dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 554 z 562
Pokaż wyniki od 11.061 do 11.080 z 11231
  1. #11061

    Domyślnie

    Gotowego rozwiązania nie mam. Pokombinowałbym z wejściem licznikowym w wydzielonej strefie, której alarm nie jest podpięty do sygnalizatora. Albo po prostu ciągiem 5 wyjść monostabilnych reagujących na wejście i stan poprzedniego.

  2. #11062
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    donkichotdon

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    Przejrzyj tak do 2014 wyniki tego wyszukiwania: Powinno coś być na ten temat:
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/sea...elped=&start=0

    ... tyle, że zbyt wiele sobie nie obiecuj, bo właśnie w tym miejscu zaczynają się różnice pomiędzy systemem alarmowym, a dedykowanym systemem do automatyki.
    Ostatnio edytowane przez donkichotdon ; 26-02-2017 o 08:26 Powód: uzsupełnienie

  3. #11063
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ar***pl
    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    996

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Ja jestem zadowolony z obwodowej na kontaktronach na noc załącza się kontaktrony a jak nikogo niema to full opcje.
    Kontaktrony mam najtańsze staela
    Czujki Bosch Pir i Satel Pir+MF
    Stłuczeniówki to mix Star i texacom...czy jakoś
    PPoż tsd-1 satela
    Wszystko jest ok poza TSD-1 ponieważ słabo stykają ich styki i trzeba się namęczyć aby je ustawić po czyszczeniu
    Co tsd to się zgodzę w sumie fajne czujniki ale budowa gniazda w pierwszej wersji była beznadziejna teraz są już poprawione gniazda z nowymi stykami, proponuję wysłać albo całe czujniki do satela do serwisu albo same gniazda i wymieniają.

  4. #11064
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ar***pl
    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    996

    Domyślnie

    Co do centrali to co by nie mówić ja wolę integrę (nawet 32)niż versę, ma jednak więcej opcji programowania i rozbudowy, na początku marca ma się pojawić jakaś nowa rodzina małych central Perfecta , może warto poczekać jak system będzie niewielki. Co czujników ruchu to do podstawowych systemów stosuję czujniki PIR Graphite lub Bosch , i te i te nie przysparzają mi problemów. Aqua satela ma humory zależy jak się trafi

  5. #11065
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał ar***pl Zobacz post
    Co tsd to się zgodzę w sumie fajne czujniki ale budowa gniazda w pierwszej wersji była beznadziejna teraz są już poprawione gniazda z nowymi stykami, proponuję wysłać albo całe czujniki do satela do serwisu albo same gniazda i wymieniają.
    Ok dzięki za info dzisiaj napiszę do nich.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  6. #11066
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Dziwna usterka mi się przytrafiła: przestał mi działać gong w manipulatorze. Satel Integra 128WRL i manipulator INT-TSG, gong mi sygnalizował naruszenie niektórych elementów systemu (np pipał przy każdym otworzeniu drzwi wejściowych). NI stąd ni zowąd przestał to robić. Również przy odliczaniu czasu do wyjścia nie ma sygnalizacji, dźwięki natomiast wydaje normalnie w trakcie używania manipulatora. Ktoś z doświadczonych się spotkał z czymś taki, coś podpowie?

    I przy okazji: czy z poziomu DloadX można integrę jakoś zresetować? Bez potrzeby podchodzenia do niej, otwierania i resetowania zasilaniem?
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  7. #11067
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Pawlo111
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Obrowo/Toruń
    Posty
    637

    Domyślnie

    Pewnie się zwiesiła centralka.
    O ile oczywiście nie popsuł się brzęczyk w klawiaturce [manipulatorze]
    Samego resetu satel nie przewidział ale możesz posłać małe zmiany i zapisać do pamięci flah a ona resetuje po zapisie.
    Choć nie należy tego robić w przesadnej ilości.

  8. #11068
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Brzęczyk się nie popsuł, bo wydawał dźwięki generowane przez sam manipulator (pipnięcia potwierdzające dotknięcie czegoś). Musiała to być jakaś zwiecha samej centrali, szczęśliwie ustąpiła samoistnie. Dzięki za odpowiedź.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  9. #11069
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ar***pl
    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    996

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    Brzęczyk się nie popsuł, bo wydawał dźwięki generowane przez sam manipulator (pipnięcia potwierdzające dotknięcie czegoś). Musiała to być jakaś zwiecha samej centrali, szczęśliwie ustąpiła samoistnie. Dzięki za odpowiedź.
    Miałem kiedyś taki problem , pomogło zdjęcie na chwile zasilania z klawiatury.

  10. #11070
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Czy kablem 12x0,5 mogę przesłać zasilanie do elektorzamka ok 1A szczytowo podejrzewam napięcie stałe 12V ?
    Chodzi mi o to czy kabelek 0,5 nie ma za małego przekroju? Odległość max 20mb

  11. #11071
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    Nie powinno być problemu. Teoretycznie takim kabelkiem to nawet z 10A puścisz.
    Ale pamiętaj np, że spadek napięcia na tym będzie z 1-2 V

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  12. #11072
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Ok, zasilacz mam regulowany na szynę din 12v +-10%

  13. #11073
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    henryk251

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    15

    Domyślnie

    Witam

    Bardzo proszę o sprawdzenie koncepcji rozmieszczenia czujek w moim domu.
    Proszę również o poradę czy dobrym pomysłem jest zastosowanie czujki ruchu na strychu oraz czy w wyłazach dachowych należy/powinno się zamontować kontaktrony?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alarm.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	90,8 KB
ID:	386140

    Pozdrawiam
    Henryk

  14. #11074
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    Witam
    Wcześniej pomogliście mi z uruchomieniem integry 128 wrl- działa tzn uzbrajam o i rozbrajam klawiaturą, po wejściu w strefy załącza się i nawet ogarnąłem że dzwoni do mnie na komórke
    Ale mam problem z powiadomieniami sms- czy jest możliwość żeby prócz dzwonienia wysyłam mi sms-a z informacją która strefa jest naruszona? jeżeli tak to jak to ustawić?
    czy zrobi to samoistnie po włączeniu czy muszę wysłać "zapytanie" na centralę?
    rzeźbie też z uzbrojeniem i rozbrojeniem alarmu przez smsa-zrobiłem tak:


    czy w powyższej sytuacji wysyłając na centralę smsa z treścią Dom 1 alarm powinien w pierwszej strefie zostać uzbrojony a po wysłaniu mod rozbrojony?- to mi nie działą.
    Dodatkowo po wejściu w monitorowanie sms jest coś takiego :

    czy w smsie powinienem najpierw jak w regułkach exela wpisać "event=" i za znakiem równości wpisać jakiś kod o który mi chodzi?
    Niech ktoś mnie trochę naprowadzi w tych smsach. Z góry dziękuje.
    Z242 na kujawach

  15. #11075

    Domyślnie

    tak się przyglądam tej walce kolegi Xesxpox z Integrą i jestem troszkę podłamany. Stopień zaawansowania tej centralki jest dość duży a ja nie bardzo mam w tej chwili czas na jej poznawanie. Czy Verso jest bardziej przyjazna na etapie programowania? Czy naprawdę jest mocno ograniczona w porównaniu do Integry? Czy do podstawowych rzeczy typu załącz, wyłącz, 2 strefy będzie wystarczająca? Można poprzez nią wysyłać sms??
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  16. #11076
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ksysju

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Opole i okolice
    Posty
    177

    Domyślnie

    Witam

    Po kolei.
    Czy masz zrobiony z instrukcji programowania p. 7.1.
    potem p. 13 Powiadamianie czyli by centrala wysyłała smsy do Ciebie
    potem p. 15 sterowanie przez sms

    Na tym pierwszym obrazku co podałeś pod SMS wpisujesz treść smsa czyli u Ciebie DOM1

    Monitorowanie wyłącz.

  17. #11077
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    ksysju nie wiem czy to się spodoba moim sąsiadom ale właśnie zaczynam próby dzięki że mnie poprowadziłeś-już chyba wiem gdzie leży błąd. W rubryczkę SMS: wpisywałem swój nr tela, a tam trzeba wpisać komende pewnie. Zaraz sprawdzę i powiem co i jak.
    hektor80 integra nie jest skomplikowana, skomplikowana jest NIEJASNO napisana instrukcja. Satel wg mnie wychodzi z założenia że ich systemy powinni montować ludzie którzy byli u nich na szkoleniu a instrukcja hasłowo ma im przypominać niuanse. Prawda jest taka że coraz więcej ludzi chce dłubać samemu i powinni iść wszystkim na ręke wydając obszerniejszą instrukcję. Ja żeby nie pomoc forumowiczów ( WIELKIE PIWKO dla Nich) to bym chyba sobie dał spokój.
    Z242 na kujawach

  18. #11078
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankes789
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    238

    Domyślnie

    Jestem na etapie robienia elektryki w nowym domu i poczytałem parę stron tego wątku. Wiem, że dinozaury tego forum polecają alarm w domu po przewodach tylko. Lecz, może nastąpił jakiś postęp/przełom w bezprzewodowych alarmach i nie ma już problemów w zagłuszaniach przez złodziei oraz padających bateriach od czujników jak kiedyś?

  19. #11079

    Domyślnie

    bezprzewodowe są dobre dla tych co zapomnieli o kablach.

  20. #11080
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankes789
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał bajcik Zobacz post
    bezprzewodowe są dobre dla tych co zapomnieli o kablach.
    Czytaj ze zrozumieniem całe posty. Mam możliwość położenia kabli i twoja odpowiedź wnosi zero więc się nie wypowiadaj bo bezprzewodowe alarmy wiem kiedy w jakich sytuacjach/miejscach się montuje.

Strona 554 z 562

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony