dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 546 z 562
Pokaż wyniki od 10.901 do 10.920 z 11231
  1. #10901
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał bajcik Zobacz post
    Karty SIM trzeba rejestrować. To okazja może zmienić operatora.
    Co teraz warto kupić do centralki żeby koszta były nieduże? Niby Play po doładowaniu daje rok ważności konta, ale do monitoringu nie można ich używać (są blokowane).
    Ja proponuję NJU Mobile (Orange). Po pierwszym doładowaniu konto i środki na nim zgromadzone będą ważne bezterminowo. Koszt SMS-a - 9 groszy.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  2. #10902
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ElemenT

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    166

    Domyślnie

    Wszystko zależy w jakiej sieci ma się telefon. Ja mam w playu i do centralki włożyłem kartę prepaida w play.
    Aktywowałem formułę SMS (7zł/miech) - nielimitowane SMSy do Play i tyle z kosztów.

    Bez formuly SMS liczyło za każdego smsa i kasa schodziła momentalnie.

  3. #10903

    Domyślnie

    Odnośnie Nju na kartę - może to być dobra oferta.

    Kiedyś był punkt 5.3 w regulaminie
    http://www.njumobile.pl/b/articles/r...e-01012014.pdf

    Ale chyba usuneli:
    http://www.njumobile.pl/b/articles/r...25.07.2016.pdf

    Co do Play, takie info znalazłem (sprzed dwóch lat)
    https://ropam.com.pl/forum/index.php?topic=65.0

  4. #10904
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tyszek666

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    05-090
    Posty
    34

    Domyślnie

    Witam,

    Przymierzam się do zakładania alarmu, i mam pytanie do Was.

    Będę zakładał po dwa kontaktrony na okno. Jeden normalnie na otwarcie, drugi na górze okna żeby mieć podgląd uchylenia okna.

    I tutaj pytanie: czy biorąc pod uwagę dwa kontaktrony w skrzydle okna, to czy jeden dawać spolaryzowany czy zwykły ??

    Pytam bo różnica cenowa zauważalna jest. Potrzebowałbym ich 25szt.

    Pozdrawiam

  5. #10905

    Domyślnie

    Po pierwsze: to Ty musisz określić jak bardzo cenne jest to co chcesz chronić, albo raczej jak duże jest zagrożenie włamaniem.
    Po drugie: tańszym rozwiązaniem od kontaktrona spolaryzowanego jest montaż dwóch kontaktronów obok siebie, tak by tylko jeden z nich był aktywowany standardowym magnesem - w ten sposób można wykryć próbę manipulacji przy użyciu obcego magnesu.
    A po trzecie: jeśli boisz się tak "zaawansowanych technicznie" włamań, to raczej nie powinieneś konsultować swoich pomysłów na forum...

  6. #10906

    Domyślnie

    Witam, chce zrobić małe sterowanie Integra WRL oświetleniem. Będę używał INT-ORS do obwodów świetlnych, nie będzie ich dużo, nasuwa mi się*pytanie czy od włączników świetlnych prowadzić kable do wejść integry i sterować całkowicie centralą czy klasycznie włączniki sterują obwodami + integra napięciem? a może całkowicie zrezygnować z włączników i zostać przy INT-TSI(planuje w salonie z aneksem)

  7. #10907

    Domyślnie

    _ZBYCH_, poradź proszę, jak zamontować czujki wibracyjne na oknach w takiej konfiguracji?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	od_zewnatrz.JPG
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	60,8 KB
ID:	364745Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	od_wewnatrz.JPG
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	34,9 KB
ID:	364746
    http://ladnydom.pl/czterykaty/5,57643,12660636.html?i=0

    Okna są zamontowane na połączonej konstrukcji drewnianej.
    Na wszystkich oknach zamontuję kontaktrony. Czujki wibracyjne zamontowałbym na słupkach pomiędzy pionowymi oknami, ale czy to wystarczy?. Co począć z oknami ukośnymi? Czy taka połączona konstrukcja drewniana nie spowoduje, że i tak będę miał fałszywe alarmy na wypadek np. gradu?

  8. #10908
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    xtea

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    209

    Domyślnie

    Cytat Napisał tyszek666 Zobacz post
    Witam,

    Przymierzam się do zakładania alarmu, i mam pytanie do Was.
    Będę zakładał po dwa kontaktrony na okno. Jeden normalnie na otwarcie, drugi na górze okna żeby mieć podgląd uchylenia okna.
    I tutaj pytanie: czy biorąc pod uwagę dwa kontaktrony w skrzydle okna, to czy jeden dawać spolaryzowany czy zwykły ??
    Pytam bo różnica cenowa zauważalna jest. Potrzebowałbym ich 25szt.
    Pozdrawiam
    Zależy jakiego alarmu użyjesz ale gdybyś kupił PLC2011B1 to podłączasz kontaktrony wg. schematu ze stron 16 do 20
    https://elkom.com.tw/pl/wp-content/u...24_05_2016.pdf

    Gdybyś jednak użył tej centralki to cały alarm zrobisz na 4-5 skrętkach wychodzących z rozdzielni i to wszystko.

  9. #10909

    Domyślnie

    Cytat Napisał walerysknery Zobacz post
    kryptoreklama
    Pierwszy post i już reklama. Świat schodzi na pchły...

  10. #10910
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    xtea

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    209

    Domyślnie

    Cytat Napisał ravbc Zobacz post
    Pierwszy post i już reklama. Świat schodzi na pchły...
    Taka reklama na forach zwykle nic nie daje. Przeciętny kowalski i tak nie ogarnia tego wszystkiego. Jak nie ma smykałki do elektroniki to nie jest w stanie przetworzyć informacji i na końcu podejmie decyzję irracjonalną.
    Nawet nie wie czego szuka, z czego i co ma się składać, ciężko mu zadać pytanie techniczne. Tego jest tyle, że nie sposób wybrać komuś kto nie wie czego szuka Na Allegro ludzie nie potrafią nawet dobrze poszukać produktu, a co ropiero posortować ceną czy popularnością. To ostatnie przerasta wielu.

  11. #10911

    Domyślnie

    Zmieniam bardzo prostą konfigurację centrali CA-64, którą mi pozostawił instalator. Chciałbym dodać do systemu opcję wywoływania przyciskiem # na manipulatorze funkcji NAPAD, opcję przymusu przy rozbrajaniu alarmu oraz zmienić zachowanie sygnalizatora tak aby po wywołaniu alarmu przez minutę była aktywna sygnalizacja akustyczna i optyczna, a przez następne pół godziny tylko optyczna.
    Z konfiguracją napadu poradziłem sobie przez włączenie opcji w konfiguracji manipulatora i dodanie odpowiedniego wyjścia wirtualnego zbierającego to zdarzenie, przymus wydaję mi się, że można zrealizować za pomocą funkcji PREFIX, która w zależności jaką cyfrę poda się przed hasłem użytkownika zazbraja/rozbraja system normalnie lub pod przymusem. To zdarzenie także można zebrać odpowiednią konfiguracją wirtualnego wyjścia....i teraz w czym problem? Otóż wyjściu X przyporządkowuję funkcję 6 - NAPAD, wyjściu Y 10 - PRZYMUS a wyjście sygnalizatora i radiolini do agencji ochrony robię jako 47 - suma logiczna wyjść. Jednak chciałbym móc sterować czasem aktywacji wyjść na sygnalizator (SA i SO) i radiolinie niezależnie. Obecnie obydwa wyjścia aktywują się na taki sam czas, który ustawiam dla wyjść X,Y.
    I jeszcze pytania dodatkowe: jak długo ma trwać impuls sterujący wejściami radiolini agencji ochrony? W dotychczasowej konfiguracji miałem 5sek. czy jak będą wysterowane dłużej np. 30min to czemuś to zaszkodzi? Kolejne pytanie to monitorowane przez agencje (SOLID) sygnały. Czy chcąc rozszerzyć ich ilość ponad standardowe włamanie, sabotaż i stan systemu trzeba jakoś zmieniać umowę/dodatkowo płacić? Czy może to tylko kwestia telefonu i aktywacji.

  12. #10912

    Domyślnie

    Cytat Napisał xtea Zobacz post
    Taka reklama na forach zwykle nic nie daje. Przeciętny kowalski i tak nie ogarnia tego wszystkiego. Jak nie ma smykałki do elektroniki to nie jest w stanie przetworzyć informacji i na końcu podejmie decyzję irracjonalną.
    Dokładanie. Taka reklama nic nie daje. Co innego reklama xtea, który pozakładała sobie konta pod różnymi nickami na różnych forach i udaje zadowolonego klienta.
    na elektrodzie- neodym, palacz997, mariusz.lubicz.
    na plc-home - Mariusz Nowicki
    na budujemydom - banzai
    na forum muratora- xtea
    na forum budowlanym - gelbeton
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  13. #10913
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    xtea

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    209

    Domyślnie

    To nie prawda.
    Ja tylko jestem użytkownikiem sterowników PLC2011
    Ten film o tym świadczy. Ja naciskam, a w tle moja rodzina. Właśnie sie wprowadzaliśmy w roku 2013.
    https://www.youtube.com/watch?v=2LsKcNTzYeg
    Po prostu nie lubię jak szkalujesz cudze produkty, których nie miałeś w ręku ani nic o nich nie wiesz. Od tamtego czasu mam tych sterowników znacznie więcej, bo mi się bardzo podobają, nie szpiegują użytkownika i są niezawodne.

  14. #10914

    Domyślnie

    Cytat Napisał xtea Zobacz post
    To nie prawda. Ja tylko jestem użytkownikiem sterowników PLC2011
    Nie, no skąd. Jaki byłby sens, aby zwykły użytkownik latał po forach z drogim chińskim sterownikiem, pisząc marketingowy bełkot i nie napisałby nawet jednego postu typowego dla użytkownika w wątku o programowaniu.
    Ten film o tym świadczy. Ja naciskam, a w tle moja rodzina. Właśnie sie wprowadzaliśmy w roku 2013.
    No tak handlarz chińszczyzną przecież nie założyłby sobie chińskich sterowników, którymi handluje.
    Po prostu nie lubię jak szkalujesz cudze produkty, których nie miałeś w ręku ani nic o nich nie wiesz. Od tamtego czasu mam tych sterowników znacznie więcej, bo mi się bardzo podobają, nie szpiegują użytkownika i są niezawodne.
    Ile razy mam jeszcze powtórzyć, że nie muszę jeździć Trabantem, aby wiedzieć, że to szrot? Przecież ten twój badziewny sterownik jest droższy od Satela Integra 128 WRL który ma Grade 2.
    nie szpiegują użytkownika i są niezawodne.
    Nie masz pojęcia co ten sterownik robi, a swoja niewiedzę opierasz na bajkach producenta. Niezawodne? Bo mają chińskie przekaźniki 8A? I kompletnie nie nadają się na system alarmowy w 2016.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 08-09-2016 o 14:50
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  15. #10915
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    xtea

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    209

    Domyślnie

    Żadnego marketingowego bełkotu nie piszę, bo nie jestem marketingowcem ani handlarzem tymi sterownikami. Po prostu zacząłem kiedyś ich używać i pisać, że zakup gotowego systemu nie ma sensu. My używamy tych sterowników do sterowania mieszkaniami, domami ale i w firmie je mamy do sterowania procesami. Oprogramowanie i interfejs do samodzielnej rozbudowy oprogramowania jest tak elastyczny, że można go rozbudowywać w nieskończoność. I używamy nie tylko PLC2011 ale też różnych innych sterowników PLC nawet Siemensa i te PLC2011 z Siemensami współdziałają.

  16. #10916

    Domyślnie

    Żadnego marketingowego bełkotu nie piszę, bo nie jestem marketingowcem ani handlarzem tymi sterownikami.

    Po prostu zacząłem kiedyś ich używać i pisać, że zakup gotowego systemu nie ma sensu.
    Jasne. Nie ma sensu zakup gotowego systemu alarmowego, ale jest sens zakup sterownika 3 razy droższego, niespecjalnie się nadającego na alarm, wymagającego knucia i zastosowanie go w miejsce gotowego systemu alarmowego.

    My używamy tych sterowników do sterowania mieszkaniami, domami
    Nie MY używamy, tylko TY używasz. Chyba, że cierpisz na rozwielokrotnienie jaźni i uważasz, że”
    na elektrodzie- neodym, palacz997, mariusz.lubicz.
    na plc-home - Mariusz Nowicki
    na budujemydom - banzai
    na forum muratora- xtea
    na forum budowlanym - gelbeton
    to różne osoby.

    firmie je mamy do sterowania procesami.
    Nie ma znaczenie czego używasz w firmie, bo to po pierwsze twój problem, po drugie to forum o budowie domów, a nie sterowaniu produkcji. Zresztą prawda jest taka, że co najwyżej ten sterownik używany jest do sterowanie piecami CO.
    Z faktu, że ktoś wozi cegły i cement na budowę 300m domu przy pomocy Poloneza bez przyczepki, nie wynika, że Polonez jest najlepszym samochodem do rozwożenia cementu i cegieł.

    Oprogramowanie i interfejs do samodzielnej rozbudowy oprogramowania jest tak elastyczny, że można go rozbudowywać w nieskończoność.
    I pewnie dlatego nikt niestosuje go do poważniejszych zastosowań.

    I używamy nie tylko PLC2011 ale też różnych innych sterowników PLC nawet Siemensa i te PLC2011 z Siemensami współdziałają.
    A dlaczego miałby nie działać skoro podłączysz przekaźnik jednego pod wejście drugiego?
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  17. #10917

    Domyślnie

    Cytat Napisał xtea Zobacz post
    Po prostu zacząłem kiedyś ich używać i pisać, że zakup gotowego systemu nie ma sensu.
    Jasne. Nie ma sensu zakup gotowego systemu alarmowego, ale jest sens zakup sterownika 3 razy droższego, niespecjalnie się nadającego na alarm, wymagającego knucia i zastosowanie go w miejsce gotowego systemu alarmowego.

    My używamy tych sterowników do sterowania mieszkaniami, domami
    Nie MY używamy, tylko TY używasz. Chyba, że cierpisz na rozwielokrotnienie jaźni i uważasz, że”
    na elektrodzie- neodym, palacz997, mariusz.lubicz.
    na plc-home - Mariusz Nowicki
    na budujemydom - banzai
    na forum muratora- xtea
    na forum budowlanym - gelbeton
    to różne osoby.

    firmie je mamy do sterowania procesami.
    Nie ma znaczenie czego używasz w firmie, bo to po pierwsze twój problem, po drugie to forum o budowie domów, a nie sterowaniu produkcji. Zresztą prawda jest taka, że co najwyżej ten sterownik używany jest do sterowanie piecami CO.
    Z faktu, że ktoś wozi cegły i cement na budowę 300m domu przy pomocy Poloneza bez przyczepki, nie wynika, że Polonez jest najlepszym samochodem do rozwożenia cementu i cegieł.

    Oprogramowanie i interfejs do samodzielnej rozbudowy oprogramowania jest tak elastyczny, że można go rozbudowywać w nieskończoność.
    I pewnie dlatego nikt niestosuje go do poważniejszych zastosowań.

    I używamy nie tylko PLC2011 ale też różnych innych sterowników PLC nawet Siemensa i te PLC2011 z Siemensami współdziałają.
    A dlaczego miałby nie działać skoro podłączysz przekaźnik jednego pod wejście drugiego?
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  18. #10918
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    xtea

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    209

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post

    A dlaczego miałby nie działać skoro podłączysz przekaźnik jednego pod wejście drugiego?
    Akurat łączymy je Modbusem. A na innych forach nic nie piszę, natomiast Ty wyleciałeś z Elektrody już dawno temu. Wywalili cię, skasowali ci konto. Widocznie to Ty pisałeś pod tamtymi nickami co wymieniłeś i pod tysiącem innych jako ekspert od wszystkiego.

  19. #10919
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kamil_w

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-801
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witajcie, mam pytanie do osób, które miały do czynienia z centralami Rokonet. Czy systemy LightSYS są godne polecenia, biorąc pod uwagę stabilność działania i bezawaryjność? Wybieram pomiędzy centralą z serii DSC Neo, a LightSYSem. Wiem, że systemy te dość znacznie różnią się funkcjonalnościami, ale trochę mnie przekonuje korzystna cena LightSYSa. Zdaję sobie też sprawę, że każdy ma swoje preferencje, jednak każde zdanie nt. central Rokonet będzie dla mnie cenne.

  20. #10920
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ElemenT

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    166

    Domyślnie

    A ja mam dzis kolejną zagwostkę.
    Znajomy ma integre 128wrl. Ma też sejf na broń i wyprowadzony przewód w środku na kontaktron. Kontaktron założyłem, wsio działa.
    Teraz jak to zaprogramować by spełnić załóżenia, że otwarcie sejfu musi być poprzedzone wpisaniem kodu i by się automatycznie uzbrajało po zamknięciu. Sam alarm z tego powinien być typu cichy.
    Czy do tego powinno się użyć strefy typu bankomatowa? (Mało info o tym typie strefy).

Strona 546 z 562

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony