?
    Nie ma takiej opcji
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  5. #1045
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał adaman
    witajcie
    pytanie chyba do _ZBYCH_, bo to on mnie w to wpucił (ale jestem naprawdę zadowolony), zapodałem sobie moduł NV3.1 firmy VIDIAQ i zastanawiam się w jaki sposób można za jego pomocą sterować centralą Satel CA-6, tzn. chciałbym za pomocš sms-a: 1- zał. alarm, 2-wył. 3-zał/wył. czuwanie i 4- kasować alarm. Centrala ma jedno wejcie sterujšce, w którym są te opcje dostępne
    Jeœli chcesz osobno sterować to musisz mieć wolne trzy linie dozorowe zaprogramowane jako:
    12 - załšczenie czuwania
    14 - wyłšczenie czuwania
    16 - zał/wył czuwania
    i wejœcie CTL zaprogramowane jako:
    7 - kasowanie alarmu bez wyłšczania czuwania

    Inaczej nie da się tego zrobić
    Ponieważ zapewne nie masz wolnych linii w centrali, to pozostaje jedynie wybranie jednej z funkcji, która ma być zdalnie sterowana i sterowanie jej z wejœcia CTL.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  6. #1046

    Domyślnie

    _ZBYCH_
    co myślisz o takich czujkach:
    EC-301d
    vibro (95zł, połowę tego co impaq)
    aqua
    cobalt plus/pro
    Pozdrawiam,
    Marcin

  7. #1047
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał mlk
    _ZBYCH_
    co myślisz o takich czujkach:
    EC-301d
    Czujka z optykš Fresnela i analizš cyfrowš. To samo, co EC 301DP, tylko bez ignorowania małych zwierzšt.

    Cytat Napisał mlk
    vibro (95zł, połowę tego co impaq)
    To czujka z elementem detekcyjnym piezo (nie inercyjna). Gorzej działa na oknach, niż Impaq+ i kosztuje więcej niż Impaq+ (85 zł).
    Nie wiem, skšd masz informację o tym, że Impaq+ kosztuje dwa razy tyle co Vibro

    Cytat Napisał mlk
    aqua
    cobalt plus/pro
    Nie montowałem, nie znam.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  8. #1048

    Domyślnie

    Witam
    A słyszał moze ktoś o problemach z zasilaczem do Integry?
    Muszę już w tym tygodniu wybrać czy CA 64, czy Integra.
    pozdrawiam
    Konrad

  9. #1049

    Domyślnie

    Cytat Napisał _ZBYCH_
    Cytat Napisał Szaruś
    Swego czasu kupiłem sobie w Polsce centralkę Integra (bo jeszcze była nie osiągalna na Węgrzech). Wszystko działa OK, ale centralka (poprzez maniupulator) "gada" do mnie po polsku.

    Teraz się okazało, że nie wszyscy użytkownicy mojej centralki są zadowoleni z języka. Przewertowałem dokumentację, ale nie znalazłem, jak można zmienić język komunikatów wyświetlanych przez manipulator?
    Nie ma takiej opcji
    Coś musi być. Bo centralki Integra sprzedawane na Węgrzech "gadają" po węgiersku. Może trzeba wymienić jakiegoś flasha, albo co?
    GG 5410889

  10. #1050

    Domyślnie

    Prosze o radę:

    Kupiłem do swojego lokalu handl. satela CA10 . Instalator mówi że jak będę chciał wyłączyć wszystkie 3 strefy ( tak planuję) to musze po kolei
    wstukiwać ( 3x) ich numery i hasło .
    Nie da się tego wyłączyć jednocześnie ???!

    Czy tak też jest przy integra 64 , bo taki kupiłem do domu i chcę rozdzielić alarm na kilka stref ?
    Artur

  11. #1051
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał KAS01
    Witam
    A słyszał moze ktoś o problemach z zasilaczem do Integry?
    Muszę już w tym tygodniu wybrać czy CA 64, czy Integra.
    pozdrawiam
    Konrad
    Nie słyszałem o takich problemach i nawet żaden z kolegów instalatorów nic na ten temat nie napisał na forum Satela.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  12. #1052
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szaruś
    Cytat Napisał _ZBYCH_
    Cytat Napisał Szaruś
    Swego czasu kupiłem sobie w Polsce centralkę Integra (bo jeszcze była nie osiągalna na Węgrzech). Wszystko działa OK, ale centralka (poprzez maniupulator) "gada" do mnie po polsku.

    Teraz się okazało, że nie wszyscy użytkownicy mojej centralki są zadowoleni z języka. Przewertowałem dokumentację, ale nie znalazłem, jak można zmienić język komunikatów wyświetlanych przez manipulator?
    Nie ma takiej opcji
    Coś musi być. Bo centralki Integra sprzedawane na Węgrzech "gadają" po węgiersku. Może trzeba wymienić jakiegoś flasha, albo co?
    Owszem, zapewne jest, ale nie jest to opcja do zmiany w programie, tylko wymaga to zmiany oprogramowania. Zapytaj w Satelu.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  13. #1053
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał art63
    Prosze o radę:

    Kupiłem do swojego lokalu handl. satela CA10 . Instalator mówi że jak będę chciał wyłączyć wszystkie 3 strefy ( tak planuję) to musze po kolei
    wstukiwać ( 3x) ich numery i hasło .
    Nie da się tego wyłączyć jednocześnie ???!

    Czy tak też jest przy integra 64 , bo taki kupiłem do domu i chcę rozdzielić alarm na kilka stref ?
    Instalator mówi prawdę. W CA10 klawiatura może w danym czasie obsługiwać tylko jedną strefę. Nie ma funkcji klawiatury globalnej, tylko trzeba każdorazowo przypisać klawiaturę do danej strefy, która chcemy obsługiwać (funkcja GO TO).

    Jest jeden sposób na rozwiązanie Twojego problemu, ale wymaga trzech wolnych linii dozorowych i jednego wolnego wyjścia programowalnego. Każdą z tych linii programuje się jako 12 - "linia wyłączająca czuwanie" i przypisuje do jednej z trzech stref. Następnie do tych wejść podaje się sygnał z wyjścia programowalnego zaprogramowanego jako 12 - "wyłącznik monostabilny". Następnie programuje się kod z uprawnieniem 5 - "wyłącznik monostabilny" i gotowe.

    Efekt jest taki, że po wpisaniu tego kodu naruszane są trzy linie wyłączające czuwanie w poszczególnych strefach .

    Integra jest bardziej zaawansowana. Posiada funkcję klawiatury globalnej obsługującej wszystkie strefy, ale też nie jest to takie proste. Włączenie kilku stref polega na wprowadzeniu kodu, wybraniu, które strefy chcemy załączyć i zatwierdzeniu.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  14. #1054

    Domyślnie

    Dzięki Zbych.

    Jeszcze jedno , czy manipulator jest nie chroniony ?
    Artur

  15. #1055
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał art63
    Jeszcze jedno , czy manipulator jest nie chroniony ?
    A w jakim sensie?
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  16. #1056

    Domyślnie

    Cytat Napisał _ZBYCH_
    Cytat Napisał art63
    Jeszcze jedno , czy manipulator jest nie chroniony ?
    A w jakim sensie?

    Np.
    jest w korytarzu z którego jest wejście do 2 sref dla dwóch lokatorów
    jedna jest nie chroniona i chodzi o to żeby każdy kto idzie do tej niechronionej strefy nie grzebał w manipulatorze.
    Artur

  17. #1057
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał art63
    Cytat Napisał _ZBYCH_
    Cytat Napisał art63
    Jeszcze jedno , czy manipulator jest nie chroniony ?
    A w jakim sensie?

    Np.
    jest w korytarzu z którego jest wejście do 2 sref dla dwóch lokatorów
    jedna jest nie chroniona i chodzi o to żeby każdy kto idzie do tej niechronionej strefy nie grzebał w manipulatorze.
    Manipulator jest chroniony jedynie przed sabotażem (otwarcie obudowy, oderwanie od ściany, odcięcie przewodu). Przed manipulowaniem przez osoby postronne może go chronić dodatkowa obudowa metalowa zamykana na kluczyk.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  18. #1058
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar adaman
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Mam pytanie odnośnie pistoletu do klejenia : jaki kupić, żeby nie wpuszczać się w koszty, a jednocześnie nie kląć, bo robota idzie jak krew z nosa? Widziałem w OBI właściwie tylko dwa rodzaje : jeden o mocy zdaje się 20w, drugi professional z przystawkami bajerami za ok 300 zł. No i nie wiem....

  19. #1059

    Domyślnie

    Ja mam pytanie odnoœnie czujek ruchu:

    1. Czy zwykła PIR w garażu to błšd (silnik stygnšcy będzie wzbudzał??) Czy ewentualnie zamontować w połowie garaży, żeby silnik był "za" czujkš?

    2. Czy da się zrobić tak, żeby można było zostawiać uchylone okna w pokoju? Czy zastosowanie czujki dualnej (PIR+mikrofalowej) pozwoli na pozostawianie okien (możliwoœć wpadania powietrza o innej temperaturze, ruch firanki)? Albo czy sš takie czujniki kontaktronowe, które majš np. dłuuugi magnesik. tak, że w jakimœ zakresie otwarcie okna jest możliwe, ale nie powoduje alarmu?

    3. Myœlałem o alarmie bezprzewodowym (montaż w istniejšcym budynku), ale skoro odradzacie.... to będę musiał przemyœleć jeszcze raz. Najgorsze, że tych kabli wyjdzie bardzo dużo i sš całkiem grube. Rzeczywiœcie taki np. Jablotron (centralka w piwnicy, czujniki w piwnicy przewodowe, klawiatura w garażu przewodowa, a czujki w pokojach, klawiatura przy wejœciu i syrena bezprzewodowe) jest nic nie warty??

  20. #1060

    Domyślnie

    adaman, ja robię tak z kabelkami - te od alarmu kleiłem gorącym klejem, pistolet miałem za 20 zł, nadal działa, a co dowiększych "kabelków" np od elektryczności, to ja robię popularnym dytem i gipsuje. Kupiłem sobie kilkadziesiąt hartowanych gwoździ, gwoździe te do deki można wbijać, i potem mieszam gips budowlany z klejem gipsowym - wydłuża to proces schnięcia i kleje tym gipsem przewody do ściany, potem wyciągam te gwoździe i następny dyt.

    ps. jak masz kupoować pistolet tylko do klejenia nim przewodów to nie wchodź w koszty, kup tani, na budowie i tak wszystko ulega 4 razy szybszemu zużyciu (czyt. zniszczeniu).

    Pozdrawiam.
    EKO-KIELAR II 23,4 KW

    Pozdrawiam

    Kulin

Strona 53 z 562

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony